Свій бізнес: інтернет-кінотеатр

  1. Досвід створення компанії з розробки мобільних додатків
  2. Свій бізнес: студія web-дизайну
  3. Як відкрити бізнес по розробці відеоігор
  4. Як відкрити свою електронну бібліотеку
  5. Свій бізнес: сайт спільних закупівель
  6. Як відкрити свій бізнес на мобільних додатках - поради практика
  7. Як організувати комп'ютерний клуб (інтернет-кафе)
  8. Свій бізнес: студія SEO-оптимізації сайтів
  9. Як відкрити свій бізнес з розробки on-line ігор
  10. Свій бізнес: ведення свого каналу на Youtube
  11. Бізнес на цільових лідах: пошук та продаж "теплих" клієнтів

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Цифрова дистрибуція постійно розвивається, і сьогодні вже існує чимало порталів в інтернеті, де можна переглянути будь-які фільми, в тому числі і новинки, тільки виходять на екрани в кінотеатрах. Ще кілька років тому подібний бізнес в Росії не був розвиненим і знаходився на рівні «три сайти пропонують піратські і інді-фільми», сьогодні - це вже повноцінні сервіси, які мають легальний статус. Правда, залишилося чимало і піратських порталів. У будь-якому випадку даний вид бізнесу є досить перспективним і цікавим, але з огляду на поточну ситуацію на ринку, не можна говорити про те, що організувати такий вид підприємництва буде легко.

Для початку роботи в першу чергу необхідно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Найпростіше оформити юридична особа, і кращою формою є товариство з обмеженою відповідальністю, тому що в цьому випадку, як і в випадку з індивідуальним підприємництвом, буде доступна спрощена система оподаткування, яка передбачає перерахування на користь держави не більше 6% від доходів або 15% від операційного прибутку. Сама діяльність підпадає під визначення (ОКПД 2) 63.12 Зміст порталів в інформаційно-комунікаційної мережі Інтернет. Сайт не є засобом масової інформації, тому отримання відповідного свідоцтва не вимагається для своєї діяльності (актуально, у всякому разі, поки, тому що вже ведуться розмови про те, щоб прирівняти сайти з високою відвідуваністю до ЗМІ), але підприємець може зареєструвати свій сайт як ЗМІ, тому що це дає деякі переваги при роботі. Тільки потрібно розуміти, що це стосується саме сайтів, які набувають права на показ фільмів, а це не завжди відбувається в даному напрямку підприємництва. Причому це стосується не обов'язково піратських сайтів. Більш докладно про те, чи потрібно отримувати права - нижче.

Безпосередньо для здійснення діяльності потрібно підібрати для себе доменне ім'я. Ім'я повинно бути таким, що запам'ятовується і по можливості простим, бажано зареєструвати його в зоні .ru або .рф, проте це не завжди зручно. На пошукові системи це не сильно впливає, тому можна розглядати варіант реєстрації доменного імені формату .com або .org, а можна і зовсім зареєструвати його на нейтральній території. В цілому, так як сайт буде російськомовним, пошукові машини будуть враховувати його, а SEO-оптимізацію в будь-якому випадку доведеться проводити. Загалом, ім'я вибирається з тим розрахунком в першу чергу, щоб клієнт міг його легко запам'ятати і повертатися на веб-сайт не через пошукові системи, а за прямим запитом.

Коли вирішене це питання, можна переходити до пошуку хостингової компанії. Хостінг компанії також може допомогти з пошуком і реєстрацією домену, однак основна її задача - надання місця на сервері для розміщення контенту (вірніше, всього сайту і додаткових ресурсів). Якщо у підприємця достатньо потужностей для утримання своїх серверів і для підтримки роботи, то можна не звертатися до аутсорсеру, але для новачків все-таки рекомендовано розпочати співпрацювати з хостинговим провайдером. Вартість обслуговування в такій компанії сильно розрізняється залежно від умов роботи, не в останню чергу залежить від пакета послуг, що надаються і формату обслуговування, тому що існують різні типи серверів і різні види надання доступу. Якщо цікаві запропоновані види послуг хостингової компанії або є бажання самостійно зайнятися організацією свого сервера з подальшим наданням загального доступу, то можна ознайомитися з інформацією про це тут . Відкрити свою хостінговую компанію і навіть просто містити сервер може бути дуже важко.

