В даному уроці ми навчимося гарно обрамляти зображення. Ми розглянемо загальний порядок створення рамки на конкретному прикладі, і в подальшому ви зможете малювати самостійно. Нагадаємо, що серед фільтрів GIMP присутній фільтр Додати рамку , Що дозволяє автоматично додавати рамку зображенню, але тільки строго певну, нескладну рамку. Ми ж навчимося малювати красиві рамки вручну. Ось як це робиться.
1. Відкрийте фотографію, для якої хочете намалювати обрамлення. Для цього у спадному меню Файл виберіть пункт Відкрити. У вікні відкриваємо потрібну папку і виділяємо файл, який містить необхідну фотографію. Якщо потрібний файл не відображається у відкритій папці, то необхідно налаштувати формат відображаються у вікні зображень. Найпростіше використовувати варіант Всі зображення в списку використовуваних форматів. В такому випадку будуть відображатися всі графічні файли, незалежно від їх формату.
2. Відкривши зображення, ми повинні збільшити розмір полотна. Справа в тому, що для створення рамки потрібна додаткова область, інакше рамка перекриє саме зображення. У випадаючому меню Зображення виберіть пункт Розмір полотна . З'являється знайоме нам вікно Установка розміру полотна. У ньому знадобляться параметри розміру полотна - Ширина і Висота. Насамперед натисніть на кнопку із зображенням скріпки праворуч від цих параметрів, щоб отримати можливість незалежного редагування ширини і висоти зображення. Тепер збільште значення параметрів Ширина і Висота рівно на 100 пікселів кожен: наприклад, значення параметрів були 454 × 653 пікселів, а тепер ставимо 554 × 753 пікселів. Після цього необхідно натиснути кнопку відцентрувати, щоб наявне зображення помістилося в центр збільшеного полотна. Натискаємо кнопку Змінити розмір в нижній частині вікна - і отримуємо наше зображення на збільшеному полотні.
Підказка: Ви розумієте, що, збільшуючи довжину і ширину полотна на 100 пікселів, ми робимо товщину рамки дорівнює 50 пікселям, так як в обох напрямках існують дві планки рамки. Якщо у вас велике зображення (наприклад, 2000. × 1500 пікселів) або ви просто хочете зробити рамку ширше, слід збільшувати полотно не на 100, а на 200-400 пікселів.
3. Ми отримали додаткову область, що дозволяє створити в її межах рамку. на панелі шари створіть новий шар зі стандартними параметрами (для цього необхідно натиснути кнопку Створити новий шар і додати його в зображення, а потім у вікні параметрів нового шару просто натисніть кнопку OK). Перейшовши до редагування новоствореного шару, виберіть інструмент прямокутне виділення (Перший інструмент панелі інструментів) і акуратно виділіть контури вихідного зображення (підкреслю, що необхідно виділити не весь полотно, а лише контури вихідного зображення в центрі полотна). Після цього у спадному меню Виділення виберіть пункт Інвертувати (він дозволяє звернути виділення, зробити невиділені області виділеними і навпаки). Таким чином, ми виділили область рамки, не зачіпаючи при цьому саме зображення.
4. Тепер необхідно сформувати зовнішній вигляд рамки. Уява малює безліч варіантів фоторамок. Зупинимося на одному з них. Виберіть інструмент градієнт . У нижній частині панелі інструментів виберіть в якості змішуються квітів темно-сірий і світло-сірий. Намалюйте вертикальну лінію на всю довжину зображення - щоб градієнт мав вертикальний вигляд і розтягувався по всій картинці. Якщо в пункті 3 ви все виділили правильно, то градієнт повинен відобразитися лише на рамці зображення, а сама фотографія їм покриватися не повинна.
5. Зробимо рамку фактурної. застосуйте фільтр полотно підгрупи Імітація меню, що випадає Фільтри. Введіть наступні параметри фільтра:
• Розмивання по X і Розмивання по Y - по 14 одиниць;
• Азимут - 135;
• Піднесення - 59;
• Глибина - 4.
Задавши необхідні параметри, натискаємо кнопку OK і отримуємо зображення:
6. Створимо легкий зоровий об'єм рамки. У підгрупі Декорація меню, що випадає Фільтри виберіть пункт Додати фаску . У вікні настройки параметрів фільтра для параметра
Товщина задайте значення 14, а також приберіть галочку опції Працювати з копією (для того щоб продовжити працювати з основним зображенням).
7. Після виконання перерахованих вище кроків ми отримуємо зображення в красивій рамці.
За аналогією створюйте свої власні рамки, застосовуючи різноманітні фільтри з розглянутих нами в спеціальному розділі. Наприклад, нижче показана рамка з використанням фільтра Плетіння замість фільтра Полотно.
Дивіться також: