- Розуміння фірмового стилю бренду
- Пошук натхнення
- Як розробляти фірмовий стиль бренду?
- Визначте фірмові елементи бренду
- Фірмовий стиль бренду і цінності
Погане перше враження важко похитнути, особливо коли ви конкуруєте з мільйонами суперників онлайн. Прінстонський дослідники виявили, що протягом 0,1 секунди люди формують судження про симпатії, достовірності, компетентності, привабливості та агресивності осіб на фотографіях, які вони показували. Яке судження буде формуватися у вашого бренду за перші 0,1 секунди контакту з ним?
«З таким часом реакції, - заявив експерт з маркетингу Леонард Кім, - вам потрібно чисте і чітке візуальне уявлення вашого бренду. В іншому випадку люди можуть асоціювати бренд з дешевим або навіть ненадійним ». Зрозуміло, що важлива сильна візуальна ідентичність, але що таке візуальна ідентичність? І як розробити фірмовий стиль бренду?
Розуміння фірмового стилю бренду
Фірмовий стиль бренду включає всю візуальну ідентифікацію: логотип, зображення, друкарню, кольору і креативний дизайн. Їх досить просто перерахувати, але важливе розуміння, як ці елементи спілкуються з клієнтами, ким представляється бренд, наскільки він надійний і чому потенційні клієнти повинні довіряти саме Вам?
Для відповідей ми звернулися до експертів з брендінгу: Леонарду Кім, з «Influence Tree»; Девіду Брієра «Rising Above the Noise» і Бену Метьюзу, директору по дизайну в Adobe Spark.
Пошук натхнення
Якщо ви будуєте фірмовий стиль бренду з самого початку, Метьюз рекомендує зібрати натхнення з оточення. Фотографувати, збирати тематичні зображення. Не слід знову винаходити велосипед, звертайте увагу на існуючі бренди і відзначайте, що Вам подобається в них, а що ні. «Знати свою аудиторію дуже важливо. Вирішіть, який Ви хочете отримати відгук від неї і постійно розширюйте цим основні цінності бренду ».
Ключ, додає він, полягає в тому, щоб почати з того, що Ви знаєте і в чого твердо вірите, і нехай ваш бренд розвивається з явного розуміння вашої місії. «Перший час образ вашого бренду може бути просто Ваше ім'я виконане простим шрифтом, це хороший старт», - говорить Метьюз. «Ваша візуальна ідентифікація може обзавестися символом або логотипом пізніше. Іноді буває корисно дати бренду деякий час, щоб знайти відгук, свій шлях вперед і зрозуміти, де кінцева мета і ідея ».
Майте на увазі: «Добре вивчати складні і опрацьовані логотипи, але в підсумку Вам просто потрібна відправна точка. Це може бути послідовний спосіб пошуку фірмового стилю, спочатку уявіть себе в кольорі, шрифті або навіть просто в логотипі. Запитайте себе: «Як мій бренд стане потужним і ефективним, але все ж буде простим?» І коли Ви розробляєте свою візуальну ідентичність, завжди відповідайте тим, що ви робите, в свою місію, щоб зберегти образ Вашого бренду ».
Як розробляти фірмовий стиль бренду?
Коли Ви вирішите розробити фірмовий стиль бренду, розробляєте її компонентами (колір, логотип, тип і образи), звіряйтеся з переліком питань представленим Кімом, вони відібрані з-за важливості їх впливу на маркетинговий фактор:
- Чи виглядає бренд надійно?
- Чи надає бренд цінність для своїх клієнтів?
- Що можна зробити, щоб заставати аудиторію дізнатися більше про бренд?
- Як можна найбільш лаконічно передати ідею бренду?
- Які образи краще використовувати візуально?
- Наскільки образним повинен бути логотип, щоб передавати ідею бренду?
Визначте фірмові елементи бренду
Частина створення вашого бренду - це навчитися передавати цінності і індивідуальність вашого бізнесу через візуальні елементи, які Ви поєднуєте з вашим бізнесом. «Фірмовий стиль бренду повинні посилити передбачуване повідомлення бренду, щоб посилити інтерес до нього, і розповісти клієнтам, чому вони повинні вести бізнес з Вашим брендом» - говорить Кім.
В основі цієї візуальної ідентичності лежать складові бренду: логотип, кольори, тип і образи.
• Колір. «Ваша колірна палітра повинна відповідати тому, що Ви намагаєтеся передати» - продовжує Кім. «Якщо Ви просуваєте розкішний продукт, Ви можете використовувати чорні, золоті і срібні кольори. Якщо у вас є фінансовий продукт, ви можете включати зелений і золотий ».
Дослідження показують, що від 62% до 90% рішень споживачів засновані на колір. «Починайте тільки з одного кольору, відповідного Вашому логотипу або обраного вручну» - пояснює Метьюз. «Потім додайте аналогічні діапазони кольорів, щоб ваш контент виглядав послідовним для різних цілей і на різних маркетингових майданчиках і платформах».
• Логотип. Ваш логотип повинен передати те, що Ви робите, і мати образи, які впиваються в уми людей, які це бачать, - заявив Кім. Логотип може бути комбінацією вашої кольорової палітри, типу і дизайну. Логотип також може розвиватися в міру розвитку бренду.
• Типографіка. Крім того, що говорять слова, масштаб, шрифт і розташування вашого тексту впливають на вашу візуальну ідентичність. Похоронний дім, в якому використовується грайливий, яскраво-рожевий, комічний шрифт, плутає потенційних клієнтів, які сумують. Меттьюс додає, що навіть найвідоміші бренди, такі як Facebook і Apple, мають тенденцію до простоти.
«Рішення про шрифтах є складним для багатьох», - говорить Метьюз. «Нам подобається направляти користувачів з пропозиціями, які усувають деякі з припущень і засновані на аналізі дизайну від балансу до ієрархії».
Фірмовий стиль бренду і цінності
Хоч фірмовий стиль бренду спрямована на створення емоційного зв'язку з клієнтом, «це всього лише початковий етап», - пояснює Метьюз. «Як тільки ви знайдете на бренд увагу клієнта, то здатність зберегти його визначає чіткість цінності, яку ви показуєте і послідовність виконання своїх зобов'язань». Цінність може бути в багатьох формах: обслуговування клієнтів, продукт, який ви ставите, або контент, який Ви створюєте, залучаючи аудиторію.
джерело
Зрозуміло, що важлива сильна візуальна ідентичність, але що таке візуальна ідентичність?
І як розробити фірмовий стиль бренду?
Їх досить просто перерахувати, але важливе розуміння, як ці елементи спілкуються з клієнтами, ким представляється бренд, наскільки він надійний і чому потенційні клієнти повинні довіряти саме Вам?
Запитайте себе: «Як мій бренд стане потужним і ефективним, але все ж буде простим?
Як розробляти фірмовий стиль бренду?
Чи надає бренд цінність для своїх клієнтів?
Що можна зробити, щоб заставати аудиторію дізнатися більше про бренд?
Як можна найбільш лаконічно передати ідею бренду?
Які образи краще використовувати візуально?