Що таке реєстр windows. Як редагувати реєстр

Опубліковано: 31.10.2012 Опубліковано: 31

Реєстр Windows являє собою базу даних різних налаштувань і параметрів операційної системи, а також налаштувань програм, встановлених на комп'ютері. Основним засобом для перегляду і редагування записів реєстру служить вбудована в Windows утиліта Regedit - Редактор реєстру. Для її запуску необхідно зайти в "Пуск" - "Виконати" - набрати команду regedit і натиснути "ОК".
Після цього відкриється вікно програми: зліва відображається дерево реєстру, а праворуч виводяться так звані ключі, тобто параметри реєстру, що містяться в обраному розділі. Реєстр Windows являє собою базу даних різних налаштувань і параметрів операційної системи, а також налаштувань програм, встановлених на комп'ютері За допомогою Regedit ви можете редагувати значення, імпортувати або експортувати гілки реєстру, здійснювати пошук розділів і ключів в реєстрі. Але хотів би відразу попередити, що інформація, яка зберігається в реєстрі, дуже важлива для коректної роботи Windows. Видалення або неграмотне зміна потрібних розділів і ключів може привести до того, що перестануть працювати якісь програми, які не буде завантажуватися обліковий запис користувача або станеться повний крах системи.
Варто також відзначити, що зміни внесені вами в редакторі реєстру вступають в силу відразу після того, як ви їх зробили - ніякого підтвердження на збереження, як у багатьох додатках, тут немає.

У Windows XP реєстр зберігається в багатьох файлах: ці файли знаходяться в каталогах WINDOWS \ system32 \ config і Documents and Settings \ Ім'я користувача (файли Ntuser.dat і Ntuser.dat.log).

Реєстр Windows складається з декількох основних розділів:

HKEY_CLASSES_ROOT - в розділі містяться дані про розширення типів файлів і додатках, які при їх запуску будуть відкриватися.
HKEY_CURRENT_USER - в розділі зберігаються настройки користувача, який перебуває в систему в даний момент. Тут зберігаються папки користувача, кольору екрану і настройки панелі управління. Ці дані називаються профілем користувача.
HKEY_LOCAL_MACHINE - тут містяться відомості про завантаження операційної системи, інформація про драйвери пристроїв і апаратне забезпечення комп'ютера. Що зберігаються тут настройки застосовуються до всіх користувачів комп'ютера.
HKEY_USERS - розділ зберігає індивідуальні настройки профілю кожного користувача, зареєстрованого в системі. Тут же зберігається інформація про профіль «за замовчуванням» для створюваних нових користувачів.
HKEY_CURRENT_CONFIG - в розділі знаходиться вся інформація про апаратне профілі, який використовується на локальній машині під час запуску системи.

У кожному з розглянутих розділів реєстру містяться підрозділи, які зберігають різні параметри системи. Наприклад, настройки служб Windows зберігаються в розділі: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services. А стартова сторінка браузера Internet Explorer зберігається в параметрі Start Page розділу HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Internet Explorer \ Main.
Параметри в реєстрі подібно файлам зберігають в собі різну інформацію. Кожен параметр має свої атрибути: ім'я, тип даних і значення змінної. Є параметри реєстру, які зберігають текстові рядки подібно до звичайних текстових файлів. Є параметри, в яких зберігаються бінарні дані, є параметри для зберігання чисел.

редагування реєстру

Основні операції, які можна виконати в редакторі реєстру, це:
Пошук розділу реєстру, рядків або параметра. Для цього в рядку меню виберіть "Правка" - "Знайти" ( "Знайти далі").
Додавання розділу або параметра реєстру. У лівій частині редактора реєстру виділіть розділ, в який необхідно додати підрозділ. В меню "Правка" виберіть команду "Створити" - "Розділ" - введіть ім'я нового розділу і натисніть Enter.
Для створення нового параметра виберіть в меню "Правка" один з типів параметрів: Строковий, Двійковий, Параметр DWORD, Мультістроковий, або Розширюваний рядковий параметр. Потім введіть ім'я параметра і натисніть Enter.
Видалення розділу або параметра. Виділіть видаляється розділ або параметр - в меню "Правка" виберіть "Видалити" (або натисніть на клавіатурі Delete).
Зміни значення параметра. Перейдіть до установки, яку потрібно змінити. В меню "Правка" виберіть команду "Змінити". В поле "Значення" введіть нове значення параметра і натисніть кнопку "ОК".
Перейменування розділу або параметра реєстру. Виберіть розділ або параметр, який потрібно перейменувати. В меню "Правка" виберіть команду "Перейменувати". Введіть нове ім'я та натисніть клавішу Enter.

До речі, кореневі розділи і параметри за замовчуванням перейменовувати не можна. Також як і розділи можна видалити.

Редагування реєстру на віддаленому комп'ютері

Утиліта Regedit дозволяє редагувати реєстр не тільки на даному локальному комп'ютері. Вона може підключитися до віддаленого комп'ютера і проводити з його реєстром різні операції. Однак для цього необхідно виконати ряд умов:
- обидва комп'ютера повинні бути підключені до мережі;
- на комп'ютері має бути дозволено віддалене управління;
- на віддаленому комп'ютері повинна бути запущена служба "Віддалений реєстр";
- ви повинні володіти правами адміністратора на обох комп'ютерах.

Для редагування реєстру на віддаленому комп'ютері вам необхідно:
1. Запустити на своєму комп'ютері Regedit.
2. В меню "Файл" вибрати пункт "Підключити мережевий реєстр".
3. У діалоговому вікні "Підключення мережевого реєстру" ввести ім'я комп'ютера, реєстр яку потрібно додати і натиснути "ОК".
При здійсненні доступу до реєстру віддаленого комп'ютера відображаються тільки два розділи HKEY_USERS і HKEY_LOCAL_MACHINE. Тепер ви можете робити різні маніпуляції з реєстром віддаленого комп'ютера, додавати і видаляти розділи, змінювати значення параметрів і т.п. Таким чином можна практично повністю керувати віддаленим комп'ютером.
Коли ви зробили всі необхідні дії з реєстром віддаленого комп'ютера, потрібно відключитися від нього. Для цього в меню "Файл" виберіть пункт "Відключити мережевий реєстр". У списку комп'ютерів виділіть ім'я ПК і натисніть "ОК".

продовження - в наступній статті .

Переглядів: 14 660 & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp

Дополнительная информация

rss
Карта