- Що таке воронка продажів?
- Залучення нових користувачів
- зацікавте
- Конкретизуйте ваш заклик до дії
- Підготовка до продажу
- продаж
- повторні продажу
- висновок
Ви створюєте воронку продажів, щоб збільшити дохід у бізнесі? У цій статті ми покажемо вам різні етапи, а також ви дізнаєтеся 17 способів збільшення конверсії воронки продажів.
Спочатку розберемо, що таке воронка продажів і які стадії проходить покупець до моменту покупки.
Що таке воронка продажів?
Воронка продажів - це інструмент для візуалізації, де в процесі прийняття рішення про покупку відображаються всі етапи продажу. Нагорі вона широка і показує кількість людей, які дізналися про вашу компаній. Внизу звужується і показує кількість фактичних клієнтів.
Воронка відображає весь цикл продажу. І є одним з кращих маркетинговим інструментом для аналізу продажів компанії.
Найчастіше воронка продажів відображається у вигляді діаграми. Але легше зрозуміти, що ж це таке, не використовуючи розумні слова для кожного етапу.
Хороший спосіб уявити собі воронку продажів - це кола з різним діаметром, які в центрі показують фактичні продажу.
На краю окружності буде показано кількість перших контактів вашого бізнесу з людьми. Реальні цифри продажів будуть менше і знаходитися в центрі.
Ваші цілі змінюються в міру просування через етапи воронки продажів.
- Спочатку треба залучити споживачів, які не знайомі з вашим бізнесом.
- Потім зацікавте тих, хто про вас дізнався.
- Далі підготуйте до продажу зацікавилися.
- Тепер продавайте тим, хто готовий до покупки.
- Нарешті, не забувайте постійних покупців, які вже зробили у вас покупку.
Занадто часто керівники компаній думають, як збільшити продажі в загальному. Замість цього, розбийте цикл угоди на докладні етапи. І подумайте, як можна поліпшити кожен крок у воронці продажів. Це в кінцевому підсумку призведе до збільшення доходів.
Залучення нових користувачів
Ваша мета: зробити так, щоб вони поверталися.
Напевно там, де ви живете про вас мало хто знає. Але є люди, які хочуть купити те, що ви продаєте. Просто вони поняття не мають, що існує ваш бізнес.
Вони не зможуть купити у вас, так як вони не знають про ваше існування.
Найпоширеніша тактика для залучення нових клієнтів:
1. Блог
Пишіть про те, що має відношення до вашого продукту або галузі.
Шукайте ідеї? У цій статті ви дізнаєтеся про 96 ідеях контенту для блогу компанії . Тут також ви можете знайти 111 джерел ідей для статей.
Гугл додасть ваш сайт після публікацій в пошукові системи. Таким чином, коли потенційні клієнти будуть шукати ваш продукт або послугу, вони зможуть перейти на ваш сайт, а не на сайти конкурентів.
2. Соціальні мережі
Сьогодні люди використовують свої соціальні мережі, щоб знайти цікавий контент. Вони очікують, що бізнес повинен бути доступний цілодобово у Facebook і Вконтакте. Вони шукають інструкції та статті в форматі "Як зробити" Вконтакте або на YouTube. Вони хочуть, щоб ви розповідала про закулісне життя вашого бізнесу в Instagram. Соціальне спілкування створює довіру і допомагає збільшити кількість переходів на сайт.
Задовольнити цікавість ваших клієнтів, створюючи цінний контент. Це також підвищить ваш рейтинг в пошукових системах.
Порада: Займіться крос-просування в соціальних мережах і в блозі! Додайте спливаюче вікно на сайт, яке запрошує читачів блогу на Вашу сторінку Facebook і Вконтакте.
3. Контекстна реклама
Контекстна реклама - це текстові оголошення, які показуються користувачам за запитами в пошукових системах. Ви платите тільки коли хтось натискає на ваше оголошення.
Використовуйте контекстну рекламу для залучення трафіку на цільову сторінку, де будуть збиратися дані зацікавлених відвідувачів.
На зображенні вище показані оголошення контекстної реклами.
4. Класичний PR
Не нехтуйте "старомодним" PR, коли ви намагаєтеся привернути увагу клієнтів. Друковані видання, ТВ-ролики, прямі трансляції, пряма поштова розсилка і реклама можуть бути дуже ефективними. Це особливо актуально в поєднанні з інтернет-маркетингом.
зацікавте
Ваша мета: отримати адреси електронної пошти або телефони потенційних клієнтів.
