Що потрібно для того щоб стати радіоведучим?

  1. Радіоведучий - хто він
  2. образ ведучого
  3. Як записати демо
  4. Кілька порад щодо складання резюме
  5. Не опускайте руки!

Радіоведучий - хто він

Перш ніж ступити на дорогу, яка повинна зробити вас господарем ефіру і володарем свідомості радіослухачів треба визначити хто ж такий радіоведучий і які його функції. В обов'язки радіоведучого входить не тільки робота з мікрофоном, а й деякі технічні тонкощі. На деяких станціях провідний відповідає за прийом дзвінків звукові ефекти, рекламні блоки, висновок в ефір пісень і рекламних блоків. У довгому ланцюжку співробітників, які готують ефір ведучий - ключова ланка. Він видає в ефір готовий продукт і на ньому лежить основна відповідальність. Така робота вимагає великої віддачі, як фізичної, так і психологічної. Щоб, бути затребуваним потрібно завжди залишатися цікавим. А ось швидкої популярності і впізнаваності чекати не варто. На радіо потрібні не ті, хто хоче засвітитися, а ті, хто любить цю роботу і готовий до постійного творчого процесу.

образ ведучого

Робочий інструмент ведучого і візитна картка - це його голос. Існує стереотип, що людське вухо краще сприймає чоловічий голос, який створює образ більш розумного, доброго людини, в порівнянні з жіночим. Чітка, грамотна мова, приємний тембр може бути від природи або результатом роботи над собою. Приємного голосу недостатньо, важливо вміти правильно і красиво висловлювати свої думки.

Радіоведучий повинен мати почуття гумору, бути винахідливим і дипломатичним. Хороший ведучий «тримає» аудиторію, управляє її настроєм і, що називається, за словом в кишеню не полізе. Він точний і короткий, адже час обмежений, доводиться ділити ефір з рекламою і музикою. Щоб бути цікавим, треба бути особистістю, мати широкий кругозір. Буде корисний досвід публічних виступів, ігри в КВН, прямих продажів, напрацювання в журналістиці.

Якою б не була людина талановита, без теоретичних знань важко досягти великих висот у професії ведучого. Можна здобути вищу освіту на факультеті радіожурналістики або записатися на курси. На курсах вчать правильній постановці дихання, техніки мови, азам акторської майстерності. Не зайвими будуть навички роботи з пультом і монтажу.

Деякі радіостанції проводять майстер-класи, семінари - не пропустіть нагоду отримати поради від професіонала. Можна придбати навчальні відеокурси і книги. Немає межі досконалості, і навіть корифей ефіру продовжують вчитися і відточувати майстерність.

Отже, ви виявили у себе всі ознаки талановитого ведучого і вважаєте, що вас повинні почути мільйони. Визначте формат, в якому збираєтеся працювати: інформаційна станція, музична і т.д. Слухайте ефіри радіостанцій, на які хотіли б влаштуватися, сформуйте собі образ, який підходить під стиль ведучих.

Якщо мрієте роботою на топових станціях, має сенс отримати досвід на місцевих, які ведуть мовлення на АМ хвилях. Зробіть своє інтернет-радіо, записуйте подкасти. Це безцінний досвід, який навчить спілкуванню зі слухачами, дозволить управляти своїм голосом. Найбільш вдалі подкасти можна використовувати в якості демо.

Відвідайте форуми, сайти станцій, шукайте вільні вакансії, дзвоніть і пропонуйте себе. Підготуйте креативне резюме, запишіть демо і дерзайте.

Як записати демо

Для того, щоб на радіо могли оцінити ваші здібності, треба підготувати демо-запис. Зазвичай її відправляють програмному директорові. Перед її записом послухайте ефіри станції, на якій хочете працювати, уловите манеру спілкування ведучих, запишіть найбільш часто вживані в спілкуванні фрази. Потренуйтеся, записуючи свій голос, пробуйте знову і знову, шукайте помилки. Оптимальна тривалість демо записи близько хвилини.

Звичайно, демо-запис можна зробити в домашніх умови зі звичайним мікрофоном. Будинки, в звичній обстановці і без хвилювання зробити запис не складе труднощів. На очному співбесіді при роботі з професійним обладнанням новачок, швидше за все, розгубиться, потрібний настрій пропаде. Запис вашого ролика на студії дає деякі переваги. Це може послужити репетицією для подальшого співбесіди на радіо. При записи демо на студії цінні поради може дати звукорежисер, він краще бачить шорсткості і місця, які слід виправити і перезаписати.

Якщо ви відправляєте запис на різні станції, то для кожної запишіть своє демо.


Кілька порад щодо складання резюме

При описі мети, краще уникнути абстрактних фраз, наприклад: «хочу отримати цікаву роботу», краще прямо написати, що ваша мета - працювати в ефірі. Добре описати докладніше, чому вам підходить саме ця робота, і чому ви підходите для неї.

Не варто скромничати, краще вказати всі курси, які відвідували, включаючи музичну школу і курси акторської майстерності, навіть якщо з того часу минуло з десяток років.

Краще не описувати всіх подробицях місця попередньої роботи, тим більше, якщо до роботи творчої вони не мають відношення.

А ось в категорії додаткова інформація будь-яка дрібниця може зіграти вирішальну роль. Можна сміливо вказувати навички поводження з технікою, особливо з програмами по обробці звуку. Володіння іноземними мовами теж вітається. Якщо ви знавець світової кухні або любите подорожувати - повідомте про це. Можливо, ваші захоплення зможуть зацікавити слухачів або ви станете провідним власної рубрики.

Звичайно, складати резюме слід, виходячи з формату радіостанції. Те, на чому слід зробити акцент, залежить від того, на яке радіо ви хочете піти працювати. На радіо для дітей - вкажіть педагогічну освіту або освіту психолога, досвід роботи з дітьми. Якщо штурмуєте станцію, яка спеціалізується на важкій музиці, і маєте творчий досвід у своїй рок-групі - повідомте про це. Для роботи на аналітичної радіостанції вкажіть, що відвідували семінари і тренінги з економіки та інше.

Головне - це вміти красиво себе подати, і показати свої найкращі сторони.

Не опускайте руки!

Якщо не вийшло справити належного враження на співбесіді - не турбуйтеся. Спробуйте влаштуватися на іншу посаду. Влийтеся в колектив, спостерігайте за роботою професіоналів, зарекомендує себе з кращих сторін. Обережно пропонуйте нові ідеї, рубрики. Існують реальні приклади, коли співробітники рекламного або технічного відділу згодом виходили в ефір в якості ведучого. Працюйте над собою і за працями будете винагороджені.



Смішне і цікаве на нашому сайті

- Що таке глюкофон?

- Радіо для кішок

- Увага! Каже ... психлікарня ?!

- Наймолодший радіоведучий

- «Аксакали» аудіоефір

- І сміх, і гріх в історії музики

- Найцікавіше і цікаве з історії радіо

- Міфи про роботу радіоведучих

- Цікаві факти про музику

- овочева симфонія

- Список музичних сайтів з безкоштовною музикою

Психлікарня ?

Дополнительная информация

rss
Карта