Створення web-галерей і фотоальбомів

  1. Онлайнові web-галереї
  2. Генерація web-галерей і управління знімками
  3. Рівень web-майстри (фотохостинг)
  4. Висновок

Олег Татарників

Онлайнові web-галереї

Генерація web-галерей і управління знімками

Рівень web-майстри (фотохостинг)

висновок

Сьогодні цифрова фотографія практично перемогла плівкову не тільки на побутовому, а й на професійному рівні (свої позиції в професійному світі не здає тільки чорно-біла і шірокопленочная фотографія). Причому цифрова камера дозволяє знімати набагато більше кадрів, ніж плівкова, і далеко не всі знімки (навіть вдалі) потрапляють потім на папір. Тому мало не кожен виробник цифрових фотоапаратів пропонує при покупці камери свою програму або онлайновий сервіс для зберігання знімків (створення цифрових фотоальбомів). Популярність цифрової зйомки привела до швидкого зростання числа незалежних інтернет-серверів, де можна зберігати і публікувати отримані фотографії, а також інструментарію, що дозволяє самостійно створювати подібні сервіси.
Причому навіть такі пошукові монстри, як Google або Яндекс (http://fotki.yandex.ru), не залишилися в стороні від буму цифрової фотографії і запропонували свої інтернет-рішення (як онлайнові, так і програмні), причому досить вдалі.

Онлайнові web-галереї

Сьогодні практично кожен великий портал або виробник фототехніки пропонує свій онлайновий сервіс в Інтернеті для зберігання цифрових web-альбомів і / або програму для їх генерації. Є платні ресурси з «довічним» зберіганням без обмежень (поки платиш), але набагато популярніше, звичайно, безкоштовні онлайнові фотогалереї, причому, як правило, незалежні від виробників фотоапаратури, магазину чи якогось нав'язливого сервісу.

Безкоштовні, втім, мають масу обмежень. Наприклад, на багатьох безкоштовних web-галереях жорстко обмежений розмір закачуваних знімків, на інших зберігають фотографію тільки до тих пір, поки вона користується стабільною популярністю (причому не дуже високою), а після закінчення якого великої кількості показів або, навпаки, через певний термін неактивного стану (тобто якщо її не дивляться) вона з цього сайту зникає. Крім того, в безкоштовних web-галереях багато реклами (в тому числі і незручною для перегляду - спливаючій над знімками), а деякі часто змінюють адреси фотографій (а отже, на них неможливо посилатися з інших місць) і т.д.

Деякі проекти існують досить давно і тому добре відомі. Серед популярних вітчизняних онлайнових проектів можна відзначити photosight.ru, який отримав ряд інтернет-премій як найвідоміший інтерактивний клуб, який об'єднує російськомовних ентузіастів фотомистецтва з усього світу (там вони обговорюють як свої, так і чужі роботи і діляться досвідом). Інші фотосайти улюблені за те, що надають необмежений дисковий простір для зберігання знімків за скромну плату (наприклад, цим славиться популярний сервер Fotki .com, який, не дивлячись на його підозріло російська назва, насправді американський, але зробив його наш співвітчизник, який нині мешкає в США). Є платні сервери для комерційного або професійного використання, але дозволяють зберігати цілком достатні обсяги зображень безкоштовно (як, наприклад, photofile.ru з російськомовних), а також створювати зручні і красиві фотоальбоми, які зможе подивитися і прокоментувати будь-який бажаючий. На деяких сайтах можна взяти участь в різноманітних конкурсах, причому нарівні з професіоналами (наприклад, на такому вітчизняному фоторесурс, як photographer.ru).

ru)

Якщо є потреба не тільки в зручності роботи з фотографіями, але і в спілкуванні з великою кількістю колег по захопленню з усього світу, то можна зайти на такі популярні у фотографів ресурси, як flickr.com або webshots.com (аналогічні вітчизняні ресурси для спілкування надають фотосайти photosight.ru і fotokritik.ru). Деякі фотосайти забезпечують не тільки обговорення, але і можливість продажу своїх фотографій.