Наступний етап - безпосередньо створення сайту. У цій статті не будемо вдаватися в технічні подробиці, зазначивши, що існує кілька видів двигунів, які забезпечують функціональність порталу. В цілому - це доля програмістів, і якщо підприємець не є фахівцем даного напрямку, то йому вже на цьому етапі потрібно знайти професіоналів, які згодом працюватимуть на нього, допомагаючи утримувати сайт. Є, звичайно, варіант співпраці зі сторонньою організацією, яка надає послуги в IT-сфері, але це зайві щомісячні витрати і, що особливо важливо, неможливість повністю контролювати свій сайт і мати оперативний доступ до управління. Хоча, варіантів і тут багато, дивлячись на яких умовах буде досягнуто співпрацю. Ті ж хостингові компанії нерідко пропонують IT-аутсорсинг, і партнеру можна замовити розробку сайту і його зміст. Кожен підприємець ще на етапі бізнес-плану визначає найбільш оптимальний для нього формат роботи, в допомогу - економічні інструменти планування і розрахунку. Створення сайту - досить складний процес, і з огляду на чималий рівень конкуренції, а також специфіку свого напрямку, сайт повинен бути «красивим» і зручним, інформативним, ергономічним, функціональним і оптимізованим на рівні коду.

Забігаючи трохи вперед, потрібно сказати, що якщо планується розміщувати на порталі рекламу, то її велика кількість може здорово знижувати швидкість завантаження сайту (вірніше, швидкість його обробки оглядачем користувача незалежно від швидкості його доступу в інтернет), що негативно позначається на відгуках споживачів. Все, напевно, бачили сайти, переповнені рекламою, серед якої чимало і реклами у вигляді відеороликів, що не тільки змушує користувача активувати додаткові елементи, але і витрачати трафік на непотрібну, в общем-то, йому інформацію. Тобто оптимізація, як і зовнішній вигляд, дуже важливі напрямки в створенні свого сайту. Це краще доручити цілому штату програмістів (бо створення сайту з відео - взагалі складний тип інтернет-порталу), до якого входять також web-дизайнери. Знову ж таки, все це можна віддати на аутсорсинг (мається на увазі web-дизайн), але у скільки це обійдеться підприємцю - вважається завжди індивідуально. Створення навіть не простого, а примітивного сайту обійдеться в суму близько 20 тисяч рублів, але хороший сайт, який вміщує багато контенту і, як наслідок, має безліч сторінок, коштує в рази більше. У десятки разів більше. Тут верхньої межі взагалі немає, якщо враховувати постійний розвиток і оптимізацію свого порталу з впровадженням нових технологій.

Єдиним недоліком в порівнянні з піратським сайтом легального кінотеатру (для споживача) є те, що він платний в 90% випадків. Є легальні інтернет-кінотеатри, які живуть за рахунок реклами, але при цьому платять правовласникам, але цей формат роботи часто дозволяє розміщувати або дуже дешеві, або старі фільми (як, наприклад, і в разі кінотеатру під відкритим небом). В общем-то на старих і просто культових фільмах, а також на інді-культури можна побудувати свій власний бізнес, тому що аудиторія своя у цих фільмів є, проте потрібно розуміти, що найбільшого успіху досягає той, хто торгує масовим продуктом. У сфері кінопрокату найприбутковішим напрямком все-таки є прем'єри розкручених фільмів, виходу яких чекає велика кількість людей. Найчастіше це фільми іноземного виробництва. Але щоб отримати можливість транслювати на своєму сайті такі фільми, доведеться звертатися безпосередньо до правовласникам, в кращому випадку - до їх безпосереднім представникам в Росії, які не завжди є.

