Що таке Яндекс.Маркет і навіщо він підприємцю?

  1. Основні положення
  2. Робота з ресурсом
  3. Служба контролю якості та рейтинг магазинів
  4. Пара слів про АPI
  5. Як захиститися від склікування?
  6. замість висновку

Сьогодні ми поговоримо про найбільшому в Росії сервісі порівняння товарів, їх цін і характеристик по інтернет-магазинах - а саме, Яндекс

Сьогодні ми поговоримо про найбільшому в Росії сервісі порівняння товарів, їх цін і характеристик по інтернет-магазинах - а саме, Яндекс.Маркет. Що це? Які переваги дає підприємцям цей майданчик? Як з нею працювати? Всі ці питання ми розберемо нижче.

Основні положення

Даний сервіс встиг обзавестися досить багатою історією. Дата його створення: 30. 11.2000 - майже п'ятнадцять років тому. Ресурс надає інтернет-користувачам докладні описи найрізноманітніших товарів, якісні фотографії та відео-контент, також він дає можливість пошуку по характеристикам, порівняння декількох товарів і оперативного вибору з варіантів, найбільш придатних кожному конкретному користувачеві - завдяки алгоритму штучного інтелекту, вбудованого в майданчик.

Більше п'ятнадцяти тисяч інтернет-магазинів працюють з майданчиком в даний час. Середнє число щоденних відвідувань перевищує два мільйони, а місячна відвідуваність в середньому тримається вище двадцяти мільйонів чоловік. Виходячи з цих даних, можете самі уявити, що дає Яндекс.Маркет продавцям і покупцям.

Словом, якщо вам потрібно щось купити - це буде прекрасним рішенням для пошуку товару у великій кількості магазинів відразу. Тут найзручніше порівнювати ціни, технічні характеристики і уточнювати іншу необхідну інформацію. Якщо ж ви розраховуєте підвищити продажі через Яндекс.Маркет, то отримаєте величезну аудиторію. Залишається з'ясувати, що таке Яндекс Маркет для підприємця і як заробляти з його допомогою.

Назад до змісту

Робота з ресурсом

Маркет платний для підприємців. Робота ведеться за моделлю РРС-реклами, тобто за кожен перехід на інтернет-магазин з рекламодавця стягується певна сума. Мінімальна ставка становить 0,10 умовних одиниць, а чим вона вище, тим більше шансів на покази у верхній частині списку аналогічних пропозицій. Тут варто зазначити, що курс у.о до рубля «заморожений» системою і становить 30 руб. за 1 у.о, або 12 гривень за 1 у.о для українських компаній.

Після розміщення товарні сторінки перевіряються модераторами сервісу. Восьмого вересня 2015 року було оновлено вимоги до магазинів, продвигающимся через функціонал Маркета. Повну версію даних правил ви можете знайти в довіднику Яндекса. Даний перелік оновлюється регулярно, раз на кілька місяців. Якщо говорити коротко, то суть така:

  • Опублікований контент повинен відповідати загальним вимогам до рекламних матеріалів Яндекса.
  • Реклама повинна просувати товари, поширювані роздрібно, не б / у, не уцінені, повністю укомплектовані і придатні для роботи в Росії (як приклад, деякі телефони можуть перестати функціонувати або позбутися чималої частини своїх можливостей, будучи вивезеними за кордон своєї країни - так вони запрограмовані ).
  • Яндекс може на свій розсуд відмовитися розміщувати товари, що володіють недостатньою корисністю, або цінністю для користувачів.

Бажаючі дізнатися, як часто оновлюється Яндекс.Маркет, не будуть розчаровані - середній час оновлення списку становить всього лише чотири години.

Будьте уважні - якщо ви звикли до невеликого числа відгуків на своєму сайті або Лендінзі, які, до того ж, завжди можна «підчистити», то тут вам буде непросто. Ваша пропозиція можуть побачити дійсно мільйони людей, і якщо сервіс містить недоліки (довга доставка, грубий персонал, неякісний товар), то про це відразу дізнаються багато. Тому, якщо вирішили вийти на аудиторію Маркета, то працюйте на совість.

