Стаття, що розповідає про перевірку спільноти ВКонтакте

  1. шапка спільноти
  2. Назва
  3. статус
  4. URL-адресу
  5. опис
  6. оформлення спільноти
  7. Інші розділи спільноти
  8. Товари
  9. фотоальбоми
  10. обговорення
  11. посилання
  12. Меню
  13. Хочете замовити аудит спільноти ВКонтакте?
  14. Супергерої з 1PS вже поспішають на допомогу!
  15. У нас є й інші послуги
  16. Економте з 1PS.RU
  17. Тоді подивіться ще й інші статті
  18. аудиторія спільноти
  19. Співвідношення з аудиторією сайту
  20. Поведінка аудиторії спільноти
  21. Приріст нових учасників
  22. контент спільноти
  23. доступність мови
  24. чіпляють елементи
  25. різні формати
  26. оформлення тексту
  27. правильні посилання
  28. Вдалі день і Час Публікації
  29. Висновок
  30. Висновок

Вступ від автора. =) Ситуація, знайома всім по студентським часів. Уявіть, що ви пишете дипломну роботу. Ну як пишете ... Понадергалі матеріалу з підручників, завантажили парочку курсових по суміжних тем, налили води літрів п'ять, змішали це все і представили на суд наукового керівника. А він вам у відповідь тонну правок, позначки червоною ручкою в кожному абзаці і звинувачення в несерйозності. Мовляв, якщо хочете захиститися і стати дипломованим фахівцем, будьте ласкаві добре попрацювати над своєю роботою. Все логічно.

З просуванням бізнесу в соцмережах приблизно та ж історія. У ній ви (власник бізнесу або SMM-щик на службі у власника) - це недбайливий студент, ваше співтовариство / аккаунт - це дипломна робота, а відсутні клієнти - незадоволений науковий керівник. Поки як слід не попрацюєте над своїм «дипломом», грошей приносити він не буде. Пара рекламних постів річної давності на стіні, набір незв'язаних між собою ключових фраз замість опису і картинка котика на аватарі - це не SMM.

Але не лякайтеся, не все так страшно. У студента є правки і зауваження від керівника, за допомогою яких він відшліфує свій диплом до ідеалу. А вам на допомогу наші рекомендації з аудиту спільноти або аккаунта в будь-який соцмережі. Почнемо, зрозуміло, з ВКонтакте, розберемо групи і паблік по кісточках: шапка, оформлення, контент і т.д. Потім розглянемо Facebook, Instagram і Однокласники. Слідкуйте за оновленнями нашого блогу в розділі «SMM і SMO» і робіть свої соцмережі ідеальними. =)

шапка спільноти

Сюди входить назва, URL-адресу, статус і, звичайно, опис. Дані блоки важливі з двох причин. По-перше, текст з них враховується при ранжируванні внутрішнього пошуку соцмережі і великого пошуку пошукових систем. А по-друге, на цей блок одним з перших звертають увагу при знайомстві з спільнотою, тому важливо, щоб в ньому була вичерпна інформація про компанію. Отже, про все по порядку.

  1. Назва

    Граничний ліміт - 48 знаків. У назву необхідно помістити ключову фразу, по якій ви рухаєтеся, причому стояти вона повинна на першому місці. При бажанні цю фразу можна доповнити назвою компанії:

    Важливо! Не використовуйте при написанні назви Caps Lock, це не допоможе в просуванні, а тільки розлютило ваших клієнтів. І дотримуйтесь правил російської мови. ВКонтакте цілком здатний розуміти падежное узгодження і розділові знаки. Ось так робити не потрібно:

  2. статус

    Це простір під назвою, де можна розмістити:

    • що-небудь смачне і привабливе для аудиторії, наприклад, інформацію про знижки або діючі акції;
    • що-небудь корисне і важливе для аудиторії, наприклад, контактний телефон, електронну пошту або адреса сайту.