Зацікавте їх, щоб вони залишили свої контактні дані. Зробіть якийсь подарунок, щоб вони відчули себе трохи зобов'язаними вам
Кращий спосіб зробити це - запропонувати знижку або лід-магніт , Який допомагає вирішити проблеми користувачів в обмін на адресу електронної пошти.
Лід-магніт - це цінний подарунок, за який люди готові залишити свої дані. Подібна стратегія веде до до лояльності та продажу продукту в майбутньому.
Потрібні ідеї для вашого лід-магніту? ось дев'ять ідей для створення лід-магніту. З ними ви впораєтеся всього за кілька хвилин.
Для залучення користувачів, використовуйте наступні методи:
5. Цільові сторінки
Цільова сторінка (або Лендінгем Пейдж) - це сторінка на вашому сайті з контентом, яка вирішує конкретну проблему. Вона пропонує один заклик до дії. Її метою є отримання контактних даних вашого потенційного клієнта або продаж.
Перенаправьте ваш трафік на цільову сторінку, і ви побачите більш високий коефіцієнт конверсії, ніж на звичайному сайті.
Вище приклад структури одного з варіантів Лендінзі.
Припустимо, ви запускаєте магазин автозапчастин. Однією з послуг, яку ви пропонуєте, є преміум автосервіс. Ви вирішили запустити контекстну рекламу і зробили ставку на цю послугу.
Цільова сторінка для оголошень повинна бути повністю присвячена одній послузі. Наприклад, шумоізоляції. Там повинні бути фотографії запчастин, які ви використовуєте. Додайте фотографії до і після роботи. Вкажіть ціни на послуги. Поясніть, чим ваші послуги (або запчастини) відрізняються від інших.
На сторінці повинна бути відгуки клієнтів. Відомості про те, яку гарантію ви даєте. Не забудьте про фотографії майстрів за роботою і самого автосервісу.
Заклик до дії конкретної цільової сторінки є більш актуальним, ніж заклик на домашній сторінці сайту.
6. Заклики до дій
На кожній сторінці вашого сайту, запитайте себе: "що тут повинен робити відвідувач?" Він повинен зателефонувати? Заповнити контактну форму? Завантажити документ? Подивитись відео?
Вирішіть, чого ви чекаєте від покупця на сторінці і додайте кілька чітких закликів до дії (call-to-action).
Конкретизуйте ваш заклик до дії
Якщо ви не знаєте, який заклик до дії вибрати, тоді подивіться цю статтю Текстерри. Тут ви знайдете 170 прикладів на всі випадки життя.
7. Форми
Контактні форми або форми коментарів - це простий елемент, але їх часто недооцінюють. І втрачають можливість додавати передплатників в свій список. Подумайте про те, як користувачі отримають контент: по електронній пошті, в телефонному дзвінку або на сторінці підтвердження. Багато воронки продажів закінчуються закликом до дії. Відвідувач просто заповнює форму і після цього нічого не відбувається.
Підготовка до продажу
Ваша мета: підготувати клієнта до продажу.
Ви привернули увагу вашого потенційного клієнта. Наступний крок - познайомити його з вашим продуктом або послугою. У вашого клієнта в перспективі можуть бути питання. Ваше завдання відповісти на них.
Розкажіть про вигоди продукту для покупця. Ви повинні допомогти клієнту зрозуміти, чи підходить йому ваш продукт. А паралельно ви зрозумієте, чи підходить вам цей клієнт!
Можна використовувати такі методи:
8. Електронна пошта
Розкажіть покупцям про ваші продукти за допомогою електронних листів. Надішліть передплатником лист, де будуть відповіді на найбільш поширені запитання. Варто спробувати зробити це, навіть якщо ви не проводите email маркетинг.
9. Автовідповідач і крапельний маркетинг
Крапельний маркетинг - це стратегія, при якій ви відправляєте заздалегідь підготовлену серію листів постійним або потенційним клієнтам. Якщо листи складено правильно, клієнт може перейти до покупки минаючи всі етапи воронки продажів.
10. CRM і побудова інтеграції продажів
CRM (Управління взаємовідносинами з клієнтами) - це програмне забезпечення, яке дозволяє компаніям відстежувати взаємодії з поточними та майбутніми клієнтами. Це інструмент, який дозволяє визначити на якому етапі воронки продажів знаходиться кожен клієнт. Використовуйте вашу CRM-систему для виявлення слабких місць у воронці продажів і ведення циклу угоди.
продаж
Ваша мета: зробити продаж
В середньому людині треба нагадати 7 раз про компанію або продукт. І тільки тоді він зробить покупку!
