Що дає збільшення оперативної пам'яті комп'ютера

  1. Функції і призначення
  2. Ваш обсяг і чи потрібно більше

Вітаю всіх і кожного, випадкові відвідувачі та завсідники блогу! Сьогодні хочу підняти таку гостру тему, як скорочення часу очікування відповіді будь-яких програм. Відразу зазначу, що за це відповідальна оперативна пам'ять (ОЗУ - оперативне запам'ятовуючий пристрій), але чи знаєте ви, в якій мірі?

Відразу зазначу, що за це відповідальна оперативна пам'ять (ОЗУ - оперативне запам'ятовуючий пристрій), але чи знаєте ви, в якій мірі

І взагалі, що дає збільшення оперативної пам'яті комп'ютера, коли воно виправдане і як правильно потрібно збільшувати? Якщо немає, влаштовуйтеся зручніше, зараз все-все розповім.

Знайомий усім користувачам значок пісочного годинника або нескінченно крутиться кулі при завантаженні програми, ігри, відео починає нервувати вже з 10-ї секунди очікування. І чим довше він "висить" на робочому столі, тим більше шанс того, що запущена утиліта просто не відкриється, а комп'ютер зависне. Чи стикалися? Я теж колись давно.

Все це відбувається від того, що для комп'ютера мало оперативної пам'яті. Кожна програма споживає певний обсяг, чим потужніший утиліта, тим більше, відповідно, їй потрібно пам'яті. А якщо таких додатків запущено багато, то навантаження зростає багаторазово.

Функції і призначення

Що ж в цілому робить оперативна пам'ять? Це невеликий пристрій, який вставляється в спеціальний слот на материнській платі, є своєрідним посередником між жорстким диском і вами, користувачем. Всі ви завантажуєте програми працюють з жорсткого диска, але для більш комфортного контакту з ними їх частина подгружается в оперативну пам'ять. Це дозволяє набагато прискорити процес завантаження певних компонентів утиліт.

Так, наприклад, різні відеоредактори дуже вимогливі до ресурсів оперативки. Якщо на комп'ютері встановлено мінімальний обсяг цього виду пам'яті, то все не помістилися в нього елементи будуть завантажуватися безпосередньо з вінчестера . Цей процес, чесно кажучи, довгий, навіть для потужного комп'ютера він може займати до 1-2 хвилин.

Точно також справа йде з сучасними іграми. Геймери зі слабкими ПК або ноутбуками знають, наскільки важливий обсяг оперативки. Чим його буде більше, тим більш плавно, "м'яко" і цікаво буде проходити ігровий процес. Мені зараз складно сказати, скільки потрібно оперативної пам'яті для комфортної гри, адже кожне з творінь пред'являє свої власні вимоги. Дізнатися все про них можна на коробці з грою або в інструкції при скачуванні.

Ваш обсяг і чи потрібно більше

Вагаєтеся, чи потрібно збільшувати ОЗУ? І якщо так, то як дізнатися, скільки коштує зараз на вашому комп'ютері? Розберемо по порядку.

Якщо будь-яка, навіть найпростіша програма (не кажучи вже про потужні) починає "гальмувати" при завантаженні, то відповідь проста - збільшувати варто. Правда, тут є один нюанс, але про нього трохи пізніше. Для того щоб дізнатися обсяг нинішньої пам'яті і прикинути, скільки потрібно ще, вам необхідно зробити наступне:

  • відшукати на робочому столі ярлик "Мій комп'ютер";
  • натиснути по ньому правою кнопкою миші, відкривши контекстне меню;
  • вибрати підміню "Властивості".

відшукати на робочому столі ярлик Мій комп'ютер;   натиснути по ньому правою кнопкою миші, відкривши контекстне меню;   вибрати підміню Властивості

У віконці ви відразу побачите рядок, де буде показаний поточний обсяг і інші характеристики. Запам'ятайте - він завжди вимірюється в гігабайтах! Раніше ще могли зустрічатися мегабайти, але, я думаю, таких раритетів вже практично ніде не знайти. І вже тим більше для ноутбука .

А тепер про нюансі: якщо у вас 32-розрядна система (подивитися розрядність можна в цьому ж самому віконці) і відверто слабкий процесор, то збільшення пам'яті ніякого толку не принесе. Справа в тому, що такі системи розраховані лише на певний обсяг (в переважній більшості випадків це 4 Гб), тому продуктивність у вас не виросте.

Всім іншим можна сміливо рекомендувати: збільшуйте. На скільки і яку вибрати - це залежить від ваших потреб. Також варто звернути увагу на те, скільки слотів для цього передбачено на материнської плати . І як підключити теж бажано знати, хоча це зовсім не складно. Просто вставити пристрій і натиснути до легких клацань фіксаторів по краях.

В цілому ж для комфортної роботи цілком вистачить 8 Гб, але при бажанні можна поставити і набагато більше. Геймери, наприклад, радіють життю при ОЗУ від 16 Гб і вище. Тут вже справа смаку. Подивіться це відео з порадами, на що звернути увагу перед покупкою додаткової пам'яті.

Якщо ви вважаєте, що ця стаття виявилася для вас корисною, підписуйтесь на оновлення і сміливо рекомендуйте її друзям в соціальних мережах. Попереду вас чекає ще багато цікавого!

Дорогий читач! Ви подивилися статтю до кінця. Отримали ви відповідь на своє питання? Напишіть в коментарях пару слов.Еслі відповіді не знайшли, вкажіть що шукали.

Відразу зазначу, що за це відповідальна оперативна пам'ять (ОЗУ - оперативне запам'ятовуючий пристрій), але чи знаєте ви, в якій мірі?
І взагалі, що дає збільшення оперативної пам'яті комп'ютера, коли воно виправдане і як правильно потрібно збільшувати?
Чи стикалися?
І якщо так, то як дізнатися, скільки коштує зараз на вашому комп'ютері?
Отримали ви відповідь на своє питання?

Дополнительная информация

rss
Карта