Назад до змісту

Служба контролю якості та рейтинг магазинів

Поговоримо про те, як Яндекс.Маркет перевіряє магазини і як формується рейтинг. Як вже багато разів було сказано, це дійсно популярний сервіс з величезною відвідуваністю. Даний факт накладає на творців певні обов'язки стосовно якості - як самого сервісу, так і розміщується на ньому контенту. Тому існує горезвісна служба контролю, члени якої виступають в якості «таємних покупців».

Ці люди оформляють пробні замовлення, телефонують по телефону з операторами, навіть набувають товар у рамках контрольних закупівель. Виходячи з результатів таких перевірок, служба виставляє оцінку, яка впливає на рейтинг магазину. Також чималий вплив на рейтинг надають призначені для користувача оцінки.

Крім роботи живих людей, перевіряє розміщення пропозиції і робот Яндекса - але його робота куди більш технічна. Наприклад, перевірка доступності ресурсу, або технічної можливості обробляти замовлення. Також робот може виправити помилки в обробці запитів.

Назад до змісту

Пара слів про АPI

Настала пора поговорити про контентний api яндекс маркету - що це і навіщо воно маркетологу? Йдеться про інтерфейс прикладного програмування для сервісів Яндекса.

Наприклад, за допомогою партнерської API ви зможете розробляти додатки, що дозволяють автоматизований постинг (розміщення) на Яндекс.Маркеті. Контентний API трохи про інше - він дозволяє «витягувати» дані про пропозиції, розміщених на сервісі.

Це може бути корисно також при створенні власних мобільних додатків, для яких необхідна інтеграція з даним сервісом. Або ж ви можете налаштувати розміщення на свій ресурс відгуків, отриманих в Маркеті.

Крім усього іншого, вивчення API дасть вам більш глибоке розуміння системи Яндекс.Маркет - як вона працює і що у неї «всередині».

Назад до змісту

Як захиститися від склікування?

Поширеною проблемою і загальним місцем в будь-якому просуванні по РРС-моделі є клікфорд. Якщо ви помітили дивні речі в своїй статистиці, то не залишається нічого, крім як перевірити склікування в Яндекс.Маркет і усунути його.

Для початку необхідно переконатися, що всі дійсно так, як вам здається. З великою часткою ймовірності ви стали жертвою клікфорда, якщо число переходів зросла без очевидної, зрозумілої причини, такий як підвищення бюджету і т. Д. Якщо підозри підтвердилися, то призупините кампанії, змініть їх оформлення (фотографії, опис, інше).

Спробуйте встановити, хто з конкурентів затіяв «брудні» методи боротьби. Якщо ви рухаєтеся в регіонах, це може бути нескладно. Знайшовши «кривдника», можете самі почати проти нього кампанію по склікування, або ж написати скаргу в технічну підтримку - другий варіант, зрозуміло, набагато більш кращий.

Назад до змісту

замість висновку

Для успішного просування своїх товарів варто ретельно вивчити аудиторію: дізнайтеся, що шукають на Яндекс.Маркеті найохочіше, чи є в цьому переліку ваші товари. Крім усього іншого, це дасть вам ідеї для ремаркетінгових кампаній і крос-селлинг.

Сьогодні ми розглянули, в чому суть цього зручного сервісу, на чому і як заробляє Яндекс.Маркет, які можливості дає покупцям, і головне - рекламодавцям. Скористайтеся цим інструментом виключно для чесної конкурентної боротьби, і тоді ви за короткий час зможете заробити хорошу репутацію у величезній аудиторії.

Високих вам конверсій!

Назад до змісту

Image source: lluís vinagre

23-09-2015

Що це?
Які переваги дає підприємцям цей майданчик?
Як з нею працювати?

Дополнительная информация

rss
Карта