Свій бізнес: сайт спільних закупівель

  1. Як відкрити свій бізнес з розробки on-line ігор
  2. Свій бізнес: ведення свого каналу на Youtube
  3. Дисконт-сайт або свій бізнес на знижки в інтернеті
  4. Досвід створення компанії з розробки мобільних додатків
  5. Свій бізнес: студія web-дизайну
  6. Бізнес на цільовіх лідах: пошук та продаж "теплих" КЛІЄНТІВ
  7. Свій бізнес: студія SEO-оптимізації сайтів
  8. Як відкрити свій бізнес на мобільних додатках - поради практика
  9. Свій бізнес: інтернет-кінотеатр
  10. Як заробити на колективних знижки
  11. Як заробляють на продажу знижок
  12. Як відкрити свою електронну бібліотеку

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Оптом дешевше, ніж в роздріб - природне правило, відоме кожному. Тільки ось кінцевий споживач змушений переплачувати за товар, який надходить йому не безпосередньо від виробника, а через одного або навіть декількох посередників. В цьому випадку націнка на товар іноді в кілька разів перевищує собівартість. Безумовно, люди хочуть економії, і до недавнього часу здавалося, що існування роздрібних торговців - сувора необхідність. Все змінилося з ідеї, яка дозволила покупцям купувати для особистого користування товар в роздріб. Через інтернет це зробити тепер дуже просто. Через сайт спільних закупівель.

Що собою являють такі портали? За своєю суттю це сайт, на якому можна оптом придбати продукцію практично будь-яку, головне, щоб знайшлося достатньо споживачів, готових одночасно зробити замовлення. Таким чином формується оптова партія, яка поставляється в певне місце (зазвичай покупці координуються з одного міста), звідки її споживачі і забирають. Кожен бере собі одиницю продукції, і всі задоволені - покупець отримав товар за оптовими цінами (ну, майже за оптовими), виробник продукцію реалізував. Роздрібний посередник не потрібен. Тобто абсолютно. Таким способом купити можна все, що завгодно, головне - знайти необхідну кількість людей, готових у складчину придбати всю партію і, звичайно, ще якийсь час чекати, поки людей буде достатньо для формування повної партії вантажу. Звичайно, це не настільки зручно, як піти в магазин і купити одиницю товару тут і зараз, але часом економія дійсно вражає. Завдяки мережі інтернет можна швидко знайти споживачів навіть на відносно незатребуваний і тому рідко де реалізований товар. Загалом, дуже зручно, а головне - вигідно.

Деякі власники сайтів спільних закупівель і зовсім бачать в своєму бізнесі майбутнє торгівлі, позбавлене повністю від роздробу (або хоча б дрібної роздробу). Як це позначиться на економіці в цілому - сказати важко, це занадто складний механізм, але якщо заявлені ідеї дійсно виявляться реалізовані, то дрібних підприємців, зайнятих у торгівлі, чекає не надто світле майбутнє. З іншого боку, ніхто не заважає самому відкрити такий сайт, отримуючи комісію з кожної угоди. А їх може бути дуже багато, якщо грамотно підійти до організації своєї справи.

Сьогодні на ринку існує чимало компаній, які займаються подібними послугами. Тобто знайти зараз сайт, на якому можливі спільні закупівлі - не проблема, але це стосується тільки щодо великих міст. З іншого боку, багато сайтів пропонують масові закупівлі клієнтам навіть не з конкретного міста, а з цілого регіону. В общем-то, далі покупці можуть самі приїхати в центральний місто свого краю або області. Тобто сайт охоплює відразу споживачів з багатьох населених пунктів, а великі компанії мають представництва відразу в декількох регіонах. Тобто конкуренція може бути досить серйозною.

Однак далеко не кожна компанія пропонує досить багато продукції на своєму сайті, а також пропонує великий список виробників. Тому, вивчивши ринок, можна визначити нішу, яка є відносно вільною від і висунути абсолютно раніше не мають місце бути пропозиції. Це може бути досить актуально, при цьому потрібно точно визначити, що готові споживачі купувати в такому форматі. За своєю суттю сайт спільних закупівель обмежений кілька в можливих видах товарів, що продаються, тому що це зазвичай товари тривалого вжитку (техніка, одяг, прикраси), а продавати продукти або інші дешеві товари першої необхідності навряд чи вийде - просто навіщо це потрібно, коли товар необхідний якомога швидше. Ринок цей тільки розвивається, змагатися з конкурентами доведеться в будь-якому випадку, тому що вони також прагнуть збільшувати асортимент, постійно будуть з'являтися нові гравці, але шанси зайняти своє місце досить високі. Тільки відразу потрібно готуватися до серйозної боротьби за свого споживача.