Цікавий момент щодо переведених фільмів і серіалів - в цілому організація, яка займалася перекладом, повинна мати всі дозволи на показ цих фільмів, тобто володіти здатністю від творця. Якщо ця компанія отримала не виняткові права і не діє згідно з договором, за яким ніхто, крім неї, не має права показувати цей фільм, то можна домовитися з перекладачем про показ фільму. Є, звичайно, компанії, які просто переводять фільм для трансляції через свої канали, не отримуючи при цьому офіційного дозволу, і співпраця з такими конторами, які навіть якщо і дали право показувати перекладений ними фільм, не має ніякої юридичної сили в плані авторських прав, які є у самого творця картини.

Взагалі ціна на право показу фільмів дуже висока, якщо брати до уваги саме прем'єри або тільки виходять в прокат кінофільми. Але є деяке інше обмеження, яке чекає організатора online-кінотеатру. Справа в тому, що на даний момент прем'єрний показ йде переважно в реальних кінотеатрах, це, скажімо так, історично склалося, і саме на цьому заробляють і самі власники фільму, і кінотеатри. Поява гравців, які хочуть влаштовувати прем'єрні покази в інтернеті не вигідно справжнім кінотеатрам через те, що у них відбирають частину аудиторії, а власникам фільмів не вигідно тому, що ринок online-переглядів не так розвинений, як продаж квитків в кінотеатри. У зв'язку з цим інтернет-прокатники не можуть забезпечити творця відповідним рівнем прибутку. У зв'язку з цим в більшості випадків спостерігається така ситуація: спочатку фільм йде в прокаті виключно в кінотеатрах, в середньому це займає близько місяця (4 прокатні тижні), після чого фільм видають на DVD або Blu-ray (хоча в зв'язку з поступовим зникненням цього формату - як раз через online-переглядів - це правило дещо змінюється), після фільм надходить на телебачення, де його показують як телевізійної прем'єри, і вже після він стає «вільним», і до нього можуть отримати доступ інтернет-портали; мова йде, звичайно, про легальні сайтах, пірати вже в перший же день прокату можуть зняти кінокартину (причому останнім часом завдяки сучасним технологіям виходить зйомка щодо непоганої якості, не те, що було в епоху VHS) і викласти її на свій сайт або продати сайту чужому. Це стосується тільки фільмів, на які зроблені великі ставки, кінокартини категорій B-movie, art-house, indie і їм подібних продаються відразу ж туди, де їх куплять, тільки ось потрібні вони дуже обмеженому числу осіб.

Можна створити свій сайт для любителів того ж арт-хауса, і сайт навіть може почати користуватися популярністю, але прибуток все одно буде не та. Змінити усталену схему, в общем-то, можна, і деяким особливо великим компаніям це вдалося, і вони отримали можливість почати показ деяких фільмів одночасно з кінотеатрами. В даний час це рідкість, і більшість продюсерів не налаштовані на співпрацю з інтернет-кінотеатрами. Пройде немало часу, перш ніж інтернет-портали отримають ті ж права, що і звичні кінотеатри. Отримати право показу раніше їх взагалі практично неможливо, і якщо таке почне відбуватися, то можна буде говорити про кризу в сфері бізнесу, побудованого на кінотеатрах.