Однак зауважимо, що старі, добре відомі і широко рекламовані сайти, де надаються послуги онлайнових web-галерей, не завжди мають зручний інтерфейс (у багатьох спостерігається значне технологічне відставання) і часом не найкращі умови для розміщення знімків. У цьому сенсі цікавіше подивитися на молоді проекти, які створені недавно і бурхливо розвиваються. Наприклад, творці популярного в Росії соціального проекту odnoklassniki.ru відкрили нещодавно фотосайт radikal.ru. Цей сервіс дозволяє легко і швидко публікувати картинки на сторінках будь-якого інтернет-форуму. Необхідна підготовка зображення виконується автоматично, а вам потрібно тільки вибрати картинку на диску, натиснути кнопку «завантажити» і потім скопіювати готову посилання в своє повідомлення. Причому цей сервіс не накладає обмеження на обсяг збережених картинок і повністю безкоштовний.

Причому цей сервіс не накладає обмеження на обсяг збережених картинок і повністю безкоштовний

З безкоштовних російськомовних ресурсів можна пригадати також http://www.photoshare.ru/, http://gallery.ru/photoalbums.php, http://flamber.ru/ і ін.

Практично всі сучасні онлайнові фотогалереї (навіть безкоштовні) для розміщення фотографій вимагають як мінімум зареєструватися (а потім вводити логін і пароль для оновлення), але можна знайти і абсолютно демократичні, які не потребують реєстрації. Такі ресурси-одноденки гарні для швидкого розміщення фотографій, наприклад для показу на якомусь інтернет-форумі, однак довгострокове зберігання фотографій тут вам вже точно ніхто не зможе гарантувати. Більш надійні сховища надають сьогодні деякі інтернет-провайдери. Цей варіант для багатьох найкращий, оскільки тут ви принаймні будете впевнені, що, поки користуєтеся послугами цього провайдера, ваші знімки нікуди не зникнуть. Більш того, багато хто з подібних провайдерських галерей забезпечують послугу друку фотографій, яку зручно оплачувати з того ж рахунку, що і Інтернет.

Більш того, багато хто з подібних провайдерських галерей забезпечують послугу друку фотографій, яку зручно оплачувати з того ж рахунку, що і Інтернет

Але як би там не було, все йде до того, що зберігання фотографій поступово перекочує з домашніх комп'ютерів в Інтернет, що, за рідкісним винятком, і надійніше, і зручніше у використанні.

Генерація web-галерей і управління знімками

Програми для створення фотоальбомів і генерації web-галерей, що поставляються в комплекті з цифровою камерою, не завжди задовольняють користувачів, тому кожен шукає рішення, по ряду причин найбільш підходяще саме йому. Вибір тут величезний. Як правило, подібні програми дозволяють забирати знімки прямо з камери (тут необхідно, щоб програма була максимально універсальною і розуміла формат знімка, якщо, звичайно, це не широко поширений JPEG, а, наприклад, «сирий» RAW), розкладати їх по папках з осмисленими назвами (до речі, деякі з таких програм розкладають фотографії не за датою зйомки, а за часом імпорту з карти пам'яті, що не завжди зручно), зменшувати і повертати картинки, виготовляти іконки для зручності посторінкового перегляду альбомів, додавати Читати далі Коментувати до фотографій, а також сортувати знімки за категоріями. Можливо, комусь знадобляться і прості функції редагування фотографій: кадрування, видалення ефекту червоних очей, елементарна корекція яскравості або контрастності і т.д. Нарешті, багато хто сьогодні користуються зручною можливістю відправки знімків по електронній пошті (найчастіше відразу з автоматичним зменшенням фотографії), а також публікації своїх фотографій на сайтах (без цієї функції альбомів нині не роблять!).

)

Програм, що задовольняють всім цим умовам, сила-силенна. Наприклад, навіть у знаменитій компанії Adobe було подібне рішення для формування фотоальбомів - Adobe Photoshop Album (зараз, щоправда, ця програма окремо не продається, а входить до складу інших пакетів, при цьому в якості дешевої альтернативи, призначеної в тому числі і для управління знімками , пропонується Photoshop Elements - http://www.adobe.com/products/photoshopelwin/). Багатою колекцією HTML-шаблонів для генерації web-галерей має і Adobe Lightroom. На відміну від знаменитого Photoshop в області редагування зображення або Lightroom в області підготовки знімків, не можна стверджувати, що рішення від компанії Adobe є безумовно кращими для управління фотографіями. Велику популярність вони придбали швидше за рахунок маркетингу, а не завдяки зручності і якості.

