Сплячий режим Windows

  1. Як перевести ПК в режим зниженого енергоспоживання
  2. Налаштувати можна і додаткові параметри режиму. Для цього:
  3. відключення

Будь сеанс роботи за комп'ютером, під час якого може бути одночасно запущено кілька програм і відкрито безліч файлів, коли-небудь обов'язково завершується Будь сеанс роботи за комп'ютером, під час якого може бути одночасно запущено кілька програм і відкрито безліч файлів, коли-небудь обов'язково завершується. У момент його відновлення не зовсім зручно відкривати все ті ж вікна, але користувачі, які знають, що таке сплячий режим і активно його застосовують, з успіхом уникають подібних незручностей. Як? Все досить просто.

Режим зниженого споживання енергії, в який машина може перейти автоматично або по команді оператора, називається сплячим. Хоча все раніше запущені в системі процеси при цьому зупиняються, повністю комп'ютер працювати не припиняє, він знаходиться в режимі очікування. Коли здійснюється перехід в сплячий режим Windows, всі дані про стан попереднього сеансу зберігаються в оперативній пам'яті пристрою. Заново включаючи ПК, користувач може приступити до роботи з усіма раніше відкритими файлами і програмами вже через кілька секунд. Чому так? Тому що відсутня необхідність завантаження комп'ютера з нуля.

Якщо машина працює під управлінням Windows 7 або 8, XP або Vista, існує також можливість використовувати режим гібернації або гібридний. Вони відрізняються від сплячого. В чому різниця? Якщо ПК знаходиться в режимі сну, дані про стан попереднього сеансу зберігаються в ОЗП, якщо це гібернація - така інформація тимчасово зберігається на жорсткому диску в файлі hiberfil.sys. Цей файл створюється системою автоматично і розташовується в кореневій папці розділу, на який інстальована ОС. При використанні гібридного режиму дані зберігаються і в оперативній пам'яті, і на вінчестері.

Як перевести ПК в режим зниженого енергоспоживання

Якщо користувач бажає здійснити перехід в сплячий режим Windows вручну, він повинен зробити наступне:

Скориставшись функціоналом системи, її можна налаштувати так, що комп'ютер буде переходити в стан зниженого споживання енергії автоматично через вказаний проміжок часу. Для цього потрібно лише знати, як налаштувати сплячий режим Windows через панель управління. Тут також все просто. На першому кроці - входимо в ПУ, вибираємо "Система і безпека".

У розділі "Електроживлення" знаходимо посилання, після клацання на якій, переходимо до вибору тимчасового інтервалу.
У розділі Електроживлення знаходимо посилання, після клацання на якій, переходимо до вибору тимчасового інтервалу

На наступному кроці все інтуїтивно зрозуміло, як налаштувати сплячий режим Windows так, як бажає користувач (через скільки годин або хвилин ПК повинен відправлятися "спати" автоматично): вибираємо значення зі списку. По завершенню зазначених дій зберігаємо зміни.

Налаштувати можна і додаткові параметри режиму. Для цього:

  • Вибираємо "Електроживлення" в панелі управління;
  • Вибираємо план харчування, який потрібно налаштувати, клацаємо по "налаштування";
  • Клацаємо на плюсике біля "Сон", встановлюємо необхідні параметри, зберігаємо зміни.

Якщо пункт "Сон" недоступний

Виконати всі зазначені дії не важко, якщо сплячий режим включений за замовчуванням. На жаль, скластися може і по-іншому. Приклад: пункт в меню є, але він недоступний. Тут необхідно дізнатися причини ситуації, що склалася. Як це зробити? Все просто:

  • Клацаємо правою кнопкою миші на "Пуск";
  • В поле пошуку вводимо cmd;
  • У командному рядку прописуємо powercfg / a;
  • Тиснемо клавішу Enter.

У вікні читаємо системне повідомлення, виконуємо необхідні дії.

відключення

Не зайвим буде знати не тільки метод включення, а й те, як відключити сплячий режим Windows. Робиться це за допомогою командного рядка:

Тепер, якщо користувач наведе курсор на стрілку біля "Завершення роботи", він не побачить пункт "Сон".
Тепер, якщо користувач наведе курсор на стрілку біля Завершення роботи, він не побачить пункт Сон

Як відключити сплячий режим Windows, таким же методом, використовуючи командний рядок, його можна і включити. Для цього потрібно замість команди powercfg / h off ввести powercfg / h on.

Як бачите нічого складного в тому, щоб включити або відключити сплячий режим Windows немає. Так само нічого складного немає і в його налаштуванні і зміні додаткових параметрів. Якщо ж у Вас з'явилися якісь питання по даній темі, то можна написати про це в коментарях нижче.

Як?
Чому так?
В чому різниця?
Як це зробити?

Дополнительная информация

rss
Карта