Зараз навіть отримати право на трансляцію фільму в день виходу прем'єри вдається тільки інтернет-майданчикам з величезними бюджетами. Як відзначають деякі гравці ринку, сума стартових інвестицій становить близько 30 мільйонів доларів, і більше половини цієї суми йде на отримання ліцензій. Відкрити online-кінотеатр можна і за набагато менші гроші, але розраховувати на прем'єри і навіть на відносно нові фільми легально не варто. В середньому проходить від півроку до року, перш ніж вдається викупити права на фільм на прийнятних для середньостатистичного порталу умовах. І навіть в цьому випадку не останню роль відіграє рівень фільму. Вартість ліцензії на один фільм може сильно відрізнятися, і як кажуть працівники цієї сфери, багато що залежить від учасників переговорів. Зазвичай права на трансляцію фільму продаються на умовах того, що власник отримає певний відсоток від зборів (дуже усереднена цифра - 50%), проте майданчик, яка планує запустити показ, повинна виплатити деяку «гарантію» - встановлену суму, передану одноразово, за рахунок якої правовласник позбавляє себе від ризику того, що даний конкретний прокатник не принесе доходу. Вартість таких «відкупних» складає звичайно кілька десятків тисяч доларів навіть на фільми російського виробництва, а голлівудські гучні прем'єри продаються в рази дорожче. Звідси і виходить, що легальний інтернет-кінотеатр для показу більш-менш нових фільмів повинен володіти багатомільйонним бюджетом, і багатомільйонним в доларовому обчисленні. Причому значні кошти йдуть не тільки на створення сайту, але і на його розкрутку, а також, як уже було відмічено, безпосередньо на самі ліцензії. Економити можна тільки одним способом - купуючи старі або інді-фільми.

Крім фільмів інтернет-кінотеатр нерідко транслює серіали, і саме ця ніша може стати дуже прибутковою, причому в Росії вона не так сильно зайнята, як напрямок, пов'язаний виключно з фільмами. У всьому світі існує мода на серіали, їх знімають величезна кількість, причому безліч хороших серіалів іноземного виробництва не транслюється на російських телеканалах, що дає можливість online-прокатникам працювати на ринку, позбавлення від конкуренції. Тільки тут з'являється відразу кілька проблем. По-перше, будь-яка щодо гучна прем'єра супроводжується потужною маркетинговою підтримкою, яка оплачується з коштів творця і спочатку включається в бюджет. У зв'язку з цим прокатникам не доводиться рекламувати продукт, що продається - досить розмістити оголошення про те, що починається показ новинки, і бажаючих буде чимало. Якщо їх не буде, значить, ніхто взагалі не чекає цього фільму. З серіалами ситуація інакша, навіть відомі в Росії серіали не мають тієї розвиненою рекламної кампанії, як фільми, і тут інтернет-кінотеатру крім розкручування свого сайту доводиться займатися просуванням і рекламою трансльованого серіалу. Щоб охопити велику кількість аудиторії і привернути нормальна кількість глядачів, доведеться вкласти чимало коштів, причому реклама повинна бути не тільки в інтернеті, але і в інших засобах масової інформації.

По-друге, багато придатні серіали не переводяться на російську мову, і доводиться займатися перекладом того, хто отримав права на його трансляцію. У разі російських серіалів цієї проблеми, звичайно ж, немає, але хто коли-небудь бачив стоїть російський серіал? Можна звернутися в спеціалізовані студії, які переведуть всі серії, причому переводити можна не відразу все, а тільки готуються до виходу в ефір, що дозволяє більш ефективно управляти своїми фінансами, але це знову ж чималі витрати. Якщо серіал виявився вартим, то вкладення напевно окупляться, але якість перекладу теж грає не останню роль в цій справі. Можна повністю присвятити себе цьому напрямку, але тоді теж слід розраховувати на суму інвестицій в кілька мільйонів доларів, тому що ліцензії коштують чимало. Але все ж на порядок менше, ніж на фільми, при цьому нерідко творці серіалів взагалі сприймають неангломовний ринок безперспективним, чому продають права на трансляцію за зниженими розцінками. Тільки ось у них теж можуть бути умови співпраці, що стосуються того ж перекладу і його рівня, наприклад.

