Шопопало шопінг: топ 5 брендів, яких не вистачає киянам

  1. IKEA
  2. H & M
  3. Hugo Boss
  4. Walmart
  5. Tesco

дослідження , Проведене компанією GfK Ukraine ще в 2013 році, ясно дало зрозуміти, що киянам потрібно більше іменитих магазинів. В особливому пріоритеті - бренди одягу, хоча магазини товарів для дому та мережі гіпермаркетів мати «під боком» теж непогано. У самій компанії говорять, що торгову мережу H & M вдвічі частіше називали жінки, ніж чоловіки. При цьому багато чоловіків хочуть бачити в Києві мережу супермаркетів Tesco.

IKEA

IKEA

Привабливість і особливість бренду

Компанія випускає і продає недорогі меблі скандинавського дизайну, яку покупці збирають удома самостійно. Меблі в розібраному стані упакована в компактні картонні коробки, що дозволяє легко транспортувати її в багажнику легкового автомобіля. Філософія технології ручної збірки передбачає домашні умови і достатню кваліфікацію клієнта на «рівні домогосподарки». Тобто - зібрати стіл-стілець для себе зможе кожен.

Крім меблів, магазини мережі IKEA мають в асортименті все, що необхідно для внутрішнього оздоблення квартири або будинку - від посуду, світильників, текстильних виробів і білизни до домашніх зелених насаджень.

Ще магазини IKEA відрізняються мало не «екзотичним» для наших людей сервісом: в них можна, наприклад, поваляться в вподобаної вами ліжка (навіть поспати!) І ніхто з персоналу при цьому нічого вам не скаже.

Коли чекати в Києві

IKEA заявила про намір вийти на український ринок ще на початку 2005 року і планувала відкрити перший торговий центр в Києві восени 2006 року, проте цей процес затягнувся через проблеми з виділенням відповідних земельних ділянок. Після цього випадку неодноразово з'являлася інформація, що компанія ось-ось, та й повернеться на український ринок. Але насправді IKEA не поспішає звертати свої погляди на Україну і Київ зокрема, зосередивши увагу на Китаї і США. А з урахуванням нинішньої економічної ситуації, як відзначають експерти, найближчі роки 2 чекати нідерландського гіганта зі шведськими коріннями в столиці не варто ...

існуюча альтернатива

На сьогоднішній день видимої альтернативи цьому бренду немає. Можна звичайно згадати про центр меблів «4ROOM», але це скоріше просто великий магазин, який відрізняється від інших київських меблевих салонів тільки розмірами. Напевно, самі кияни розуміють, що альтернативи не існує - цим пояснюється перше місце IKEA в рейтингу бажаних брендів.

Як доставити продукцію IKEA в українську столицю, «Наш Київ» вже писав .

Цікавий факт

Крім меблів і побутових товарів, IKEA займається будівництвом готелів і студентських гуртожитків в Європі. Також компанія має свої власні ресторани з такими ж лояльними цінами, як і на основну продукцію.

H & M

H & M

Hennes & Mauritz - популярний шведський бренд одягу і косметики. Його основною рисою є співвідношення ціна-якість. Мабуть, це головна «родзинка» всіх скандинавських компаній. Одяг H & M якісна, різноманітна і головне - не сильно б'є по сімейному бюджету. До слова, саме сімейних магазинів одягу в Києві не так вже й багато.

Ще однією «фішкою» бренду є те, що компанія практикує співпрацю з відомими світовими дизайнерами одягу і щорічно випускає спільну колекцію. Такі колаборації користуються дикої популярністю, так як покупець отримує одяг з ім'ям відомого дизайнера за невисокою ціною.

Якщо перевести в гривні, середня ціна футболки у нас була б приблизно 120 грн., Блузка - від 400 грн., Плаття - від 330 грн., Джинси - від 800 грн.

Коли чекати в Києві

Про те, що H & M виходить на український ринок, кажуть ще частіше, ніж про IKEA. Але результат - аналогічний. Ще в лютому мало не всі ЗМІ писали, що фірмові магазини з'являться в ТРЦ Respublika восени цього року. Але, мабуть, плани шведів змінилися - вони відмовилися виходити на наш ринок і в 2014, сказавши, що «як тільки з'являться конкретні плани по відкриттю магазинів - вони будуть реалізовані».

