Що таке біткоіни адреса гаманця: як дізнатися чи створити

  1. Як виглядає BTC адреса
  2. Особливості роботи з біткоіни адресою
  3. Як отримати біткоіни адреса: пояснюємо, де його взяти
  4. Біткоіни адресу з точки зору технології блокчейн

Кожному користувачеві інтернет, який хоче отримувати оплату за віддалену роботу в найвідомішою криптовалюта або купити її, щоб розплачуватися на мережевих ресурсах, необхідно мати уявлення, що таке біткоіни адресу і де взяти його

Кожному користувачеві інтернет, який хоче отримувати оплату за віддалену роботу в найвідомішою криптовалюта або купити її, щоб розплачуватися на мережевих ресурсах, необхідно мати уявлення, що таке біткоіни адресу і де взяти його.

Оскільки Bitcoin - все ж валюта, нехай і віртуальна, яка не має фізичного представлення у вигляді банкнот або монет, вона повинна десь зберігатися.

Для обліку електронних грошей служать записи в базі даних. За аналогією з банками можна говорити про те, що кожна така запис являє собою рахунок в системі.

Але для спрощення розуміння (система розрахована на широке коло приватних користувачів, далеко не кожен з яких щодня має справу з банками) такий запис стали називати гаманцем (англ. Wallet) біткоіни. Відповідно, число, яке зберігається в базі даних, відображає кількість монет (BTC) в гаманці.

Щоб інша людина (контрагент) зміг відправити кошти одержувачу, йому необхідно знати номер рахунку (гаманця) в системі. Цю функцію і виконує біткоіни адресу. Повідомляючи його кому-небудь, користувач може бути впевнений, що гроші надійдуть саме на його гаманець. Такого простого пояснення (хоча воно і відрізняється від реальних процесів, що відбуваються в системі) цілком достатньо для розуміння логіки перерахування біткоіни від відправника одержувачу.

Як виглядає BTC адреса

Адреса являє собою комбінацію, в яку входить від 27 до 34 символів - великі та малі літери латинського алфавіту та цифри (крім 0, O, I). Починається він обов'язково з 1 або 3 і виглядає приблизно так:

13Hz2rJUvG8ocktuBaFRTdygWmBnqTCuXg

Запам'ятати таку комбінацію досить складно, як і ввести її без помилок. Тому користувачам рекомендується при заповненні форм, що вимагають введення адреси, користуватися операціями копіювання-вставки, благо доступні адреси при роботі з гаманцем в будь-який момент, а зберігатися практично без шкоди для безпеки можуть у відкритому вигляді на комп'ютері.

Особливості роботи з біткоіни адресою

Робота з адресами біткоіни має кілька особливостей, які необхідно знати кожному користувачеві.

Того, що адреса гаманця, наприклад, при роботі з кранами, стає відомий безлічі учасників системи побоюватися не варто. Анонімність власника зберігається - знаючи адресу біткоіни отримати доступ до реальних даних користувача неможливо. Не існує також і засобів, що дозволяють, отримавши адресу, перехопити управління гаманцем.

Для кожного гаманця може бути отримано практично необмежену кількість адрес.

Багато користувачів, що працюють з криптовалюта постійно, створюють нову адресу для кожної транзакції (до речі, така функція автоматично спрацьовує в багатьох програмах-гаманцях, які працюють на ПК користувача). Це значно підвищує безпеку і дозволяє учаснику системи зберігати анонімність, навіть якщо один з адрес вдасться зв'язати з його персональними даними.

Замість використання довгою і незручною комбінації можна працювати з QR-кодами.

Як отримати біткоіни адреса: пояснюємо, де його взяти

Біткоіни адреса генерується автоматично, як тільки у людини з'являється гаманець в цій криптовалюта. При цьому абсолютно неважливо, працює користувач з локальною версією (клієнтським ПО) гаманця на власному ПК або зареєстрував його на будь-якому з онлайн сервісів, наприклад на blockchain.info.

Залежно від встановленої версії клієнта (програми-гаманця), згенеровані для гаманця адреси біткоіни можна побачити в пунктах меню «Сервис», «Налаштування», «Відомості» або ін. Користуватися можна будь-якими з цього списку - будь-яку адресу, який створюється, своєю актуальності не втрачає.

В онлайн-сервісах досить вибрати пункт «Отримати» або аналогічний, що відкриває відповідну форму.

Практично всі програми і сайти пропонують скопіювати адресу в буфер обміну, щоб уникнути помилок введення. На тих же формах або в тих же пунктах меню для локального клієнта доступні і QR-коди.

Біткоіни адресу з точки зору технології блокчейн

Практично всі криптовалюта використовують технологію блокчейн (англ. Blockchain). Саме вона забезпечує:

  • Розподілене зберігання даних і їх паралельну обробку на всіх комп'ютерах мережі.
  • Анонімність користувачів і прозорість операцій.
  • Надійність і високу швидкість передачі інформації.
  • Неможливість втручання в роботу системи ззовні.

Досягаються ці переваги за рахунок відмови від традиційних методів зберігання інформації. Всі дані в такій базі являють собою не статичні або динамічні таблиці, а послідовність транзакцій, кожна з яких містить інформацію про попередню. Таким чином створюється ланцюжок блоків, що, власне і дало назву технології.

Основна інформація зберігається в таких ланцюжках в зашифрованому вигляді. В роботі використовується варіант криптування з відкритим і закритим ключами. В цьому випадку, передана інформація (в разі криптовалюта - зміст транзакції) підписується (шифрується) відкритим ключем. Отримати доступ до інформації в блоці може тільки власник відповідного закритого ключа, використовуваного для дешифрування.

Як закритого ключа в системі виступає унікальний номер гаманця. Відповідно, побачити ланцюжок транзакцій і отримати доступ до засобів може тільки його власник. Втрата ідентифікаційної інформації рівносильна втраті контролю над гаманцем.

Для такої розподіленої системи в цьому полягає головна небезпека - відновити контроль, знайти зловмисника, який скористався недбалістю учасника, виявиться неможливо.

У такій системі coin address - це звичайний відкритий ключ, який передається кореспонденту. Саме тому їх може бути необмежена кількість. За відкритого же ключу отримати доступ до персональних даних та ідентифікаційної інформації неможливо, що дозволяє відкрито зберігати його і публікувати без побоювання.

Дополнительная информация

rss
Карта