Стільникові оператори Росії (мобільний зв'язок) - Список & Порівняння

  1. Список операторів зв'язку Росії
  2. Карта операторів стільникового зв'язку
  3. Які номери використовують оператори Росії
  4. Кращі тарифи
  5. бюджетні тарифи

Уявити собі сьогодні людину, яка обходиться без стільникового зв'язку, важко. Щодня люди дзвонять один одному, відправляють мільйони повідомлень, виходять в інтернет, використовуючи мобільні телефони. За якість зв'язку, вартість і пакет послуг відповідають стільникові оператори.

Список операторів зв'язку Росії

Єдиного оператора, що відповідає за мобільний зв'язок, немає. У Росії налічується більше сотні діючих мобільних операторів. Деякі регіональні провайдери є дочірніми підприємствами великих стільникових операторів Росії.

Згідно зі статистикою, до числа лідерів серед компаній, що надають послуги мобільного зв'язку, відносяться 3 - «велика трійка» провайдерів - МТС, Мегафон, Білайн. У цих компаній найбільше число абонентів, найбільша зона покриття, широкий асортимент послуг.

У цих компаній найбільше число абонентів, найбільша зона покриття, широкий асортимент послуг

  1. МТС. Єдиний «Сотовик», який входить в 20-ку світових лідерів. За підсумками 2017 року має найбільшу кількість абонентів в Росії (більше 78 млн чоловік), а з урахуванням країн СНД число абонентів становить більше 100 млн. Має найрозгалуженішу мережу салонів зв'язку по країні (більше 5700 точок).
  2. Мегафон. У Росії більше 76 млн абонентів, великий попит на сім-карти Мегафона в Абхазії, Таджикистані, Південній Осетії. Позиціонує себе компанія як оператор з найшвидшим мобільним інтернетом.
  3. Білайн. Бренд ВАТ «Вимпелком» входить в першу сотню відомих брендів світу. Число абонентів в Росії сягає 59 млн осіб, але Білайн лідирує за кількістю роумінгових країн і партнерів. Це дозволяє залишатися під час подорожей на зв'язку і економити на послугах у роумінгу.

Топ популярних операторів включає компанії, які не входять до 3 «велику трійку», але за популярністю складають істотну конкуренцію. У рейтинг операторів стільникового зв'язку включають і менші компанії, і нові, і регіональні. Саме поняття «велика трійка» себе зживає, тому що ринок завойовують і інші провайдери:

  • « Тінькофф Мобайл »- один з новачків на ринку зв'язку, який пропонує своїм користувачам багато приємних бонусів: підбір індивідуального тарифу без непотрібних послуг і підводних каменів, гарні номери, доступний роумінг. Також, що не менш важливо, оператор забезпечує якісний зв'язок. А при першому поповненні рахунку ви отримаєте подвоєну суму на балансі і 1000 рублів за збереження колишнього номера .
  • Tele2. За підсумками 2017 року ця єдина компанія, наростила число абонентів. Як федеральний російський оператор працює з 2014 року після отримання ліцензії на зв'язок в форматі 3G. Аудиторія оператора - не менше 40 млн чоловік в 65 регіонах країни. Найбільше активних абонентів в Москві і Московській області, в Санкт-Петербурзі, Челябінської і Нижегородської областях. Займає 3 місце в Росії за кількістю базових станцій, відрізняється швидким мобільним інтернетом за рахунок малої завантаження мережі, а також доступними пакетними тарифами з інтернетом.
  • Yota - віртуальний стільниковий оператор. Бренд існує з 2008 року. Працює на технічну інфраструктуру «Мегафон». Абонентська база - близько 1,5 млн осіб. До січня 2017 року єдиний оператор з безлімітним доступом до мобільного інтернету, сьогодні тарифна лінійка включає тільки продукти з обмеженим обсягом трафіку для смартфонів, а для планшета і комп'ютера є пропозиції з безлімітним інтернетом, ціна якого залежить від швидкості.
  • «Ростелеком» - інтернет-провайдер і компанія, що надає послуги домашньої дротового зв'язку , Кабельного телебачення. Компанія пропонує своїм абонентам стільниковий зв'язок в форматі GSM 900/1800 і мобільний інтернет.
  • «Мотив» обслуговує всього 4 регіони в Уральському федеральному окрузі. Ця торгова марка існує з 2002 року. Компанія надає зв'язок в форматах GPRS / EDGE, IVR, MMS, SMS, USSD, в Москві не представлена.
  • «СМАРТС» - самарская компанія. Зв'язок в Росії надається абонентам з Поволжя і центральних регіонів країни. У список послуг входить передача даних GPRS, CSD, зв'язок в стандартах GSM-900, GSM-1800, передача SMS, MMS.

