- Що означає перемикач WPS / QSS на точці доступу
- Варіанти підключення по WPS / QSS
- Опис підключення на ПК (Windows)
- Налаштування сполучення за допомогою кнопки для Windows систем
- Налаштування сполучення по ПІН-коду для Windows систем
- Підключення на ПК із зовнішнім USB Wi-Fi адаптером
- Підключення на пристроях Андроїд
- Налаштування роутера
- Як включити WPS на різних роутерах через адмін-панель
- ASUS
- ZyXEL
- D-Link
Організувати захист бездротової мережі можна не тільки за допомогою пароля. Є ще один спосіб аутентифікації, який називається WPS, що розшифровується як Wi-Fi Protected Setup. Використовувати дану технологію кілька зручніше, ніж традиційні варіанти. WPS на роутері - це спосіб авторизації пристрою в мережі, за допомогою натискання спеціальної кнопки на маршрутизаторі або введення PIN-коду.
Що означає перемикач WPS / QSS на точці доступу
Клавіша активації режиму WPS є практично на кожній сучасній точки доступу, але, якщо її немає, це не означає, що обладнання не підтримує такий стандарт.
На деяких моделях вона знаходиться на задній кришці. Подібне розташування іноді зустрічається в разі суміщення з функцією скидання до заводської конфігурації (треба натиснути і утримувати більш 10 секунд).
На роутере, який надає своїм абонентам провайдер Ростелеком вмикач режиму распложен збоку:
На інших модифікаціях може бути зверху, ймовірно, для більшої зручності.
Наявність подібної клавіші на приладі означає можливість сполучення за допомогою стандарту беспарольному авторизації з пристроями, що підтримують такий стандарт.
Пояснює відео - що таке WPS:
Як включити режим на різних моделях і клієнтських пристроях, в тому числі мобільних, буде детально описано далі.
Варіанти підключення по WPS / QSS
Як було сказано вище, є кілька способів створення мережі за цією технологією.
- Вмикач є на обох пристроях. Найзручніший варіант використання протоколу, коли на кожному обладнанні є спеціальні вмикачі. Наприклад, на Wi-Fi USB адаптер для ПК і на роутері.
- Тільки на точці доступу. Далеко не на всьому обладнанні є спеціальна кнопка WPS. Наприклад, її немає на смартфонах, ноутбуках і на деяких адаптерах, що підключаються до ПК через слот PCI. У таких випадках треба натискати тільки на точці доступу. Режим буде активним протягом 5 хвилин (час може відрізнятися в залежності від моделі). Налаштування з'єднання на персональному комп'ютері або смартфоні залежить від операційної системи, що використовується на ньому.
- Устаткування без клавіші. Якщо вмикач відсутня на роутері, це означає, що активація здійснюється через меню управління обладнанням, а в підключається пристрої, через конфігурацію бездротового з'єднання.
- За допомогою PIN-коду. Ця опція доступна на всіх приладах, що підтримують стандарт. Дану опцію вибираємо в параметрах Wi-Fi, після чого вводимо PIN-код в спеціальне поле на одному з приладів.
Слід пам'ятати, що на маршрутизаторах TP-Link, в разі тривалого утримання кнопки активації (WPS / Reset), настройки скидаються до заводських.
Опис підключення на ПК (Windows)
Для підключення комп'ютера до бездротової мережі через WPS треба простежити щоб були встановлені драйвера адаптера, тобто, щоб була можливість з'єднання по Wi-Fi. Крім цього, на модемі повинна бути активована функція WPS / QSS.
Налаштування сполучення за допомогою кнопки для Windows систем
Сама процедура мало чим відрізняється від подібної за допомогою введення пароля. Спочатку необхідно вибрати доступну бездротову мережу і натиснути на «Підключення». Після цього відкриється вікно введення ключа безпеки. У цьому вікні, трохи нижче введення пароля буде вказано, що можна підключитися за допомогою кнопки на маршрутизаторі.
Цей напис може з'явитися не відразу, оскільки Windows потрібен час, щоб просканувати обладнання на наявність функції беспарольному аутентифікації. Якщо напис не з'явилася, значить WPS не активований на точці доступу, що виправляється через її інтерфейс управління.
Клавішу на роутері треба натискати після натискання відповідний кнопки в меню Windows, підключитися потрібно протягом 5 хвилин. Можливо доведеться почекати близько хвилини поки все запрацює.
Налаштування сполучення по ПІН-коду для Windows систем
Після вибору бездротової мережі відкриється вікно, в якому буде повідомлення про те, що цей маршрутизатор ще не встановлений і пропозиція виправити ситуацію.
