Спосіб відпрацювання будь-яких прийомів бою.

Доброго времени суток, Бійці! Хочу озвучити, а потім і довести на ділі, що справжнісінькі секрети бойових мистецтв до сих пір не розкриті, хоча багато хто дотримується протилежної думки.

Хочу озвучити, а потім і довести на ділі, що справжнісінькі секрети бойових мистецтв до сих пір не розкриті, хоча багато хто дотримується протилежної думки

Що таке секрет за своєю суттю? Це таємниця, ноу-хау, щось, «що не підлягає розголошенню, заховане від чужих очей ... І приховано буває настільки вдало, що благополучно може існувати в який-небудь невигадливій вісімці, яку свого часу описував палицею в повітрі кожен школяр.


[Ad # 1]

Але «вісімка» - це чисто технічний секрет Рукопашка, оскільки такі бувають ще й теоретичного плану і ховаються вони в головах їх власників. Такі секрети можуть являти собою, наприклад, ті ж обчислені із загального явища бойового мистецтва, фундаментальні навички, які потім оформлялися в якісь вільні комплекси, заснованих на загальній ідеї. І які розроблялися «вглиб» і «вшир» кожним бійцем, в результаті чого, входили в плоть і кров.

Кілька таких комплексів, невідомі навіть Кадочніковцам, вже описані трохи раніше ( посилання ). Зараз хочу розповісти про ще один секреті бойових мистецтв на прикладі невеликого координаційної комплексу універсальних бойових рухів, ретельна постановка і опрацювання якого дозволить займається закласти основу для виконання безлічі всіляких ударних комбінацій.

Потужно, чи не так?

Комплекс не розбиратиметься детально - для цього вже випускаються відповідні уроки . Він всього лише буде розглянуто в найзагальніших рисах.

Метою комплексу є напрацювання єдиної рухової основи для майбутнього виконання будь-яких зв'язок для бою, в основному, звичайно, ударів. І є ручним комплексом, оскільки саме руки в бою виконують левову частку роботи, а тому, і вимагають постановки хорошою культури руху.

Короткий аналіз прийомів бою. Вихід на бойову Монада.

Почнемо з аналізу прийомів бою.

Якщо відставити всі свої справи в сторону, сісти за стіл і, наплювавши на час, піддати сверхтщательно аналізу все ручні зв'язки рукопашного бою, то можна помітити, що вони легко розкидаються по декільком «групам», що відрізняються один від одного тільки напрямком скидання сили.

Дивіться самі. Безліч найрізноманітніших прийомів по траєкторії збігаються, а відрізняються один від одного тільки її довжиною і швидкістю скидання. Так, наприклад, при короткій траєкторії і повільному натисканні - це болючий вплив на ліктьовий суглоб ... Якщо ж по тій же траєкторії силу реалізовувати досить повільно і по довшій траєкторії, то це "Виведення з рівноваги" за допомогою впливу на лікоть. А якщо силу скинути вже різко, то це вже інший клас впливів типу "Перелом" ...

Тобто, секрет криється в угрупованні прийомів по їх траєкторіях. Начебто все, систематизація цілком робоча і в плані ще більшого спрощення в цьому напрямку вже нічого нового домогтися не можна. Але, як-би не так! Можна зробити ще більший "прорив вперед", але зможе це зробити тільки той, хто досить довгий час практикував координаційні вправи типу «коло» і «вісімка» ( посилання ).

Цей секрет, що відноситься до внутрішніх бойових мистецтв, вже розглянуто в «Уроки бойового мистецтва». І той, у кого відповідний навик вже поставлений, навіть не напружуючись побачить, що всі наші згруповані зв'язки бою, з легкістю випливають з координаційних вправ типу "коло".

"Розкидати" докладніше для кращого розуміння.

Коло являє собою замкнуту на себе коло. Далі ... Коло немислимий без різних способів зміни напрямку, в тому числі, і на протилежне і головним способом такої зміни напряму, є вписана в нього вісімка.

Сукупність кола і вісімки є «Бойова монада».

Не буду торкатися способів правильної її напрацювання - це вже добре показано в відеоуроку. Зараз, зупинимося на іншому ... У монади є одна важлива властивість: в потенціалі, вона ніби включає в себе всі рухи, які тільки можливо зробити людині. Тобто, вона містить в собі і прийоми бою в тому числі.

Практик розуміє це відразу: сторонній ж, спочатку потрібно або поставити загальний координаційний каркас, або показати на прикладах.

Алгоритм напрацювання прийомів бою, відштовхуючись від єдиної основи.