    Максимальна довжина статусу - 140 знаків з урахуванням пробілів. Використовуйте цей простір з розумом. Можна, якщо це доречно, продублювати там ключову фразу з назви, так як це впливає на ранжування у внутрішньому пошуку.

    І так: залиште мудрі прислів'я і цитати відомих людей для статусів особистих сторінок. У просуванні спільноти подібний текст марний.

  3. URL-адресу

    За цим пунктом рекомендацій зовсім небагато. За замовчуванням при створенні спільноти вам буде присвоєно числовий URL-адресу, але його можна легко змінити на буквений. Для цього треба зайти в розділ «Управління співтовариством» → «Налаштування». У графі «Адреса сторінки» зітріть числовий URL і замість нього продублюйте або ключ (якщо він невеликий), або ім'я компанії, або URL-адресу сайту. Пам'ятайте, що використовувати можна тільки латинські букви, цифри та нижнє підкреслювання.

    Для чого це потрібно? По-перше, для оптимізації і просування, а по-друге, для зручності користувачів. Запам'ятати буквений URL набагато простіше, ніж випадкову комбінацію цифр.

  4. опис

    З назви зрозуміло, що цей розділ спільноти створений для того, щоб розповісти про вашу компанію і про те, чим ви займаєтеся. Однак чомусь багато хто про це забувають. В результаті отримуємо ось такі шедеври:

    Чим погані ці приклади? Десь немає ні слова про компанії, десь не вистачає конкретики і опису послуг, а десь замість опису просто нескладний набір ключів. Так, таких спільнот ВК греблю гати. Ключі для ранжирування, може, і будуть враховуватися, а ось прийшли клієнти такий підхід не оцінять.

    Як зробити гарний опис? Насправді, все просто. Дотримуйтеся правила 4 смислових блоків і не прогадаєте:

    • Привабливе введення, яке за сумісництвом ще й короткий опис компанії (почати його варто з ключової фрази).
    • Розповідь про пропоновані вами послуги і товари (краще, якщо він буде представлений у форматі невеликого списку, так зручніше читати).
    • Інформація про ваші переваги перед конкурентами і вигоди клієнта, які він отримає, якщо звернеться до вас (важливі реальні факти, будь-яку похвалу на свою адресу доводьте конкретними прикладами).
    • Контактні дані (адреса, телефон, месенджери, години роботи, сайт, пошта, скайп і т. П.).

    І так: опис має бути компактним. Не варто вивалювати відвідувачам простирадло на 5000 символів, такий довгий текст просто ніхто не буде читати. Рекомендований нами обсяг - 500-1000 знаків без врахування пробілів.

    На закінчення приклад хорошого опису в противагу тим, що були вище:

    На закінчення приклад хорошого опису в противагу тим, що були вище:

оформлення спільноти

Коли постає питання про те, що вибрати для оформлення - обкладинку або аватар, вибирайте обкладинку. На то є 3 простих причини:

  1. обкладинка виглядає естетичніше і краще привертає увагу в порівнянні з аватаром,
  2. обкладинка дає більше простору для корисної інформації, ніж аватар,
  3. аватар залишиться в співтоваристві, якщо поставити обкладинку, просто він буде укладений в мініатюрі, але при кліці відкриється повністю.

І відразу ж про корисну інформацію. Має сенс розмістити на обкладинці наступні блоки:

  • контакти (телефон, сайт, пошта та ін.),

  • факти про компанії (наприклад, значні цифри або ваші конкурентні переваги),

  • назва компанії і логотип.

Блоки варіативні, ви можете поставити все відразу або зробити акцент на чомусь одному, все залежить від ваших цілей.

І приділіть особливу увагу фонового зображення! Воно має співвідноситися з бізнесом по тематиці і просто бути приємним оку: смачним, чіпляти увагу, як гачок. Групам, що просуває щось їстівне, в цьому сенсі простіше. Досить вибрати саму апетитну їжу зі свого асортименту - і справа в капелюсі. Просто подивіться на обкладинку одного з найпопулярніших спільнот з рецептами ВК. Слинки течуть, вірно?