існуюча альтернатива

З одного боку, чого-чого, а магазинів одягу в Києві більш ніж достатньо. Серед найбільш популярних: «Zara», «Mango» та ін. Але якщо порівнювати, то ціни в H & M навіть на нову колекцію нижче, ніж у багатьох столичних магазинах одягу на схожі марки в період розпродажів.

Цікавий факт

На вулицях мегаполісів розташовуються плакати із зображенням моделей, одягнених в брендові комплекти H & M з зазначенням невисокій вартості. А в глянцевих журналах реклама бренду друкується поряд з люксовими марками.

Hugo Boss


Hugo Boss

Hugo Boss виробляє дорогу чоловічий одяг, наручний годинник і аксесуари, а в 1993 році у німців з'явився перший аромат HUGO BOSS - і відразу став одним з лідерів на парфумерному ринку. Весь спектр товарів, слід сказати, не з дешевих, але цей фактор компенсується високою якістю. Марка Hugo Boss відноситься до тієї категорії брендів, які внесли дуже великий внесок в розвиток сучасної моди. Це одна з найбільш впливових компаній у світовій моді, річний оборот якої перевищує півтора мільярда доларів. Правда, строгі костюми і туалетну воду зможуть дозволити собі не всі кияни. Відзначається, що при опитуванні Hugo Boss називали люди середнього класу, бізнесмени, топ-менеджери. Один з найдешевших костюмів обійдеться покупцеві в районі 220-235 євро, взуття - 260-335 євро, джинси - 154-185 євро. Але, якщо говорити про справжні цінителів моди і якості, то ціна їх не зупиняє, і зайти в брендовий магазин в Німеччині - це справа честі.

Коли чекати в Києві

Якщо інші соратники бренду лише обіцяють вийти на ринок української столиці, то Hugo Boss навпаки закриває свої представництва. Точніше, закрив вже давно. Магазин на Шота Руставелі перестав існувати ще в 2008 році. Це пов'язано з тим, що оборот бренду в столиці впав майже вдвічі. Компанія Maratex, яка володіє Hugo Boss, ще тоді заявила, що буде робити акцент на розвитку магазинів демократичного сегменту в Україні. Напевно, найближчим часом не варто говорити про появу бренду преміум-класу в столиці.

існуюча альтернатива

Hugo Boss можна спробувати купити в Києві, але це досить-таки складно. Перша адреса - вул. Саксаганського, 85 і однойменний магазин «Сакс 85». Правда, це європейські стоки по божевільними цінами - футболки-поло по 3000 грн, джинси в тому ж сегменті, та й асортимент обмежений. Трохи веселіше картина у віртуальних флібустьєрів з loft.kiev.ua. Джинси можна придбати за 1000 гривень, в асортименті є костюми, ділові сорочки, взуття та аксесуари. Вибір, правда, не найбільший, з розмірами в популярних позиціях є проблеми. Зате це ціни онлайн-стору Hugo Boss.

Цікавий факт

У колекціях Hugo Boss в основному використовуються тканини на основі вовни з різними добавками або чисто вовняні. Фірма є одним з основних закупників тканин у італійських виробників.

Walmart


Walmart

Деякі жителі Києва вважають, що було б непогано відкрити в столиці представництво Walmart - найбільшої в світі роздрібної мережі, до якої входить понад 10130 магазинів в 27 країнах світу. У їх числі гіпермаркети і універсами, що продають продовольчі і промислові товари. Стратегія мережі включає в себе максимальний асортимент і мінімальні, які прагнуть до оптових, ціни.

Коли чекати в Києві

Хоча сама Wal-Mart Stores поки ще не заявляла про плани вийти на український ринок, все ж є всі підстави вважати, що скоро компанія змінить свої плани. Адже в деяких країнах СНД магазини вже відкриті або з'являться найближчим часом.

існуюча альтернатива

Основними конкурентами Walmart на вітчизняному роздрібному ринку можуть бути тільки Ашан і METRO.

