Що перевірити перед запуском сайту

  1. 1. Ключові слова в карті URL-адрес
  2. 2. Доступність, сканування та UX
  3. 3. Встановіть основні сервіси та трекери
  4. 4. Schema, розширені сніппети, OpenGraph і т.д.
  5. 5. Анонс вашого запуску
  6. Що кажуть у нас

Випусковий редактор SEOnews

Готуєтеся натиснути червону кнопку «Запустити сайт»? А чи не зарано? Затримайтеся на секунду: може бути, ви щось упустили, працюючи над SEO-оптимізацією майбутнього сайту.

Ренд Фишкин (Moz) в рубриці Whiteboard Friday розповів про п'яти типах помилок, на які варто перевірити сайт перед запуском .
Наводимо рекомендації Ренді і поради російських експертів.

1. Ключові слова в карті URL-адрес

Проведіть дослідження своїх ключових слів і складіть список, в якому зіставляються всі ключові слова, за якими ви хочете ранжуватися, з відповідними URL, які є на сайті в підсумку.


Виглядає це приблизно так. URL RandsAnimal.com - ключова фраза для нього «amazing animals» - заголовок і опис. Або сторінка RandsAnimals.com/lemurs - це сторінка про лемурів, яка повинна ранжуватися за ключовими словами «лемури» і «звички лемурів». Далі - titile і description.

Перевірте, чи немає у вас неосвоєних URL або ключових слів.

2. Доступність, сканування та UX

Запитайте себе:

  • Чи доступні сторінки і контент сайту для пошукових систем?

Перевірити це допоможуть інструменти на зразок Screaming Frog або Google Search Console. C допомогою Moz Pro або OnPage.org можна перевірити, чи є у пошукових роботів доступ до всіх сторінок сайту, чи немає дублюючого контенту або сторінок без контенту зовсім, чи немає битих посилань або «битих» сторінок.

  • Чи доступний контент для всіх користувачів на всіх пристроях і у всіх браузерах?

Переконайтеся, що взаємодіяти з вашим сайтом буде зручно не тільки з робочого столу або ноутбука, але і зі смартфонів і планшетів на базі різних операційних систем і з різною діагоналлю екрану. Подумайте, може бути, варто потурбуватися скрінрідером для людей з вадами зору.

І звичайно, браузери. Переконайтеся, що сайт однаково зручний не тільки в Chrome або Firefox, але і, наприклад, в Internet Explorer, який тепер Microsoft Edge.

  • Сторінки сайту завантажуються швидко звідусіль?

Google PageSpeed ​​Insights вам на допомогу. Використовуйте проксі-сервера, щоб перевірити, що сайт швидко вантажиться з різних регіонів.

  • Зручний і приємний ваш сайт з точки зору дизайну, візуальних ефектів і користувацького досвіду в цілому?

Проведіть власне юзабіліті-тестування, залучаючи друзів, родину або клієнтів. Або використовуйте спеціальні інструменти на зразок Five Second Test або UsabilityHub для онлайн-тестування.

Так ви зможете визначити помилки в навігації або контенті, які заважають користувачам взаємодіяти з сайтом на вашу сценарієм, і вчасно пофиксить їх.

3. Встановіть основні сервіси та трекери

Веб-аналітика - як мінімум Google Analytics і Яндекс.Метрика. Далі залежить від цілей і фантазії.

Моніторинг доступності та продуктивності сайту - наприклад, Pingdom.

Ретаргетінг і ремаркетинг - навіть якщо ви не плануєте платити зараз і не хочете використовувати ці сервіси, все ж варто розмістити пікселі Google і Facebook відразу, щоб ці аудиторії були доступні вам в майбутньому.

Сповіщення про згадці вашого бренду. Підійде як елементарний Google Alert, так і більш складні інструменти на зразок Fresh Web Explorer alerts від Moz, Mention.net, Talkwalker або Trackur.

Google Search Console і Яндекс.Вебмайстер попередять вас про багатьох помилках.

Інструменти для збору позицій, відстеження індексування сторінок, аналізу конкурентів і посилального профілю. Наприклад, Moz, Ahrefs, SEMRush, Searchmetrics або Raven. Ще більше - в нашій добірці сервісів для веб-аналітики .

Посилання на профілі в соцмережах. Вони ж у вас є?

4. Schema, розширені сніппети, OpenGraph і т.д.

Чи є на сайті можливість для створення розширених фрагментів? Чи все у вас готове для коректного відображення в Facebook, Twitter та інших соціальних мережах? Залежить від вас і розмітки.

5. Анонс вашого запуску

Задайте собі кілька питань:

  • Хто допоможе розповісти про ваш запуску? І чому він це зробить?

