- Що і чому слід перевірити на хостингу сайту
- Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
- Онлайн-сервіси - 5 сервісів для перевірки швидкості
- pr-cy.ru - перевіряємо швидкість роботи хостингу
- host-tracker.com - допоможе виміряти швидкість завантаження з різних точок світу
- whoishostingthis.com
- Google Page Speed Insights
- network-tools.com
- Якщо швидкість завантаження низька
Швидкість завантаження сторінки є важливим фактором для ранжирування веб-сайту пошуковими системами. Швидко працюють сайти зручні для користувачів, вони покращують загальну якість пошукової видачі інтернету, а додатковий трафік на такі проекти комерційно вигідний їх власникам. Використовуйте онлайн-сервіси для моніторингу швидкості роботи Вашого сайту. Вони перевіряють працездатність сайту, час його простою, швидкість завантаження сторінки і відгуку сервера.
Ще в 2010 році Google оголосив про те, що швидкість завантаження сайту є одним з факторів пошукового ранжирування (повільні сайти будуть знижуватися в результатах пошукової видачі).
Що і чому слід перевірити на хостингу сайту
Низька швидкість завантаження сайту у вікні браузера може викликати великий відсоток відмов - користувач не дочекається показу сторінки і закриє її, не отримавши ніякої інформації.
Пошукові системи сприймають таку поведінку, як негативний фактор і знижують релевантність сайтів у видачі по ключових запитах. В результаті погіршується відвідуваність, у комерційних сайтів може просісти прибуток.
Яку швидкість можна вважати хорошою?
- Сайт, який завантажується в протягом 2 секунд, вважається швидким.
- Якщо сайт завантажується менше 1,5 секунди, він вважається дуже швидким.
Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
Зверніть увагу - завантаження всіх скриптів і форм на сайті може відбуватися довше (на багатьох сайтах повне завантаження сторінки займає більше 10 секунд), але візуально сайт повинен надати необхідну інформацію протягом 1,5-2 секунд. Наприклад, ось що побачить відвідувач нашого сайту вже через секунду:
Щоб перевірити Ваш сайт - в Google Chrome натисніть F12, перейдіть на вкладку «Network» і обновіть сторінку (поєднання клавіш Ctrl + F5). Через бажаний інтервал часу (наприклад, 1-3 секунди) натисніть Ctrl + E - це зупинить завантаження сайту.
Потрібно прагнути до кращого показника для сайту, незалежно від його розміру. Підраховано, що в пошуковій системі Google збільшення часу завантаження сторінки з 0,4 до 0,9 секунд призводить до зниження трафіку і доходів від реклами на 20%. А на торговому майданчику Amazon кожні 100 мілісекунд збільшення часу завантаження знижують обсяг продажів на 1%.
При недостатньо високій швидкості потрібно оптимізувати цільові сторінки сайту або навіть змінити хостинг-провайдера. Крім технічних аспектів роботи самого сайту, його завантаження може постраждати через низьку швидкості відгуку сервера. Це означає, що хостинг-провайдер не використовує сучасні технології, щоб забезпечити хорошу пропускну здатність, або настройки сервера не підходять під вимоги вашого сайту.
У багатьох випадках веб-сайти розміщуються на віртуальному хостингу, де на одному півночі знаходяться десятки і сотні інших сайтів. Коли їх кількість доходить до критичної позначки, сервер починає відчувати проблеми з розподілом навантаження, знижуючи середню швидкість доступу до сайту.
Онлайн-сервіси - 5 сервісів для перевірки швидкості
Швидкість завантаження сайту залежить від декількох факторів, включаючи час доби, географічне розташування відвідувача і швидкість роботи мережі. Деякі параметри ви можете виміряти самостійно, використовуючи онлайн-сервіси. Зверніть увагу, швидкість інтернету, що надається Вашим домашнім або офісним провайдером, є суб'єктивним фактором.
