Бездротовий маршрутизатор TP-LINK TL-WR741ND
Останнім часом мене неабияк "посміхається" реклама наших операторів кабельного телебачення і, за сумісництвом, інтернет-провайдерів . Виявляється, виключно з їх допомогою ви можете організувати у себе вдома з бездротовою локальною мережею! Та ще безкоштовно! Ну, тобто якщо купите у них пакет телепрограм та інтернет-пакет, бажано - безлімітний, звичайно.
Я розумію, що сьогодні у багатьох є той чи інший гаджет, здатний підключатися до бездротових мереж по Wi-Fi. Але хіба для цього потрібно платити щомісячну абонентську плату? Чи не простіше просто придбати Wi-Fi маршрутизатор? Причому, з огляду на останні тенденції, - сучасніше?
Коли я вибирав свій DSL-маршрутизатор , То в списках протоколів передачі даних по Wi-Fi поки ще не значилася літера "n", що позначає підтримку швидкості прийому-передачі даних до 150 Mbps. Такого протоколу тоді просто не було. Тепер же навіть найпростіший нетбук або смартфон підтримує таку швидкість, і тому маршрутизатор варто купувати відповідний. Наприклад, такий, як TP-LINK TL-WR741ND.
Цікаво, що насправді модель TL-WR741ND є однією з наймолодших в лінійці маршрутизаторів цього виробника. Однак, як не дивно, за своїми функціями вона здатна позмагатися навіть зі значно більш дорогими моделями як в своїй лінійці, так і з гаджетами конкурентів.
Список технічних характеристик досить довгий, тому наведу лише основні:
Інтерфейс:
4 LAN порти 10/100 Мбіт / с + 1 WAN порт 10/100 Мбіт / с
Стандарти бездротової передачі даних: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
Антена: 5 дБі знімна всенаправленная антена
Частотний діапазон: 2,4-2,4835 ГГц
Скороcть передачі сигналів: 11n: до 150 Мбіт / с, 11g: до 54 Мбіт / с, 11b: до 11 Мбіт / с
Потужність бездротового сигналу: <20дБм (EIRP)
Чутливість (прийом): 130M: -68 дБм при 10% PER, 108M: -68 дБм при 10% PER, 54M: -68 дБм при 10% PER, 11M: -85 дБм при 8% PER, 6M: -88 дБм при 10% PER, 1M: -90 дБм при 8% PER
Захист бездротової мережі: 64/128/152 біт WEP / WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK
Тип підключення WAN: Динамічні IP / Статичний IP / PPPoE / PPTP (подвійний доступ) / L2TP (подвійний доступ) / BigPond
DHCP: Сервер, Клієнт, Список клієнтів DHCP, Резервація адрес
Перенаправлення портів: Віртуальний сервер, Запуск портів, UPnP, DMZ
Динамічний DNS: DynDns, Comexe, NO-IP
VPN pass-through: PPTP, L2TP, IPSec (ESP Head)
Мережева безпека (firewall): DoS, SPI брандмауер, Фільтрація за IP адресами Фільтрація по MAC адресам Фільтр доменів, Прив'язка IP і MAC адрес
Управління та налаштування: Контроль доступу, управління на місці, Віддалене управління
Розміри: 174 x 118 x 33 мм
Ціна: від 21 у.о.
Комплект поставки досить простий: маршрутизатор TL-WR741ND, знімна всенаправленная антена , блок живлення , Інструкція зі швидкого встановлення і мережевий кабель RJ-45, компакт-диск з ПО і мануалами, а також комплект документації.
Зовні маршрутизатор виглядає на рідкість приємно. Корпус тонкий і округлий. Виконаний з пластику білого кольору з декоративно-вентиляційними прорізами. На лицьовій панелі, закритою темної напівпрозорої платівкою з піктограмами, ховаються сигнальні світлодіоди : Харчування, активність пристрою, активності бездротового з'єднання, портів LAN і WAN, а також індикатор QSS.
Взагалі, нагрів "внутрішніх органів" - справжнє лихо пристроїв такого типу. Тому глобальне "провітрювання" плати роутера знизу ніяк не могло виявитися зайвим, і воно тут присутній в достатку. Для кращого доступу повітря є чотири гумові ніжки. Крім того, є можливість повісити роутер на стіну.
Вид задньої панелі досить звичний: кнопка скидання налаштувань, гніздо живлення, кнопка включення маршрутизатора, чотири LAN-порту, WAN-порт, кнопка QSS і гніздо антени.