Непогані відгуки у користувачів, наприклад, отримують більш прості і зручні рішення від компанії Brilliantlabs (http://brilliantlabs.com/Default.aspx) - програми для управління знімками від цієї компанії відзначаються найвищими балами на сайті Download.com, де користувачі скачують різні програми і мають можливість порівнювати їх між собою. BrilliantPhoto має стильний інтерфейс і зручну каталогізацію за описом знімка (або групи знімків), дозволяє автоматично розкладати фотографії на аркуші для друку, додавати до них дату створення і т.д. У Brilliantlabs є власні рішення і для редагування знімків, однак для цих цілей фотографії можна відправляти з BrilliantPhoto прямо в Adobe Photoshop.

У Brilliantlabs є власні рішення і для редагування знімків, однак для цих цілей фотографії можна відправляти з BrilliantPhoto прямо в Adobe Photoshop

Варта уваги також програма Cam2pc (http://www.nabocorp.com/cam2pc/), що дозволяє створювати web-альбоми зі слайд-шоу або навіть відеоролики з фотографій у форматі AVI. Тут можна редагувати не тільки фотографії, але і EXIF-дані (наприклад, додавати коментарі прямо в файл знімка). Однак дизайн web-галерей простакуватий, а для відправки фотографій по електронній пошті викликається власний поштовий клієнт, а не той, яким зазвичай користуються.

Російськомовним користувачам, можливо, більше підійде програма PicaJet (http://www.picajet.com/ru/index.php), яка не тільки повністю підтримує кирилицю (далеко не всі програми вміють працювати з російською мовою, розуміти файли, названі по російськи, або ставити підписи російською під знімками), але і оснащена російськомовним інтерфейсом. Програма дозволяє швидко розсортувати фотографії по різним категоріям, змінити дизайн web-галереї, організувати слайд-шоу і навіть привласнити фотографії рейтинг за важливістю. Причому підтримується кілька варіантів сортування знімків: за датою, за часом імпорту, за рейтингом або за розташуванням на диску. Присвоєння категорій здійснюється одним кліком, причому кількість і вкладеність категорій ніяк не обмежуються. PicaJet має зручний і простий та зручний інтерфейс з безліччю корисних функцій, в тому числі і для редагування зображень: кадрування, автокорекцію, усунення ефекту червоних очей, зміна яскравості і контрастності, а також різні фільтри і багато іншого. Відзначимо, що кадрування і повороти JPEG-зображень здійснюються без рекомпресії файлів. Крім того, тут підтримується апаратне прискорення OpenGL для виведення зображень, а також здійснюється імпорт категорій (зі структурою) і описів з полів EXIF ​​і IPTC зображень (можливий навіть пошук за інформацією з EXIF-опису знімків). Фотографії можна записати на CD або DVD у вигляді кліп-артов зі збереженням структури категорій, причому безпосередньо з PicaJet, тобто без застосування додаткових програм для запису дисків. Для створення web-галерей з можливістю завантаження на власний сайт можна скористатися готовими шаблонами.

Для створення web-галерей з можливістю завантаження на власний сайт можна скористатися готовими шаблонами

Просте і зручне рішення, що не доставляє клопоту з російськими іменами файлів і коментарями, пропонують і вітчизняні розробники. Це програма FotoAlbum (http://antworks.su/), в якій теж є все, що потрібно: управління альбомами (їх може бути декілька, і вони можуть бути вкладеними), просте копіювання з альбому до альбому, а також додавання і видалення фотографії одним рухом миші (тут реалізований повноцінний drag'n'drop), коментування знімків (в тому числі голосом, коли коментар проговорюється движком text-to-speech), а також пошук фотографій за назвою і коментарю. Крім того, програма має базовий інструментарій для редагування зображень, функцію показу слайд-шоу (при бажанні з голосовими коментарями), а також генерацію web-галерей.

