Справжній треш для киян тільки починається

Дмитро Марунич, експерт енергетичного ринку   Столична енергокомпанія АЕК «Київенерго» в черговий раз звернулася до киян з проханням економити електроенергію і не вмикати одночасно кілька електрообігрівальних приладів

Дмитро Марунич, експерт енергетичного ринку

Столична енергокомпанія АЕК «Київенерго» в черговий раз звернулася до киян з проханням економити електроенергію і не вмикати одночасно кілька електрообігрівальних приладів. Нічні температури в Києві ледь опустилися нижче нуля, як пожежники почали фіксувати загоряння, причиною яких став перевантаження внутрішньобудинкових електричних мереж.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Світ тісний , Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

Те, що інфраструктура Києва та інших великих міст України не пристосована для масового переходу на електроопалення, прекрасно знали і в уряді, і керівництві енергокомпаній. «Київенерго» ще в липні, коли громадяни думали про те, як охолодити свої тлінні тіла, а не обігрітися, попереджала про зростання споживання електроенергії більш ніж на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

З початком опалювального сезону, який в Києві стартував напередодні дати президентських виборів 26 жовтня, енергетики вперше відчули реальні загрози, які таїть масове використання електрообігрівальних приладів.

Кияни почали масово встановлювати бойлери ще влітку, після істерії, викликаної відключенням гарячої води. Заощадити газу завдяки цьому рішенню вдалося не більше ніж на 4-5 днів опалювального сезону, однак, більшість районів міста протягом більш як півтора місяця були позбавлені такого цього блага цивілізації. Зауважу, що наявність гарячої води в кранах окремих високорозвинених міст України, вигідно відрізняє їх жителів від публіки, яка мешкає, наприклад, в столиці Зімбабве або Ліберії.

Однак справжній треш для киян тільки починається. Як повідомили в ГосЧС, за останні вихідні столичні рятувальники здійснили вісім виїздів на ліквідацію пожеж в результаті короткого замикання електропроводів, що в 4 рази більше в порівнянні з літом. І якщо «Київенерго» обіцяє в цілому не допустити збоїв у роботі розподільних електромереж міста, то за внутрібудинкову розведення несуть відповідальність ЖЕКи і самі мешканці. Як говоритися «порятунок потопаючих, справа рук самих потопаючих».

Тим часом українцям загрожує ще одна проблема в енергетиці. На тлі дефіциту вугілля, викликаного війною на Донбасі, сніжним комом ростуть борги споживачів за електроенергію. Харківобленерго через борги в 400 млн. Грн. відключило від електрики 11 насосних станцій, які забезпечують водопостачання у семи районах Харкова. У підсумку, харків'яни залишилися без води взагалі. Мерія Харкова переклала відповідальність за відключення води на комунальні підприємства міста.

Разом з тим, дефіцит електроенергії в Україні вже в даний час оцінюється в 3 ГВт, що дорівнює споживанню двох таких міст як Київ. Отже, якщо уряд не схвалить рішення про імпорт електроенергії з Росії при нинішніх запасах вугілля на складах ТЕС, віялові відключення стануть неминучими. Сидіння при свічках з непрацюючими електрообігрівачами, звичайно, знижує ризик пожеж до мінімуму, проте, зігріватися тоді доведеться ходити на майдан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Дополнительная информация

rss
Карта