Тому постійно нагадуйте про себе і прогрівайте клієнтів на всіх рівнях воронки продажів.
Ви можете переконати клієнта за допомогою цих стратегій:
11. Просування в інтернеті
Ви повинні послідовно і чітко пропонувати свій продукт. Не думайте, що клієнти будуть шукати вас. Вони не будуть з'ясовувати, як придбати ваш продукт тільки тому, що вони зайшли на ваш сайт.
Зробіть сайт простим. Клієнти повинні легко знайти вашу продукцію і оформити замовлення.
Надсилайте їм по електронній пошті ваші нові продукти або спеціальні пропозиції. Прив'яжіть розсилки до свят. Постійно нагадуйте про можливість придбати ваш продукт.
Використовуйте всі можливості інтернет-маркетингу для просування компанії. Це також можуть бути спеціальні пропозиції до свята на сайті, як на прикладі вище від Dollar Shave Club . Це може бути ремаркетінговие кампанії або реклама на партнерських майданчиках. Головне тут, побудувати автоматичну систему дотиків, яка буде постійно нагадувати клієнтам про вас.
12. Автоматичні серії листів
Розсилайте інформацію про акції та спеціальні пропозиції.
Налаштуйте автоматичні розсилки, пропонуйте продукти потенційним клієнтам, які досягли кінця крапельної кампанії. Ви можете запропонувати безкоштовну доставку клієнтам, які пішли з кошика без покупки. Пропонуйте знижку тим, хто розглядає конкретний товар, але не купує його.
Створення автоматичної серії листів в Mailchimp :
13. Моніторинг згадок про бренд
Моніторинг за ключовими словами, пов'язаних з вашим брендом, може допомогти знайти клієнтів, які готові зробити покупку.
Можна налаштувати моніторинг за допомогою таких інструментів, як:
сповіщення Google
JagaJam
Open Site Explorer
Babkee
YouScan
Mention
повторні продажу
Ваша мета: робити повторні продажу
Легше продати товар існуючому клієнту, ніж придбати нового. Ви вклали багато сил і грошей в залучення клієнта - не кидайте його!
Пам'ятайте тих, хто вже зробив покупку, підготуйте для них нову пропозицію. Що може для цього зробити:
14. Спрямування
Пропонуйте знижку на наступну покупку за рекомендацією. Щоб постійні клієнти розповідали про вас своїм знайомим.
Uber зробили великий акцент на реферальную програму. Коли ви приводите друга - ви і друг отримуєте безкоштовну поїздку.
15. Нагадування
Якщо ви продаєте товари або послуги, які мають повторюваний цикл використання, тоді створіть систему автоматичних нагадувань. Наприклад, ви продаєте фільтри для води. Ви можете нагадувати покупцям, які вже здійснили покупку. Коли підходить термін заміни фільтра, надішліть лист по електронній пошті про поповнення запасів.
16. Апселли і крос-Селл
Спонукаєте клієнта до покупки більш дорогих речей або аксесуарів. Ви можете зробити це в процесі оформлення замовлення. Також можна відправити лист клієнту після першої покупки з додатковими продуктами. Детальніше про всі способи апселлов і крос-Селла ви можете прочитати в цій статті .
Апселл в магазині Asos
17. Подяка
Найголовніше, не забувайте просто сказати спасибі!
Привітайте клієнта по електронній пошті з річницею або в День народження. Адже прості слова подяки можуть багато чого змінити у ваших стосунках з клієнтами. Запропонуйте подарунковий купон або знижку!
Вітальний купон від магазину Babadu
Приклад Воронки Продаж з Реальною Життя
Ось приклад воронки продажів, що показує, як діє розробник програмного забезпечення, компанія Freshbooks .
Вони залучають нових користувачів за допомогою контекстної реклами.
Потім просуває місяць безкоштовного користування сервісом, щоб зацікавити клієнтів.
І після нагадує постійним користувачам про себе за допомогою щотижневих звітах.
висновок
Розгляньте всі етапи для поліпшення вашої воронки продажів. Вивчіть воронку крок за кроком, і ви зможете збільшити продажі.
Ми сподіваємося, що дана стаття допоможе збільшити конверсію воронки продажів.
Автор: Антон Черкасов
Засновник сервісу віджетів KEPLER LEADS
Що таке воронка продажів?Що таке воронка продажів?
Шукайте ідеї?
Потрібні ідеї для вашого лід-магніту?
Він повинен зателефонувати?
Заповнити контактну форму?
Завантажити документ?
Подивитись відео?