посилання входять
У попередній статті поговорили про зовнішні посилання, що йдуть з сайту , Тепер опишу посилання, які ведуть на конкретний ресурс (часто їх називають вхідними, або беклінк - backlinks).
Що таке зовнішні посилання на сайт
Тут все просто: будь-яке посилання в інтернет , Яка вказує на ваш веб-ресурс, а сама перебуває на іншому сайті, буде по відношенню до вашого проекту зовнішньої (або входить).
Як перевіряти беклінки
Раніше це було досить просто здійснити за допомогою сервісу Yahoo! Site Explorer. Але тому що тепер Yahoo інтегрувався в Bing, то даний сервіс більш не діє, а в самому Bing.com поки що немає хорошого інструменту для перевірки вхідних посилань (взагалі, дещо там є, але на даний момент не дуже зручно).
Переваги сервісу від Yahoo були в тому, що він:
- безкоштовно показував все беклінки;
- враховував закриті посилання , Заборонені до індексації (у тегах <noindex> і з атрибутом rel = "nofollow»);
- враховував редіректи (перенаправлення), в тому числі і 302-й редирект ;
- можна було проаналізувати будь-який веб-ресурс (не тільки свій);
- не була потрібна реєстрація;
- швидко знаходив нові, недавно з'явилися зовнішні посилання.
За потужністю, швидкості і зручності альтернатив даного сервісу поки немає. Тим не менш, деякі їх беклінків можна перевіряти за допомогою сервісів Яндекс.Вебмайстер і Google Webmaster Tools .
У Яндекс.Вебмастере можна переглянути кількість посилань, які на даний час виявили роботи Яндекса. Просто вибираємо будь-який зі своїх проектів і відразу бачимо:
Яндекс.Вебмайстер - кількість зовнішніх посилань на сайт
Якщо клікнути на число сторінок, то будуть показані окремі веб-ресурси (відповідно, число це трохи зменшиться). Такий спосіб перевірки беклінків не дуже зручний, тому що необхідно, щоб ці посилання були проіндексовані Яндексом.
В інструментах для Вебмастера від Google приблизно те ж саме. В акаунті вебмастера вибираємо ваш конкретний проект, потім клацаємо «Посилання на ваш сайт» (див. Малюнок):
Google Webmaster - вхідні посилання
На сторінці будуть показані найбільш часто посилаються домени (кілька штук) . Нижче цього списку можна клікнути «Додатково» »і подивитися всі веб-ресурси, що посилаються на ваш сайт на даний момент, а також кількість сторінок, з яких ведуть беклінки і число сторінок, на які вони ведуть:
Google webmaster - список посилань
Якщо тепер клацнути на домен, то можна буде побачити наступне - конкретні сторінки ( «Ваші сторінки»), на які посилається домен ( rambler.ru ) І число вхідних посилань на кожну зі сторінок:
Google webmaster - список сторінок і зовнішніх посилань на сайт
Залишається тільки натиснути на будь-яку сторінку зі списку «Ваші сторінки» і подивитися вхідні посилання (в даному прикладі, з Рамблера).
Варто відзначити, що Гугл, також як Яху раніше, показує і nofollow-посилання .
В принципі, і Яндекс, і Google надають в цілому непогані сервіси, щоб перевірити беклінки. Основний недолік в порівнянні з Yahoo! - це неможливість оцінити ресурси конкурентів, тому що можна аналізувати лише свої веб-ресурси.
У наступній статті опишу деякі способи і сервіси для перегляду вхідних на сайт посилань (наприклад, MajesticSeo & Ahrefs ).