Швидкий доступ вікна команд Windows 7 і Windows Vista (cmd.exe)

Я досить часто користуюся командним рядком Windows 7. Вікно команд, як відомо, виглядає по-спартанськи, позбавлене меню і тулбара, і створює ілюзію дуже примітивного інструменту. При роботі з ним я активно використовую поєднання клавіш, які не тільки економлять мій час, але і підвищують рівень комфорту при роботі з цим додатком. Я хочу поділитися з вами списком відомих мені гарячих клавіш вікна командного рядка.

Я хочу поділитися з вами списком відомих мені гарячих клавіш вікна командного рядка

Це нехитре віконце оснащено набором гарячих клавіш, перелік яких я наводжу нижче.

  • Стрілка вгору - раніше введена команда. Командний процесор зберігає історію введених команд. Послідовно натискаючи стрілку вгору, ви будете переміщатися по одній команді в зворотному порядку.
  • Стрілка вниз - теж саме, але в прямому порядку. Перейшовши стрілкою вгору до самої першій команді, можна повернутися до останньої стрілкою вниз.
  • ESC - очищає рядок введення. Покажчик команди в історії при цьому не зміщується. Тобто, якщо ви перейшли стрілкою вгору приблизно на середину історії списку команд і натиснули ESC, рядок очиститься, але натиснувши стрілку вгору, ви знову будете гортати історію з того ж місця, де зупинилися.
  • Tab - при натисканні на цю клавішу в командою рядку відбувається автозавершення імені об'єкта файлової системи. Наприклад, перебуваючи в корені диска C :, ви можете набрати "cd prog" і натиснути Tab. В результаті допише автоматично cd "Program Files". Зазначу, якщо введеному вами початку назви файлу / папки відповідає кілька файлів / папок, то необхідно натиснути Tab кілька разів, поки не з'явиться потрібне назву. Командний процесор проходить по всім відповідним іменам об'єктів, підставляючи їх черзі в алфавітному порядку.

    Екскурс в історію. У Windows 2000 автозавершення імен файлів було за замовчуванням вимкнено, і включалося правкою реєстру. У ключі
    [Code] HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Command Processor [/ code]
    було необхідно створити параметр DWORD-типу з назвою CompletionChar і задати йому значення 9. Відповідно, якщо в сучасних ОС цей параметр видалити, автозавершення працювати не буде.

  • F1 - ні, не довідка. Вибравши будь-яку команду в історії стрілками вгору / вниз на клавіатурі, натисніть ESC, щоб очистити рядок введення. Тепер нажмать F1 кілька разів. Обрана команда буде з'являтися по одній букві за натискання. Практичного застосування цього я для себе не знайшов, але як факт, така можливість є.
  • F2 - cкопіровать в рядок введення частина командного рядка, обраної в історії, від початку рядка до зазначеного вами символу. Копіюється саме обрана команда стрілочками, а не той текст, що введений в даний момент. Продемонструвати роботу функціонала можна так:
    1. Виберіть в історії, якусь команду. Нехай у мене буде команда echo abc:
    2. Натисніть ESC. Рядок очиститься.
    3. Натисніть F2. У діалозі натисніть "b". вуаля:
  • F3 або F5 - вставляє поточну команду з історії. Якщо в попередньому прикладі відразу після F2 натиснути F3, в рядку введення з'явиться echo abc.
  • F4 - не по аналогії з F2 / F3, а навпаки, працює зі поточної рядком введення, а не з історією. Видаляє те, що введено в командний рядок, до вказаного вами символу. Якщо поточний текст в командному рядку зараз echo abc, і ви натиснете F4 і введете a, рядку залишиться тільки abc, а echo і пробіл будуть видалені.
  • F7 - показує історію команд нумерованим списком. Страшенно зручна функція!
  • F8 - аналог клавіші "Стрілка вгору".
  • F9 - введення команди з історії команд по її номеру. Під номером розуміється цифра, взята команді в списку, який відображається по F7.
  • ALT + F7 - очистити горезвісну історію команд.
  • Ctrl + C - перервати виконання поточного командного файлу або консольного застосування.
    Набравши ping -t 127.0.0.1, натисніть CTRL + C, щоб перервати ping.
  • Ctrl + S - призупинити виконання поточної команди. Відмінною демонстрацією може бути запущена в папці c: \ Windows команда dir / s - вона працює досить довго, можна встигнути натиснути CTRL + S кілька разів.
  • Стрілка вправо - аналогічно F1.
  • Ctrl + M - виконати набрану команду, аналогічно натискання Enter.

Найчастіше я використовую, звичайно, навігацію по історії команд за допомогою F7, стрілок вгору / вниз, CTRL + C для скасування команди, ESC - для її очищення. Решта поєднання - порівняно рідше. А які поєднання клавіш найчастіше використовуєте ви? До речі, якщо я випустив з уваги якісь поєднання - дайте знати, я доповню статтю.

А які поєднання клавіш найчастіше використовуєте ви?

Дополнительная информация

rss
Карта