Для більш просунутих користувачів-програмістів можна порекомендувати безкоштовну утиліту JAlbum (http://jalbum.net/). Справа в тому, що вона скачується разом з вихідними текстами (це програма з відкритим кодом - OpenSource), так що її завжди можна модифікувати самостійно, додати функції, поліпшити управління фотоальбомами, а також як завгодно змінювати способи оформлення web-галерей. У зв'язку з цим JAlbum може виявитися єдиним прийнятним варіантом для тих користувачів, які працюють під управлінням якихось інших операційних систем (н Windows і не Mac OS). Цей безкоштовний пакет відповідає всім основним вимогам: він оснащений набором необхідних для фотоальбомів функцій (в тому числі вбудованими функціями обробки і оптимізації зображень), сумісний з усіма сучасними операційними системами і володіє великим числом шаблонів (12 встановлених варіантів оформлення, кожен з яких має кілька стилів , що розрізняються за кольором і формою елементів інтерфейсу) з можливістю самостійної зміни і доповнення (досить натиснути на посилання «Додаткові стилі», щоб завантаж ть з сайту розробника нові варіанти оформлення, яких там є кілька сотень).

Цей безкоштовний пакет відповідає всім основним вимогам: він оснащений набором необхідних для фотоальбомів функцій (в тому числі вбудованими функціями обробки і оптимізації зображень), сумісний з усіма сучасними операційними системами і володіє великим числом шаблонів (12 встановлених варіантів оформлення, кожен з яких має кілька стилів , що розрізняються за кольором і формою елементів інтерфейсу) з можливістю самостійної зміни і доповнення (досить натиснути на посилання «Додаткові стилі», щоб завантаж  ть з сайту розробника нові варіанти оформлення, яких там є кілька сотень)

Програма дозволяє створювати складні фотосайти з ієрархічною структурою, проте її головною перевагою є організація роботи на основі проектів. Перед експортом в HTML і публікацією на сайті ви можете змінювати параметри сторінок майбутньої галереї і додавати фотографії на локальному диску, а на сайті буде змінюватися тільки те, що ви поправили (тобто не потрібно кожного разу створювати проект заново). Така можливість не передбачена в багатьох програмах-конкурентах (наприклад, її немає в Adobe Lightroom). А адже галереї фотоальбомів необхідно постійно змінювати і оновлювати!

Галереї можуть формуватися так, що під кожною картинкою будуть розміщуватися її ім'я, розмір, дата, EXIF-дані (наприклад, назва фотоапарата, параметри об'єктива, а також витримка і діафрагма) і довільне поле коментаря автора. Генеруються також органи управління показом, можна включити слайд-шоу на JavaScript, підказки над зображеннями і т.д. Причому всі параметри дуже гнучко налаштовуються. Російська мова підтримується, проте російські імена файлів вживати небажано (їх підтримка буде залежати від сервера, на якому розміщується проект).

Російська мова підтримується, проте російські імена файлів вживати небажано (їх підтримка буде залежати від сервера, на якому розміщується проект)

Для роботи JAlbum потрібно встановити Sun Java v6 + (http://java.com/java/download/index.jsp?cid=jdp77567), однак існує і версія, незалежна від Java (http://jalbum.net/download/download .jsp).

Для публікації на сайті передбачений вбудований web-сервер, а також FTP- і SFTP-клієнти. Крім того, на сайті myjalbum.net надається якісний безкоштовний хостинг (з обмеженням на обсяг збережених фотографій в 30 Мбайт). Для скачування JAlbum з сайту розробника потрібна попередня реєстрація, в ході якої автоматично створюється аккаунт на хостингу myjalbum.net. Втім, підготовлені в JAlbum фотоальбоми можна розміщувати на будь-якому хостингу - інструментарій для поновлення вичерпує всі існуючі варіанти.

І нарешті, популярної у фотографів останнім часом стає програма Picasa від найбільшого в світі пошукача Google (http://picasa.google.com/). Це пояснюється, по-перше, тим, що Picasa - безкоштовна програма, яку можна завантажити прямо з web-вузла цього пошукового монстра, а по-друге - тим, що вона дуже зручна і швидко оновлюється. З її допомогою ви можете шукати і впорядковувати всі фотографії на своєму комп'ютері, редагування фотографій і додавати ефекти, а також ділитися своїми фотографіями з друзями, відправляючи їх по електронній пошті, розкриваючи або публікуючи в Інтернеті. Крім того, використання Picasa від Google також автоматично вирішує питання з хостингом - фотоальбоми, підготовлені в Picasa, можна буде публікувати без зміни прямо з цієї програми на web-сервісі Google одним кліком миші.

Таким чином, для генерації фотоальбомів в HTML-форматі підійдуть багато програм (в тому числі і деякі редактори зображень), і вам залишається лише зупинити свій вибір на одній з них.