До речі, не так давно Wal-Mart Stores направила позов до суду для анулювання свідоцтва на ТМ Wal-Mart в Україні, що належить українському ритейлеру Fozzy. Група компаній Fozzy (куди входять Сільпо, Фора, Fozzy Cash & Carry, ringoo) зареєструвала бренд Wal-Mart в 2004 році на різні види товарів і послуг: торгова марка дозволяє компанії рекламувати і просувати товари, оформляти вітрини, надавати послуги доставки і використовувати бренд для послуг кафе, ресторанів та інших закладів.

Цікавий факт

Критики мережі Walmart стверджують, що найбільша мережа роздрібних супермаркетів витісняє з ринку малий бізнес, в тому числі маленькі сімейні магазинчики.

Tesco


Tesco

Ще одна транснаціональна корпорація, основним напрямком діяльності якої є продаж продуктів і товарів загального споживання. Tesco - третій за валовим доходом рітейлер в світі (після Walmart і Carrefour) і другий за чистим прибутком (після Walmart).

На початку своєї діяльності компанія була представлена ​​тільки в сегменті магазинів, проте потім стратегія Tesco дещо змінилася: вони стали більшою мірою займатися роздрібною торгівлею книгами, одягом, електронікою, меблями, бензином і програмним забезпеченням. Те, що під одним дахом можна знайти все, що завгодно, робить цей бренд привабливим. Звичайно, цей факт не міг обійти стороною і киян, які не дуже-то розпещені таким рівнем сервісу.

Коли чекати в Києві

Хоча бренд представлений в 14 країнах Азії, Європи і Північної Америки і є лідером продуктового ринку в Великобританії, до нас Tesco не поспішає. Навіть більше того: жодної згадки Києва в заявах керівництва не спостерігалося. Хоча в цьому році на сусідньому російському ринку компанія відкриє магазини одягу F & F по франчайзингу. Швидше за все, якщо бренд і з'явиться в нашій столиці, то це буде не продуктова мережа. Як не сумно, але основною причиною такого ставлення до вітчизняного ринку є «старі-добрі» бюрократія і корупція. Залишається сподіватися, що ситуація в країні дійсно в недалекому майбутньому зміниться на краще.

існуюча альтернатива

Відкриваючи магазини і супермаркети в Києві, багато компаній намагаються розширити спектр послуг в них, але не всім це під силу в таких масштабах, як британцям. Ті ж METRO і Ашан - не зовсім те. Можна, звичайно, їздити за фірмовою продукцією компанії в сусідні Чехію, Польщу, Словаччину, або просто заходити в фірмові магазини під час поїздок в інші країни. Але, на жаль, така перспектива не дуже тішить шанувальників якісної і не дуже дорогої продукції. До речі, замовити доставку в Україну через Інтернет безпосередньо з Tesco поки що також неможливо. Залишається лише чекати.

Цікавий факт

Першим продуктом під брендом Tesco був ... чай.

Звичайно, це не весь список брендів, яких не вистачає киянам. Деякі жителі столиці називали й інші компанії, продукцію яких в Києві купити проблематично, а в деяких випадках - неможливо. Примітно, що в основному - це бренди одягу. Наприклад: Abercrombie & Fitch - американський бренд, популярний і в Європі, що спеціалізується на одязі в стилі casual. Він пропонує спортивні лінії, аксесуари, парфумерію. C & A - одна з найбільших європейських fashion-компаній. Компанія розвиває більше десятка власних торгових марок в різних стилях, розрахованих на різні вікові категорії. Banana Republic - американський бренд повсякденного чоловічого та жіночого одягу в середньому ціновому сегменті. Він має високі шанси з'явитися в Україні: на вітчизняному ринку успішно функціонує компанія Gap, яка володіє Banana Republic.

Проблему відсутності багатьох привабливих світових брендів в українській столиці можна розглядати і в позитивному ключі - це може стати відмінним стимулом розвивати свої ТМ. Даєш якісну альтернативу Hugo Boss і Tesco!

Дополнительная информация

rss
Карта