Що вибрати VPS або віртуальний хостинг

  1. Чим відрізняє віртуальний хостинг від VPS
  2. Коли потрібно вибирати VPS
  3. Як вибрати хостинг-компанію

Запускаючи свій сайт, потрібно приділити достатньо уваги вибору хостинг-компанії, а також визначитися який саме тип хостингу вам потрібен

Запускаючи свій сайт, потрібно приділити достатньо уваги вибору хостинг-компанії, а також визначитися який саме тип хостингу вам потрібен. Якщо у вас не суперскладний проект, що вимагає гнучкого налаштування і повного контролю над усіма ресурсами і процесами, то вам підійде віртуальний хостинг або віртуальний сервер VDS .

Чим відрізняє віртуальний хостинг від VPS

Віртуальний хостинг - це найпростіший тип хостингу, при якому на одному сервері створюється кілька акаунтів користувачів. Між ними розподіляються ресурси системи, через що вводиться ряд обмежень. Процесорний час ділиться між всіма користувачами, кількість підключень до сайту жорстко регламентовано, як і кількість створюваних файлів і запущених процесів. Крім того, у користувача немає можливості встановлювати будь-яке ПЗ. Як правило, він працює з уже встановленим. Однак у віртуального хостингу є і кілька важливих плюсів:

  • по-перше, це низька вартість;
  • по-друге, користувачеві не потрібно мати навички системного адміністратора, тому що всі налаштування доступні в контрольній панелі.

Віртуальний хостинг - це кращий вибір для невеликих і невимогливих проектів, а також для новачків в сайтобудування.
Віртуальний виділений сервер, або VPS / VDS, дає значно більше свободи, ніж віртуальний хостинг. Послуга VPS полягає в створенні декількох віртуальних машин на одному сервері, але при цьому у кожного користувача є root-доступ і він керує системою практично так само, як якщо б це був фізичний виділений сервер. Використовуючи VPS, ви можете в будь-який момент перезавантажити сервер, встановити будь-які скрипти і служби, виконати налаштування системи "під себе", налаштувати свій поштовий сервер і, звичайно, тут немає обмежень по кількості створюваних директорій або підключень до сайту. Цей тип хостингу відрізняється високою стабільністю роботи хоча б тому, що на відміну від shared хостингу тут є гарантований мінімум ресурсів. Також якщо кількість відвідувачів сайту різко збільшиться, провайдер не заблокують вас через перевищення допустимого навантаження.
Доступ до VPS здійснюється по протоколах SSH і SFTP, що дозволяють дистанційно керувати сервером і виконувати будь-які операції з файлами поверх безпечного з'єднання.
VPS можна замовити з різним типом віртуалізації: Xen, Windows, OpenVZ, Cloud VPS. Останній особливо цікавий тим, що дозволяє моментально виділити більше ресурсів, якщо навантаження на сайт збільшилася. При цьому ви платите тільки за реально використовуються потужності.
VDS / VPS підходить для будь-яких проектів. Цей тип хостингу відрізняється надійністю роботи, високим рівнем контролю над усіма процесами, що відбуваються, можливістю без праці збільшувати кількість ресурсів і доступною ціною. Тут ви зможете дізнатися більше про оренду VDS-сервера - https://vps.ua/hosting/ .

Коли потрібно вибирати VPS

VPS стане ідеальним вибором, якщо:

  1. У вас великий веб-проект, що вимагає тонкої настройки операційної системи і самостійного визначення різних програмних конфігурацій.
  2. У вас кілька сайтів. На VPS можна розмістити будь-яку кількість доменів.
  3. Ви створюєте торговельний майданчик. Використовуючи VPS, ви зможете розмістити необмежену кількість баз даних.
  4. Вам потрібен корпоративний ресурс. На VPS зручно розміщувати поштові скриньки співробітників і будь-яку кількість файлів, які можна оперативно завантажити з будь-якої точки світу.
  5. Ви плануєте створити файлосховище. VPS дозволить вашим клієнтам швидко завантажити будь-які, навіть дуже важкі файли.
  6. Вам потрібен віддалений комп'ютер, щоб показувати клієнту виконану роботу або самому мати можливість працювати в будь-якій точці світу.

Як вибрати хостинг-компанію

Оцінити наскільки хороша послуга можна виключно на ділі, тому перше, на що варто звернути увагу, - це на наявність тестового періоду. У надійних провайдерів він є практично завжди, т. К. Їм не страшно показати товар лицем.
Крім того, потрібно, щоб у компанії була хороша підтримка. Рано чи пізно обов'язково виникне проблемна ситуація, з якої ви не зможете впоратися самостійно, і чим швидше хостер прийде на допомогу, тим менше збитків ви понесете. Тому вибирайте хостинг-компанію з цілодобовою підтримкою без вихідних, в якій працюють хороші фахівці.
Також можна звернути увагу на Uptime - він повинен бути не нижче 99,5% - і відгуки в інтернеті. Останнім довіряти складно, тому що хороші відгуки можуть накручуватися, а реальні як правило негативні, адже людина завжди охочіше розповідає про негативний досвід. Тому, читаючи відгуки в інтернеті, звертайте увагу на те, як на них реагує провайдер. Якщо публікує звіт про виконану роботу з усунення помилок і не заявляє, що тільки користувач винен у виниклій проблемі, то перед вами надійна хостинг-компанія, якій можна довіряти.

Дополнительная информация

rss
Карта