Що таке Яндекс.Вебмайстер і для чого він потрібен

  1. Функції Яндекс.Вебмайстер, доступні без реєстрації
  2. Як додається сайт в Веб-майстер?
  3. Основні інструменти Яндекс.Вебмайстер

Що таке Яндекс.Вебмайстер і для чого він потрібен

Ця інформація буде корисна для користувачів, які вирішили створити якісний веб-сайт в інтернеті, а також зацікавлені в залученні бажаної аудиторії людей прямо з пошукових систем Mail і Яндекс, Google і інших
Ця інформація буде корисна для користувачів, які вирішили створити якісний веб-сайт в інтернеті, а також зацікавлені в залученні бажаної аудиторії людей прямо з пошукових систем Mail і Яндекс, Google і інших.

Щоб вміло керувати своїм ресурсом і регулярно відслідковувати статистику його роботи: число індексованих сторінок, зовнішніх або внутрішніх посилань, чисельність наявних помилок, регіональність і інші дані, варто скористатися спеціальною сторінкою Яндекса - Яндекс.Вебмайстер.

Яндекс.Вебмайстер є унікальним сервісом, за допомогою якого можна легко відстежити всі етапи розвитку нового порталу, проаналізувати, наскільки ефективно здійснюється його просування (внутрішня і зовнішня оптимізація). Завдяки такому інструменту можна визначити збереження інформації, зазначеної на сайті, від хакерів, а також зрозуміти загальний рівень працездатності інтернет-ресурсу.

Для роботи з Яндекс.Вебмайстер потрібно просто додати свій сайт в спеціальну панель управління і переглянути всю інформацію в тому вигляді, в якому її бачать пошукові системи. Однак існує можливість користуватися сервісом без реєстрації.

Функції Яндекс.Вебмайстер, доступні без реєстрації

Якщо ви не плануєте створювати свій аккаунт в сервісі Яндекс.Вебмастер, але цікавитеся перевіркою основних параметрів нового сайту, тоді можна скористатися функціями, доступ до яких відкритий кожному.
Якщо ви не плануєте створювати свій аккаунт в сервісі Яндекс

Увійшовши на сайт www.webmaster.yandex.ru, ви відразу бачите віконце, в якому пропонується реєстрація нового користувача. Однак ті користувачі, які не хочуть повідомляти свої дані системі, можуть скористатися деякими розділами сервісу без реєстрації, опустившись нижче кнопки «Почати роботу».

Кожному вебмайстру в цьому випадку буде доступно 9 розділів, в яких можна повідомити інформацію про свій новий веб-сайті або видалити створений URL, перевірити файлrobots.txt і орфографію, зайнятися перевіркою XML-фида або мікроразметок а також виконати перевірку файлаSitemap або поскаржитися на спам, віруси.

Якщо ж цього функціоналу недостатньо, можна оперативно додати сайт в Веб-майстер .Яндекс, виконавши певні кроки.

Як додається сайт в Веб-майстер?

Перейшовши по тій же посиланню www.webmaster.yandex.ru, ви можете виконати додавання сайту в Яндекс.Вебмастер, а потім створити абсолютно новий акаунт або ввести зазначені раніше дані.

Сам процес додавання інтернет порталу відбувається в три етапи:

  1. Вводиться унікальну адресу сайту у відповідному полі.
  2. Відбувається ідентифікація власника сайту. На даному етапі користувач підтверджує своє право керувати сайтом, використовуючи один з методів перевірки.

Досить вказати:

  • • Html-файл - завантажується в корінь сайту;
  • • Мета-тег - в header.php вставляється певний мета-тег;
  • • Txt-файл - завантажується в корінь сайту;
  • • Dns - в нього додається певний текст.
  1. Після підтвердження своїх прав ви зможете повноцінно використовувати всі можливості панелі управління сервісу, вказавши основні параметри його роботи.

Основні інструменти Яндекс.Вебмайстер

Головний екран сервісу розробники виконали наступним чином:

Тепер детально розглянемо всі інструменти, які запропоновані вебмастерам для аналізу інтернет-ресурсу.

Основними серед них є:

  • • Загальна інформація. Розділ інформує користувача про основні параметри роботи порталу: кількість проіндексованих і завантажених сторінок, значенні індексу цитування сайту (ТІЦ), зокрема зовнішніх посилань.

