Sony Ericsson Z550i - максимум функцій за мінімальні гроші

Слідом за Samsung і Nokia, шведсько-японська корпорація Sony Ericsson вже досить давно встала на уторовану доріжку "асортиментного" збільшення продуктової лінійки шляхом випуску практично аналогічних моделей в різному дизайні, що є скоріше позитивним моментом через більшої свободи вибору. Тут мова в першу чергу йде, звичайно, про Walkman-серії апаратів, більшість з яких є просто-напросто копіями вже існуючих рішень в іншому зовнішньому виконанні і з більш багатою комплектацією. Тепер же компанія звернула свою увагу на розширення лінійки телефонів середнього цінового діапазону, представником якого Sony Ericsson Z550i і є. В даному випадку, на відміну від W-серії, в якій упор робився на впізнаваності бренду Walkman, використовується більш широко поширений у різних виробників підхід - створення нових апаратів на основі вже існуючих моделей шляхом зміни дизайну (форм-фактора) і додаванням кількох нових функцій .

В даному випадку, на відміну від W-серії, в якій упор робився на впізнаваності бренду Walkman, використовується більш широко поширений у різних виробників підхід - створення нових апаратів на основі вже існуючих моделей шляхом зміни дизайну (форм-фактора) і додаванням кількох нових функцій

Комплектація

Sony Ericsson Z550i упакований в досить невелику коробку, яка як не можна краще підходить для телефону з настільки небагатої комплектацією. Судіть самі: в комплекті з апаратом крім стандартного набору з зарядного пристрою та інструкції йде тільки стереогарнітура HPM-60 (добре відома про інші продукти компанії). Немає ні кабелю для синхронізації з ПК, ні карти пам'яті ще поки досить нового, а тому дорогого формату Memory Stick Micro (M2), немає навіть диска з ПО, яке в разі потреби доведеться закачувати з сайту виробника. Тут простежується природне бажання Sony Ericsson зробити апарат більш привабливим з точки зору вартості.

Дизайн

Sony Ericsson Z550i є класичною "розкладачку", виконану в спокійному, можна навіть сказати "діловому" дизайні. Ніяких гострих кутів і граней, все максимально стримано. Одними з головних складових зовнішнього вигляду телефону є виконані з металу задня кришка і частина передньої панелі. Присутність металевих частин в продукті середнього цінового діапазону явище досить рідкісне, а тому особливо приємне.

Модель випускається в двох колірних рішеннях - чорному і бронзовому. В обох випадках передня панель і кришка батарейного відсіку відрізняються за кольором від інших частин корпусу, що, мабуть, зроблено для того, щоб ще раз підкреслити їх металеве походження. Важливим елементом оформлення передньої панелі є також інверсійний зовнішній дисплей. Він має дозвіл 128х36 точок і розташовується вертикально, що вже стає традицією для телефонів компанії. У режимі очікування на ньому відображаються тільки цифровий годинник. Якщо ж натиснути на бічну клавішу регулювання гучності, то разом з включилася підсвічуванням (синього кольору) на вашому розпорядженні також інформація про рівень сигналу і заряду батареї. На догоду прекрасній половині людства зовнішній дисплей має дзеркальну окантовку, причому в обох кольорах, що виглядає трохи дивно, адже ясно, що бронзова модель була розрахована на жіночу аудиторію, тоді як телефон в сріблясто-чорному корпусі все-таки (як нам здається) буде більш привабливий для аудиторії чоловічий.

Прямо над екраном розташовується додаткове люстерко для автопортретної зйомки, ще вище - об'єктив 1,3-мегапіксельної камери, укладеної в хромовану окантовку, яка досить сильно виступає над рештою поверхні передньої панелі, що буде неминуче приводити до появи на цій самій окантовці подряпин і потертостей. На задній поверхні крім вигравіруваним на кришці батарейного відсіку бренду компанії-виробника розташовується тільки проріз динаміка. На правій бічній поверхні знаходиться лише клавіша регулювання гучності, на лівій - отвір для шнурка (в шарнірі розкладного механізму). На нижньому торці можна виявити стандартний роз'єм Fast Port.

Внутрішній екран аналогічний такому в W810i, має роздільну здатність 176х220 пікселів (30х38 мм) і відображає більше 262 тисяч кольорів. Дисплей досить яскравий і контрастний, добре читається на сонці. Пофарбовані під метал навігаційна клавіша і софт-кнопки цілком комфортні, чого не можна сказати про клавішах цифрових, які сильно втоплені в корпус, від чого навіть відносно велику відстань між ними не рятує від помилкових натискань. Палець раз у раз потрапляє не на самі клавіші, а в простір між ними. Під цифровим блоком розташовується кнопка виключення / зміни профілів, а також клавіша Active Menu.
Потрібно відзначити, що телефон досить складно відкрити однією рукою. Що називається, нема за що зачепитися. Призвичаїтися, звичайно, можна, тільки от чомусь здається, що верхня кришка, яка і без того має невеликий горизонтальний люфт, розбовтається від таких маніпуляцій досить швидко.

