Багато хто чув слово «модем», і багато хто розуміє значення даного слова. Відразу ж нагадаю, що даний пристрій часто використовується для підключення комп'ютера до інтернету . У цій статті ми спробуємо більш детально розібратися з функціями даного девайса, видами модемів і принципами їх функціонування.
Мал. 1
Для початку розберемося з назвою, чому саме модем? Все дуже просто, слово походить в результаті злиття двох слів: модулятор і демодулятор, відповідно він модулює і демодулирует сигнал. Модем виробляє перетворення аналогового сигналу в цифровий, наприклад, сигнал який йде по телефонних лініях перетворюється в сигнал зрозумілий комп'ютеру, і навпаки. Для цього у модему є цифровий інтерфейс для зв'язку з комп'ютером, і аналоговий для зв'язку з телефонною лінією. З перетворенням сигналу все просто: з певною частотою вимірюються характеристики сигналу, а потім записуються в цифровому вигляді за допомогою спеціального алгоритму.
З чого ж складається цей девайс? Модем складається з процесорів (сигнального, універсального і модемного), які керують режимами роботи інших частин модему, і виконують власне саму модуляцію / демодуляцію сигналу, також в модемі є пам'ять (ПЗУ, ППЗУ, ОЗУ ), І аналогова частина модему, яка здійснює сполучення з мережею, а спеціальний контролер всім цим керує.
Модеми бувають зовнішні і внутрішні. Внутрішні модеми встановлюються в сам корпус комп'ютера, і зроблені вони у вигляді плати розширення, яка встановлюється в основному в слот PCI на материнській платі ( вибір материнської плати ). Зовнішні модеми виконані у вигляді окремого пристрою, який підключається до комп'ютера за допомогою роз'єму на мережевої карти. Є ще інтегровані (вбудовані на материнську плату) модеми, але вони зустрічаються рідко. Серед достоїнств зовнішнього модему можна відзначити те, що він харчується від мережі, і не створює додаткове навантаження для БП, а також в ньому присутня індикація, за допомогою якої можна орієнтуватися в якому стані знаходиться підключення до мережі. Головне достоїнство внутрішнього модему - це непомітність, так як він знаходиться всередині системного блоку.
рис.2
Також існують бездротові модеми (рис.2), ці девайси по достоїнству оцінили власники ноутбуків, яким потрібно підключення до інтернету в будь-якій точці земної кулі. Для передачі даних вони використовують різні стандарти бездротового зв'язку. Підключаються сучасні бездротові модеми, в основному, за допомогою портів USB.
Тепер поговоримо про швидкостях. Якщо раніше звичайні цифро - аналогові модеми працювали на швидкостях до 56 Кбіт / С, то зараз популярні ADSL -модеми (рис.2), дані модеми працюють за допомогою технології яка дозволяє передавати дані зі швидкістю до 100 Мбіт / с, плюс до цього телефонна лінія залишається вільною. Правда, на практиці, такі модеми через обмеження в швидкості у телефонних ліній, передають дані на швидкості 1 - 24 Мбіт / с, що також не мало.
З кожним роком інтернет - провайдери повільно і впевнено збільшують швидкість передачі даних по своїх лініях, і можливо в недалекому майбутньому модеми передаватимуть дані на швидкостях рівних швидкостей сучасних локальних мереж.
З чого ж складається цей девайс?