Новина! Подивитися тарифи і умови підключення на двосторонній супутниковий інтернет в 2017 році ..
Скажу відразу, поки проект знаходиться на рівні розробки і чуток. Тому вся інформація, хоч і отримана з надійних джерел, є лише приблизною.
Отже, після нетривалої перерви, Триколор вирішив повернутися до своєї ідеї широкосмугового супутникового мовлення. Попередня спроба, яка закінчилася безславним згортанням проекту, змушує зі скепсисом ставитися до подібних проектів, але перспектива виглядає привабливою. За заявами, комплект супутникового інтернету Триколор буде дуже простий в налаштуванні і установці. Доступною навіть людині недосвідчених, поодинці, без виклику фахівця і дзвінка в сервісний центр. Заявляється навіть про скасування реєстрації обладнання. Типу, поставив, і користуйся. Хм, віриться насилу. Швидше за все, тоді паспортні дані будуть вимагати вже при покупці.
Інтернет через супутникову тарілку Триколор буде поставлятися з супутника Експрес АМУ-1, що знаходиться в позиції 36 градусів. Тобто, антену переорієнтувати не доведеться. Але рекомендований розмір дзеркала збільшений до 75 см, тому поки не ясно, чи не доведеться абонентам ставити антену більшого діаметру для користування інтернетом. А ось погана новина полягає в тому, що супутниковий інтернет буде йти в Ка-діапазоні. Тобто звичний конвертер не підійде. Доведеться ставити окрему антену для широкосмугового доступу у всесвітню павутину. Напевно незабаром з'являться суміщені конвертори для Kuі Ка діапазонів, які дозволять приймати і ТБ і інтернет з однієї антени.
На супутнику Експрес АМУ-1 є 18 транспондерів із загальною пропускною спроможністю 12 Гбіт. Передбачувані швидкості надання послуги - до 40 Мбіт входить канал і до 12 Мбіт вихідний. тарифи супутникового інтернету Триколор ТВ поки невідомі. Вони стануть відомі пізніше, коли компанія прийме рішення про початок мовлення.
Ціна комплекту супутникового інтернету Триколор очікується в районі 30 тисяч рублів. На жаль, але приймати інтернет, використовуючи тільки ресивер Триколор, не вийде. Купити його поки не представляється можливим - його ще немає в продажу. Склад комплекту поки теж невідомий.
Ідея мовлення інтернету через супутникові транспондери Ка-діапазону не нова. На даний момент аналогічну послугу надає канадський супутник Anik F2 з 45 транспондерами, Viasat-1 і Jupiter на території Північної Америки, а так само Ka-SAT, що працює на території Європи. Транспондери Ka-діапазону використовуються зараз на більшості споруджуваних супутників. Серед російських проектів їх мають Експрес АМ4, Експрес АМ5 і Експрес АМ6.
У будь-якому випадку, ми будемо стежити за новинами. І сподіватися, що цього разу проект супутникового інтернету Триколор виявиться більш успішним.