Що робити, якщо комп'ютер перегрівається?

  1. ніякої гарячки
  2. Без викрутки: перестановка комп'ютера
  3. Відкритий корпус - більше повітря?
  4. Наводимо порядок всередині
  5. Ставимо додатковий вентилятор
  6. Міняємо процесорний кулер
  7. Ноутбук: зберігати в прохолодному місці

Кімната наповнена розпеченим повітрям, на екрані кипить спекотна сутичка. І раптом - чорний екран, комп'ютер відключений. Що сталося? Ймовірно, вбудована система охолодження ПК не змогла протистояти натиску спеки. У кращому випадку причиною відключення стала самозахист комп'ютера, і, трохи охолонувши, він знову буде в порядку. Найгірший варіант - щось згоріло на материнській платі, відеокарти або в процесорі. В результаті ви виявите пошкодження апаратної частини, які, як правило, не можна усунути без покупки нових деталей.

ніякої гарячки

Кімната наповнена розпеченим повітрям, на екрані кипить спекотна сутичка

Пилосос - хороший засіб від пластівців пилу в корпусі, але для серйозної чистки знадобиться балончик зі стисненим повітрям

Наші поради і маленькі хитрощі допоможуть оптимізувати місце розташування комп'ютера. Також можна встановити додаткові вентилятори - для корпусу або для процесора. Щоб CPU була не страшна будь-яка спека, ми представимо три чудових процесорних кулера, які в потрібний момент відведуть загрозу від «серця» вашого комп'ютера.

Однак смертельна небезпека від перегріву при таких температурах загрожує не тільки настільного ПК. Ноутбук також знаходиться під загрозою, особливо поза приміщенням, на відкритому повітрі. На цей випадок ми також приготували рекомендації. Виробники готових комп'ютерних систем нерідко економлять на дрібних деталях, зокрема на охолодженні компонентів комп'ютера. А в розпал літа це може привести до неприємних сюрпризів.

Часто виникають проблеми з вашим ПК в літню пору, відбуваються незрозумілі відключення, зависання або графічні спотворення в розпалі улюбленої гри? У багатьох випадках в цьому винне недостатнє охолодження компонентів комп'ютера. Часто достатньо нескладного прийому, щоб звільнити процесор, графічну карту або материнську плату з палаючих лещат навколишнього спеки.

Без викрутки: перестановка комп'ютера

SilverStone Fortress FT02 Не кожен корпус має таку охолодженням

Чи замислюється користувач про те, наскільки комфортні температурні умови для ПК в місці його розташування? У багатьох випадках достатньо елементарної перестановки. Наприклад, кутові письмові столи часто обладнані маленької нішею, в яку ледве вміщується системний блок. Те, що здається ідеальним використанням простору, може мати важкі наслідки для комп'ютера.

Багато сучасні корпуси - за винятком найдешевших моделей - обладнані вентилятором на задній стінці і вентиляційними отворами як мінімум на одній бічній стороні. В ідеальному випадку всередині встановлений вентилятор охолодження корпусу, але навіть без додаткових пристроїв ці отвори забезпечують приплив свіжого повітря. Тому необхідно постійно стежити за тим, щоб комп'ютер з усіх сторін не примикав до стін, бічних елементів столу і розташовувався якомога вільніше. Оптимальне розміщення системного блоку, з точки зору температурного режиму, - прямо на письмовому столі. Там він легко доступний і відкритий з усіх боків.

Ні в якому разі (неважливо, влітку або взимку) не можна розташовувати поруч з працюючими опалювальними радіаторами будь-які технічні прилади, не кажучи вже про комп'ютері або ноутбуці. Якщо до тепла, що виділяється компонентами ПК, додасться жар батарей опалення, це швидко призведе до перегріву.

Відкритий корпус - більше повітря?

Якщо з усіх боків системного блоку має бути вільний простір, то відразу виникає думка зняти одну бічну стінку корпусу. Здавалося б, всередині має стати прохолодніше. Але така логіка є хибною і в багатьох випадках призводить до зворотного результату.

Коли в квартирі нестерпно жарко, для провітрювання відкривають вікна. Але це допомагає тільки якщо виникає потік повітря - в приміщенні з одним вікном це майже безрезультатно. Подібна ситуація виникає і в корпусі ПК. При появі серйозних проблем з охолодженням слід (вже якщо це робити) зняти обидві бічні панелі корпусу і створити потік повітря навколо материнської плати. Якщо ж поставити вентилятор з однієї відкритої сторони і направити його на кулер процесора, результат буде незначним.

Набагато ефективніше регульований потік повітря, вироблений внутрішнім вентилятором і циркулює всередині закритого корпусу. Таким способом можна забезпечити цілеспрямовану подачу холодного повітря на компоненти системи і відведення теплого повітря з комп'ютера назовні.

Наводимо порядок всередині

Оптимальний приплив повітря

При стаціонарному використанні ноутбука допоможе охолоджуюча підставка

Перед покупкою і установкою вентилятора необхідно спочатку підготувати комп'ютер. Потрібно відкрити системний блок і оглянути встановлене апаратне обладнання. Великі пластівці і товсті шари пилу видаляються сухою серветкою або пилососом - дуже обережно, на мінімальному режимі. Переплетення дротів слід розплутати і подбати про максимально вільної циркуляції повітря, закріпивши пучки кабелів за допомогою хомутів (стяжок). Оптичні приводи і жорсткі диски не повинні кріпитися безпосередньо друг над другом. По можливості один відсік між двома приводами повинен залишатися вільним.

