Штучний інтелект навчили виявляти пропаганду Росії

цею материал Доступний по-русски

15:41, 13 листопада 2018

світ

745

Технологія може досить ефективно і швидко виявляти мережу російських тролів, а також брехня в їх повідомленнях.

Ілюстрація REUTERS

Аналітик працює на компанію New Knowledge і заробляє на життя тим, що відстежує кампанії по поширенню дезінформації на зразок тієї, яку Росія організувала для впливу на вибори в США в 2016 році. Про офіційну назву його посади можна зламати мову - «старший аналітик обчислення дезінформації».

Про це пише Foreign Policy, додаючи, що перш ніж стати борцем з пропагандою, Шаффер написав дисертацію про угорському композитора Дьєрдя Лігеті, який заявляв, що його музика, як і пропаганда Кремля сьогодні, містить певні елементи «брехні і напівправди». Лігеті написав ряд творів, які сильно спиралися на роботи гігантів західної класики, таких як Бетховен і Моцарт. Але при цьому він наполягав, що не дивлячись на це запозичення його музика зовсім нова і авангардна. Шаффер перекодував музику угорця в «текстовий формат», а потім проаналізував її з допомогою технології природної мови, яку використовує штучний інтелект. Так музикознавець зміг продемонструвати, що твердження Лігеті про «оригінальності» його роботи насправді легко спростувати.

Читайте також Washington Post: Україна попереджала Facebook про брехню Росії, але її проігнорували

Сьогодні ж Шаффер використовує ті ж інструменти аналізу великих даних і штучний інтелект для оцінки того, як працюють кампанії по поширенню пропаганди. Працюючи з масивами даних, сформованих з повідомлень в Twitter, Facebook і статей на різних сайтах, він зміг виявити зв'язок між обліковими записами в соціальних мережах, схожі риси між повідомленнями, які вони поширюють, а також виявити їхні спільні комп'ютерну інфраструктуру. Все це дозволяє визначити мережі сторінок, які діють злагоджено для поширення потрібних історій онлайн.

Видання зазначає, що такий метод аналізу все ще на початковій стадії розробки. Він ще занадто залежить від людського втручання. Наприклад, іноді алгоритм виявляє повідомлення реальних людей про «імперіалізм США» і позначає їх як тролів Кремля. Але спроби Росії вплинути політику в Америці та інших країнах лежать в основі розвитку цілого напряму електронної боротьби з дезінформацією.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

ИноСМИ

телеграм-канал перекладів зарубіжної преси

Читати в Telegram

Дополнительная информация

rss
Карта