Слинки течуть, вірно

І ще один важливий момент. Оформлення спільноти - це не тільки обкладинка і аватар. Це ще й картинка меню (якщо ви його використовуєте), картинки до товарів (і до збірок товарів), обкладинки альбомів. Буде ідеально, якщо всі ці елементи в вашому співтоваристві виконані в одному стилі, який ще й поєднується зі стилістикою сайту. Ну або як мінімум аватар + обкладинка + меню:

Ну або як мінімум аватар + обкладинка + меню:

Інші розділи спільноти

Крім обкладинки з аватаром і шапки, при роботі над групою або паблік ВКонтакте необхідно приділити увагу розділах «Товари», «Фотоальбоми», «Обговорення» та «Посилання», а також функціоналу під вікі-меню. Розповідаємо основні правила їх оформлення.

  1. Товари

    Відмінний спосіб розмістити інформацію про пропонований продукт. В описі спільноти досить коротко охарактеризувати те, що ви продаєте, а в « товари »Вже буде конкретика по кожній позиції. В результаті і вовки ситі, і вівці цілі і опис не перевантажений, і деталі для клієнтів є.

    При оформленні цього блоку вам потрібно:

    • підібрати картинки товарів в одному стилі;
    • підготувати опису до кожного товару за єдиним шаблоном;
    • зробити добірки товарів, якщо у вас їх багато;
    • включити коментарі і кнопку «Написати продавцеві».

    підібрати картинки товарів в одному стилі;   підготувати опису до кожного товару за єдиним шаблоном;   зробити добірки товарів, якщо у вас їх багато;   включити коментарі і кнопку «Написати продавцеві»

    Коли в «Товарах» з'являються коментарі, ніякого спеціального оповіщення не спадає, тому потрібно вручну час від часу перегортати сторінки на предмет оновлень і оперативно реагувати на всі питання і зауваження.

    Цей розділ можна використовувати практично будь-якого бізнесу, причому іноді дуже неординарно. Наприклад, ми нещодавно розмістили в нашій групі матеріали по навчанню: книги і вебінари.Скоро до них додадуться ще й аудити.

  2. фотоальбоми

    Варіантів використання фотоальбомів для просування спільноти маса. Через них можна:

    • викладати товари (хоча, на наш погляд, зручніше робити це через розділ «Товари»),

    • розміщувати фото клієнтів з вашим товаром (добре заходить в «квіткових» і «одежних» спільнотах),

    • виставляти кейси та портфоліо (для спільнот, які просувають то, що не можна помацати руками),

    • грати і проводити конкурси.

    Головне, пам'ятайте, що у всіх альбомів повинні бути зрозумілі назви та опису. Ну і симпатичні обкладинки.

    Щоб не проґавити питання і відгуки клієнтів, залишені в фотоальбомах, оперативно перевіряйте розділ. Для цього треба зайти в нього і натисніть кнопку «Коментарі до фотографій». Повідомлення здадуться вам в зворотному хронологічному порядку (найновіше зверху).

    Повідомлення здадуться вам в зворотному хронологічному порядку (найновіше зверху)

  3. обговорення

    Цей розділ необхідний для спілкування учасників між собою і з адміністрацією. Ось мінімум тим, які потрібно в нього помістити:

    • FAQ (часті питання з відповідями);
    • консультація (можливість задати адміністраторам питання по темі, якщо він не розглянутий в FAQ);
    • відгуки.

    На цьому список, зрозуміло, не обмежується, все залежить тільки від фантазії адміністраторів, але дані теми присутні практично у всіх випадках. Їх, до речі, для зручності можна закріплювати вгорі розділу, щоб вони не сповзали вниз при оновленнях.

    Для цього треба зайти в тему, яку хочете закріпити, в правому верхньому куті натисніть на кнопку «Редагувати», в меню, виберіть пункт «Закріпити тему» ​​і збережіть налаштування.