В процесі експлуатації апарату виявилася також ще одна не дуже приємна конструктивна "особливість". Задня кришка в силу свого металевого походження є за сумісництвом і антеною. Так ось, при знятті цієї самої кришки, щоб отримати доступ до захованої під нею карті пам'яті, після 15-20 секунд телефон перезавантажується, після чого просить вставити вже і без того встановлену SIM-карту. Для "реанімації" апарату доводиться його вимикати і заново включати ... Тут треба ще мати на увазі, що після виключення треба почекати близько хвилини, адже якщо відразу почати натискати на кнопку живлення, то з боку апарату просто не буде ніякої реакції ... є й альтернативний варіант - дістати батарею. Таким чином, якщо ви плануєте часто звертатися до карти пам'яті, то доведеться вчитися робити це максимально швидко. Що називається, сміх крізь сльози.

Функціональні можливості та інтерфейс

Функціонально Sony Ericsson Z550i являє собою зліпок з моделі W550i за тим лише винятком, що тепер замість великого обсягу своєї пам'яті (а в W550i її було аж 256 Мб) присутній слот для карток Memory Stick Micro, плюс ще відсутня ІК-порт.

Об'єм внутрішньої пам'яті Z550i становить близько 25 Мб. З комунікаційних інтерфейсів крім WAP версії 2.0 і GPRS класу 10 (підтримка EDGE, на жаль, відсутня) присутній тільки Bluetooth (стереопрофіля, природно, немає).

1,3-мегапіксельна камера аналогічна такій в W550i, має чотириразовий цифровий зум, можливість серійної зйомки (до 4 кадрів в секунду), а також мінімум інших налаштувань. Зважаючи на відсутність автофокусу про зйомку текстових документів для їх подальшого розбору можна забути. Більш-менш прийнятні фотографії виходять тільки в світлий час доби (бажано, щоб світило сонце). Присутній також і відеозйомка з роздільною здатністю 176х144. Якість відеороликів також досить посереднє.

Відносно інтерфейсу потрібно відзначити, що аналогічно іншим останнім моделям компанії, у багатьох підміню з'явилися горизонтальні закладки, вельми зручні і дійсно скорочують час "блукання" в пошуках потрібної функції.

У Z550i існує можливість зробити резервну копію телефонної книги на карті пам'яті для її подальшого відновлення на апараті. Цікава особливість - резервне копіювання доступно тільки (!) При встановленій карті. Таким чином, до тих пір, поки ви їй не обзаведетеся (а в комплекті з телефоном карти, як уже згадувалося, немає), дана функція буде просто недоступна ...

Ємність телефонної книги становить 1000 імен. При створенні контакту є безліч полів для введення (картинка, мелодія, адреса e-mail, веб-сторінка, інформація про адресу, роботі, дні народження і т. П.), Тільки ось аналогічно деяким іншим моделям Sony Ericsson при перегляді контактів у телефонній будуть відображатися лише телефонні номери, щоб отримати доступ ж до решти інформації доводиться входити в меню редагування, що дуже незручно.

Також в процесі експлуатації виявився ще один "баг" довідника - при спробі скопіювати один або кілька номерів з телефону на SIM-карту телефон просто перезавантажується, в зворотному ж напрямку при копіюванні контактів на телефон проблем не виникає.

В якості стандартного інтернет-браузера в Z550i застосовується NetFront. Крім wap-ресурсів він дозволяє також переглядати і звичайні html-сторінки. З плюсів браузера відзначимо підтримку RSS Feeds, можливість створення закладок, автоматичне форматуванні під розмір дисплея. До мінусів відносяться деякі проблеми з російськими кодуваннями, а також небажання працювати зі сторінками "важче" 500 Кб. Загалом, Netfront дуже навіть непоганий, але OperaMini все-таки краще - по-перше, помітно швидше, по-друге, проблем з кодуваннями немає, і по-третє, стискає трафік на сервері як мінімум удвічі ефективніше.
акумулятор

У Sony Ericsson Z550i застосовується Li-Pol акумулятор ємністю 750 мАг. Треба сказати, що батарея не відрізняється особливою "живучістю". Так, при годині розмов і до двох годин використання інших функцій (радіо, інтернет, Bluetooth) телефон протримався всього дві доби. Якщо ж до цього додати висить в тлі ICQ-клієнт, то апарат доведеться ставити на зарядку щовечора.

Чутливість і якість передачі мови

Якість прийому знаходиться на досить середньому рівні, чому в чималому ступені сприяє той факт, що роль антени грає задня кришка. При розмові долоню якраз лягає на неї, тим самим як би створюючи "екран", що перепиняє шлях сигналу. У цьому можна легко переконатися: чи варто тільки взяти телефон в руку, як через кілька секунд рівень сигналу падає на одне-два ділення. Якість же передачі мови, навпаки, традиційно на висоті, гучності вбудованого динаміка вистачає для більшості ситуацій.

резюме

При всій своїй неоднозначності і недоработанности Sony Ericsson Z550i все ж не можна назвати невдалим продуктом. Знаючи шведсько-японського виробника, можна з упевненістю сказати, що більшість програмних помилок буде виправлено в наступних прошивках. Що ж стосується інших недоліків, то зверніть увагу спочатку на ціну Z550i, і вони вже не будуть здаватися такими вже критичними. Адже за великим рахунком в ціновому діапазоні до 7000 руб. у апарату практично немає конкурентів, і це його головний козир.

Сергій Хартавакян


весь номер

Новини партнерів:


Дополнительная информация

rss
Карта