Сплячий режим Windows 10 і його налаштування

  1. Принцип роботи засипання
  2. гібридний режим
  3. Включення і відключення сну в десятці
  4. Додавання пунктів засипання в Пуск
  5. висновки

Занадто часті перезавантаження і виключення комп'ютера повільно, але шкодять жорсткого диска та інших компонентів "заліза". Якщо вам доводиться відлучатися від робочого місця або відволікатися від ігор на годину або два, щоб заощадити на електроенергії краще переведіть Windows в сплячий режим. Заодно заощадите час при наступному запуску, адже всі програми і вікна залишаться відкритими в тому положенні, в якому ви їх залишили.

Принцип роботи засипання

ОС Windows користується великою популярністю вже близько 20 років, але плутанина між поняття "сплячий режим" і "гібернація" збереглася до цих пір. Можна почути такі поняття, як:

  • режим очікування;
  • сплячий;
  • гібернація;
  • гібридний режим.

Чекають раніше називали сплячий, а то, що сьогодні іменується сплячим, отримало нове ім'я - гібернація. У нових операційних системах Майкрософт, таких як 7, 8 і 10 з'явилося і абсолютно нове поняття - гібридний режим.

Надіслати комп'ютер в сплячий стан означає перевести його в стан зниженого енергоспоживання, при якому всі відкриті файли, папки і програми зберігаються в оперативну пам'ять ПК. Відновити роботу можна в лічені секунди. Але у цього способу є свій мінус: комп'ютер повинен залишатися підключеним до електромережі. При відключенні електроенергії (світла наприклад) всі дані скинуться. Те ж стосується і ноутбука: якщо зарядка акумулятора наближається до нуля, краще підключіть до нього блок живлення, перш ніж дати системі "заснути".

Цей недолік не знайомий користувачам, які віддають перевагу гібернацію. При ній файли і дані, запущені в цей момент зберігаються в спеціальний файл на жорсткому диску. Він називається hiberfil.sys і лежить в системних папках Windows 10.

Ви можете сміливо вимкнути комп'ютер або ноутбук хоч на рік: запущена сесія надійно збережена. Страждає тільки вільний простір на жорсткому диску, адже файл hiberfil.sys займає місце. Але при нинішніх обсягах пам'яті це навіть не мінус (тільки якщо ви не користуєтеся ССД).

гібридний режим

Починаючи з Vista і до Windows 10 у операційних систем Microsoft з'явився новий спосіб збереження робочої сесії, що поєднує переваги обох попередніх. Гібридний сплячий режим - це переклад комп'ютера в стан зниженого споживання електроенергії з одночасним збереженням запущених програм і відкритих файлів і в ОЗУ, і в файл на жорсткому диску.

Завдяки цьому в разі стрибка напруги або відключення світла вся відкрита інформація збережеться. Гібридний сон хороший для персональних комп'ютерів і там, де електромережі відрізняються поганий надійністю. ПК "прокинеться" правильно навіть якщо дані скинуться в оперативній пам'яті.

Включення і відключення сну в десятці

Windows 10 за замовчуванням не вимикається, а зберігає відкриту користувачем сесію на жорсткий диск. Це зроблено для більш швидкого запуску всіх необхідних для роботи програм. Опція називається "швидким запуском". Це не сплячий режим, а технологія, яка використовує гібернацію. Зручно, але не завжди потрібно. Особливо якщо ваша операційна система встановлена ​​на SSD-диск з невеликим об'ємом пам'яті, так як файл heberfil.sys "важить" до 70% розміру ОЗУ в Windows 10.

Гибернация може бути відключена. Для цього виконайте наступні кроки:

  • Відкрийте "Пуск" в Windows і знайдіть "Командний рядок" або введіть в пошуку cmd.
  • Запустіть програму від імені адміністратора, клікнувши по ній правою кнопкою миші.

Запустіть програму від імені адміністратора, клікнувши по ній правою кнопкою миші

  • У вікні командного рядка введіть powercfg -h off і натисніть Enter.

У вікні командного рядка введіть powercfg -h off і натисніть Enter

  • Швидкий запуск відключений, гібернація вимкнена, hiberfile.sys більше не займає місце на жорсткому диску. Не забудьте заглянути в Панель управління і пункт Електроживлення, а потім в Налаштування використовуваної схеми харчування - Розширені можливості пошуку. Простежте, щоб перехід в режим гібернації був вимкнений за всіма пунктами.

Простежте, щоб перехід в режим гібернації був вимкнений за всіма пунктами

  • Для включення цих параметрів назад виконайте все в іншому порядку, а в командному рядку з правами адміністратора введіть powercfg -h on. Варто згадати ще дві корисні команди: powercfg / h / type reduced і powercfg / h / type full. Перша зменшує hiberfil.sys, друга повертає до вихідного розміру. Використовуйте їх тільки якщо хочете залишити робочої опцію "Швидкий запуск", але не збираєтеся переводити ПК в повноцінну гібернацію.

Додавання пунктів засипання в Пуск

Щоб кнопки "Гибернация" і "Сплячий режим" з'явилися в Пуск Windows 10, виконайте крок за кроком наступні дії:

  • Відкрийте Панель управління і знайдіть налаштування електроживлення.

Відкрийте Панель управління і знайдіть налаштування електроживлення

  • Перейдіть по посиланню "Дії кнопок харчування".

Перейдіть по посиланню Дії кнопок харчування

  • Клацніть по рядку "Зміна параметрів, які зараз недоступні".

Клацніть по рядку Зміна параметрів, які зараз недоступні

  • У самому низу нового віконця ви побачите "Параметри завершення роботи": поставте галки в бажаних пунктах.

У самому низу нового віконця ви побачите Параметри завершення роботи: поставте галки в бажаних пунктах

Тепер відправка комп'ютера в сплячий режим доступна прямо з Пуска Windows 10.

висновки

Сплячий режим або глибокого сну - корисні опції для тих, хто одночасно використовує велику кількість програм і вкладок в веб-браузері або просто не любить зайвий раз запускати все необхідне для роботи. У Windows 10 ці можливості задіюються по дефолту.

(Visited 34 252 times, 1 visits today)

Дополнительная информация

rss
Карта