Ось як виглядає загальний алгоритм постановки вміння бачити "єдине в різному" і заодно навчитися проводити будь-які зв'язки ударів і зв'язки "захисту-удари), в тому числі, і в стилі вин-чун, коли одночасно йде і блок, і удар:

1. Знайомство з колом. 2. Знайомство з вісімкою. 3. Об'єднання їх в одній фігурі типу «монада». 4. Відпрацювання монади в трьох площинах різними частинами тіла. 5. Постановка вміння працювати по одній монаді двома руками, незалежно один від одного. 6. Наділення бойовим змістом кожного відрізка траєкторії. 7. Бойова напрацювання ударів і їх зв'язок «на повітрі». 8. Бойова напрацювання на тренажері. 9. Робота з партнером. 10.Прімененіе.

Зрозуміло, що тут існує маса нюансів, наприклад, пункт «6» має на увазі вивчення і постановку базових ударів і захистів, але з прив'язкою до обраної ділянки траєкторії. Або, наприклад, сюди не потрапив фундаментальний навик по прилипання, який формує унікальний навик перенаправлення удару по ходу бою, що здійснюються без втрати сили. Також промовчу поки і про виховання вміння рухатися по найкоротшій відстані ...

Дуже важливим в цьому алгоритмі є пункт номер »" 3 ": монада. Безліч застосувань має ця фігура: захоплення, больові, кидки, удари, захисту, обман противника, безконтактне вплив, для перевантаження його сприйняття, в різноманітних цигун комплексах та інших оздоровчих практиках. Звичайно, щоб не було мішанини в мозку, щоб один створюваний навик (наприклад, вихід на удар) не глушити інший (наприклад, вихід на захисне рух), необхідно дотримуватися ряду правил, типу не звалювати в одну купу відпрацювання різнопланової техніки. Для чого, спочатку краще сконцентруватися на опрацюванні техніки одного виду, а як тільки сформується відповідний навик, змінити точку зору і відпрацьовувати ці рухи вже як, наприклад, захист або кидок ...

Звичайно, хтось цілком задоволений і шліфуванням трьох ударів , Але з часом вони набридають і тренування глухнуть. Щоб такого не було, в тренуваннях потрібно творчість і інтерес. Ось запропонований алгоритм вивчення і сприяє появі цих емоційних станів.

Так, при творчої опрацювання, можна легко помітити, що захисту - це ті ж удари, вся різниця, наприклад, може полягати тільки в довжині робочої траєкторії: удар кулаком зверху, при подальшому продовженні траєкторії, перетворюється на захист, що відводить удар ногою знизу. Відповідно, відразу ж закладаються і варіанти подальшого розвитку: перетікання дій одного виду в інший, що сприяє гарній економії часу, оскільки в швидкісний бійці часу перебудовуватися просто немає.

При відповідному тренуванні, таких технічних моментів ви відкриєте для себе масу!

Опис комбінацій рухів в різних площинах.

Наведу невеликий список рухів, які є окремими випадками "Монада", і що практикуються в трьох основних площинах, а це площина "Колеса", площину "Воріт", площину "Жорна" в термінології "Так-цзе-шу". Розучивши і практикуючи їх постійно, можна не тільки відмінно підготувати себе координаційно, але і вивести будь-які прийоми бою.

У колі "Жернов" приблизно на рівні сонячного сплетіння:

У колі Жернов приблизно на рівні сонячного сплетіння:

1. Рух головною рукою всередину. Варіанти: головна рука і другорядна працюють одночасно. Головна рука і другорядна працюють по-черзі. Міняти можна все: амплітуди, робочі форми кінцівок. Головне-це рух всередину.

2. Рух головною рукою назовні. Варіант: головна рука і другорядна працюють одночасно. головна рука і другорядна працюють по-черзі. Теж, на цьому русі побудовано маса різноманітних дій, як зі зброєю, так і без.

3. Головна рука рухається всередину, другорядна назовні. Варіанти: головна рука і другорядна працюють одночасно. Головна рука і другорядна працюють по черзі.

4. Головна рука рухається назовні, другорядна всередину. Варіанти: головна рука і другорядна працюють одночасно. Головна рука і другорядна працюють по черзі.

У колі "Колесо", що проходить в акурат через центральну лінію тіла:

У колі Колесо, що проходить в акурат через центральну лінію тіла:

1. Рух головною руки відбувається по великому колу зверху - вниз. Обов'язкові варіанти: 1. Головна рука і другорядна працюють одночасно. 2. Головна рука і другорядна працюють по черзі. Навіть не досвідченому людині видно застосування-це як удари, що йдуть зверху вниз, так і захисту від ударів в нижній і середній рівні. Захисту, до речі, можна проводити як просто з відкиданням атакувала вас кінцівки, так і з захопленням з протягуванням за себе.

