Що вчити програмісту в 2018?

Увага! Для складання даних були використані такі ресурси, як: Pypl, Redmong, HeadHunter.

Здрастуйте дорогі читачі мого блогу. Сьогодні ми розберемо, що ж варто вчити програмісту в 2018 році. А розберемо ми це питання за наступними пунктами.

  1. Мови програмування в WEB
  2. Мови програмування для ПО.
  3. Мови програмування для Game-Dev-a.

Веб розробка.

Перед тим, як почати говорити про Web-розробці, хотілося б відзначити, що такі мови як HTML, CSS не є мовами програмування і з цього ми не будемо говорити про них, але вони так само не стоять на місці і є обов'язковими до вивчення у цій області.

І так, поїхали. Перша мова який хотілося б відзначити, це мова програмування JavaScript.
Java Script виконав великий шлях, починаючи від мови сценаріїв для написання інтерактивного поведінки сторінки і доріс до написання повноцінних програм на Back-end і навіть написання ПО. У рейтингу Pypl він займає 4 позици., Конкурую з такими МонСтар в програмуванні як С, С ++, С #, і Java. Він добре не тільки в Веб розробці та вивчаючи його глибини ви зможете писати сайти, ПО і навіть гри, далеко не найпростіші на движку Unity.

На другому місці я поставлю PHP. Незважаючи на те, що люблять його далеко не всі і ось уже скільки років говорять, що він скоро помре, ця мова явно не збирається здавати своїх позицій і розробники, які активно розробляють апдейти і нові можливості для нього, все ближче наближають його до ідеального вибору . Саме ця мова займає 1 місце по розробки Back-end, саме ця мова з останнім апдейтом став в 2 рази швидше і саме на ньому працює близько 90% всіх сайтів. Незважаючи на те, що у нього низький поріг входження, новачки на ньому пишуть не найкращий код, без типізованих змінних, не застосовуючи принципи ООП і для нього не потрібно детального вивчення алгоритмів, що в кінцевому підсумку призводить до безлічі вразливостей. У рейтингу PyPL він займає 3 місці, а про країни СНД і так все ясно, ось уже багато років поспіль - 1 місце.

На третьому місці я поставив мову Python. Багато хто може зі мною не погодитися, та й я, якщо чесно, хотів поставити його на 2 місце, але справа в тому, що на просторах СНД він сильно поступається PHP, незважаючи на те, що у всесвітніх рейтингах він знаходитися вище. Сила фреймворка Jungo не знає меж, на ньому можна розробити проекти будь-якої складності, при цьому не втративши вихідного коду і естетичного вигляду. Проте все це не змогло забезпечити цій мові гідної популярності на просторах СНД. Але я сподіваюся, що в найближчому майбутньому ситуація зміниться, так як Python один з моїх фаворитів.

Наступними мовами я хотів би поділитися вже без конкретних пояснень. Це C #, Ruby, Java. Саме в такому порядку, так як вони більше використовуються в країнах Європи, але не згадати про них було не можна.

Розробка ігор.

Розробка ігор

Перше місце в категорії розробки ігор варто мову на якому був розроблений Cry Engine 3, Unreal Engine і движок Source іспльзуемий в серії ігор Counter Strike. Мова програмування C ++.

Однак під розробку ігор під телефони, а також прості ігри не підходять під цю мову, так як тут вибір падає на Java. Вся справа в тому, що у С ++ вкрай високий поріг входження і він не піддається вивченню так швидко, як хотілося б. Проте, якщо говорити про іграх ААА класу, дійсно великих проектах, які вимагають гарної графіки, оптимізації і швидкості роботи С ++ саме ту мову, який знадобитися для цього.

Наступний мову - C #. І я думаю зрозуміло чому, якщо ж ні, то чого варте одне тільки згадка MonoKey, Unity дає зрозумілий його можливості і перспективи. Найголовніше, що розробка ігор на цій мові є практично, від платформи незалежної і релізнуться під PS, PC, UI не складе проблем.

Наступні мову, вже вище згаданий мною мову в Веб розробці, це JavaScript. На ньому вже розроблені такі ігри під Андроїд, як Hill Climbed Racing, subway surfers. Про позиціях цієї мови я вже говорив. Раджу цю мову до вивчення, адже велика кількість його відомих фреймворків дадуть вам великі перспективи і можливості в розробці чого небудь.

Розробка програмного забезпечення.

Розробка програмного забезпечення

Ось тут вже ситуація трохи інша, так як присутня факт платформо-залежності. Але я думаю, що ви самі вже вирішите, яка саме платформа вас цікавить.

Незважаючи на те, що в багатьох рейтингах на першому місці стоїть C ++, я хотів би поставити сюди мову програмування Java. Справа в тому, що його виключають з багатьох топів, так як більшість людей чуло про нього через розробку під Android. Але не дивлячись на це, Java - багатоплатформовий мову, на якому можна розробляти гри, ПО і сайти. У ПО славяться такі розробки Java, як JavaFX, JavaSE, JavaSwing і купі інших, завдяки яким він є одним з кращих мов для Разрабока чого завгодно.

На другому місці вже стоїть С ++. Друге місце він зайняв завдяки своїй перспективності, швидкості, актуальності. Розробляти програми на С ++ можна хоч під що. Так як є тонни варіантів в чому можна писати ПО на С ++. Не будемо забувати про Qt.

На треьем місці стоїть C #. Справа в тому, що нативної додатки написані на цій мові буудут запускатися на продуктах компанії Microsoft. У будь-якому випадку, С #, гарна мова для розробки і я думаю, що жити він буде ще довго і його актуальність не впаде, поки не впадуть Microsof, що трапитися далеко не скоро.Вот і підійшов наш ТОП до кінця. Спасибі за прочитання. Якщо ви з чимось не згодні або хотіли б висловити свою думку, залишайте коментарі, підписуйтесь на оновлення, а так само не забувайте поділитися цією статьyoм з друзями.

Всім удачі і до швидких.

Дополнительная информация

rss
Карта