Створіть список колег, партнерів, журналістів, які можуть вас підтримати. Подумайте, чому їм буде це цікаво. Заздалегідь підготуйте контент і попередьте їх про плановану дату запуску. Встигнете - і будете вже нікому не цікаві.

  • Які існують профілі, контакти варто оновити, щоб привернути увагу?

Все просто: поновіть підпис в пошті, інформацію в соціальних мережах - Facebook, Twitter і заблокований LinkedIn вам на допомогу.

Якщо ви розміщувалися на інших майданчиках, можна звернутися до них і попросити замінити посилання з вашого старого сайту на новий.

Що кажуть у нас

Основні моменти, які необхідно виконати до запуску сайту Ренд Фишкин, звичайно, вказав і навіть більше). Якби все перед запуском так готували сайти - процес просування і виведення в ТОП 10 займав би набагато менший час.

У Росії більшість сайтів запускають наполовину порожніми, з неунікальним контентом і в цілому в дуже сумному технічному стані. В результаті часто новостворені сайти приходять в SEO-компанії за просуванням з уже зіпсованою історією. Тому я вважаю, що розробка сайту повинна здійснюватися під пильним контролем грамотного SEO-фахівця.

Постараюся трохи доповнити рекомендації Ренда Фишкина:

1) Перевірити доступність сервера з різних регіонів, на якому розміщуватиметься сайт можна таким сервісом, як https://www.host-tracker.com/ .

2) Вказати основне дзеркало: www.site.ru або sitе.ru - сайт повинен бути доступний тільки по 1 адресою спочатку. Також бажано відразу налаштувати всі необхідні редіректи, щоб позбутися від внутрішніх дублів на сайті.

3) Налаштувати коректну обробку 404 помилки.

4) Стилі CSS і скрипти (по можливості) повинні бути винесені в постзарузку.

5) Унікальний корисний контент для основних сторінок сайту повинен вже бути написаний і викладений в красивому вигляді на сайт.

Тут насправді можна багато технічних нюансів вказати, які бажано виконати перед викладенням сайту, а можна це виконати і окремим етапом як SEO-оптимізацію.

Тонкощі SEO-оптимізації - це вже матеріал для іншої статті або серії статей. Пошукові системи люблять, коли сайт відкривається до індексації максимально «причесаним», в цьому випадку при гарній структурі, крутому дизайні і корисному контенті можна увійти в ТОП 10 за багатьма ключовими фразами протягом 3 місяців.

Нижче короткий список того, на що потрібно звернути увагу SEO-фахівця перед запуском сайту.

1. Доступність для індексації пошуковими системами. Відсутність заборон індексації (у тому числі перевірка коректності та повноти службових файлів robots.txt, sitemap.xml). Часта помилка - наявність метатега Robots зі значенням noindex, що закриває від індексації вміст сторінок. Також необхідно закрити від індексації тестову версію, виключити копії, розміщені на інших доменах.

2. Доступність і коректність основних сторінок. Відсутність некоректних перенаправлень, битих посилань, некоректних сторінок, доступних з першого кліка. Помилка 404 також повинна коректно оброблятися, сторінку 404 потрібно оформити в дизайні сайту з інформаційним повідомленням, посиланнями на головну і карту сайту.

3. Коректність URL сторінок сайту. Необхідні статичні / псевдостатіческіе сторінки, в ідеалі - з адресами ЧПУ і невеликий вкладеністю за структурою. ЧПУ краще прописати відразу з урахуванням семантики.

4. Наявність необхідного контенту. Краще, щоб на сайті відразу був текстовий контент хоча б на основних сторінках з урахуванням семантики. Також на сторінках повинні бути заголовки - не більше одного заголовка h1, а також підзаголовки h2-h6 при необхідності в текстовому блоці. Важливо перевірити, щоб за допомогою заголовків не були виділені наскрізні блоки.

5. Заповнені заголовки сторінок і метатеги. Треба якомога швидше заповнити унікальним вмістом заголовки сторінок Title, а також метатеги Description і Keywords. Найпростіше це зробити, задавши шаблони регулярних виразів з використанням h1 сторінок.

6. Захищене з'єднання. Особливо для комерційних сайтів: в ідеалі - відразу захищене з'єднання (https).

7. Наявність і коректність первинної навігації. Це включає наскрізну посилання на головну, наявність карти сайту, простого і зрозумілого основного меню, «хлібних крихт» і т.д. Коректність верстки, відсутність орфографічних помилок в помітних місцях сайту (банери і т.п.).

8. Швидкість завантаження сторінок. Сторінки сайту повинні завантажуватися швидко, найпростіше перевірити за допомогою Google PageSpeed ​​Insights .

9. Коректність відображення. Необхідно перевірити сайт в мобільній / деськтопной версії, різних браузерах.