В общем-то, легальний кінотеатр може працювати в декількох форматах: 1) повноцінна заміна кінотеатру звичайному, вимагає великих вкладень, але обіцяє найбільші прибутки, проблем з глядачами, якщо сайт розкручений, бути не повинно, тому що серед затятих любителів прем'єр є певний ( і чималий) відсоток тих, хто вважатиме за краще подивитися давно очікуваний фільм вдома в колі близьких людей, а не тягнутися в кінотеатр 2) середньостатистичний інтернет-кінотеатр, яких багато, заробляє на трансляції вже давно вийшли з прокату і навіть телевізійні ї ротації фільмів, які вже продаються по сильно зниженими розцінками в розрахунку творців заробляти хоч трохи на своїй поделке; має багато фільмів, але знайти щось унікальне нереально, зазвичай все кінотеатри такого плану мало не повністю копіюють контент один одного - бо працюють з одними і тими ж перекупниками, сьогодні цей напрям в деякій мірі навіть найважче, тому що рівень конкуренції зашкалює, а споживач не бачить ніякої різниці між цими сайтами і клацає на перший-ліпший (SEO-оптимізація грає мало не ключову роль у розвитку такого роду бізнесу); 3) сайт, який посів якусь нішу, це може бути ніша жанрова або форматна; прості приклади - сайт, присвячений фільму жахів або дитячої спрямованості відповідно; такий вид роботи дозволяє уникати великої кількості конкурентів, адже вони або займають іншу нішу, або намагаються працювати з усіма жанрами і форматами, не маючи важливих переваг ні в одному.

Легальний кінотеатр також може заробляти на рекламі або на продажу «квитків», до яких належать не тільки надання доступу на одноразовий перегляд, але і підписки і право на завантаження. Тобто це вже повноцінний сервіс цифрової дистрибуції. На рекламі багато заробити не вдасться, вірніше в короткостроковій перспективі тут прибуток більше, але все-таки є обмеження - сайт не може вмістити в себе більше певної кількості реклами, інакше будуть проблеми з підзавантаження сторінки або просто інформативне пересичення рекламними банерами (або і те, і інше відразу). Можна поєднувати - пропонувати людям або перегляд з рекламою, або реєстрацію, яка включає в себе оплату переглядаються фільмів і зазвичай більшу кількість пропонованих фільмів. В цілому майданчик ділить фільми на дві категорії - новинки і класика, коли перші продаються за ціною приблизно порівнянної з квитком в театр, на що вже вийшли з прокату, але все ще нові - значно нижче, але все-таки окремим квитком, а другі - пакетами , які формуються за жанрами / режисерам / формату. На додаток дається можливість фільм скачати, для чого підтримуються торренти.

Далі популярність набирає Smart-TV, якщо просто - це трансляція фільму на підключений до інтернету телевізор, це по суті той же самий перегляд, але вимагає своїх каналів просування і свого технічного виконання, тому що просто так передати відтворення на телевізор не можна. В цілому, для кінцевого споживача користування послугами інтернет-кінотеатру не можна назвати дорогим - навіть новинки, навіть прем'єрні покази рідко коштують дорожче тисячі рублів, в середньому їхня ціна 300-500 рублів, а пакети старих фільмів і зовсім в безмежне користування віддаються за суму від 100 рублів. Тобто цілком можна порівняти з походом в кінотеатр. Звичайно, можуть бути й інші ціни в залежності від того, як вдалося домовитися з правовласником, але зазвичай вартість тримається в цих межах. Формально величина щомісячних витрат складається тільки зі змісту сайту, тому що навіть його обслуговування можна передати на аутсорсинг. Однак завжди потрібно проводити різного рівня рекламні кампанії, і тут кожен місяць підприємець в залежності від наявних коштів проводить свою стратегію розвитку.