2. Рух, що проводиться по великому колу знизу - вгору. Варіанти: 1.Главний рука і другорядна працюють одночасно. 2.Основні рука і другорядна працюють по черзі. Як удари кулаком, подібні аперкот, так і іншими ударними частинами. Крім того, якщо сильно завести руку, що б'є за себе, отримаємо розвиток першого удару - йде лікоть. Непогані і захисту, засновані на цьому колі.

3. Рух по великому колу: головна рука йде зверху, другорядна рухається на зустріч знизу. Варіанти: 1.Главний рука і другорядна працюють одночасно. 2.Основні рука і другорядна працюють по черзі.

4. Рух по великому колу: головна рука йде знизу, другорядна зверху. Варіанти: 1.Главний рука і другорядна працюють одночасно. 2.Основні рука і другорядна працюють по черзі.

У колі "Ворота" прямо перед виконавцем:

У колі Ворота прямо перед виконавцем:

1. Рух головною рукою за годинниковою стрілкою. Варіанти: 1.Главний рука і другорядна працюють одночасно. 2.Основні рука і другорядна працюють по черзі.

2. Рух головною рукою проти годинникової стрілки. Варіанти: 1.Главний рука і другорядна працюють одночасно. 2.Основні рука і другорядна працюють по черзі.

3. Головна рука рухається за годинниковою стрілкою, інша проти. Варіанти: 1.Главний рука і другорядна працюють одночасно. 2.Основні рука і другорядна працюють по черзі.

4. Головна рука рухається проти годинникової стрілки, друга за годинниковою. Варіанти: 1.Главний рука і другорядна працюють одночасно. 2.Основні рука і другорядна працюють по черзі.

Ці рухи є універсальними, оскільки можуть одночасно бути і ударами, і захистами. Інший, відмінною рисою їх, є те, що вони з легкістю трансформуються з атакуючих в захисні і навпаки, а це значить, що немає втрат часу, коли людина, в гонитві за контролем ситуації в бою, різко починає переходити з однієї техніки на іншу, в результаті чого йде втрата дорогоцінного миттєвостей часу.

Ефект, що випливає з вивчення бойової монади.

При розумінні того факту, що монада є справжнісіньким секретом бойового мистецтва, вже зовсім не хочеться вивчати і багаторазово відпрацьовувати прийоми рукопашного бою окремо, нехай вони навіть і є багатофункціональними - все це справа стає просто окремими випадками одного і того ж. Також, при такому підході, багаторазово скорочується час на навчання. Крім цього, людина, вже знає якісь прийоми, зможе їх розробити, розширивши сферу застосування.

Додатково, монада зі змінами напрямку та з переходом з них на будь-який рух, просто відмінно підходять для ранкової розминки - толку від якої буде набагато більше, ніж від стандартної гімнастики типу «Станьте прямо, ноги на ширину плечей ...». До того ж, якщо все це справа додатково виконувати в особливому стані свідомості, то вийде і "Омолоджуючі Комплекси Здоров'я для підтримання себе в прекрасній формі" ( Ознайомитися з цією справою ).

Опрацювання всієї цієї справи закінчується тоді, коли практикуючий ясно не побачить єдину зв'язок між усіма рухами рук, в тому числі і такими рухами, які робляться в побуті.

Наступний етап освоєння цих рухів буде складніше, оскільки в справу підключається енергетика: необхідно буде зробити цей поступ не тільки потужними в результаті фізичної підготовки, але і за допомогою особливих медитативних практик, але це вже зовсім інша історія.

Статті невеликий підсумок.

1. І в наш час, існують різного роду способи і методики підготовки, які впевнено можна віднести до справжнісіньким секретам бойових мистецтв і обгрунтування тут просте. Вони, ці спосіб і методики, дозволяють не тільки швидше готувати людини, а й прищеплюють зовсім іншу точку зору, завдяки якій тренування стають більш осмисленими і прогресивними.

2. Якщо ви хочете навчитися бачити загальну основу в безлічі здавалося б не пов'язаних між собою технік бою, то замість стандартної почергової їх відпрацювання, на перших порах необхідно розвивати фігуру типу "Монада" і призвичаїтися реалізовувати з неї будь-який удар, будь-який захист, як у час виконання цієї фігури, так і зі звичайного положення типу "руки вздовж тіла".

Шановні читачі блогу «майстер Боя»! Якщо ви хочете оформити підписку на нові статті, то можете зробити це нижче:

Оформити передплату.

Що таке секрет за своєю суттю?
Потужно, чи не так?

Дополнительная информация

rss
Карта