Що означає зростання прибутковості облігацій США до 3,0%

Прибутковість державних облігацій є відображенням рівня очікуваної інфляції і покликана забезпечити великим інвесторам безризиковий дохід, мінімально перевищує існуючу інфляцію.

Прибутковість державних облігацій є відображенням рівня очікуваної інфляції і покликана забезпечити великим інвесторам безризиковий дохід, мінімально перевищує існуючу інфляцію

Зростання прибутковості еталонних облігацій США останнім часом означає перегляд інвесторами як очікувань майбутнього рівня інфляції в США, так і рівня майбутніх процентних ставок.

У вівторок 20 лютого Мінфін США розмістив на аукціоні дворічні, трирічні і шестимісячним векселі, які пішли за максимальними з 2008 року ставок. З місячні - 1,630% (попереднє розміщення 1,570%), 3-х тижневі - 1,380% (1,360%), 6-ти місячні - 1,820% (1,785%), 2х літні - 2,255% (2,066%). Всього відомство розмістило цінних паперів на 179 мільярдів доларів. Подібна прибутковість виглядають вкрай привабливою для інвесторів, особливо в порівнянні з короткостроковими німецькими нотами, які як і раніше мають негативну прибутковість.

Порівняємо ситуацію на даний момент прибутковість 10 літніх державних облігацій провідних економічних країн:

Нова Зеландія - 3,010
США - 2,917
Австралія - ​​2,889
Канада - 2,319
Великобританія - 1,621
Німеччина - 0,753
Швейцарія - 0,184
Японія - 0,063

Як ми бачимо, прибутковість еталонних облігацій США вже практично наздогнала прибутковість облігацій Нової Зеландії і перевищила прибутковість Австралійських. Це означає що існував тривалий час carry trade у вигляді кредитування в низькодохідних японської ієни і покупки високоприбуткових валют і облігацій Нової Зеландії і Австралії на даний момент не має сенсу. З огляду на рейтинг облігацій США значно вигідніше купувати саме їх.

Як відзначають експерти, тривідсотковий рівень прибутковості десятирічних облігацій є певним рубіконом, при проходженні якого витрати на корпоративне фінансування починає рости, що в свою чергу негативно позначиться на фондових ринках і може привести до переміщення фінансових активів з фондового ринку в ринок державних облігацій.

У чому причина такого зростання прибутковості облігацій. Як завжди їх кілька. Протягом останнього десятиліття основними покупцями облігацій були найбільші центральні банки, стимулюючи економіки дешевими грошима у вигляді кількісного пом'якшення. Останній рік показав стійке зростання основних економічних показників, таких як валовий внутрішній продукт і зайнятість практично в усьому світі. Це дозволило центральним банкам розпочати фазу кількісного посилення. ФРС закінчила QE і приступила до нормалізації балансу, що означає продаж куплених раніше в рамках QE облігацій та інших цінних паперів на ринку. ЄЦБ скоротив обсяг QE в два рази і інвестори чекають його завершення цієї осені. Таким чином з ринку пішов найбільший покупець в особі центральних банків.

У той же час великі інвестори по всій видимості не готові перекрити пропозицію за поточними ставками, оскільки з урахуванням підвищення ставок ФРС, в праві очікувати більш високої прибутковості по облігаціях в найближчому майбутньому.

Аналітична група Report вважає, що зростання прибутковості облігацій США вплине на весь світовий фондовий ринок і банківську систему. "Якщо раніше країни, що розвиваються могли запозичувати з зовнішніх ринків під низькі відсотки (2-3%), зараз ставки підвищаться до 5-6%. Якщо допустити, що ФРС підвищить ставки 4 рази, тобто як мінімум до 2,5% з поточних 1,5%, тоді прибутковість облігацій США складе 4-4,5%, а на світовому ринку - 6-7%. Оскільки при наявності американських облігацій інвестори не будуть скуповувати облігації країн з фінансовими проблемами, це негативно відіб'ється на фінансуванні багатьох країн з дефіцитом платіжного балансу. В результаті спред між прибутковістю облігацій США і країн, що розвиваються ще більше розшириться ".