Перш ніж робити вибір оператора стільникового зв'язку, кожен клієнт повинен окреслити своє коло переваг і позначити вимоги до мобільного зв'язку. Кожен провайдер по-своєму гарний, кращий оператор стільникового зв'язку може бути і регіонального статусу, якщо пакет послуг, які він надає, відповідає запитам клієнта.

Зробити вибір відповідного провайдера допоможе перелік для зв'язку з Росії, код телефону і порівняння операторів.

Карта операторів стільникового зв'язку

Компанії зв'язку чуйно реагують на підвищення вимог клієнтів. Тепер уже не тільки великі гравці на ринку телекомунікацій пропонують якісне покриття зв'язком. Поява нових вишок дозволяє забезпечити зв'язком навіть найвіддаленіші населені пункти, користуватися мобільним телефоном тепер можна в метро і в висотках. Оператори забезпечують не тільки якісне і безперебійне телефонне покриття , Але і швидкий доступ до інтернету через мережі 3G і 4G.

Кожна компанія бореться за збереження існуючих абонентів і розширення споживчої бази, тому практично в кожному місті є салони, де клієнти можуть не тільки придбати стартовий пакет, а й отримати кваліфіковану допомогу або відповіді на питання, що цікавлять.

У кожній російській компанії є база 11-значних номерів, за якими можна визначити оператора і регіони підключення номера. Можливістю переходу від одного оператора до іншого, яка з'явилася після скасування «мобільного рабства», скористалися далеко не всі абоненти, тому таблиця кодів допомагає визначити, звідки «прийшов» невідомий вхідний.

Якщо номер зареєстрований в Москві і Московській області, то невідомий номер вхідного дзвінка визначити просто:

ОператорКод

МТС 910, 915, 916, 919 Мегафон 925, 926, 929 Білайн 903, 905, 906, 909, 961, 962,963,964,965 Теле2 977

У Білайну немає чіткої прив'язки до регіону, як у інших великих операторів. Окремі коди у компанії встановлені тільки для Далекого Сходу і Приморського краю. А у Yota номера не прив'язані до регіону, все починаються з коду 999.

За Північно-Західному регіону і Санкт-Петербургу

ОператорКод

МТС 911, 981 Мегафон 921 Білайн все, крім 961, 962 Теле2 900, 901, 902, 953, 958, 991

Південний федеральний округ, в т. Ч. Північний Кавказ

ОператорКод

МТС 918, 919, 988 Мегафон 928 Білайн все Теле2 995

У таблицях вказані і коди, розраховані на всі регіони, і ті, що застосовуються тільки в зазначеному місті, районі. Але великі оператори мають коди для окремих областей, т. Е. Послуги стільникового зв'язку будуть дешевше тільки при користуванні ними в домашньому регіоні.

Місцем реєстрації номера з кодами 950, 951, 952 у Теле2 можуть бути Іркутська область, Ханти-Мансійська область, Липецька область, Курська область, Пермський край, Челябінська область, Кемеровська область, Республіка Бурятія, Республіка Мордовія, Тюменська область і Удмуртія.
Окремі коди великі оператори виділили для Уралу: 922 - Мегафон, 982 - МТС.

* Джерело: geo.minsvyaz.ru

Які номери використовують оператори Росії

Номер телефону будь-якого російського оператора починається з 8, для набору в міжнародному форматі треба набирати +7. Однак всередині Росії дзвінок буде однаково вдалим при наборі і з вісімки і з +7.

Після міжнародного коду слідують цифри префікса - це DEF-код, який використовується в мережах мобільного зв'язку. Префікси російських операторів починаються з 9, т. Е. Загальний вигляд коду завжди такий: 9хх. Для компаній, що надають послуги мобільного зв'язку, виділений один або кілька таких кодів. Це дає можливість визначити оператора і регіон дзвонить: 926, 916, 977 - московські номери, а 911, 921 або 981 - пітерські.

