Що Таке Доменне ім'я? Роз'яснення Для Початківців

  1. Як працюють домени?
  2. Різні види доменів
  3. TLD: Домен верхнього рівня (Top Level Domains)
  4. ccTLD: Національні домени Верхнього рівня (Country Code Top Level Domains)
  5. gTLD: Загальні домени верхнього рівня (Generic Top Level Domain)
  6. Інші типи доменів
  7. Домени другого рівня
  8. Субдомен (піддомен)
  9. Як перенести доменне ім'я
  10. Різниця між Доменним ім'ям і Хостингом
  11. Отже, що таке доменне ім'я?
  12. Додаткові матеріали
  13. Заключне слово

Доменне ім'я - це по суті еквівалент вашого фактичної адреси, вашого місця розташування. Точно так же, як для супутникової навігації потрібно мати адресу вулиці або поштовий індекс для надання маршрутів, браузеру потрібно ім'я домену, щоб направити вас на веб-сайт.

Доменне ім'я складається з двох основних елементів. Наприклад, доменне ім'я Facebook.com складається з імені сайту (Facebook) і розширення доменного імені (.com). Коли компанія чи окрема особа оплачують домен, вони можу задавати на який сервер спрямований домен.

Реєстрація доменного імені знаходиться під контролем організації ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers - Міжнародна організації з розподілу номерів та імен). ICANN визначає, яке розширення доменного імені є і зберігає централізовану базу даних з адресами, куди спрямовані доменні імена.

Кожен сайт, який ви відвідуєте складається з двох частин: ім'я домену та веб-сервер.

  1. Веб-сервер - це реальний комп'ютер з файлами і базами даних, з яких складається ваш сайт, він відправляє їх через весь інтернет відвідувачам вашого сайту, коли ті відкривають його на своїх комп'ютерах.
  2. Доменне ім'я - це те, що люди пишуть, щоб зайти на ваш сайт і цю адресу вказує браузеру шлях на сервер, де зберігаються всі ресурси сайту. Без доменного імені людям б довелося пам'ятати спеціальний IP вашого сервера, а це досить незручно.

Як працюють домени?

Що таке домен трохи роз'яснили. Як же вони працюють? Доменні імена працюють як ярлики для сервера, на якому розміщений ваш сайт.

Без імені домена будь-хто, хто захоче відвідати ваш сайт, повинен буде ввести повний IP-адреса. Але проблема в тому, що IP-адреса не так просто запам'ятати і він буде дивно виглядати в рекламних матеріалах.

У нашому випадку, Hostinger.ru - це доменне ім'я. Скажімо, воно вказує на IP-адреса 100.90.80.70. IP-адреса вказує на сервер, але сам адресу не дає доступ відвідувачам до сайту. Це тому що, щоб по IP-адресою отримати сайт, віддалений сервер повинен використовувати порт 80 зі сторінкою за замовчуванням (тобто index.html), яка зберігається в каталозі веб-додатків.

Як ви бачите, розбиратися з настройками сервера і IP-адресами, може виявитися і заплутаним, і трудомістким. Тому більшість власників веб-сайтів вважають за краще використовувати сервіси, такі як Hostinger , Які пропонують доменні імена в комплекті в річних пакетах веб-хостингу .

Домени також можуть використовувати переадресацію, що, по суті, дозволяє вказати, що якщо люди відвідують ваш домен, вони автоматично перенаправляються на інший. Це може виявитися корисним і для компаній, і невеликих сайтів або для перенаправлення людей на цільові сторінки на вашому основному сайті. Вони також можуть допомогти уникнути плутанини в різному написання. Наприклад, якщо ви зайдете на сайт www.fb.com, то ви будете перенаправлені на сайт www.facebook.com.

