Створення поштової скриньки на своєму домені на платформі Gmail

Зовсім недавно налаштував поштову скриньку на домені цього блогу. Тепер Ви сміливо можете писати мені листи на електронну адресу [email protected] . По-моєму, непогано :)

Поштова скринька я налаштовував на платформі Google за допомогою сервісу Google Apps. Іншими словами, моя пошта - це є ніщо інше, як звичайний Gmail, тільки з красивим адресою, який містить доменне ім'я блогу і, відповідно, виглядає набагато солідніше. У цьому пості я опишу процес створення і ті підводні камені, з якими я зіткнувся.

Для початку - про переваги пошти Gmail перед класичними поштовими серверами, які надає Ваш хостер:

- Ви не втратите доступ до поштової скриньки на домені вашого сайту в разі зміни хостера
- Вхідні повідомлення будуть проходити через спам-фільтри Google, які січтает дуже надійними
- Вхідні повідомлення не будуть накопичуватися і займати місце на Вашому хостингу
- Доступ до електронної пошти може здійснюватися з будь-якої точки планети, де є доступ до Інтернету, без необхідності використання поштового клієнта.
- Можливість створення великої кількості акаунтів пошти на Вашому домені
- Інтеграція з іншими сервісами Google

Мені даних аргументів здалося досить для того, щоб прийняти рішення про використання Gmail в якості поштового сервісу для блогу.

Перейдемо безпосередньо до процесу налаштування.

Для початку Вам необхідно зареєструватися в Google Apps . Тут необхідно ввести адресу Вашого домену без https: //. (Тут і далі мається на увазі, що у Вас вже є домен на хостингу з доступом в вебпанель для управління доменом).

(Тут і далі мається на увазі, що у Вас вже є домен на хостингу з доступом в вебпанель для управління доменом)

Далі Вам необхідно заповнити реєстраційну форму.

Далі Вам необхідно заповнити реєстраційну форму

Заповніть дані, вказавши свою діючу електронну пошту. І поставте галочку навпроти «Я розумію, що якщо записи DNS для мого домену не будуть змінені, це може негативно вплинути на можливість використання Google Apps в моїй компанії.».
Про налаштування DNS ми поговоримо трохи пізніше.

Наступний крок - це створення аккаунта адміністратора пошти на Вашому домені.

Цьому кроці Ви прописуєте назву поштової скриньки для адміністратора (наприклад - admin :))

Усе! Ваша реєстрація завершена і аккаунт адміністратора пошти створений. Надалі Ви зможете додати інші акаунти до пошти на домені вашого сайту.

Наступне що необхідно зробити - це підтвердити права власності на домен. За замовчуванням Google пропонує завантажити файл на Ваш сайт. Однак, є й альтернативний способи - додати метатег в код головної сторінки (я використовував саме цей спосіб), за допомогою облікового запису Google Analytics (Google пропарсіт Ваш сайт на предмет наявності на ньому коду GA, і підтвердить права на домен, якщо Ви є адміністратором знайденого профілю веб-сайту), а також за допомогою додавання записи DNS в конфігурацію домену.

Якщо підтвердження прав пройшло успішно - натискайте кнопку «Продовжити», після чого Вам буде надана можливість додати інших користувачів в Ваш аккаунт Google Apps. Якщо крім Вас ніхто аккаунтом поки користуватися не буде - пропустіть цей крок і натисніть «Зробити це пізніше»

На наступному етапі Ви зможете вибрати основні служби Google, які будуть використовуватися Вами в даному аккаунті. Я думаю, що для початку пошти, документів і календаря буде досить.

Наступний крок - настройка пошти. Вона складається з безлічі етапів, з якими Ви можете ознайомитися, але якщо Ви налаштовуєте новий поштовий ящик на своєму домені з одним аккаунтом, раджу відразу ж перейти до «Швидкої налаштування»

Ось тут починається найскладніше (в усякому разі для мене 🙂). Вам потрібно буде внести зміни в веб-панелі Вашого хостингу таким чином, щоб пошта перенаправляється з серверів хостера на сервера Google. Для цього необхідно перемкнути так звані MX-записи (поштові записи) домену. Це один з видів записів в DNS, які вказують спосіб маршрутизації записів електронної пошти.

Для того, щоб зробити це Вам необхідно зайти в веб-панель Вашого хостингу і знайти розділ «Управління MX-записами». Розділ, в якому можна відредагувати MX-записи може називатися по-різному, в залежності від хостингу «Управління DNS», «Конфігурація поштового сервера", "Управління серверами імен» або щось подібне. Крім того, я зіткнувся з такою проблемою, що у мене на хостингу можливість управління поштовими записами була відключена за замовчуванням. В такому випадку, звертайтеся в службу підтримки хостингу і пояснюйте що Вам потрібно зробити.

Відразу скажу, що швидше за все, у Вас на хостингу вже прописані «рідні» MX записи хостера. Їх необхідно видалити. А замість них прописати MX-записи серверів Google чітко дотримуючись пріоритету.

Поштовий серверGoogleПріоритет

ASPMX.L.GOOGLE.COM. 1
(Найвищий пріоритет) ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 5 ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. 10 ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. 10

Тут я хочу зупинитися на деяких деталях, яким не приділяють достатончо уваги в інструкціях, але які тим не менше мають дуже важливе значення для настройки пошти через сервери Google:

- Параметри пріоритету на Вашому хостингу можуть відрізнятися від наведених у прикладі. Наприклад, у мене найвищий пріоритет був 10 і крок був теж 10. Тобто, для першого сервера я прописав 10, для второг і тертим 20, для п'ятого і четвертого 30. Як правило, найменше число має найвищий пріоритет, але краще уточнити цей момент у хостера.

- Якщо можливості призначити пріоритети немає, створіть запис тільки з першим сервером.

- На хостингу може знадобитися введення значення часу відгуку (TTL) - в такому випадку введіть максимальні значення.

- Якщо Ви не можете ввести всі п'ять записів, введіть стільки скільки можливо, зберігаючи пріоритети.

- Зверніть увагу на те, що в кінці кожної MX-записи стоїть крапка (.) Якщо ви не поставите її, пошта може не працювати. (Я до речі, за своєю неуважності не зробив цього спочатку).

- Не забудьте зберегти внесені Вами нові MX-записи. Крім цього, на деяких хостингах Зачекайте гадочка «Використовувати локальний сервер в качетсве поштового сервера за замовчуванням». Цю галочку необхідно буде зняти після прописаний нових MX-записів.

Після завершення цих маніпуляцій з переадресацією поштових потоків зайдіть в панель управління Вашим Google Apps аккаунтом в і натисніть «налаштувати електронну пошту».

Внизу наступної сторінки з описом того що потрібно було зробити з MX-записами натисніть «Я виконав ці дії».

Після цього в панелі управління Вашим Google Apps аккаунтом навпаки розділу «Електронна пошта» з'явиться статус «Виконується оновлення ...»

Врахуйте, що записи MX-оновлюються протягом 24-72 годин. Якщо після трьох діб Ви все ще не можете використовувати Gmail-пошту на Вашому домені - значить щось було зроблено невірно.

Користуйтеся і розвивайтеся!

Поділіться з друзями

Дополнительная информация

rss
Карта