З хорошим інтернетом ви можете не помітити завантаження «важкого» сайту, а при поганому з'єднанні навіть «легкий» сайт буде завантажуватися довго. Тому рекомендується виконати перевірку через кілька різних онлайн-сервісів, щоб отримати середню оцінку. Такі інструменти не враховує швидкість вашого інтернет-провайдера, тому що сайт завантажується сервісом. Тобто хороший у вас інтернет чи ні - ніяк не впливає на перевірку, ви побачите результати для середньостатистичної аудиторії вашого проекту.
pr-cy.ru - перевіряємо швидкість роботи хостингу
http://pr-cy.ru/speed_test/Сервіс з простим функціоналом, який вимірює швидкість завантаження сайту і видає результат у відсотках. Крім виміру швидкості, наводяться рекомендації щодо покращення сайту.
Слід з обережністю ставитися до вказівок щодо оптимізації зображень, оскільки вона має на увазі зменшення дозволу і глибини кольору картинки. У разі надмірної оптимізації зображень постраждає вид сторінки на широкоформатних моніторах, хоча при використанні планшета і адаптивному дизайні сайту ви цього можете не помітити.
host-tracker.com - допоможе виміряти швидкість завантаження з різних точок світу
сервіс http://www.host-tracker.com/ здатний заміряти час завантаження сайту з різних точок земної кулі, тому підійде для ресурсів, розрахованих на іноземну аудиторію.
Якщо сайт призначений для російських користувачів, дивіться на заміри з міст РФ. Розташування сервера в тій же країні, що і аудиторія проекту, не гарантує швидкого завантаження сайту, але за інших рівних умов цей фактор працює на вашу користь. Для використання онлайн-сервісу потрібно вказати доменне ім'я і ваш email-адресу, на який будуть надсилатися результати аналізу.
whoishostingthis.com
Сервіс визначає хостера сайту, його IP-адресу, показує реєстраційні дані про хостинг-провайдера і розташування серверів. Цим інструментом зручно перевіряти, надається хостинг реселлером чи ні.
У випадку з реселлером досить складно і витратно за часом вирішувати виникаючі проблеми з обладнанням, оскільки географічно сервера можуть перебувати в країні, яка не співпадає з розташуванням офісу хостинг-провайдера.
Google Page Speed Insights
Цей сервіс вимірює працездатність сторінки як для настільних комп'ютерів, так і для мобільних пристроїв. Результат видається по 100-бальній системі, в якій 85 і вище означає, що сторінка працює добре. Оцінка базується на двох параметрах: повному часу завантаження сайту і часу, який минув з моменту запиту сторінки користувачем до моменту виведення браузером першого екрану.
Сервіс видає пропозиції з кольоровими індикаторами пріоритету щодо можливих поліпшень, які повинні підвищити швидкість завантаження сайту. Якщо основний трафік йде з планшетів і смартфонів, переконайтеся, що цей сервіс дає хорошу оцінку для мобільних пристроїв. Можливо, доведеться пожертвувати елементами дизайну заради швидкого завантаження сайту.
network-tools.com
Для роботи сервісу необхідно вказати IP-адресу або ім'я хоста. Сервіс дозволяє визначити відповідь сервера (пінг), швидкість пінгу, простежити маршрут до цільового комп'ютера. При вказівці доменного імені можна перевірити реєстраційну запис для нього в реєстрі. Передбачено також поле для перевірки існування email-адреси.
Якщо швидкість завантаження низька
Що робити, якщо онлайн-сервіси показують проблеми із завантаженням сторінки? Для початку оціните тип вашого сайту. Наприклад, для великого порталу з переважно пошуковим трафіком час завантаження головної сторінки не критично, оскільки 80% пошукових запитів ведуть відразу на цільові сторінки, а головна «важить» багато через велику кількість інформації і реклами. У той же час для сайту-одностранічнік дуже важлива швидкість завантаження єдиної сторінки.
Щоб оптимізувати сторінку і підвищити швидкість її завантаження в браузер, розгляньте наступні питання:
- оцініть роботу зовнішніх скриптів;
- використовуйте кеш браузера;
- об'єднайте зовнішні файли стилів;
- зведіть до мінімуму DNS-запити;
- видаліть запити з статичних сторінок;
- використовуйте кешування сторінок;
- мінімізуйте переадресацію сторінок.
Переконайтеся, що ваш хостинг підходить під вимоги сайту до пропускної спроможності. Онлайн-сервіси допоможуть провести тести і розібратися, в чому полягає проблема: в сайті або хостера. В останньому випадку варто задуматися про зміну хостинг-провайдера.
Яку швидкість можна вважати хорошою?