Розділ інформує користувача про основні параметри роботи порталу: кількість проіндексованих і завантажених сторінок, значенні індексу цитування сайту (ТІЦ), зокрема зовнішніх посилань

  • • Перевірити URL. Вводячи адресу свого порталу, користувач може отримувати відомості про статус індексування і дату відвідування сторінки роботом, кількості посилань ззовні і всередині на цю сторінку.

Вводячи адресу свого порталу, користувач може отримувати відомості про статус індексування і дату відвідування сторінки роботом, кількості посилань ззовні і всередині на цю сторінку

  • • Індексування сайту. Даний розділ сервісу містить підрозділи, в яких користувач може дізнатися:

- Структуру сайту. Ви можете переглянути частину сайту, якщо його розділи складаються мінімум з 10 сторінок, які займають 1% загальної кількості.

- Сторінки в пошуку. Надає інформацію про всехадресахURL, які знайомі пошуковику. Щоб уточнити дані по конкретній сторінці, варто задіяти форму пошуку або символ «*» для відображення адрес по конкретному розділу:
- Сторінки в пошуку - Вхідні посилання. Вельми корисне меню, що дозволяє веб-майстру уточнити кількість лінків, які при їх натисканні приводять на сайт. Особливо це актуально для тих, хто займається просуванням порталу за допомогою розміщення посилань.
- Виключені сторінки. Підрозділ дозволяє переглянути помилки індексації на самому сайті або на сервері, який відповідає за роботу нового порталу.
- Історію. Інформація запропонована власнику сайту у вигляді діаграм або графіків за попередні 3 місяці.

- Файли Sitemap. Тут відбувається завантаження інформації з файлу сайтмеп, щоб впустити певні дані в індекс, або обійти їх.

- Аналіз robots. txt. Цей файл завантажується в особливу форму для перевірки доступу до кожної страніцевеб-порталу.

- Головне дзеркало. Визначає, як саме буде індексуватися сайт: з приставкою «www» або без неї. Це важливо в процесі покупки посилань на домени, але на свій розсуд користувачі можуть не міняти стандартних налаштувань.

  • • Пошукові запити. Розділ дозволить вебмайстру зайнятися аналізом введених запитів і переглянути їх історію, щоб визначити свої індивідуальні потреби. У меню присутні такі підрозділи як:

- Популярні запити. Показує близько 25 часто вводяться запитів по натиснень і показам.

- Історія запитів. Передбачає можливість вибору 10 запитів, щоб переглянути їх статистику за попередні 3 місяці.
- Історія запитів - Мої регіони. Використовується для уточнення даних по регіонах.

- Мої запити. Передбачає додавання певних запитів, щоб переглядати їх статистику.

  • • Географія сайту. Дозволяє власнику порталу вказати, в якому регіоні працює його проект. Основними підрозділами меню є:

- Регіон сайту. Використовується для внесення регіону роботи компанії, щоб продавати продукцію в заданому місці.

- Адреси та організації. Дозволяє внести відомості про місцезнаходження, найменування установи та телефонах, щоб привернути увагу потенційних клієнтів.

- Вміст сайту. Використовується для порталів з певною тематикою для забезпечення більш привабливого вигляду фрагментів в Яндексі.

  • Сайт в результатах пошуку. Дозволяє визначитися нам, як саме буде відображено адресу порталу, і допомагає пошуковику виводити швидкі посилання в сниппета. Розділ складається з таких підменю:

- Інтерактивні відповіді. Тут власник сайту може додавати інтерактивні відповіді на всі результати видач за запитами. Навчившись їх створювати, ви отримаєте наступне:

- Швидкі посилання. Завдяки цьому інструменту під описом порталу будуть присутні швидкі посилання на певні розділи сайту. Але вплинути на них самостійно користувач не може, тому в його силах тільки виконання дій по їх правильному виділенню.

- Регістр імені. Дозволяє змінювати вид адреси сайту (URL) і привертати увагу користувачів. Тут мається на увазі шрифт букв і їх загальний вигляд.

- Безпека. Інструмент задіюється для відображення повідомлень, що вказують на появу вірусів і інших шкідливих чинників.

- Право на управління. У разі делегування власником сайту певних повноважень іншій особі управління в Яндекс.Вебмайстер може здійснювати уповноважена особа.

висновки:

Вивчивши всі можливості і інструментарій сервісу Яндекс.Вебмастер, стає зрозумілим, наскільки корисною є дана сторінка. При цьому професіонали постійно працюють над поліпшенням сервісу, щоб кожен веб-майстер, прийшовши на сайт, зміг вирішити поставлені перед собою завдання.

Як додається сайт в Веб-майстер?

Дополнительная информация

rss
Карта