Рівень web-майстри (фотохостинг)

Генерація web-галерей в HTML-форматі - це, Звичайно, важліва и потрібна можлівість, но сучасний web-сайт (нехай даже найпростішій) представляет собою не просто набір HTML-сторінок, зібраніх воєдино и посілаються один на одного. Насправді web-сайт - це повноцінне додаток, тобто віконується на сервері програма з web-інтерфейсом. Нехай даже це Всього лишь домашній фотоальбом, но если ви хочете создать его на високому Сучасний Рівні з можлівістю управління с помощью web-інтерфейсу, то вам придется внікаті в усі тонкощі web-адміністрування. Втім, для полегшення web-прграммірованія (в тому числі и в Галузі создания таких абсолютно автономних web-галерей) Вже Створено безліч різного інструментарію. Например, існує німецький пакет для создания фотосайтів 4images (http://www.4homepages.de/). ВІН вміє НЕ только налаштовуваті Зовнішній вигляд альбому або розбіваті знімкі на категорії, а й вести реєстр зареєстрованіх Користувачів альбому, роздавати Їм права и прівілеї, автоматично генеруваті іконкі для закачаніх збережений (thumbnails), візначаті рейтинг фотографій (за результатами поиска, по голосам Користувачів, за кількістю скачувань і т.д.), шукати фотографії в альбомі за різними критеріями (в тому числі за назвою, опису або з якихось ключових словах), приймати від глядачів голоси і коментарі для кожної окремо взятої фот гр фії, дозволяти глядачам відбирати довільну кількість фотографій і видавати їх для скачування в одному zip-архіві і т.д.

д

Причому все це просунуте управління буде реалізовано через web-інтерфейс і не зажадає ніякої «тіньової» програми на комп'ютері з оновленнями-закачування, правкою файлів і ніякого програмування - для всього цього знадобиться тільки стандартний браузер. Однак застосування такого скрипта - це вже не просто закачування фотографій в готову галерею fotki.yandex.ru або web-альбоми picassa і не підготовка простих HTML-сторінок в програмах типу JAlbum. Тут підійде вже аж ніяк не будь-який хостинг - системні вимоги пакета 4images, наприклад, виключають його використання без PHP, MySQL і графічних бібліотек на сайті хостера.

Ще одним популярним інструментарієм для web-майстрів в області фотохостингу є пакет Gallery (http://gallery.menalto.com/). Це безкоштовний пакет з вихідними текстами програм (OpenSource). Системні вимоги для його установки на сайт хостера наступні:

  • платформа - UNIX (BSD, Linux і т.д.) або Windows;
  • web-сервер - Apache, Microsoft IIS, Zeus або ін .;
  • PHP-версії 4.3.0 або вище для Gallery версій 2.x (або починаючи з PHP 4.1.0 для Gallery версій 1.x);
  • графічні бібліотеки на сервері (Image Processing Library) - ImageMagick або NetPBM (для Gallery 2 додатково потрібно GD і GraphicsMagick);
  • СУБД (потрібні тільки для Gallery): MySQL 3.x, 4.x або 5.x, PostgreSQL 7.x або 8.x, Oracle 9i або 10g, DB2 8.2, MS SQL Server 2005.

Сьогодні пакет Gallery 2 вважається найбільш функціональним з безкоштовних рішень і широко застосовується для організації хостингу фотографій.

Висновок

Отже, зберігання цифрових фотографій в Інтернеті стає все більш популярним. А якщо ви ще й талановитий фотограф, то інші повинні мати можливість оцінити ваші творіння. Незважаючи на популярність безкоштовних онлайнових web-галерей, оптимальним варіантом є створення власного фотосайту (з розміщенням на платному або безкоштовному хостингу), оскільки в цьому випадку ви отримуєте можливість повністю змінювати оформлення сайту на свій розсуд, у будь-який момент його оновлювати, а головне - не маєте обмежень ні за кількістю, ні за змістом фотографій, ні за умовами їх зберігання і показу. Якщо ж ви використовуєте безкоштовний хостинг, то, як правило, обмежений тільки загальний обсяг даних, та й плата за послуги хостингу зараз невисока.

КомпьютерПресс 2'2008


Jsp?

Дополнительная информация

rss
Карта