Статичний і динамічний IP і інші види IP-адрес

Опубліковано: 10.03.2013 Опубліковано: 10

Працюючи в мережі інтернет, вам напевно часто доводиться чути такі поняття, як зовнішній і внутрішній IP-адреса, статичний і динамічний IP, приватний і публічний IP-адресу, сірий і білий IP. У всіх цих термінах цілком реально заплутатися. Сьогодні я спробую допомогти вам розібратися у всій цій мережевий термінології.

З поняттям "IP-адреса" ми познайомилися в одній з недавніх статей .

IP-адреси поділяються на два типи:

Внутрішній «сірий» IP-адреса

Внутрішні (приватні) IP-адреси не використовуються в мережі інтернет. До внутрішніх відносяться адреси, використовувані в локальних мережах. Доступ до внутрішнього IP-адресою можна отримати лише в межах локальної підмережі.
До приватних адресах ставляться IP-адреси, значення яких лежать в наступних діапазонах:

  • 10.0.0.0 - 10.255.255.255
  • 172.16.0.0 - 172.31.255.255
  • 192.168.0.0 - 192.168.255.255

Це зарезервовані для локальних мереж IP-адреси.

Зовнішній «білий» IP-адреса

Зовнішні (публічні) IP-адреси використовуються в мережі інтернет. Публічним IP-адресою називається IP-адреса, під яким вас бачать пристрою в інтернеті, і він є унікальним у всій мережі інтернет. Доступ до пристрою з публічним IP-адресою можна отримати з будь-якої точки глобальної мережі.

У зв'язку з тим, що публічних адрес існує обмежена кількість, то вдаються до трансляції мережевих адрес з приватних в публічні (за технологією NAT). Для цього використовуються маршрутизатори, які дозволяють декільком користувачам (з внутрішніми IP-адресами) одночасно мати доступ в інтернет через один публічний IP-адресу, що надається провайдером. Як правило, для домашніх користувачів надається один публічний IP-адресу на всю локальну мережу.
Таким чином, при виході в мережу інтернет внутрішній адреса перетворюється за технологією NAT в публічний. В результаті користувач з адресою локальної мережі бачить інтернет, але інтернет не бачить комп'ютер користувача (замість нього він бачить адреса шлюзу з NAT).

Отже, з тим що таке внутрішній (приватний) і зовнішній (публічний) IP-адреса, здається, розібралися. Але справа в тому, що публічний адресу - не завжди постійний. Він може змінюватися від підключення до підключення. Тому ще виділяють такі види адрес, як статичний і динамічний.

Статичний IP (його ще називають постійний, фіксований) - це IP-адреса, який не змінюється з кожним підключенням, тобто закріплений за вами твердо і назавжди.

Динамічний IP - це плаваючий IP-адреса, який змінюється з кожним підключенням.

Ви завжди можете підключити собі статичний публічний IP-адресу. Практично всі провайдери надають таку послугу. Як правило, дана послуга платна, але коштує недорого.

Так для чого ж потрібен статичний публічний IP-адресу?

Маючи статичний публічний IP-адресу, ви зможете надати доступ на свій комп'ютер з будь-якої точки глобальної мережі. Будь-сервер в мережі інтернет буде отримувати інформацію саме від унікального адреси і за чужі порушення доступ з вашої адреси ніхто не закриє. Також, маючи статичний публічний адресу, ви можете організувати Web-сервер або FTP-сервер; управляти домашнім комп'ютером з роботи і робити багато чого іншого.

Статичний зовнішній (публічний) IP-адреса необхідна в ситуаціях, що вимагають або доступу до вашого комп'ютера ззовні, або авторизації на вашу унікальному IP-адресою. Приклади таких ситуацій:

  • віддалений доступ до комп'ютера;
  • віддалений доступ до камер квартирного відеоспостереження;
  • vpn-підключення (наприклад, vpn-підключення з дому до офісної мережі);
  • організація на домашньому комп'ютері сервера, доступного ззовні (Web-сервера або FTP-сервера);
  • використання клієнт-банків для доступу до банківських платіжних систем;
  • авторизація на деяких сервісах (наприклад, файлових сховищах).

Якщо ви замовили у свого провайдера послугу «Статична публічний IP-адреса», то пам'ятайте, що необхідно самостійно проводити захист свого ПК від атак і загроз з мережі інтернет.

Переглядів 88 913 & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp

Так для чого ж потрібен статичний публічний IP-адресу?

Дополнительная информация

rss
Карта