Щоб почати роботу, потрібно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Можна оформитися і як індивідуальний підприємець, але якщо є необхідність в реєстрації юридичної особи, то кращою формою є товариство з обмеженою відповідальністю. І індивідуальному підприємцеві, і юридичній особі у формі ТОВ доступна спрощена система оподаткування, що передбачає перерахування на користь держави не більше 6% від доходів або 15% від операційного прибутку. Сама діяльність важко піддається класифікації, але найкраще підходить (ОКПД 2) 63.12 Зміст порталів в інформаційно-комунікаційної мережі Інтернет або ж (ОКПД 2) 63.11 Послуги з обробки даних, розміщення і взаємопов'язані послуги. Так як сайт буде виступати саме як посередник, то йому не потрібно отримання спеціальних ліцензій або дозволів, тому не потрібно багато часу і грошей на реєстрацію.

Робота в цьому бізнесі може бути налагоджена в абсолютно різних форматах. Для початку потрібно визначитися, яку роль буде виконувати підприємець в угоді. Найпростіший варіант - надання просто інформаційного майданчика для укладення угод, і таким чином користувачі самі розбираються і ведуть переговори з постачальниками. Звичайно, така робота може бути дуже перспективною, тому що бізнесмен, фактично нічого не роблячи, буде просто отримувати відсоток від угод. Однак в цьому випадку кількість звернень і успішних угод буде незначним, тому що далеко не кожна приватна особа в стані вести переговори і розбиратися з постачальниками, тобто серед групи людей, які бажають замовити однотипний товар, повинні виявитися організатори, які візьмуть на себе відповідні питання. А вони можуть з'явитися далеко не завжди. Тому сайт в більшості випадків - це тільки місце замовлень, але підприємець повинен надавати повноцінний сервіс, розбираючи надходять заявки, знаходячи виробників, оформляючи вантажі і організовуючи доставку, причому деякі компанії навіть мають власний склад видачі замовленої продукції, що позбавляє споживачів від необхідності самим вирішувати питання з місцем доставки і видачею вантажу.

Якщо було вирішено все ж надавати просунутий сервіс своїм покупцям, то потрібно подбати про оренду складу і офісу, при цьому при необхідності ці дві структурні одиниці можуть розташовуватися в різних районах міста. Однак головна умова - зручність вивезення та відвідування. І якщо склад все ж може бути де-небудь на околиці, то офіс - обов'язково в центрі. Якщо торгівля йде малогабаритними товарами, то можна організувати пункт видачі, out-post, це трохи дешевше, та й клієнтам зручніше, та й утримувати його можна в центральних або ділових кварталах міста. Розмір приміщення розраховується в залежності від обсягів вступників та зберігаються вантажів, не можна забувати, що навіть малогабаритні товари будуть надходити оптовими партіями, тому маленькими приміщеннями не обійтися. Втім, при грамотній логістиці можна орендувати відносно невеликий склад / відкрити невеликий пункт видачі, тому що в цьому випадку товар не буде довго лежати в очікуванні замовника.

Що стосується офісу, то він працює в більшості випадків в якості представництва, знову ж таки, можна обійтися і зовсім без нього, організувавши на складі або в пункті видачі невелику вже перевірений адміністратором сайту приміщення. Вартість оренди приміщень сильно залежить від міста роботи і місця розташування в ньому. Також потрібно виділити деякі кошти на внутрішнє обладнання своїх приміщень, тут потрібна буде меблі та офісна техніка, можливо, доведеться зайнятися ремонтом, для роботи на складі може знадобитися відповідне обладнання. Такий формат ведення бізнесу - найбільш повний і складний, не кожна компанія займається організацією такого складного сервісу, і потрібно розуміти, що іноді він дійсно не потрібно.

Але найголовніше в цьому бізнесі - звичайно ж, сам сайт. Тут у підприємця три варіанти старту. Перший і найпростіший - це робота по франшизі. Що це таке, які переваги і недоліки у такого формату роботи, пояснювати, думається, не потрібно. Відзначимо, що головний недолік - обмеженість в можливостях, підкріплена серйозними відрахуваннями. Другий варіант - замовити розробку та подальше обслуговування сторонньої організації. Це дає підприємцю свободу в своїй роботі, позбавляє його від змісту свого штату програмістів, в цілому - це робота з аутсорсером, тільки от від аутсорсера залежить дуже і дуже багато. Третій варіант, мабуть, найскладніший, але при цьому і найперспективніший - розробка сайту своїми силами. Тут потрібні співробітники, їм доведеться платити заробітну плату як штатним працівникам, всі проблеми і складності в підтримці сайту лягають на самого підприємця, проте саме цей формат роботи дає можливість в майбутньому почати продавати свої напрацювання для сайту або ж пропонувати франчайзинговий договір. Кожен визначає для себе сам, що йому краще і що доцільніше. Свої переваги і недоліки є в будь-якому вигляді, і в кожній конкретній ситуації свої особливості.