10.Налічіе лічильників статистики. Краще відразу ж додати на сайт лічильники Google Analytics і Яндекс.Метрика. Крім цього, необхідно відразу додати сайт в Яндекс.Вебмастер і Google Search Console, щоб оперативно відстежувати індексацію сайту і багато іншого.

11. Наявність мікророзмітки. При наявності структурованих даних доцільно відразу зробити мікророзмітки, особливо актуальним це є для інтернет-магазинів. Перевірити коректність мікророзмітки найпростіше через валідатор Яндекса .

Насправді дрібниць дуже багато, в тому числі і технічних (таких як зміна тестових паролів, настройка резервного копіювання тощо)

Якщо озвучувати самі основні моменти для SEO-фахівця, то вони будуть наступними:

1. Установка систем аналітики і панелей Вебмастеров. Це, природно, Я.Метріка, Google Analytics, Я.Вебмастер і Google Search Console

2. Файли robots.txt і sitemap.xml (в тому числі meta name = "robots"). Карта сайту повинна бути актуальною і при додаванні нових сторінок на сайті або будь-яких інших змін, оновлюватися в автоматичному режимі. В robots.txt службові сторінки і інша подібна інформація повинні бути закриті від індексації, а в директиві «Host» зазначено головне дзеркало. Ну і звичайно, сам сайт відкритий для індексації. Перевірити коректність карти і robots можна в панелях вебмайстрів

3. Метатеги на сторінках. Йдеться про метатегах заголовка (Title) і опису (Description), які потрібно прописати для кожної сторінки сайту. Причому вони повинні бути унікальні і оптимізовані під ключові слова. Для цього можна скористатися спеціальними програмами-павуками - Screaming Frog SEO Spider, Website Auditor і Netpeak Spider.

4. Перевірка текстів на унікальність і помилки. Помилки можна перевірити в сервісі «Орфограммка», а унікальність - в Content-watch.

5. Використання канонічних URL. За допомогою атрибута rel = canonical можна вказати канонічні посилання для групи сторінок зі схожим вмістом, наприклад, сторінок фільтрів або карток товарів в інтернет-магазинах, які відрізняються тільки розміром і т. П. Це допомагає уникнути індексування сторінок-дублів пошуковими системами. Ще ряд важливих моментів, які можна було б винести окремим пунктом, але, краще додам прямо сюди:

  • переконайтеся, що сайт доступний за однією адресою (з www або без);
  • головна сторінка доступна тільки по одному варіанту, без index.php і іншого;
  • всі потрібні редіректи (включаючи 301-й), якщо в цьому є необхідність, налаштовані.

6. Наявність 404 сторінки. Переконайтеся, що шаблон сторінки 404 помилки показується в потрібних ситуаціях і добре виглядає. В принципі, його завжди можна доопрацювати потім, але, як показує практика, це саме «потім», стає поняттям дуже розтяжним

7. Швидкість завантаження сторінок. Вже зараз швидкість завантаження сайту є одним з факторів ранжирування. Користувач хоче бачити відповідь в максимально короткий проміжок часу. Я запропоную використовувати не стандартний інструмент від Google, а конкретний звіт в Я.Метріке - Моніторинг - Час завантаження сторінок.

8. Коректне відображення на мобільних пристроях. Зараз мобільний видача відрізняється від видачі на декстопов + це важливо в контексті юзабіліті, тому мати коректну мобільну версію (не обов'язково адаптуюся) просто необхідно.

9. Працездатність форм зворотного зв'язку. Цей пункт безпосередньо впливає на конверсію. Сюди можна додати скільки завгодно багато трафіку на сайт, але, якщо з форм не йдуть листи на пошту, все це буде даремно.

10. фавіконки. Здавалося б, дрібниця. Однак фавікон може збільшувати CTR сайту на видачу Яндекса.

11. Видалення тестової версії сайту. Дуже часто програмісти можуть залишати на піддоменів одну з попередніх версій розробки сайту. Це створює повну копію сайту. Обов'язково перевіряємо і видаляємо такі копії.

***

А про що ви порадите подбати перед запуском сайту? Чекаємо ваших доповнень в коментарях.

А чи не зарано?
Чи доступний контент для всіх користувачів на всіх пристроях і у всіх браузерах?
Сторінки сайту завантажуються швидко звідусіль?
Зручний і приємний ваш сайт з точки зору дизайну, візуальних ефектів і користувацького досвіду в цілому?
Вони ж у вас є?
Чи є на сайті можливість для створення розширених фрагментів?
Чи все у вас готове для коректного відображення в Facebook, Twitter та інших соціальних мережах?
І чому він це зробить?
Які існують профілі, контакти варто оновити, щоб привернути увагу?
А про що ви порадите подбати перед запуском сайту?

Дополнительная информация

rss
Карта