- Пошук диска при установці
- Виявлення зовнішнього накопичувача
- Проблеми з другим диском
- Файлова система RAW
- апаратні несправності
Проблеми з визначенням жорсткого диска можуть виникнути в різних ситуаціях: при установці Windows XP, 7, 8 або 10, підключенні другого або зовнішнього вінчестера. Залежно від умов появи помилки істотно відрізняються методи її усунення.
Пошук диска при установці
Якщо при установці Windows не бачить жорсткий диск, то причиною цієї помилки є відсутність необхідних драйверів. Зазвичай збій з'являється на ноутбуках і ультрабуках з SSD. У програмі інсталяції Віндовс немає необхідного програмного забезпечення, тому щоб поставити XP, «сімку», «вісімку» або Windows 10, потрібно попередньо встановити драйвери.
Подивіться специфікацію комп'ютера. Вам потрібно дізнатися, який процесор використовується - Intel, AMD. Для комп'ютерів Intel потрібно завантажити драйвер технології зберігання Intel® Rapid. Якщо стоїть процесор AMD, то шукайте потрібне програмне забезпечення на вимогу «SATA / RAID драйвер + модель системної плати».
- Скачайте і розпакуйте архів з даними. Закиньте його на установчу флешку вінди. Якщо ви ставите XP з диска, то все одно перенесіть драйвер на флешку; її потрібно підключити разом з установочними диском до включення комп'ютера.
- Почніть установку Windows 10, 8, 7, XP. Коли дійдете до етапу вибору розділу, клікніть по посиланню «Завантаження».
- Вкажіть шлях до завантажити драйверу на флешці.
Після додавання драйверів ви побачите доступні розділи вінчестера і зможете інсталювати на комп'ютер Windows XP, 7, 8, 10.
Виявлення зовнішнього накопичувача
Якщо Windows 7 не бачить жорсткий диск, який підключений через інтерфейс USB як зовнішній носій, то насамперед слід переконатися, що накопичувача присвоєна правильна буква.
- Відкрийте панель управління, поставте значення «Великі значки» для параметра «Перегляд». Перейдіть в розділ «Адміністрування».
- Запустіть інструмент «Керування комп'ютером».
- В меню зліва знайдіть розділ «Сховище» і запустіть інструмент "Керування дисками".
На Windows 8 і 10 процедура повністю ідентична, на XP є деякі відмінності: зокрема, розділ «Адміністрування» відкривається через меню «Програми» в Пуск. У кожному разі, у вікні "Керування дисками" ви повинні побачити всі підключені до комп'ютера накопичувачі: основний, зовнішній, другий внутрішній.
Якщо зовнішній хард коректно визначився системою, клікніть правою кнопкою по ньому і виберіть «Змінити букву». Призначте букву, яка ще не використовується в системі: наприклад, X або M.
Якщо зовнішній хард новий, ви на нього ще нічого не записували, то спробуйте відформатувати його, щоб вінчестер став визначатися в системі. При форматуванні всі дані будуть видалені, тому потрібно бути впевненим в тому, що на носії немає нічого важливого. Неформатований зовнішній накопичувач буде мати підпис «Не розподілений».
- Клацніть по диску правою кнопкою, натисніть «Створити простий том».
- Введіть розмір простору нового томи. Якщо ви хочете, щоб зовнішній диск складався з одного розділу, то впишіть максимальний розмір, тобто весь обсяг носія.
- Призначте букву і натисніть «Далі». Здійснюйте форматування тому в файлову систему NTFS. Інші параметри залиште без змін.
Після завершення форматування зовнішній диск повинен коректно визначитися системою і відобразитися в «Комп'ютері». Зазначені дії однаково виконуються на всіх версіях Windows, від XP до Windows 10. Якщо зміна букви і форматування не вирішує проблему, то переконаєтеся, що порт USB працює без помилок - подивіться в диспетчері пристроїв драйвери контролера. Переконайтеся, що кабель, який використовується для підключення зовнішнього диска, справний. Якщо раніше хард визначався без проблем, а тепер не виявляється системою, то перевірте його антивірусом.
Проблеми з другим диском
Якщо Windows 7 не бачить жорсткий диск, підключений до системного блоку як другий накопичувач, то спочатку потрібно переконатися, чи визначився цей накопичувач в утиліті "Керування дисками".
- Натисніть Win + R і введіть «diskmgmt.msc», щоб відкрити інструмент управління підключеними накопичувачами. Команда актуальна для всіх версій Windows, від XP до 10.
- Знайдіть серед підключених дисків другий накопичувач. Погляньте, будь статус він має - в залежності від цього будуть відрізнятися методи виправлення помилки.
Якщо ніяких повідомлень про помилку немає, то спробуйте спочатку просто змінити букву, вказавши значення, яке не використовується в системі. Що стосується помилок, то диск може бути не ініціалізованим першим, не розподілений або просто мати файлову систему RAW. Як усунути ці неполадки:
- Якщо накопичувача не ініціалізованим першим, клацніть по ньому правою кнопкою і виберіть «Ініціалізувати».
- Вкажіть стиль розділів: для «сімки» рекомендується ставити MBR, для Windows 8 і 10 - GUID.
Після ініціалізації статус зміниться на «Не розподілений». Вирішується ця проблема так само, як і на зовнішньому носії, створенням простого томи з форматуванням в NTFS. Однак не забувайте, що форматування видалить з накопичувача всю записану інформацію.
Файлова система RAW
Якщо в статусі другого носія написано, що він має файлову систему RAW, то вирішіть цю проблему за допомогою системної утиліти CHKDSK :
- Запустіть командний рядок з адміністраторськими повноваженнями.
- Виконайте команду «chkdsk D: / f», де «D» - це буква другого диска.
Після перевірки помилки будуть виправлені, а файлова система RAW зміниться на NTFS, та до що диск запрацює нормально.
апаратні несправності
Якщо в вікні утиліти "Керування дисками" ви узагалі не бачите нічого, крім основного жорсткого диска, то слід перевірити, чи правильно підключено вінчестера. Наприклад, при підключенні двох вінчестерів через інтерфейс IDE потрібно правильно встановити перемички Master і Slave. Ведучий диск, з якого буде завантажуватися система, повинен бути Master, а ведений, тобто другий, накопичувач - Slave.
Якщо харди підключаються по інтерфейсу SATA, то переконаєтеся, що кабель справний, а його довжина не перевищує один метр. Використання довгого кабелю SATA в деяких випадках призводить до того, що навіть при правильному підключенні диск не визначається комп'ютером.
Поскаржитись на контент