- Facebook: віртуальний «хранитель»
- «Однокласники» і «Вконтакте»: страницу можна тільки видалити
- Листи з того світу
- Паролі як спадок
Про це моторошно думати, але після смерті людини в Мережі залишається безліч важливої інформації, пов'язаної з ним. 42.TUT.BY зібрав способи самому скласти «віртуальне заповіт» і з'ясував, що робити з акаунтами тих, хто вже помер.
Facebook: віртуальний «хранитель»
Зображення: brain-magazine.fr
За життя користувач Facebook може встановити настройки того, що має статися з його членством після смерті. Можна вибрати - сторінка віддалиться або перейде в «пам'ятний» статус. На сторінці-меморіалі збережеться весь вміст, але з'явиться напис «Світла пам'ять».
Якщо людина вже померла, але не вибрав зберігача, можна звернутися до адміністрації Facebook безпосередньо. Інформацію для входу адміністрація не надасть, але може видалити акаунт або перевести його в пам'ятний статус - але тільки після пред'явлення копії свідоцтва про смерть.
«Однокласники» і «Вконтакте»: страницу можна тільки видалити
В «Однокласниках» сторінку померлого можуть тільки видалити за запитом від родичів. Звернутися до адміністрації майданчика можна за посиланням , Прикріпивши копію свідоцтва про смерть.
Ніякі дані з облікового запису після смерті власника соцмережа надавати не буде, як і міняти його налаштування. «Вхід у профіль іншої людини завжди розглядається як порушення правил, так як ми вважаємо, що необхідно захищати конфіденційні дані наших користувачів навіть в такому сумному випадку», - пише адміністрація сервісу.
«ВКонтакте» теж нікому не дає доступ до сторінки померлого. «Є два шляхи: можна чи видалити його сторінку, або залишити її як пам'ять для близьких людей, закривши налаштуваннями приватності для сторонніх», - пояснює адміністрація соцмережі.
В обох випадках знадобиться запит від родичів власника сторінки і копія свідоцтва про його смерть. Прикріпити зображення можна прямо до вашого повідомленням в підтримку.
Twitter готовий тільки видалити обліковий запис за зверненням близького родича «з підтвердженою особистістю». для звернення до адміністрації сервісу знадобляться відомості про покійного і копія свідоцтва про смерть.
У деяких випадках сервіс може видалити зображення і відео покійного за запитом рідних. Задовольнять запит чи ні залежить від «інтересу для широкої публіки». В іншому випадку твіти та інші матеріали продовжать бути доступні всім бажаючим.
Листи з того світу
Для облікових записів Google є сервіс « На всякий випадок », Яким можна скористатися за життя. Компанія не згадує про можливу смерть, але пропонує вказати, що стане з вашим аккаунтом, «якщо ви перестанете їм користуватися».
Аккаунт вважається активним, поки користувач входить, виконує пошук в інтернеті або відзначається в Google Картах на Android. Якщо цього не відбувається досить довго - сервіс відправляє повідомлення, а після виконає «останню волю».
Користувач може вибрати: повністю видалити свої дані або передати їх цілком або частково комусь із рідних чи друзів. Можна заздалегідь вказати до десяти довірених осіб, вибрати термін бездіяльності аккаунта і налаштувати автовідповідач.
Якщо ніяких чітких інструкцій не залишилося, Google може надати рідним дані зі свого облікового запису або закрити його за запитом. Для цього їм знадобляться докладні відомості про власника аккаунта і копія свідоцтва про смерть.
У «політиці конфіденційності» «Яндекса» нічого не сказано про можливість передачі даних комусь в разі смерті користувача. Поштова скринька на сервісі «Яндекс.Пошта» буде видалений , Якщо ніхто не користувався ним більше 24 місяців.
аккаунт Mail.ru може автоматично зникнути, якщо їм не користувалися шість місяців. Інструкції відновлення доступу родичами або цифрового «душеприкажчика» ми не знайшли.
Паролі як спадок
Зображення: Richard Borge / behance.net
Можна заздалегідь подумати про те, хто і яку інформацію зможе побачити в разі форс-мажору. Це може бути важливо, якщо ви зберігаєте в пошті робочі документи, які можуть бути потрібні колегам, або авіаквитки, необхідні вашим супутникам.
У менеджері паролів LastPass є опція « екстрений допуск ». Можна вибрати людей, яким ви довіряєте (вони теж повинні бути користувачами сервісу). У разі екстреної ситуації вони зможуть отримати паролі в зашифрованому вигляді, отримати доступ до ваших акаунтів. Ви можете вирішити, скільки часу має пройти до автоматичної передачі пароля. Якщо доступ запитаний без причини, сервіс дасть можливість відмовити через свій аккаунт.
Щоб поділитися файлами, можна скористатися сервісом Testamentor . Він спрацює у разі «неактивності», обумовленої заздалегідь, - наприклад, якщо ви не будете користуватися соцмережами і реагувати на листи і SMS від сервісу протягом 30 днів. У цьому випадку «віртуальний виконувач духівниці» відправить певні файли або папки на заздалегідь задані адреси. Підключити сюди можна акаунти Dropbox, Google Drive, OneDrive або Evernote.
Не забудьте підписатися на наш канал в Telegram ! Там все найцікавіше!