Швидкий доступ для швидкої роботи в Microsoft Word (частина 1)

  1. Використання клавіш доступу
  2. Клавіші доступу в діалогових вікнах

Почавши працювати з програмою Word 2010, ви безсумнівно захочете навчиться робити це швидше. Іншими словами: встигати робити більше за менший час. І швидкі клавіші - відмінні способи впоратися з цим завданням. Отже, що таке швидкі клавіші? Це те, що допоможе вам заощадити час за рахунок використання клавіатури замість миші. Яким способом це сприяє прискоренню роботи?

Наприклад, ви набираєте текст на клавіатурі і хочете зберегти свою роботу. Для цього можна протягнути руку до миші, перевести її курсор на стрічку, натиснути кнопку «Зберегти», а потім повернути руку на клавіатуру. Або можна заощадити час, не забираючи руки з клавіатури і натиснувши поєднання клавіш Ctrl + S.

Існує два основних види клавіш: це клавіші доступу і поєднання клавіш. Завдяки клавішах доступу можна швидко переходити до різних елементів на екрані, таким як вкладки, кнопки і меню, що зазвичай робиться за допомогою миші. Як правило, такі комбінації починаються з клавіші Alt. Наприклад натисканням клавіші Alt (з'являться гарячі клавіші), а потім натисніть клавіші Ф, можна викликати меню «Файл», після чого відобразити відомості про друк за допомогою клавіші Ч, а повторним натисканням Ч відправити документи на друк.

Наприклад натисканням клавіші Alt (з'являться гарячі клавіші), а потім натисніть клавіші Ф, можна викликати меню «Файл», після чого відобразити відомості про друк за допомогою клавіші Ч, а повторним натисканням Ч відправити документи на друк

Сполучення клавіш безпосередньо викликають команди і зазвичай починаються з клавіші Ctrl. Наприклад, можна надрукувати документ за допомогою комбінації клавіш Ctrl + P. У цьому питанні ми спочатку детально розглянемо клавіші доступу, а потім перейдемо до поєднання клавіш.

Використання клавіш доступу

Якщо ви хочете працювати з вкладками, кнопками і меню в програмі Microsoft Word , Не торкаючись миші, скористайтеся клавішами доступу. В першу чергу натисніть Alt, і на стрічці з'являться підказки. Вони показують, на яку клавішу натиснути, щоб вибрати елемент точно також, як якщо б ви клацнули його мишею. Наприклад, далі за допомогою клавіші Я можна перейти на вкладку «Головна», а потім за допомогою клавіші 1 вибрати напівжирний шрифт.

А що якщо в підказці вказані дві літери? Наприклад, якщо після клавіші Alt натиснути клавішу З для переходу на вкладку «Розмітка сторінки», ви побачите, що для доступу до команди «Номери рядків», необхідно натиснути ДТ; спочатку натисніть одну букву, а потім іншу.

Наприклад, якщо після клавіші Alt натиснути клавішу З для переходу на вкладку «Розмітка сторінки», ви побачите, що для доступу до команди «Номери рядків», необхідно натиснути ДТ;  спочатку натисніть одну букву, а потім іншу

У цьому випадку відкривається меню, в якому можна вибрати клавішу, відповідну потрібного типу нумерації. Наприклад, буква Р - це Безперервна. Щоб відзначити нумерацію, натисніть Alt, З, Д, Т а потім Н, тобто Ні. Якщо ви шукайте потрібну команду, не бійтеся опинитися в глухому куті, адже завжди можна повернути назад, натиснувши клавішу Esc. Якщо ви зовсім заплуталися, продовжуйте натискати Esc, поки не вийдете з режиму клавіш доступу. Клавішами доступу користуватися легко, оскільки немає необхідності багато запам'ятовувати. Досить подивитися на підказку і натиснути потрібну кнопку.

Щоб ще більше спростити роботу в програмі Word 2010, можна користуватися клавішами зі стрілками. Натиснувши Alt, пересувайтеся по стрічці горизонтально за допомогою клавіш зі стрілками в право і вліво. Натиснувши клавішу зі стрілкою вгору, можна перейти до панелі швидкого доступу, а за допомогою клавіші зі стрілкою вниз - до різним командам на стрічці. Добравшись до кнопки, якій зазвичай клацають мишею (у мене допустимо наприклад буде кнопка «Теми» у вкладці «Розмітка сторінки»), натисніть клавішу Enter коли потрібна кнопка буде виділена. За допомогою клавіш зі стрілками можна переміщатися по колекціях і меню і виходити з них натисканням клавіші Esc або ж натискати Введення, щоб вибрати команду або параметр.