Різні види доменів

Не всі доменні імена мають однакові доменні розширення. І, в той час, як домени .com охоплюють 46.5% усієї кількості сайтів, велика кількість вільних доменів залишається для таких розширень як .org і .net. В цілому, найбільш поширені види доменних імен включають:

TLD: Домен верхнього рівня (Top Level Domains)

Домен верхнього рівня означає саме те, що можна зрозуміти з назви: тип доменного імені, який знаходиться на верхньому рівні системи доменних імен в інтернеті. Існує більше тисячі доступних TLD, але найбільш поширеними є .com, .org, .net і .edu.

Офіційний список TLD підтримується організацією під назвою Internet Assigned Numbers Authority (IANA) або Адміністрація адресного простору Інтернету і його можна подивитися тут . IANA зазначає, що в список TLD також включені ccTLD і gTLD, про які ми поговоримо в далі.

ccTLD: Національні домени Верхнього рівня (Country Code Top Level Domains)

ccTLD використовують тільки дві літери і ґрунтуються на міжнародних кодах країн, таких як .us для Сполучених Штатів (United States) або .jp для Японії (Japan). Вони часто використовуються компаніями, які створюють спеціальні сайти для певних регіонів і можуть бути хорошим способом сигналізувати користувачам про те, що вони прибули в потрібне місце.

gTLD: Загальні домени верхнього рівня (Generic Top Level Domain)

gTLD - це, по суті, TLD, який не покладається на код країни. Багато gTLDs призначені для конкретного випадку використання, такого як .edu, який призначений для навчальних (edu cational) закладів. При цьому, вам не потрібно відповідати будь-яким конкретним критеріям реєстрації gTLD, тому .com використовується не тільки для комерційних цілей.

Інші приклади gTLD включають: .mil (військовий - mil itary), .gov (уряд - gov ernment), .org (для некомерційних та інших організацій) і .net, який був спочатку розроблений для постачальників інтернет-послуг (ISP), але який тепер використовується набагато ширше.

Інші типи доменів

Хоча вищезгадані типи доменів є найбільш часто зустрічаються, є й інші варіанти, які ви можете зустріти.

Домени другого рівня

Ймовірно, ви вже бачили ці імена доменів. Ми говоримо про домен, який знаходиться безпосередньо під доменним ім'ям верхнього рівня. Ми не будемо вдаватися в технічні деталі, їх легше показати на прикладах, особливо коли мова йде про коди країн.

Наприклад, британські компанії іноді використовують .co.uk замість .com, і це прекрасний приклад домену другого рівня. Інший домен другого рівня - .gov.uk, який часто використовується державними установами та .ac.uk, який використовується академічними установами та університетами.

Субдомен (піддомен)

Субдомени корисні тим, що вони не вимагають додаткового створення доменного імені для підрозділів на вже наявному сайті. Замість цього, можна створити субдомен, який по суті вказує на конкретний каталог на сервері. Це може бути дуже корисно для сайтів кампанії та інших типів веб-контенту, які повинні зберігатися окремо від основного сайту.

Наприклад, Facebook використовує developers.facebook.com для надання конкретної інформації розробникам сайтів і додатків, які хочуть використовувати API Facebook. Ще один відмінний приклад: support.google.com

Різні провайдери використовують різні системи, тому, хоча ця відповідь передбачає процес, який зазвичай виглядає практично однаково, він може трохи відрізнятися в залежності від провайдера домену.

Зазвичай спочатку проводиться пошук доменного імені . Більшість провайдерів доменних імен дозволять вам ввести потрібне ім'я домену та подивитися, чи доступне воно. На сайті Hostinger ми також пропонуємо безліч варіантів для різних потенційних доменних імен, які можуть вас зацікавити, коли вже знайдений домен, який безпосередньо ви шукали.

На сайті Hostinger ми також пропонуємо безліч варіантів для різних потенційних доменних імен, які можуть вас зацікавити, коли вже знайдений домен, який безпосередньо ви шукали

З цього моменту залишається всього лише формальна частина завершення процесу - оформлення замовлення і оплата вашого нового доменного імені. Після реєстрації ви отримаєте доступ до панелі управління з усіма необхідними інструментами управління.

