Якщо коротко: обробки 1С розширюють функціонал конфігурації і дозволяють швидко виконувати певні операції в програмі. Це не тільки економить час, а й часом не дає зробити помилку. Хочете дізнатися про обробки більше - дочитайте до кінця.
Прочитайте також і статтю про підключення зовнішніх обробок і звітів , що розширюють стандартний функціонал конфігурації .
Насправді все просто. До складу конфігурації входять не тільки довідники, регістри , Документи і різні види звітів , А й спеціальні "доповнення", які дозволяють виконувати інші дії над зберігаються у вашій базі даних. Ці додаткові частини програми, що дозволяють обробляти наявну в базі інформацію певним чином, і прийнято називати обробками.
Обробки в 1С чимось нагадують документи, але в більшості випадків призначені для інших цілей, як правило, не пов'язаних з веденням обліку безпосередньо. Втім, як видно в кінці статті, деякі обробки можна переплутати з документами.
Документи потрібні для введення первинної документації в програму , Звіти потрібні для виведення результатів роботи. Функція ж програмних обробок - виробляти якісь додаткові операції над уже наявними в базі даних. У цьому вони схожі на звіти, які також працюють над тим, що ВЖЕ є в базі, але є суттєва відмінність і варто пам'ятати про це:
На відміну від звітів, обробки можуть (не обов'язково) проводити зміни даних в базі!
Якщо ви якось не так налаштуєте який-небудь звіт, то найгірше що ви отримаєте - це невірний звіт. У разі ж невірного використання обробок ви можете необоротно зіпсувати наявні документи, довідники або інші дані. Такого поняття як скасування тут немає, тому будьте уважні і якщо ви чогось не знаєте, краще запитайте у того, хто знає, перш ніж натискати кнопку.
Особливо це стосується зовнішніх обробок , Що підключаються додатково у вигляді окремих файлів. Не варто завантажувати такі доповнення до конфігурації з неперевірених джерел, а найкраще для розширення функціоналу програми зверніться до вашого системного адміністратора або програмісту 1С. Навіщо зайвий раз ризикувати даними в базі?
Особисто я б поділив все наявні обробки на дві категорії в залежності від природи їх взаємодії з зберігаються в базі даних:
- Не змінюють дані в базі;
- Вносять зміни в базу (використовувати обережно!)
А ось і приклад обробки, яку часто плутають з документом. А саме - це закриття місяця . Цілком зрозуміло, що більшість користувачів програми вважають закриття місяця документом, але насправді це не так. Якщо уважно придивитеся, то побачите, що дана форма є тільки посилання на документи, а також деякі звіти.
artemvm.info_91bf850add40013bfa611609218acd45
А ось більш простий і також дуже поширений приклад обробки - групове перепроведення документів. Подивитися, де воно знаходиться ви можете тут .
artemvm.info_91bf850add40013bfa611609218acd45
Ще один приклад дуже корисною обробки - масова реєстрація рахунків-фактур на аванс.
artemvm.info_91bf850add40013bfa611609218acd45
Інші приклади обробок, а також короткий зміст цієї статті ви можете подивитися на відео нижче. Якщо щось незрозуміло - просто відкрийте вашу базу 1С і в меню "Всі функції" знайдіть розділ "Обробки", тоді ви самі зможете подивитися, що ховається у вашій конфігурації.
Невеликий інформаційний відеоролик про те, що таке обробки 1С Бухгалтерія і навіщо вони потрібні. Обробки полегшують роботу в програмі, допомагають виявити помилки, прискорити введення даних.
Отже, в програмі 1С Підприємство є спеціальні підпрограми, тобто модулі, що дозволяють виконувати обробку даних в базі. Тому їх так і називають - обробки.
Використовуйте вбудовані і зовнішні обробки для прискорення роботи в 1С, але будьте обережні!
Взагалі до теми даної статті ніякого відношення не має, але просто не можу втриматися.
Смішне іноді зустрічається в запитах відвідувачів до мого сайту. Звичайно, Яндекс і Google і не таке бачили, але сьогодні мене особливо порадував один запит. Я навіть не полінувався і намалював відповідну йому картинку. Зверніть увагу на підкреслене червоним.
artemvm.info_91bf850add40013bfa611609218acd45
Задавайте правильні питання, якщо хочете отримати вірний і вичерпну відповідь!
Навіщо зайвий раз ризикувати даними в базі?