Для «мобільного трійки» виділені серії кодів, в яких збігаються ще й другі цифри. Наприклад, 91х або 98х - це номери МТС, а 92х або 93х - Мегафона.

Наступні 7 цифр - це номер абонента, за яким неможливо визначати приналежність до регіону проживання або провайдеру. Діапазон номерів Білайну може підказати приналежність до регіону, якщо використовується однаковий префікс. Код 905 використовується в Пітері (діапазон з 250-00-00 по 289-99-99), а також в Ульяновської обл. (Діапазон з 183-00-00 по 184-99-99).

Але іноді визначити оператора допомагають тільки початкові цифри номера абонента. Наприклад, DEF-код 958 займають більше 20 операторів, серед яких є і дрібні компанії (з охопленням 1 регіону і ємністю 10 000 номерів), і великі (кілька десятків регіонів і сотні тисяч номерів).

Як приклад: префікс номерів компанії «Транстелеком» - 7958, але оскільки компанією обслуговуються 30 регіонів країни, треба знати початкові цифри номера абонента, щоб визначити приналежність вихідного дзвінка (-00х-хх-хх - Башкирія, а -03х-хх-хх - Калінінградська обл. і т. Д.).

)

Цей же префікс використовують «Газпром Телеком», «Ділова мережа Іркутськ», ГУП «Автоматична телефонна станція Смольного», «Міжрегіональний Транзиттелеком», «Сістематікс», «Т2 Мобайл», «Центральний телеграф» та ін.

Нумерація DEF-кодів теж змінюється в міру необхідності. Московські номера МТС були переведені з 495 на 985, а номери Мегафона - з 495 на 925.

Телефонний код, який використовує тільки Мегафон, - 920. Номерна ємність становить понад 10 млн, а використовуються номери з таким кодом в 17 регіонах Російської Федерації.

Кодування, якою користується Теле2 - 900. Але такий же код використовують ще 16 російських операторів різного калібру по ємності і охопленням регіонів - «Антарес», «Архангельські Мобільні Мережі», «Єкатеринбург-2000», «Кемеровська Мобільний зв'язок», «Скай 1800 »та ін.

«Теле2» - найбільша з компаній, які застосовують префікс 900: «Т2 Мобайл» - це 17 регіонів і 3 140 000 номерів (регіон визначається по цифрам номера абонента), «Теле2-Омськ» - 3 регіону (Єврейська АТ, Омська область і Чукотський АТ) і 210 000 номерів, «Теле2-Санкт-Петербург» - 1 млн номерів на 4 регіони (Вологодська обл, Карелія, Псковська обл., Ленінградська обл. і СПб.).

Кращі тарифи

Рейтинги компаній, що надають послуги стільникового зв'язку, складаються не тільки з урахуванням кількості абонентів і масштабів зони покриття, але і переліком послуг, що надаються компанією, і тарифами, встановленими для кожної позиції або всього пакета.

Рекламні кампанії чотирьох провідних провайдерів (МТС, Мегафон, Теле2, Білайн) націлені на залучення абонентів, тому телеролики навперебій доводять, що тарифи у тій чи іншій компанії найвигідніші. Тарифи операторів зв'язку динамічно відображають стратегію компанії, споживчі переваги та тенденції галузі. При цьому паралельно діють і архівні тарифи, поки абонент не перейде на нову цінову пропозицію.

бюджетні тарифи

МТС, Smart Мегафон,
Включайся! Вибирай Білайн,
Перші гиги Теле2,
«Моя розмова» Вартість (руб.) 400 450 405 200 Пакет хвилин 200 300 400 200 Интернет (Гб) 4 6 4 2

В такому розмаїтті нескладно загубитися, але не існує універсального тарифного плану. Абонентам зручніше і дешевше купувати комплекс послуг - тарифні пакети, що поєднують, наприклад, голосовий зв'язок, СМС і мобільний інтернет. Крім включених в пакет послуг, треба вивчити ліміти на них (Гбайт, безкоштовні хвилини, кількість СМС) і визначитися з потребами абонента (мобільний інтернет, дзвінки в домашній мережі, роумінг і т. Д.).

Дополнительная информация

rss
Карта