Як перенести доменне ім'я

Доменні імена також можуть переноситися між реєстраторами (ця процедура ще називається - трансфер). Хоча є кілька особливих умов, які повинні виконуватися:

  1. Повинно пройти 60 або більше днів з дня реєстрації або останнього перенесення.
  2. Домен не повинен перебувати в статусі Redemption (або період викупу) або Pending Delete (очікування видалення).
  3. У вас повинен бути код авторизації вашого домену (також відомий як код EPP).
  4. Відомості про власність домену повинні бути дійсними, а захист конфіденційності повинна бути відключена.

Звичайно переносити свій домен не обов'язково, але збори всіх послуг в одному місці може значно спростити процес управління ними.

На сайті провайдера Hostinger, ви можете виконувати перенесення домену від будь-якого реєстратора. Процес може зайняти від 4 до 7 днів до повного завершення. Проте, наша виділена команда успіху клієнтів готова допомогти вам на будь-якому етапі цього процесу!

Різниця між Доменним ім'ям і Хостингом

Повертаючись до початку цієї статті, якщо доменне ім'я схоже на ваш фізичну адресу, то веб-хостинг схожий на фізичне будівлю і те, що зберігається всередині.

Доменні імена використовуються для створення зручної посилання, щоб зв'язати те, що відвідувачі вписуються в адресний рядок свого браузера з сервером, який використовується для розміщення веб-сайту. Доменні імена повністю цифрові і зберігаються в централізованій базі даних.

Хостинг трохи відрізняється, тому що для нього потрібен фізичний сервер, який знаходиться десь в світі і підключений до інтернету. Це по суті, як жорсткий диск комп'ютера, який зберігає всі файли і бази даних вашого сайту. Він називається сервером, тому що він буквально "обслуговує" (від англ. Serves) ваш сайт для ваших відвідувачів.

Коли ви вводите URL-адресу (наприклад, www.hostinger.ru) в свій браузер, він відправляє запит на конкретний сервер, на якому розміщений ваш сайт. Потім сервер завантажує файли і передає їх через інтернет на пристрій, який ви використовуєте, і воно завантажує файли і відображає їх.

Отже, що таке доменне ім'я?

Доменне ім'я - це, по суті, хостинг, еквівалентний поштовою адресою. Ось що вам потрібно знати:

  1. Доменне ім'я подібно адресою для вашого сайту.
  2. Домени складаються з імені сайту (тобто Hostinger) і розширення імені домену (тобто .com).
  3. Реєстрація всіх доменних імен контролюється ICANN.
  4. Домени працюють, перенаправляючи відвідувачів на відповідний сервер.
  5. Домени .com є найпопулярнішими, складають 46,5% від доменів в інтернеті.
  6. Домени типу ccTLDs використовують коди країн і позначають географічні території (тобто .cn або .es).
  7. Домени типу gTLDs, як правило, призначені для конкретних випадків використання (як то .org для організацій).
  8. У кожного реєстратора доменних імен свій трохи відмінний від інших процес реєстрації.
  9. Ви можете використовувати пошукові системи для пошуку доступних доменних імен.
  10. Домени можна переносити від одного провайдера до іншого.
  11. Сервери - це особливі комп'ютери, які зберігають файли вашого сайту.
  12. Якщо вам потрібна допомога, наша служба підтримки завжди рада вам допомогти.

Додаткові матеріали

Хочете дізнатися більше про сайтах, доменах і хостингу? Ось кілька статей, до читання яких ви можете перейти прямо зараз!

Почати Пошук Домену

Заключне слово

У цій статті ми розглянули все, що потрібно знати про доменні імена і про те, як вони працюють. Ми також розглянули основи процесу перенесення і реєстрації домену.

Якщо у вас виникли якісь запитання, пов'язані з доменним ім'ям, не соромтеся і пишіть їх в коментарях нижче!

Як працюють домени?
Як працюють домени?
Як же вони працюють?
Отже, що таке доменне ім'я?

Дополнительная информация

rss
Карта