Список літератури для дипломної
Опубликовано: 20.12.2023
Загальні принципи
Основним регулюючим документом при складанні списку використаної літератури є ДСТУ 8302:15. Крім того, важливо керуватися методичними порадами, з яких випливають наступні вказівки:
- Включати до бібліографічного списку лише ті джерела, які були згадані у тексті дипломної роботи.
- Розширювати перелік літератури за рахунок різних форматів: навчальні посібники, статті та інші видання.
- Зберігати актуальність джерел: давність не повинна перевищувати 5 років, за винятком історичних фактів, хронології та фундаментальної теорії.
- Зберігати оптимальну кількість літератури у межах 50-70 найменувань, за умови, що для технічних дисциплін можливе менше.
Групування та сортування джерел
Джерела слід розміщувати у визначеній послідовності. Першочергово в бібліографічному списку розташовуються закони, постанови та інші нормативно-правові акти, за ними йдуть підручники та посібники українською мовою.
Наукові публікації та статті розташовуються на третьому місці, електронні матеріали – на четвертому. Іноземна література займає останнє місце, при цьому ії ієрархія аналогічна джерелам українською мовою.
Джерела можна організувати алфавітно, хронологічно або за значущістю, причому перше – найпоширеніший спосіб.
Інформація про літературу
Список літератури повинен включати наступні дані:
- Автор.
- Найменування джерела, додаткові відомості.
- Учасники у створенні джерела.
- Місце та рік видання, повторне видання, видавець.
- Нумерація тому або випуску (якщо є кілька частин).
- Загальна кількість сторінок.
Наявність окремих елементів може залежати від типу документа (наприклад, автор може бути відсутнім в Законі України, а примітка – для електронних документів).
Приклад формату:
Антонов В. Н., Маракін А. К. Контроль активів у кризових умовах: навчальний посібник, 2-ге видання, 2015. - 412 с.
Оформлення електронних джерел
Оформлення матеріалів з Інтернету має відмінну структуру. Такі джерела можна поділити на веб-сайти та програмне забезпечення.
Для вказання посилань у списку літератури на матеріали з Інтернету слід вказати назву, автора та URL. У випадку програмного забезпечення потрібно вказати автора, назву, рік випуску, версію, технічні параметри ресурсу тощо.
Приклад:
Матвієнко М.В. Як збільшуються ціни та зменшуються реальні доходи українців // Голос України: електронна версія 09. 2022. № 192 (7942). URL: http://www.golos.com.ua/edition_archive (дата звернення: 12.09.2022).