Приємно відзначити, що антена знімна, що дозволяє підключити до роутера зовнішню спрямовану або всеспрямовану антену зі збільшеним посиленням. Наприклад, багато сучасних моделей, скажімо, роутерів D-Link , Призначених для використання вдома, мають тільки намертво вкручені антену.
Як і в будь-якому подібному маршрутизаторі, всі налаштування TP-LINK TL-WR741ND доступні через веб-інтерфейс . Причому цього разу вам пропонується не набирати IP-адреса , Який, хто знає, може бути зайнятий, а просто набрати в адресному рядку браузера адресу http://tplinklogin.net, а потім - логін і пароль admin / admin. пароль потім варто змінити на більш цікавий.
Все меню налаштувань відмінно русифіковане, що сильно полегшує завдання. Як завжди, в лівій частині розташувався список доступних опцій, а праворуч - їх опис. Перший пункт покаже поточні настройки, а другий дозволяє швидко їх змінити, не піклуючись про особливі тонкощі. В налаштуваннях QSS можна, крім його відключення, створити новий пін код або додати новий пристрій. Далі йде зовнішнє підключення WAN: динамічний і статичний IP, PPPoE, L2TP, PPTP, а також BigPond. В налаштуваннях локальної мережі прописаний MAC-адресу і можливість зміни IP-адреси роутера і маски підмережі. Приємно відзначити появу розділу IPTV для вибору порту, до якого ви хочете підключити відповідну IPTV -пріставку. Ще один корисний пункт дозволяє клонувати MAC-адресу для особливо спритних провайдерів, які проводять ідентифікацію по MAC. Далі йде настройка бездротової мережі: SSID -Ідентифікатор мережі, регіон, канал і режим передачі даних: 11b, 11g, 11n, змішаний 11bg або змішаний 11bgn.
Наступним пунктом шифруємо дані по WEP або складніше. Остаточно посилити захист дозволяє фільтрація МАС-адрес, де можна створити білий або чорний список угодних і неугодних вам лінків.
Взагалі, варто визнати, що налаштувань у TP-LINK TL-WR741ND досить багато. Є й такі просунуті як настройки DHCP-сервера для резервацій пулу IP-адрес, переадресація для обходу обмежень NAT, віртуальні сервери і DMZ-зона для зовнішнього доступу до додатків, встановленим всередині мережі.
Окремо варто відзначити функцію перенаправлення портів Port Triggering. Вона буде корисною в ряді випадків, зокрема, для інтернет-телефонії . маршрутизатор відстежує вихідний трафік і зберігає адресу комп'ютера. При отриманні вхідного трафіку роутер автоматично перенаправляє його на потрібний IP. Після завершення з'єднання перенаправлення відключається, комп'ютер знову не запитав з'єднання.
Взагалі, навіть простий опис всіх налаштувань може зайняти не одну повноцінну статтю, і тому наведений список далеко не вичерпний. Просто скажу, що у випадку з даним маршрутизатором ви зможете дуже гнучко налаштувати його можливості саме для своїх потреб.
Тому подивимося, як він працює.
Для тестування можливостей маршрутизатора використовувався, власне він сам і нетбук SAMSUNG N150 Plus з бездротовим модулем, якраз відмінно підтримує протокол 802.11n. Програма Net-Meter-3.6, що традиційно використовується для виміру пропускної здатності мережі, показала вельми приємні цифри. В принципі, можна було очікувати, що з'єднання буде супершустрим, на всі 150 Mbps. Такого я ще не бачив ніколи. Однак швидкість 95 Mbps при передачі нешифрованих даних я помітив. З підключенням протоколу шифрування WPA2 -PSK, як не дивно, ситуація практично не змінилася. Швидкість 85-90 Mbps з'єднання цілком тримало.
Загалом, дивитися потокове відео пристойного дозволу на нетбуці і по бездротовому з'єднанню цілком можна. Такі ж результати показало і тестування маршрутизатора з iPad 2 WiFi 16 Gb.
Зв'язок стабільна і впевнена. Антена з радіомодуль роутера легко пробивають дві-три стіни і навіть товсте поверхова перекриття.
Підсумок: гарний зовні, потужний в передачі і дуже гнучкий в настройках роутер, що дозволяє організувати бездротову мережу в будинку або офісі, причому з мінімальними витратами.
Іван КОВАЛЬОВ,
[email protected]
Чи не простіше просто придбати Wi-Fi маршрутизатор?
Причому, з огляду на останні тенденції, - сучасніше?