Що буде на нових біометричних паспортах білорусів

Уже в 2019 році білоруси почнуть отримувати біометричні ID-паспорта.

«У 2019, думаю, почнемо отримувати перші біометричні паспорти. Процедура отримання підконтрольна Міністерству внутрішніх справ », - заявляє в ході прес-конференції міністр зв'язку та інформатизації Сергій Попков.

Що таке біометричний ID-паспорт

Якщо говорити зовсім просто, то це така пластикова картка, на якій міститься вся інформація про вас - від фотографії та ідентифікаційного номера до відбитків пальців і ... чого тільки завгодно з усією інформацією, що про вас є, передає «Єврорадіо» .

Цей електронний документ ділиться на внутрішню ID-картку і закордонний біометричний паспорт. Громадяни Євросоюзу мають національну ID-картку. Чіп карти зберігає інформацію про свого власника: повне ім'я, національний ідентифікаційний номер, криптографічні ключі та сертифікати, зразок електронного підпису. У Німеччині ID-картка дозволяє отримати доступ до державних послуг, в Австрії забезпечує доступ до баз даних пенсійного і лікарняного страхування, в Естонії використовується для зберігання віртуальних проїзних квитків на громадський транспорт і інтернет-голосування на виборах. Коротше, це така заміна звичних нам паперових паспортів.

У США ID-картка замінює собою і водійське посвідчення, і картку соцстрахування, містить додаткову інформацію медичного характеру.

Але якщо власник ID-картки з ЄС або США захоче відвідати, наприклад, Білорусь, він змушений буде отримувати закордонний паспорт. Тим більше без паспорта не обійтися, якщо для в'їзду в іншу країну необхідна віза.

Біометричні паспорти в даний час активно отримують наші сусіди українці. Для них це було вимогою з боку ЄС, щоб отримати безвізовий режим. На самому документі і в його чипі міститься наступна інформація: повне ім'я, стать, дата народження, термін дії, громадянство, номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Що буде у нас і з яким «інформаційним наповненням»

У нас будуть і внутрішні ID-карти, і біометричні паспорти для зарубіжних поїздок, інформує начальник Департаменту по громадянству і міграції Олексій Бігун.

«Буде біометричний паспорт, призначений виключно для виїзду за кордон. Там буде фотографія, відбитки пальців і все інше, що має бути у відповідності зі стандартами (повне ім'я, стать, дата народження, термін дії, громадянство - прим.). А ось наповнення ID-карти ще обговорюється », - пояснює Олексій Бігун.

Скільки це буде коштувати

Якщо брати приклад тієї ж України, то там перший паспорт (підліткам 14 і 16 років) видається безкоштовно, інші повинні заплатити адміністративний збір у розмірі близько 10 доларів.

«Ціна ще не відома. Тому що ще не вийшли на наповнення (які відомості міститимуться на чіпі - прим.). І не вийшли на кінцевий зразок документа - зразок узгоджується із зацікавленими сторонами », - додає Бігун.

Як можна буде отримати документи нового зразка

«Будуть створені центри з прийому документів. Будемо видавати всім, як і зараз паспорт громадянина Республіки Білорусь. За власним бажанням », - заспокоює Олексій Бігун.

Хто і за які кошти буде випускати «біометричні ID-паспорта»

За словами міністра зв'язку та інформатизації, робота ведеться в рамках «Держпрограми розвитку цифрової економіки та інформаційного суспільства на 2016-2020 роки».

«Вся програма (розділена на кілька підпрограм - прим.) Коштує близько 1 мільярда 350 мільйонів рублів. Це і власні кошти підприємств, і кредитні ресурси, в тому числі світових банків », - говорить міністр.

Ось тільки на друкованих верстатах «Держзнаку» біометричні паспорти з чіпами не надрукують!

«Там цілий технологічний комплекс буде. Але поки що нічого немає. Ще все в стадії наповнення, проведення відповідних заходів, оголошення тендеру і так далі », - говорить Олексій Бігун.

Дополнительная информация

rss
Карта