    У плані оформлення блоку вимог зовсім небагато. У кожної теми має бути зрозумілу назву і опис, що відкривається в першому повідомленні при заході в неї. Давно не використовуються теми, які не містять важливої ​​інформації, видаляйте, щоб в розділі був порядок.

  4. посилання

    Зовсім невеликий розділ в правій частині спільноти, призначений для корисних посилань як всередині ВК, так і на сторонні сайти.

    Розмістити у цьому розділі можна все, що завгодно: посилання на конкретні розділи вашого сайту, на корисні сервіси, на інші соцмережі, на розділи спільноти ВК і т.д. Головне, щоб при додаванні було зроблено виразне опис, за яким відразу ясно, куди посилання тебе призведе.

    На головній сторінці спільноти видно тільки 4 посилання, тому, якщо у вас в розділі багато пунктів, наверх помістіть найважливіші. Посилання на власний сайт необхідно також додати в блок опису, там для цього є спеціальне поле.

    Посилання на власний сайт необхідно також додати в блок опису, там для цього є спеціальне поле

  5. Меню

    Відразу уточню, що меню зробити можна і в групі, і в паблік, просто порядок дій буде відрізнятися. Але оскільки сьогодні наша тема стосується питань оформлення, а не процесу настройки, вдаватися в деталі не буду. Якщо в статті зі створення меню є необхідність, дайте знати в коментарях, ми таку зробимо. =)

    Що стосується оформлення, то є 2 важливих аспекти:

    1. Картинка меню повинна поєднуватися з дизайном спільноти і вміщатися в один екран, тому ретельно продумувати структуру розділів:

      Картинка меню повинна поєднуватися з дизайном спільноти і вміщатися в один екран, тому ретельно продумувати структуру розділів:

    2. Всі номери повинні працювати при кліці на них, тому правильно робіть код (в якості помічника в налаштуванні розмітки можете використовувати ось це співтовариство ).

    Якщо з вікі-розміткою не дружить чи ні часу розбиратися, пишіть нам , Зверстаємо меню якісно і швидко.

Хочете замовити аудит спільноти ВКонтакте?

Докладний звіт зі списком рекомендацій щодо поліпшення профілю.

Від 3 500 руб.

Так, хочу замовити

Цікаво, але не зовсім те


Так, але дорого

Ні, я просто дивлюся

Навіщо воно мені ?!

Супергерої з 1PS вже поспішають на допомогу!

Залиште заявку, і наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом - дадуть відповідь на будь-яке питання, допоможуть підібрати тариф і розкажуть про всі нюанси.

У нас є й інші послуги

Виберіть цікаву для соцмережа - допоможемо просунути ваше співтовариство або аккаунт!

або дивіться повний спектр послуг

Економте з 1PS.RU

Загляньте в розділ «Акції» і скористайтеся актуальною пропозицією: поточні акції, знижки, подарунки і бонуси зібрані в одному місці.

хочу секоміть

Тоді подивіться ще й інші статті

переходьте в розділ SMM і SMO і дізнавайтеся останні новини зі світу соцмереж. Актуальні оновлення, покрокові гіди, Лайфхак і ідеї для створення контенту - ділимося тільки працюють прийомами, перевіреними нашими SMM-фахівцями.

підкорити соцмережі

аудиторія спільноти

Звичайно, відредагувати учасників або передплатників спільноти як, наприклад, оформлення, ви не зможете. Але це не означає, що їм не потрібно приділяти увагу. Найважливіше, що вам слід зробити - це, по-перше, вивчити характеристики аудиторії спільноти і порівняти і з характеристиками аудиторії сайту, по-друге, стежити за поведінкою наявних учасників і, по-третє, спостерігати за приростом нових.