Що ми можемо очікувати в майбутньому. Давайте порівняємо динаміку прибутковості 10 річних облігацій США і рівень процентних ставок за останні 30 років.

Давайте порівняємо динаміку прибутковості 10 річних облігацій США і рівень процентних ставок за останні 30 років

Як видно з графіка прибутковість облігацій (синя лінія) завжди випереджає динаміку процентних ставок (червона лінія), особливо в періоди зростання. Потім процентні ставки завжди наздоганяють прибутковість облігацій. І це зрозуміло. Ринок працює на випередження за принципом " купуй на чутках, продавай на фактах ". Рівень прибутковості облігацій в 3% означає ще 6 підвищень ставки ФРС (якщо підвищення будуть по 0,25%). На даний момент ринок орієнтується тільки на 3-4 підвищення.

Ще більш цікава картина виходить, якщо ми подивимося на динаміку спреда між прибутковістю облігацій і процентною ставкою в США за той же період.

Ми бачимо чітку структуру економічних циклів США. Зростання спреду означає випереджаюче зростання прибутковості облігацій. Потім стабілізація, коли ставки наздоганяють прибутковість облігацій. І падіння - коли ФРС з випередженням знижує процентні ставки і вони стають нижче прибутковості облігацій. Причому, якщо в динаміці на верхньому графіку ми бачимо спільне історичне зниження рівнів як процентних ставок, так і прибутковості облігацій, то значення спреду практично стабільні.

Це прекрасно видно на наступному графіку спреда за останні 50 років !!

Це прекрасно видно на наступному графіку спреда за останні 50 років

Спред між прибутковістю 10 літніх облігацій і процентною ставкою в США ніколи в новітній історії не перевищував значення 4,04%. Ви бачите якісь чіткі економічні цикли.

Що все це може означати. Економіка США знаходиться тільки на початку економічного циклу і ми можемо очікувати продовження зростання як процентних ставок, так і прибутковості державних облігацій США. З огляду на максимальний історичний спред в 4%, прибутковість облігацій на даному етапі не може вирости вище 5,5% (5,5% - 1,5% = 4,0%). Що само по собі здається фантастичним в даний час.

Вся ця динаміка як прибутковості облігацій, так і зростання процентних ставок повинна відбитися на вартості долара. Просто з причин того, що прибутковість облігацій ставати привабливою для інвесторів і вони в якийсь момент повинні почати перебалансувати свої довгострокові портфелі, включаючи в них велику частку облігацій США. А для цього треба купувати долар США.

Зараз ринки ф'ючерсів на ставки закладають підвищення ставки ФРС в березні з імовірністю 100%, і наступне підвищення на засіданні в червні - з ймовірністю 73%. Ф'ючерси навіть закладають ймовірність 12% підвищення ставки в березні відразу в подвійному розмірі, на 50 базисних пунктів, що вкрай малоймовірно, оскільки представники ФРС наполягають на поступовому процесі підвищення ставки.

Прийнята нещодавно податкова реформа Трампа, на думку експертів, призведе до дефіциту бюджету в 2019 фінансовому році до 1.2 трлн. дол. Фінансування даного дефіциту буде проводитися також за рахунок емісії Мінфіном США облігацій, при цьому зростання їх прибутковості і підвищення процентних ставок повинні допомогти зробити інвестиції в державні облігації США більш привабливими. А для цього знову необхідно купувати долари США.

Цілком можливо, то зміцнення американської валюти, яке ми бачимо з минулого тижня, після падіння індексу долара до мінімумів, і є початок довгострокового тренда на зростання долара.

Але все це буде можливим, якщо інфляція дійсно буде демонструвати зростання до цільових позначок ФРС в 2% і вище. Інакше ми можемо зіткнутися з періодом відносної стабільності коли зростання економіки США стабілізується на класичних макроекономічних трьох двійках - 2% інфляція, 2% зростання ВВП і 2% процентна ставка.

Для розуміння можливих варіантів подальшого розвитку подій, трейдерам на ринку форекс, необхідно вкрай уважно стежити за даними по інфляції як в США, так і в інших провідних країнах. А також за ринком державних облігацій.

(Visited 1 191 times, 5 visits today)

Дополнительная информация

rss
Карта