Альтернативою стрільцям може послужити клавіша табуляції. Натисніть Alt, а потім Tab, щоб перейти на один елемент вперед, або Shift і Tab, щоб повернутися назад, і виберіть потрібний вам елемент натисканням клавіші Enter. За допомогою поєднання клавіш зі стрілками і клавіші табуляції можна переміщатися по стрічці. Наприклад, натисканням клавіш зі стрілками можна міняти верхні вкладки, клавішу Tab використовувати для переміщення по цій вкладці, а потім за допомогою клавіш зі стрілками міняти значення чисел в текстовому полі. Далі ви переконаєтеся, що клавіша Tab особливо корисна для навігації в діалогових вікнах.

Клавіші доступу в діалогових вікнах

Клавіші доступу в діалогових вікнах

При виборі елемента, який закінчується трьома крапками (А), або однієї з цих маленьких стрілок (А) на стрічці відкривається діалогове вікно. У діалогових вікнах немає підказок, зате можна натиснути Alt і відшукати підкреслену букву на потрібному елементі. Потім виберіть його, натиснувши Alt і зазначену букву. Наприклад, якщо я захочу перейти в поле «значення» (1), то потрібно зробити комбінацію клавіш Alt + З. Якщо ви уважно подивитеся на слово значення (1), то побачите, що буква <з> підкреслена - значить для цього поля відповідає комбінація Alt + З.

Якщо ви уважно подивитеся на слово значення (1), то побачите, що буква <з> підкреслена - значить для цього поля відповідає комбінація Alt + З

Якщо вам не подобається навігація за допомогою букв, то переміщайтеся, використовуючи клавішу Tab. Натисніть Tab, щоб перейти до наступного меню або параметру, або поверніться назад натисненням комбінації Shift + Tab. Синя рамка (2) навколо елемента вказує на те, що він обраний. Переходьте в діалоговому вікні від однієї вкладки до іншої за допомогою клавіші Ctrl і Tab, а потім натисніть Tab, щоб встановити потрібний фокус на потрібному елементі.

Якщо це якийсь список, що випадає (наприклад, як в пункті Вирівнювання та Рівень на верхньому малюнку), натисканням стрілок вгору та вниз його можна розкрити і зупинитися на одному з його пунктів, а потім натиснути Введення, щоб вибрати його. Якщо необхідно ввести значення (як наприклад в поле значення (2)), то встановіть курсор в потрібному місці за допомогою клавіш зі стрілками і скористайтеся клавіатурою, щоб вибрати, видалити або ввести текст або цифри. Якщо в текстовому вікні є такі ж маленькі стрілочки вгору і вниз (як наприклад в поле значення (2)), це означає, що туди можна вводити значення за допомогою клавіш з відповідними стрілками. Якщо треба збільшити значення, то натискаєте клавішу зі стрілкою вгору, якщо треба зменшити, то зі стрілкою вниз.

А як бути з прапорцями? Зустрівши такий елемент (наприклад елемент дзеркальні відступи на верхньому малюнку), натисніть Пропуск, щоб встановити або зняти прапорець. Як і у випадку з стрічкою, можна комбінувати різні методи. Наприклад, можна натиснути Alt і З, щоб вибрати цей елемент (у нас наприклад буде поле (1)), а потім ввести значення за допомогою клавіш зі стрілками. Отже, настройки в цьому діалоговому вікні готові. Що далі? Зверніть на кнопки «Ок» і «Скасувати». Якщо кнопка «Ок» виділена блакитний рамкою (3), можна натиснути Введення, щоб застосувати зміни і закрити діалогове вікно. Щоб відмовитися від змін, натисканням клавіші Tab перейдіть до кнопки «Скасувати» і натисніть Enter або просто Esc.

Тепер ви можете за допомогою клавіш доступу майже все. Однак дане питання ще не зовсім вичерпаний. У наступній статті ми ознайомимося з декількома важливими заключними радами по їх використанню в програмі Microsoft Word 2010, яка входить до складу офісного пакету Microsoft Office. Для продовження розгляду даного питання, рекомендую переглянути поєднання клавіш для швидкої роботи в Microsoft Word (частина 2)

Для продовження розгляду даного питання, рекомендую переглянути   поєднання клавіш для швидкої роботи в Microsoft Word (частина 2)

[Socialpost]

Отже, що таке швидкі клавіші?
Яким способом це сприяє прискоренню роботи?
А що якщо в підказці вказані дві літери?
А як бути з прапорцями?
Що далі?

Дополнительная информация

rss
Карта