Якщо не брати до уваги конкуренцію (про яку вже було сказано), то найбільшою проблемою легального інтернет-кінотеатру стає все-таки менталітет людей, тому що в більшості своїй російський глядач звик не платити за фільми. Набагато простіше зайти на сайт і переглянути фільм безкоштовно, перечікуючи завантаження реклами. Багато хто навіть не пробували скористатися платними сервісами. Не всі також мають можливість оплачувати покупку фільму, не виходячи з дому, навіть не дивлячись на підтримку великого числа різних платіжних систем, і це причому пов'язане з лінню людини, тому що, наприклад, реєстрація в QIWI-гаманець (QIWI-Wallet) не займе і десяти хвилин, а поповнення рахунку можливо в найближчому терміналі оплат послуг стільникового зв'язку. Тому головне завдання - виховати сучасного глядача, який готовий платити за якісні послуги, а не користуватися низькоякісними піратськими сервісами. На жаль, для того, щоб ситуація змінилася і змінилася свідомість споживача, має пройти немало часу і має бути витрачено чимало зусиль всієї спільноти інтернет-прокатників фільмів.

Матіас лауданумом
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

24.08.2015

Досвід створення компанії з розробки мобільних додатків

Запуск компанії з розробки мобільних додатків з самого початку: пошук приміщень, пошук інвестицій, про основну (початкову) ідею бізнесу і як вона змінювалася протягом року, про успіхи і невдачі.

Свій бізнес: студія web-дизайну

Якщо на старті є дійсно грамотні і досвідчені люди, то можна розраховувати на виграш у конкурентній боротьбі навіть з провідними компаніями на місцевому ринку. В іншому випадку навіть при великих ...

Як відкрити бізнес по розробці відеоігор

Діяльність по розробці відеоігор пов'язана з серйозними ризиками. Геніальний проект може отримати визнання і навіть зробити переворот в ігровій індустрії, але при цьому нахабно окупитися, ...

Як відкрити свою електронну бібліотеку

Мінімальна сума для відкриття електронної бібліотеки - близько 200 тисяч рублів, а з урахуванням фонду оплати праці - щонайменше 250 тисяч рублів, однак багато компаній вкладають мільйони рублів для з ...

Свій бізнес: сайт спільних закупівель

Сайт спільних закупівель - дуже вигідний і перспективний вид бізнесу, тільки підійти до нього потрібно з усією відповідальністю і орієнтуватися, а значить бути гнучким і вміти підлаштовуватися, не тільки на ...

Як відкрити свій бізнес на мобільних додатках - поради практика

Власним досвідом відкриття "з нуля" свого успішного бізнесу на мобільних додатках з нами поділиться підприємець Євген Пономаренко.

Як організувати комп'ютерний клуб (інтернет-кафе)

На комп'ютерний клуб в 20 місць буде потрібно 500 тисяч рублів з урахуванням покупки щодо хороших машин. Якщо все ж йде ухил в інтернет-кафе, то можна замовити апарати по 15-20 тисяч - вони бу ...

Свій бізнес: студія SEO-оптимізації сайтів

Стартовий капітал для відкриття студії SEO-оптимізації сайтів становить округлено 240 тисяч рублів. Кожен новий замовлення дозволяє швидше окупити проект, при нормальних умовах для чого буде потрібно б ...

Як відкрити свій бізнес з розробки on-line ігор

Рентабельність бізнесу з розробки on-line ігор безпосередньо залежить від кількості гравців, якщо їх стає дуже багато, то можна говорити про рентабельність в кілька сотень відсотків, хоча і доведеться ...

Свій бізнес: ведення свого каналу на Youtube

Ведення свого каналу на Youtube навряд чи можна назвати повноцінним бізнесом, проте в деякій мірі це відноситься до підприємницької діяльності. Тим більше, що сьогодні є реальні приклади т ...

Бізнес на цільових лідах: пошук та продаж "теплих" клієнтів

Витрати на відкриття бізнесу з пошуку і продажу "теплих" клієнтів не можна назвати великими. Оренда приміщення буде обходитися від 30 тисяч рублів, облаштування офісу - близько 100 тисяч, а також близько 2 ...

Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал

Зберегти

Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью:

У разі російських серіалів цієї проблеми, звичайно ж, немає, але хто коли-небудь бачив стоїть російський серіал?

Дополнительная информация

rss
Карта