Для справжніх любителів віртуальних ігор необхідний потужний ігровий комп'ютер. З'являються нові ігрові версії, які стають вимогливішими до його технічному оснащенні. Тому у просунутих геймерів є два способи отримати хороший ігровий ПК - купити готовий екземпляр або самостійно зібрати його з комплектуючих.
Для придбання «інструменту» для ігор зараз не потрібно відвідувати всі наявні торгові точки, досить подивитися ціни на ігрові комп'ютери в інтернет-магазинах , Представлені в прайс-зібранні price.ua і вибрати найбільш прийнятну версію покупки.
Якщо для геймера такий варіант є дорогим задоволенням, можна скористатися можливістю зібрати хороший ПК з комплектуючих, які забезпечать максимальну його продуктивність. Комплектацію починають з основного сполучної ланки - відеокарти і процесора. Отже, відеокарта повинна бути потужною - вона забезпечує якісне відтворення зображення на дисплеї. На її потужність впливають параметри двох основних її елементів - відеопам'ять і графічний чіп.
Відкрите використовують кілька типів пам'яті, старі версії не варто купувати, краще зупинитися на нових версіях, оптимальний варіант - GDDR5. Графічний чіп повинен підтримувати на апаратному рівні технології DirectX, а також OpenGL. Зазвичай на відкритих проставляється, яка з версій цих технологій підтримується. Розрядність шини пам'яті для ігор - не менше 256 bit. Можливо, для охолодження відеокарти буде потрібно додатковий вентилятор або більш потужна система охолодження.
Процесор керує всіма комплектуючими і забезпечує їх коректну роботу один з одним. При його виборі необхідно враховувати такі характеристики, як кількість ядер, частота (вибрати не менше середньої з існуючих) і об'єм кеш (краще більше). Число ядер - один з головних параметрів за важливістю. Для потужних «іграшок» досить мати трьох-чотириядерні процесори, більше не потрібно, хіба що пара ядер може стати в нагоді для одночасного скачування торрентовілі прослуховування музики. Двохядерні процесори навіть з високою частотою в цілях економії купувати не варто.
Об'єму оперативної пам'яті надається більше значення, адже чим її більше, тим вища продуктивність комп'ютера. Для потужних ігор буде потрібно ПК з оперативною пам'яттю 8 Гб і більше (бажано). «Оперативку» краще купити з більшою частотою (більше 1600 MHz) і з меншим параметром таймінгу (чим менше тимчасова затримка сигналу, тим краще працює ОП).
Материнська плата вимагає ретельного вибору, адже в неї будуть встановлені всі комплектуючі. При виборі необхідно перевірити її характеристики, вона повинна підтримувати обрану версію процесора і потрібний тип і частоту «оперативки». Один з основних параметрів плати - чіпсет, що забезпечує коректну роботу відеокарти, ОП, контролера периферійних пристроїв з процесором. Чим він сучасніше, тим вище ефективність і продуктивність ПК.
Не варто нехтувати такою характеристикою, як обсяг дискового простору. Краще придбати вінчестер з найбільшим обсягом (не менше 1 Терабайта) зі швидкістю обертання 7200 об. / Хв. і більше. Корпус ПК можна вибрати на свій смак, але врахувати один важливий нюанс - форм-фактор корпусу і материнської плати повинен збігатися. Крім того, ігри нерідко вимагають присутності встановлених в привід CD або DVD.
Для підбору блоку живлення необхідно здійснити нескладну процедуру математичних підрахунків. Знадобиться скласти дані про споживану потужність всіх обраних комплектуючих (вона вказана на коробках або в інструкції). Отримана сума стане мінімумом для потужності необхідного блоку, але блок все ж слід купити з запасом (20-30%).
Залишилося тільки переконатися в наявності потрібних шнурів харчування для всіх елементів. Якщо з'явиться можливість збільшити загальний бюджет, то різницю краще направити на покупку відеокарти з більшою потужністю. Тепер можна насолоджуватися улюбленими «іграшками» на ПК на максимальних налаштуваннях.