Швидкий доступ Windows (Windows Hotkeys)

[Як використовувати клавіатуру комп'ютера]

Де б Ви не використовували комп'ютер, Ви швидше за все будете використовувати його клавіатуру. Найчастіше це так звана QWERTY-клавіатура (назва означає розташування розкладки клавіш. Клавіші з буквами Q, W, E, R, T, Y зазвичай розташовані на клавіатурі зліва вгорі один за одним). Така розкладка була запропонована для друкарських машинок ще в 18 столітті, і до сих пір є найпопулярнішою. Якщо Ви зовсім новачок в комп'ютерній грамотності, то виконайте наступні покрокові інструкції одну за одною.

Перед тим, як почати вправлятися, Вам потрібно створити який-небудь порожній документ в текстовому редакторі Microsoft Word, WordPad або NotePad. Редактори WordPad і NotePad входять в стандартний комплект поставки операційних систем Windows, і їх можна запустити через меню Пуск -> Програми -> Стандартні.

Крок 1. Уважно розгляньте клавіатуру комп'ютера. Спеціальні групи клавіш виділені червоною лінією:

У деяких клавіатур, особливо клавіатур ноутбуків, зовнішній вигляд розкладки, кількість і розташування клавіш буде дещо відрізнятися від вигляду, який наведений на зображенні, однак все клавіатури так чи інакше мають всі перераховані на малюнки клавіші.

Давайте розглянемо призначення клавіш і їх груп.

Група функціональних клавіш F1..F12. Як працюватимуть ці клавіші - в основному залежить від тієї програми, в якій цими клавішами користуються. Але в основному до певних клавішах зазвичай прив'язують одні і ті ж функції.

F1. Клавіша для виклику екрану підказки або довідки.

F3. Виклик діалогу пошуку (рядки або файлу).

F5. Оновити: якщо натиснута ця кнопка в провіднику Windows, то оновиться вигляд папок або робочого столу, а в браузері ця клавіша викличе перезавантаження відображається сторінки сайту.

F10. У деяких програмах робить перехід в головне меню.

Разом з клавішами Ctrl, Alt, Shift функціональні клавіші F1..F12 можуть запускати спеціальні функції (див. Далі розділ "Часто використовувані гарячі клавіші Windows").

Крок 2. Звичайні клавіші призначені для введення букв. Коли Ви просто натискаєте на них, то вводиться символ в нижньому регістрі (маленька буква). Однак якщо при введенні утримувати клавішу Shift (для зручності на клавіатурі є 2 такі клавіші), то будуть вводитися символи в верхньому регістрі (великими літерами).

Спробуйте ввести своє ім'я, використовуючи великі літери і пропуски. Клавіша для введення прогалин найбільша, і вона знаходиться в нижній частині клавіатури.

Крок 3. Якщо Ви допустили помилку при введенні, то завжди є спосіб її виправити.

Для того, щоб видалити букву, помістіть курсор після неї (для цього можна використовувати покажчик миші і клік лівою кнопкою миші), і натисніть на клавішу Backspace. Зробіть короткий натискання, тому що якщо будете утримувати клавішу Backspace, то може бути видалено відразу кілька букв і пробілів.

Другий спосіб видалення - помістіть курсор перед видаляється буквою, і натисніть Delete.

Другий спосіб видалення - помістіть курсор перед видаляється буквою, і натисніть Delete

Отже, клавіша Backspace видаляє всі зліва від курсора, а Delete праворуч від курсора.

Примітка: майже у всіх текстових редакторах є функція скасування (Undo). Наприклад, якщо Ви відразу помітили помилку при введенні, то можете натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Z (один раз, або кілька), щоб видалити тільки що зроблений введення (або скасувати останні виконані дії).

Крок 4. Давайте спробуємо ввести пропозицію:

The quick brown fox jumped over the lazy dog.

Це хороша пропозиція для практики, тому що в ньому присутні більшість букв латинського алфавіту.

Примітка: звичайно, можна попрактикуватися і у введенні російських букв. Зазвичай мова введення в Windows (російська або англійська) перемикається гарячими клавішами Alt + Shift або Ctrl + Shift.

Крок 5. Курсор можна переміщати по тексту клавішами зі стрілками:

Курсор можна переміщати по тексту клавішами зі стрілками:

Спробуйте переміщати курсор вперед і назад по введеному пропозицією.

Крок 6. У правій частині клавіатури є блок цифрових клавіш. Щоб його включити, натисніть клавішу Num Lock, при цьому на клавіатурі запалиться відповідний світлодіод.

Крок 7. Цифри можна також вводити і на основній клавіатурі. Для цього є цілий ряд клавіш у верхній частині клавіатури, під клавішами F1..F12.

За допомогою ряду цих клавіш можна також вводити різні символи, наприклад!, #,% І інші. Чекаючи цього під час введення потрібно утримувати клавішу Shift. Якщо, наприклад, просто натиснути на клавішу 7, то буде введена цифра 7. Але якщо утримувати клавішу Shift, то замість цифри 7 буде введений символ &.

На клавіатурі є і інші клавіші для введення символів:

Вони працюють точно так же, як і вже описані цифрові клавіші у верхньому ряду.

Крок 8. Клавіша Caps Lock може перемкнути режим введення так, що всі вводяться букви будуть з'являтися у верхньому регістрі. Про включеному режимі фіксації введення великих літер сигналізує відповідний світлодіод. Щоб вимкнути режим фіксації введення великих літер, потрібно знову натиснути на клавішу Caps Lock.

Під час включеного режиму Caps Lock натискання клавіші Shift призводить до введення букв в нижньому регістрі.

Примітка: режимом фіксації введення великих літер користуються досить рідко, тому існує думка, що клавіша Caps Lock по суті є атавізмом.

Крок 9. Клавіша Windows, яка є на всіх сучасних клавіатурах, дозволяє викликати безліч спеціальних функцій (див. Розділ "Часто використовувані гарячі клавіші Windows" і посилання). Просте натиснення на цю клавішу викликає Головне меню, як і клік курсором миші на кнопку Start (Пуск) в лівому нижньому кутку екрану.

Крок 10. Деякі клавіші дозволяють виробляти швидку навігацію по документу (або, наприклад, по відкритій сторінці в браузері). Спробуйте використовувати ці клавіші:

Крок 11. Клавіші Ctrl і Alt використовуються для виконання спеціальних операцій. Для цього потрібно натиснути і утримувати клавішу Ctrl (або Alt) разом з іншою клавішею (див. Розділ "Часто використовувані гарячі клавіші Windows" і посилання).

Наприклад, якщо Ви натиснете одночасно клавіші Ctrl, Alt і Delete, то відкриється меню перезавантаження. Щоб воно пропало, натисніть на клавішу Esc, яка знаходиться на клавіатурі зліва вгорі.

Крок 12. Деякі дії, які Ви зазвичай викликаєте за допомогою миші (пройшовши через за різними меню), можна швидко запустити за допомогою клавіатурних комбінацій (так звані гарячі клавіші, див. Далі). Для цього утримується спеціальна клавіша (зазвичай це Ctrl, Alt або Win), і натискається при цьому інша клавіша. Деякі користувачі вважають за краще використовувати ці клавіші замість маніпуляцій з мишею.

Дополнительная информация

rss
Карта