Місце розташування оптимізовано, порядок всередині системного блоку наведений, але комп'ютер все ще страждає від напливів спеки. Тепер допоможуть тільки нові вентилятори для корпусу і / або процесора.

Ставимо додатковий вентилятор

При наявності корпусу з отворами на бічній панелі системного блоку і на задній стінці можна без проблем докупити відповідний вентилятор. На більшості материнських плат є коннектори для підключення додаткових вентиляторів (поруч з кулером процесора). Місцезнаходження цих конекторів зазначено в інструкції до плати.

В якості альтернативи можна використовувати спеціальні роз'єму живлення Molex, через який забезпечуються електрикою приводи IDE. Сам монтаж після цього надзвичайно простий. Так, 120-міліметровий вентилятор Xilence з модною блакитним світлодіодним підсвічуванням можна купити за невисокою ціною. Закрутіть чотири гвинти, з'єднайте з блоком живлення - готово! Комп'ютер став не тільки на кілька градусів прохолодніше, але і привабливіше зовні.

Міняємо процесорний кулер

Ноутбук і сонце: окремо - добре, разом - швидше, погано

Якщо система не піддавалася «апгрейду», не планується її розгін і стабільна робота вас задовольняє, то заміна кулера на процесорі не потрібно. Хоча ця незначна модернізація може виправдати себе у багатьох відношеннях.
Справа в тому, що дешеві «боксові» (поставляються в комплекті з процесором) радіатори та вентилятори до них забезпечують надійне охолодження тільки на стандартних частотах і в більшості випадків не розраховані на безшумну роботу. Але вже за досить невелику суму можна придбати чудовий кулер Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2, який комплектується відповідними кріпленнями для процесорних роз'ємів AMD AM2, AM2 + і AM3, а також гнізд 1156, 1366 і 775 від компанії Intel.

Перш ніж приступати до монтажу слід за допомогою спеціальної утиліти CPU-Z отримати відомості про встановлене апаратне обладнанні, процесорі і процессорном роз'ємі - не всі вентилятори для процесорів підходять до будь-якій системі. Після покупки відповідної моделі потрібно відключити шнур живлення комп'ютера від електромережі і зняти бічну кришку. В ідеальному випадку слід витягти материнську плату разом з процесором з корпусу, щоб при монтажі забезпечити максимальну свободу руху і не пошкодити материнську плату.

Потім необхідно звільнити кріплення наявного вентилятора і зняти його. Сіра маса на процесорі - це теплопровідна паста, яку слід повністю видалити тканиною без ворсу. Свіжа теплопровідна паста повинна бути вже нанесена на новий вентилятор або поставляється з ним в комплекті. У другому випадку пасту необхідно акуратно нанести рівним дуже тонким шаром по всій поверхні CPU. В кінці закріпіть новий вентилятор і з'єднайте кабелем з материнською платою. Драйвери для роботи не потрібні.

Ноутбук: зберігати в прохолодному місці

Від спеки страждають перш за все старі лептопи нижньої цінової категорії: у них використовуються володіють високим енергоспоживанням процесори, з охолодженням яких дешеві кулери просто не справляються. Результат - гучний шум при роботі і відмови системи. Але перш ніж старий «скандаліст» виявиться на звалищі, є ще ймовірність врятувати становище. За допомогою утиліти SpeedswitchXP можна при харчуванні ноутбука від мережі перевести процесор в режим енергозбереження - це знизить продуктивність CPU, зате істотно скоротить виділення тепла. При стаціонарному використанні лептопа подачу свіжого повітря знизу можна забезпечити шляхом використання спеціальної охолоджувальної підставки - наприклад, Enermax CP001G.

Але і без покупки додаткових пристроїв можна дещо зробити, зокрема уникати прямих сонячних променів. Зрозуміло, що в теплу погоду приємніше проводити час в Інтернеті, зручно розташувавшись в саду або на балконі. Але в цьому випадку краще підшукати містечко в тіні і утриматися від ігор і роботи з іншими ресурсоємними додатками. Встановлювати комп'ютер слід на рівній твердій поверхні, а не на ковдру або іншу підкладку, добре зберігає тепло. Крім того, потрібно періодично давати ноутбука відпочити: відправити його в сплячий режим або повністю відключити.

Досвідчені користувачі часто самостійно виконують чистку вентилятора або заміну підкладки процесорного кулера теплопровідної пастою. Це дозволяє знизити температуру процесора на 5-10 ° C, що забезпечить більшу стабільність системи і менший шум вентилятора. Але при виконанні цих робіт слід бути дуже уважним - в ноутбуці досить непросто дістатися до процесора, замінити кулер на відповідну модель і знову зібрати лептоп.

Ми рекомендуємо відмовитися від подібних заходів при відсутності належного досвіду. Крім того, після заміни кулера вам доведеться попрощатися з гарантією в разі на-
відмінності такої. Точно так же не можна виключити пошкодження апаратно
го обладнання при непрофесійному монтажі.

ФОТО: Компанії-виробники; М.Амелін; Vanessa, Fatman73, MAris KUlis / Fotolia.com, MAris KUlis / Fotolia.com

Що сталося?
Часто виникають проблеми з вашим ПК в літню пору, відбуваються незрозумілі відключення, зависання або графічні спотворення в розпалі улюбленої гри?
Відкритий корпус - більше повітря?

Дополнительная информация

rss
Карта