В даний час існує вже кілька компаній, які пропонують договори франшизи для роботи в рамках одного підприємства. Це дозволить підприємцю максимально швидко вийти на ринок і отримати чужий досвід в своїй роботі. Багато такі компанії зацікавлені в збільшенні своїх ринків, тому пропонують підприємцям-початківцям в інших містах, де у них немає представництв, співпраця. На свою територію вони їх, звичайно, не пускають. Якщо працювати доведеться не по франшизі, то потрібно розуміти, що підтримка такого сайту - не просто створення сторінки з каталогом. Тут потрібен сайт з великим функціоналом і можливостями, причому тут потрібно не просто сторінку підтримувати, а постійно розвивати. Плюс до цього потрібно додати критично важливу оптимізацію, хоча її актуальність змінюється в залежності від кількості прямих конкурентів в регіоні. Залежно від цього змінюється і складність оптимізації, а значить, і її вартість і час, який потрібно на поліпшення сайту. Не варто забувати і те, що на інтернет-порталі повинна бути підтримка всіх можливих (або максимально можливих) платіжних систем. Безготівковий розрахунок в цьому напрямку дуже важливий, без нього можна втратити величезну кількість клієнтів. Сам сайт зовні повинен вигідно відрізнятися від конкурентів, ергономіка, правильне розташування елементів, хороший дизайн і маркетинговий підхід до оформлення.

Для всього цього потрібно залучити відповідних фахівців. Тобто це цілий штат професіоналів, які володіють величезним досвідом і знаннями. Для створення сайту потрібно кілька програмістів, при цьому їм допомагають дизайнери і маркетологи. Останні займаються не тільки і не стільки сайтом, скільки просуванням послуг компанії на ринку. Створення сайту-каталогу є досить складним заняттям, і не тільки з технічної точки зору, але і з позиції дизайну. Дилетантам тут не місце, втім, багато сайтів спільних закупівель були створені буквально «на коліні» недавніми випускниками відповідних училищ. Тільки було це на етапі формування такого ринку, зараз майже всі гравці вдосконалили свої сайти.

Не можна забути про наймання фахівців, які займаються іншими сферами діяльності підприємства - співробітники складу, люди на адміністраторських і організаторських посадах; все той же відділ маркетингу і, при повноцінній роботі з доставкою товару, логістики. Тут знову ж таки: теоретично сайт може бути розроблений двома людьми і ними ж підтримуватися, а всі інші функції передані на аутсорсинг або зовсім не надаватися. У компанії, яка надає весь комплекс послуг і відповідний сервіс, штат буде досить великим. Так, на аутсорсинг краще передати всі бізнес-процеси, які не відносяться до отримання прибутку організації, навіщо тримати штатних бухгалтерів, коли всю роботу можна виконати віддалено за менші гроші, а охорона і забезпечення безпеки складу краще довірити професіоналам своєї справи - приватної охоронної організації.

Ще один важливий момент організації свого бізнесу - пошук постачальників. В принципі, сайт спільних закупівель може працювати тільки з тими компаніями, які погодилися на співпрацю, тобто знайти виробника, зібратися і купити у нього партію продукції все-таки можна, але це і тягне за собою організований процес, в якому потрібен посередник, якщо приватні особи самі не об'єднуються в організацію або хоча б не знаходять індивідуального підприємця для укладення угоди. До того ж виробникові потрібно запропонувати досить вигідні умови, щоб він взагалі розглядав варіант роботи за такою схемою. І все це лягає на плечі посередника - тобто підприємства сайту спільних закупівель. Ось навіщо потрібні на додаток фахівці з переговорів, хоча в перший час підприємець може і сам знаходити і вести переговори з виробниками.

До речі, багато співпрацюють не тільки безпосередньо з виробником, а й з великими оптовими постачальниками, тому що це може бути навіть вигідніше або просто зручніше. В результаті постачальник повинен погодитися на такі відпускні ціни, які будуть цікаві йому самому, посереднику і, звичайно ж, кінцевому споживачеві. Також від кількості постачальників, вірніше навіть від асортименту пропонованої продукції, буде залежати процвітання компанії, проте мати занадто багато позицій в каталозі може бути шкідливо, тут потрібно ранжування товарів. До речі, останнім часом з'являються сайти, на яких оптовики пропонують свої продукти, і їх потрібно відвідати, щоб дізнатися про пропозиції на ринку взагалі. Також увагу можна звернути на тих, хто торгує конфіскованим на митниці товаром, зазвичай в цьому випадку економія досягається досить істотна.