  1. Співвідношення з аудиторією сайту

    Подивіться дані, які надає статистика ВКонтакте, і порівняйте їх з даними Яндекс.Метрики по сайту. Зверніть увагу на стать, вік, географію. Зібрану інформацію потрібно враховувати при роботі з спільнотою взагалі і контентом зокрема. Для різних груп ЦА будуть цікаві різні теми.

  2. Поведінка аудиторії спільноти

    Слідкуйте за динамікою унікальних переглядів і відвідувачів, на етапах різкого сплеску або спаду активності звіряйтеся з опублікованими контентом. Можливо, якісь ваші пости викликали колективне схвалення або, навпаки, різкий негатив. Дивіться, які теми і формати краще зайшли, а які, навпаки, непопулярні. І редагуйте контент-план відповідно до зібраними даними. Якщо постів публікується багато, відстежувати найкраще і найгірше вам допоможе спеціальний сервіс - Попстерс .

  3. Приріст нових учасників

    В ідеалі графік приросту учасників повинен мати плавну позитивну динаміку.

    У всіх сплесків є логічне пояснення. Якщо в прирості різкий стрибок, то у вас або запущена реклама, або проводиться якийсь конкурс. Залучати учасників за допомогою накрутки ми не рекомендуємо, так як від цього мертвого вантажу все одно немає користі: ні активності, ні замовлень.

    Якщо в прирості провал, шукайте причину в обраній стратегії просування і, зокрема, в контенті. Можливо, що публікуються пости по тематиці не цікаві аудиторії. У цьому випадку варто запитати людей, про що вони хотіли б читати, за допомогою банального, але ефективного опитування.

контент спільноти

Розібравшись з усіма розділами, ми переходимо до останнього на сьогодні блоку, який за сумісництвом є найголовнішим. Ім'я йому - контент.

Це основна інформаційна частина, пишеться вона для того, щоб викликати інтерес, залучати учасників спільноти в вашу роботу, продавати, прокачувати репутацію ... Словом, вести до скоєння цільового дії, заради якого співтовариство і було створено. Одне з головних правил хорошого контенту - «80 на 20». У ньому йдеться, що в співтоваристві має бути 80% корисного контенту та 20% рекламного. Вдаватися в питання тематики ми сьогодні не будемо, тим більше що про це вже є окрема стаття . Поговоримо про інше. А саме:

  1. доступність мови

    Чим простіше ви пишете про свій продукт, тим краще. Уникайте складних конструкцій, незрозумілих термінів і абревіатур. Якщо без професіоналізму написати не виходить, то обов'язково поясніть його значення. На сайті читати складний текст втомлює, але людина постарається, якщо йому треба купити саме у вас, а ось в соцмережах такого ласку вам ніхто не зробить. Складно написано? До побачення, читати не буду. Я сюди не мізки напружувати прийшов.

  2. чіпляють елементи

    Щоб ваш пост виділився в новинній стрічці і привернув до себе увагу, приділіть особливу увагу 2 елементам: заголовку і зображенні. Про те, як зробити клікабельним заголовок, ми писали в нашій групі ВКонтакте .

    Що стосується картинки, тут все залежить від вашої фантазії. Порада: уникайте стічних зображень і розтиражованих картинок. Має сенс пошукати щось особливе, дуже красиве і видовищне, з несподіваним поєднанням сенсу і форми. Можна також робити ставку на тренди: котики і меми актуальні завжди, головне, їх правильно підібрати.

    Можна також робити ставку на тренди: котики і меми актуальні завжди, головне, їх правильно підібрати

  3. різні формати

    Чим різноманітніше буде ваш контент в плані формату, тим краще. Експериментуйте з об'ємом тексту, публікуйте відеоогляди, аудіо- та Фотодобірки, інфографіку, робіть опитування. Не зациклюйтеся на одних буквах, стрічка повинна бути цікавою.