Після підтвердження відкриється вікно з полем введення ПІН-коду, який можна виявити на наклейці знизу адаптера або через інтерфейс точки доступу.
Якщо всі поля заповнені вірно, після натискання «Далі» буде встановлено з'єднання з мережею. Можливо, система запропонує визначити тип мережі (Домашня, громадська і т. П.), В такому випадку потрібно вибирати такий спосіб, який найкращий для середовища використання. Незалежно від того, який варіант організації мережевого простору обраний, зв'язок з інтернетом буде доступна.
Підключення на ПК із зовнішнім USB Wi-Fi адаптером
Вай-Фай адаптер вставляємо в USB роз'єм ПК або ноутбука, попередньо встановивши драйвера з диска пристрою (на деяких версіях Windows прилад инициализируется автоматично). Щоб підключитися треба натиснути клавішу QSS. Одночасно натискаємо таку ж на роутері, після чого на ньому повинен закліпала індикатор стану QSS (зазвичай у вигляді замку), якщо він не горить, функцію потрібно активувати в настройках роутера.
Практично на всіх точках доступу стандарт включений за замовчуванням і після вищеописаних маніпуляцій з'єднання запрацює протягом хвилини. Все швидко, зручно і не потрібно вводити пароль.
Підключення на пристроях Андроїд
На мобільних девайсах кнопка активації беспарольного доступу відсутній. Тому з'єднання потрібно налаштовувати через меню параметрів Wi-Fi.
Корисне відео про уразливість WPS:
Розглянемо послідовність дій для смартфона під керуванням ОС Android 7.0 Nougat.
Спочатку потрібно перейти в конфігурацію Wi-Fi і натиснути на значок в правому верхньому куті, після чого в випадаючому меню вибрати «Додатково».
У вікні вибираємо тип з'єднання. Є два варіанти: по кнопці і по PIN-коду. Виберемо по кнопці, з'явитися вікно, як на картинці справа.
Для установки зв'язку потрібно скористатися рекомендаціями системи і натиснути вмикач безпечної настройки на маршрутизаторі.
Другий варіант - по PIN-коду. Вибираємо відповідний пункт в параметрах, бачимо схоже вікно, але з іншими рекомендаціями.
Після введення PIN-коду в інтерфейсі управління точками доступу з'єднання буде встановлено.
Налаштування роутера
Установка WPS підключення на роутері - це швидкий спосіб з'єднання пристроїв, що підтримують технологію. Для його коректної роботи потрібно виконати наступні дії в адмін-панелі точки доступу.
На стартовій сторінці переходимо на відповідний пункт в меню зліва.
У вікні для авторизації по PIN-коду необхідно вибрати «Додати пристрій». Крім цього, тут можна деактивувати функцію, поміняти PIN або створити новий.
Після чого відкриється сторінка введення захисного ключа, який згенерував телефон Android. Його потрібно ввести у відповідне поле і натиснути «Додати».
Якщо активувати перемикач «Натиснути кнопку нового пристрою в межах двох хвилин», після чого натиснути «Додати», роутер перейде в режим сполучення по беспарольному протоколу, так само, як і після натискання клавіші на приладі. В такому випадку на мобільному обладнанні потрібно вибирати підключення по кнопці.
Як включити WPS на різних роутерах через адмін-панель
Установка параметрів роздає обладнання не повинна викликати труднощів і мало чим відрізняються для кожної конкретної моделі. Різниця тільки в інтерфейсі управління.
ASUS
Спочатку потрібно потрапити на головну сторінку панелі, в меню зліва вибрати бездротову мережу і в вікні параметрів перейти на вкладку WPS.
ZyXEL
Тут всі параметри управління знаходяться на сторінці налаштувань бездротової мережі знизу.
D-Link
Особливість маршрутизаторів D-Link - відключена за замовчуванням функція беспарольному аутентифікації. Щоб її активувати необхідно поставити галочку в Галочка навпроти напису: «Включити WPS» і натиснути «Застосувати».
В якості висновку хотілося б відзначити, що наявність протоколу беспарольному аутентифікації - це дійсно корисна функція, особливо при з'єднанні після натискання спеціального перемикача. Дуже зручно для початкового налаштування і в разі втрати пароля, звичайно, якщо стандарт включений за замовчуванням.
Є й недоліки. Процедура сполучення, що передбачає введення ПІН-коду, мало чим відрізняється від парольної аутентифікації і містить більше складнощів ніж зручностей. У разі використання в офісі або на підприємстві цю опцію краще відключати. Постійно включений WPS / QSS робить мережу більш вразливою до атак зловмисників.