Безумовно, чим якісніший сервіс пропонує посередник, тим більшу націнку на партію вантажу він змушений встановлювати. Весь його заробіток - саме відсоток від вартості партії товару, закладений спочатку в вартість для кінцевого споживача. Саме тому покупці не можуть купити товар саме за оптовими цінами - ціна все одно буде дещо вищою, хоча ця ж націнка рівномірно розподіляється по вартості кожної одиниці товару і для одного споживача не є суттєвою. Рідкісний товар має націнку в 20%, хоча є випадки, коли посередник намагається встановлювати націнку в кілька сотень відсотків, але це можливо тільки в разі покупки дешевого товару, який через сайти спільних закупівель набувають досить рідко. Як би там не було, працювати доведеться з кожною позицією, визначаючи її оптимальну вартість і потребу. У деяких випадках можна зіткнутися з тим, що посередник навіть закуповує популярний товар на свій склад за власні кошти, проте в більшості випадків це просто виводить з обороту грошові кошти, та й ризики збільшуються. В цілому можна сказати, що такий вид бізнесу - дуже вигідний і перспективний, тільки підійти до нього потрібно з усією відповідальністю і орієнтуватися, а значить бути гнучким і вміти підлаштовуватися, не тільки на кінцевих споживачів, але і на постачальників продукції.

Матіас лауданумом
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу


29.05.2015

Як відкрити свій бізнес з розробки on-line ігор

Рентабельність бізнесу з розробки on-line ігор безпосередньо залежить від кількості гравців, якщо їх стає дуже багато, то можна говорити про рентабельність в кілька сотень відсотків, хоча і доведеться ...

Свій бізнес: ведення свого каналу на Youtube

Ведення свого каналу на Youtube навряд чи можна назвати повноцінним бізнесом, проте в деякій мірі це відноситься до підприємницької діяльності. Тим більше, що сьогодні є реальні приклади т ...

Дисконт-сайт або свій бізнес на знижки в інтернеті

Ідея бізнесу з торгівлі знижками в рунеті родом з Північної Америки. Дисконтні сайти називають «группон-клони» за назвою першого сайту, реалізувати таку ідею - Groupon.com. Сайт-дисконт ті ...

Досвід створення компанії з розробки мобільних додатків

Запуск компанії з розробки мобільних додатків з самого початку: пошук приміщень, пошук інвестицій, про основну (початкову) ідею бізнесу і як вона змінювалася протягом року, про успіхи і невдачі.

Свій бізнес: студія web-дизайну

Якщо на старті є дійсно грамотні і досвідчені люди, то можна розраховувати на виграш у конкурентній боротьбі навіть з провідними компаніями на місцевому ринку. В іншому випадку навіть при великих ...

Бізнес на цільовіх лідах: пошук та продаж "теплих" КЛІЄНТІВ

Витрати на відкриття бізнесу з пошуку і продажу "теплих" клієнтів не можна назвати великими. Оренда приміщення буде обходитися від 30 тисяч рублів, облаштування офісу - близько 100 тисяч, а також близько 2 ...

Свій бізнес: студія SEO-оптимізації сайтів

Стартовий капітал для відкриття студії SEO-оптимізації сайтів становить округлено 240 тисяч рублів. Кожен новий замовлення дозволяє швидше окупити проект, при нормальних умовах для чого буде потрібно б ...

Як відкрити свій бізнес на мобільних додатках - поради практика

Власним досвідом відкриття "з нуля" свого успішного бізнесу на мобільних додатках з нами поділиться підприємець Євген Пономаренко.

Свій бізнес: інтернет-кінотеатр

Легальний кінотеатр також може заробляти на рекламі або на продажу «квитків», до яких належать не тільки надання доступу на одноразовий перегляд, але і підписки і право на завантаження. Те е ...

Як заробити на колективних знижки

Сайт openbusiness.ru в рамках спільного проекту Співтовариства Інформаційних порталів, Сприяють Розвитку Малого Бізнесу продовжує цикл інтерв'ю з успішними підприємцями, готовими поділитися ...

Як заробляють на продажу знижок

Силу чарівного слова «дисконт» давно оцінили вітчизняні торгові мережі, які торгують зі знижками. Набагато менше в Росії дисконтних систем, які об'єднують під одним брендом магазини, кафе і парі ...

Як відкрити свою електронну бібліотеку

Мінімальна сума для відкриття електронної бібліотеки - близько 200 тисяч рублів, а з урахуванням фонду оплати праці - щонайменше 250 тисяч рублів, однак багато компаній вкладають мільйони рублів для з ...

Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал

Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью:

Що собою являють такі портали?

Дополнительная информация

rss
Карта