Що таке зовнішній і внутрішній IP адреса?

  1. Для чого він потрібен?
  2. Що ж таке "зовнішній IP адреса"?
  3. Чим зовнішній IP адреса відрізняється від "внутрішнього"?
  4. Переваги зовнішнього IP адреси
  5. Скільки коштує?
  6. Динамічний зовнішній IP адреса

IP адреса (   wiki   ) (Ай-пі адресу, скорочення від Internet Protocol Address) - унікальний ідентифікатор (номер) комп'ютера, підключеного до локальної мережі або мережі Інтернет

IP адреса ( wiki ) (Ай-пі адресу, скорочення від Internet Protocol Address) - унікальний ідентифікатор (номер) комп'ютера, підключеного до локальної мережі або мережі Інтернет.

Для чого він потрібен?

IP адреса дозволяє іншим комп'ютерам, об'єднаним в мережу, спілкуватися з вашим. Відправляти повідомлення, обмінюватися файлами і так далі. Хоча, насправді це не все так просто, як здається на перший погляд.

Що ж таке "зовнішній IP адреса"?

Це той же IP-адресу, але він унікальний для всієї мережі Інтернет. Таких адрес обмежена кількість і їх потрібно спеціальним чином реєструвати.

Чим зовнішній IP адреса відрізняється від "внутрішнього"?

Якщо Вашого комп'ютера присвоєно зовнішній (або "білий") IP адреса, ваш комп'ютер легко зможе стати сервером, тобто до нього можна буде підключитися через Інтернет, чого не можна зробити, якщо у вас звичайний IP адреса, який виділяється всіх комп'ютерів в локальній мережі. Наприклад, ви спокійно можете переглядати веб-сторінки з дому, але не зможете підключитися з роботи до свого домашнього комп'ютера, щоб скористатися веб-камерою або віддаленим помічником.

Переваги зовнішнього IP адреси

На відміну від внутрішнього IP адреси, зовнішній IP має безліч переваг: деякі файлообмінні системи (торренти) не дозволяють скачувати інформацію без конкретного зовнішнього IP адреси. Якщо у вас його немає, то один адреса розподіляється на кілька користувачів - в цьому випадку завантажити файли часто стає неможливо через обмеження сервісів або через високу завантаження. При наявності зовнішнього IP адреси, ці системи будуть працювати з повною віддачею і дозволять вільно завантажувати файли з максимально можливою швидкістю.
Зовнішній IP - одне з основних умов для організації онлайн ігор, якщо ви хочете встановити ігровий сервер у себе на комп'ютері, наприклад: LineAge, Counter Strike або Quake. Користувачі завжди зможуть підключитися до вас через Інтернет і вільно брати участь у всіх ігрових баталіях.

Крім цього, якщо ви користуєтеся файлообмінними сервісами для скачування файлів типу DepositFiles, ви можете побачити повідомлення, що з вашого IP адреси в даний момент йде закачування і доведеться чекати поки хтось закінчить викачувати файли. Чому так відбувається? Тому що більшість провайдерів "випускають" користувачів через один або кілька зовнішніх IP адрес, використовуючи NAT . А маючи свій білий адреса, ви не потрапите в таку ситуацію.
Наявність зовнішнього IP адреси також дозволяє використовувати свій комп'ютер як хост для свого сайту або сервер для будь-яких сервісів, наприклад, корпоративного месенджера MyChat :

Також з'являється можливість віддаленого доступу - управління своїм робочим або домашнім комп'ютером з будь-якої точки світу, через віддалений помічник Microsoft .

Скільки коштує?

Як правило, послуга зовнішнього IP адреси платна і коштує недорого. Поцікавитися про це потрібно у вашого провайдера, практично всі вони надають такі послуги.

Динамічний зовнішній IP адреса

Є також варіант, коли у вас є зовнішній IP адреса, однак він призначається динамічно. Тобто, провайдер виділяє вам при з'єднанні якусь адресу з пулу доступних адрес. В цьому випадку для коректної роботи інтернет-сервісів, запущених у вас на комп'ютері, потрібно використовувати сервіс No-IP або DynDns .
Як це робиться - читайте в нашій статті " Установка MyChat сервера на динамічну IP адресу ".

Для чого він потрібен?
Що ж таке "зовнішній IP адреса"?
Чим зовнішній IP адреса відрізняється від "внутрішнього"?
Для чого він потрібен?
Що ж таке "зовнішній IP адреса"?
Чим зовнішній IP адреса відрізняється від "внутрішнього"?
Чому так відбувається?
Скільки коштує?

Дополнительная информация

rss
Карта