  4. оформлення тексту

    Якщо ви публікуєте лонгрід, то обов'язково розбивайте його на невеликі абзаци, причому обов'язково робіть пробіл рядки між ними, щоб літери не напливали один на одного. Використовуйте підзаголовки, формат перерахування, відбиття і смайли. Все це допоможе аудиторії легше перетравити надану вами інформацію.

  5. правильні посилання

    Коли одним із завдань просування бізнесу в соцмережах є залучення трафіку на сайт, в постах обов'язково проставляються посилання. Але не всі знають, що ці посилання, по-перше, повинні бути з UTM-мітками , А по-друге, скороченими в форматі https://goo.gl/ або https://vk.com/cc . Мітки потрібні для відстеження трафіку, а скорочувач - для зручності користувачів.

  6. Вдалі день і Час Публікації

    Щоб пост прівернув максимум уваги, та патенти, публікуваті его в правильному день и в правильному годину: коли Аудиторія найбільш активна. Для будь-якого суспільства годинник активності свої, визначити їх вам допоможе згаданий вище Попстерс .

    Порада: час від часу перевіряйте звіт на годинник і дні активності аудиторії, аудиторія згодом може змінюватися, і звіти будуть змінюватися разом з нею.

Ось і всі тонкощі, пов'язані з контентом. В ідеалі у вас повинен бути контент-план на місяць, в якому будуть прописані і теми постів, і час їх публікації, і намітки по картинках, заголовкам і іншим деталям. Так працювати набагато простіше. Але треба розуміти, що контент-план буде постійно редагуватися на основі спостережень, зроблених вами в процесі роботи. Тому будьте весь час напоготові. Приклад контент-плану для спільноти знайдете тут .

Висновок

Інформації було розібрано дуже багато, тому пропоную узагальнити все по пунктах. При роботі з спільнотою ВКонтакте ...

  1. Приділіть увагу шапці

    Пропишіть назву з ключовою фразою, зробіть привабливий статус і опис на 500-1000 знаків. Не забудьте поміняти числовий URL-адресу на буквений. Можете замовити у нас, коштує всього від 975 руб.

  2. Попрацюйте над оформленням

    Зробіть обкладинку з привабливим текстом і чіпляють фоновим зображенням, поставте аватар. Якщо використовуєте меню, то його картинка повинна поєднуватися з обкладинкою і аватаром по стилю. Повний пакет для всіх соціальних мереж можна замовити у нашого дизайнера. Складемо макет і будемо пропонувати варіанти до повного узгодження. Коштує 7 000 руб.

  3. Оптимізуйте інші розділи

    Використовуйте розділ «Товари» і «Фотоальбоми», пам'ятайте про їх оформлення, поставте важливі посилання на сайт в спеціально відведеному для цього місці, зробіть необхідні теми в «Обговорення» і не забудьте про вікі-меню. Його розробка, до слова, коштує 5 500 руб.

  4. Створюйте правильний контент

    Пишіть доступною мовою, придумуйте цікаві заголовки, підбирайте оригінальні картинки, грамотно оформляйте пости, використовуйте різні формати, ставте скорочені посилання з UTM-мітками і розміщуйте публікації відповідно до годинами і днями активності вашої аудиторії. Якщо з підбором тематик - печаль, ми можемо скласти для вас контент-план. Варто 8 700. Приклад ось тут .

Висновок

Зрозуміло, перевірити всі ці розділи ми можемо за вас. І хоча для аудиту спільноти є стандартна схема, в кінцевому підсумку рекомендації щодо поліпшення ви отримаєте унікальні, засновані на аналізі вашого просування і написані спеціально для вас. Чи не вірите? Замовте аудит і переконайтеся, ціна більш ніж приємна. =)

© 1PS.RU, при ПОВНЕ або частково копіюванні матеріалу посилання на агентство першоджерело обов'язкове.

Для чого це потрібно?
Як зробити гарний опис?
Слинки течуть, вірно?
Хочете замовити аудит спільноти ВКонтакте?
Складно написано?
Чи не вірите?

Дополнительная информация

rss
Карта