TeamViewer. програма для віддаленого доступу, адміністрування (Частина 2)

  1. Налаштування і головне меню
  2. Підключення в режимі віддаленого управління
  3. Голосовий зв'язок і передача файлів
  4. конференція

ЗМІСТ: Показати

В   попередній частині статті   ми ознайомилися з процесом установки, а також основними принципами роботи В попередній частині статті ми ознайомилися з процесом установки, а також основними принципами роботи. Програма для віддаленого доступу TeamViewer, призначена для управління віддаленим комп'ютерами. Перейдемо від теорії до практики. У цій частині ми розглянемо процес управління більш детально, а заодно ознайомимося з деякими настройками і особливостями використання цього додатка.

Налаштування і головне меню

Головне меню TeamViewer складається всього з трьох пунктів: "Підключення", "Додатково" і "Довідка". У розділі "Підключення" ви можете налаштувати неконтрольований доступ до комп'ютера, а також надіслати запрошення партнеру.

Перша опція дозволяє отримати до програми в будь-який час з будь-якого іншого комп'ютера. Для того щоб скористатися другою опцією, вам буде потрібно встановити додаткове програмне забезпечення, скачати яку можна з сайту розробника. Йдемо далі.

У розділі меню "Додатково" відкрийте підпункт "Опції". Тут ви можете налаштувати конфігурацію сполуки, зовнішній вигляд відображення робочого столу віддаленої машини, відрегулювати якість аудіо і відео для проведення конференцій, змінити який відображається логін, пароль, встановити права доступу, а також відредагувати інші параметри.
У розділі меню Додатково відкрийте підпункт Опції

Підключення в режимі віддаленого управління

Як вже було сказано, програма для віддаленого доступу TeamViewer використовує три основних типи підключення: режим віддаленого управління, режим передачі файлів і організація мережі VPN по окремому каналу.

Встановимо з'єднання в першому режимі. Введіть в поле "ID партнера" ​​ідентифікатор, присвоєний комп'ютера до якого ви маєте намір підключитися, а потім в віконці введіть пароль віддаленої машини і натисніть "Вхід в систему".

Після того як з'єднання буде встановлено, у вікні, ви побачите робочий стіл іншого користувача.

Зверніть увагу на затемнене віконце в нижній правій частині монітора. Це вікно належить самому TeamViewer, але не тому, що встановлений на вашому комп'ютері, а тому, що в даний момент запущений на машині вашого партнера.
Зверніть увагу на затемнене віконце в нижній правій частині монітора
У верхній частині вікна розташована панель основна управління, що складається з шести вкладок.



Відкривши вкладку "Дії" ви побачите в випадаючому списку ряд команд, що дозволяють виробляти деякі операції, недоступні з інтерфейсу іншої операційної системи.

Наприклад, ви можете передавати команди, що викликаються за допомогою "гарячих" клавіш. Активувавши цю опцію, ви дозволите додатком перехоплювати натискання "гарячих" клавіш і передавати їх на інший комп'ютер.

Вкладка "Дії" містить команди віддаленої перезавантаження, виходу із системи, блокування комп'ютера і опцію зміни ролей між партнерами. Ще однією цікавою опцією є "Чорний екран".

Її активація призведе до того, що користувач іншого комп'ютера більш не зможе спостерігати за вашими діями. Вкладка "Перегляд" відповідає за відображення робочого простору віддаленої машини.

Тут ви можете налаштувати якість картинки, змінити масштаб, дозвіл монітора, приховати шпалери і т.д. Особливий інтерес представляє опція показу курсора другого комп'ютера.

Даний інструмент дозволить вам спостерігати за переміщеннями курсора миші вашого партнера.

Голосовий зв'язок і передача файлів

Наступна вкладка "Аудіо / Відео" призначена для встановлення між двома користувачами відео або аудіозв'язку.

Наприклад, включивши голосовий зв'язок по IP-протоколу, ви зможете спілкуватися зі своїм партнером голосом, немов по телефону.

Для відеозв'язку вам знадобитися підключена веб-камера. Так само ви можете поспілкуватися в чаті або організувати конференц-телефонію.

На жаль, TeamViewer не підтримує розраховані на багато користувачів розмови на кшталт Скайпу, і щоб скористатися даною опцією вам доведеться скористатися послугами телефонних компаній, вказавши PIN код вашого форуму і країну проживання.
На жаль, TeamViewer не підтримує розраховані на багато користувачів розмови на кшталт Скайпу, і щоб скористатися даною опцією вам доведеться скористатися послугами телефонних компаній, вказавши PIN код вашого форуму і країну проживання
Скориставшись таким пунктом меню, ви можете організувати пряму передачу файлів між комп'ютерами. Для більш зручного обміну даними в TeamViewer є спеціальний файловий менеджер, що чимось нагадує Total Commander.

Для того щоб передати або прийняти той чи інший файл, виділіть його мишкою і натисніть кнопку "Відправити" або "Отримати".

Можливості даного менеджера включають видалення файлів, оновлення даних, швидкий перехід в кореневу директорію, а також створення нових директорій.

У вкладці "Додатково" містяться інструменти, призначені для відеозапису поточного сеансу, зняття скріншотом, перегляду характеристик іншої операційної системи, а також організації VPN мережі.
У вкладці Додатково містяться інструменти, призначені для відеозапису поточного сеансу, зняття скріншотом, перегляду характеристик іншої операційної системи, а також організації VPN мережі

конференція

Іншим цікавим і не менш корисним інструментом TeamViewer є Конференція. Даний режим дозволить вам демонструвати свій робочий стіл, а також всі здійснювані вами дії іншим учасникам.

На відміну від режиму віддаленого управління, де зв'язок встановлювалася з одним користувачем, в режимі конференц-зв'язку можна спілкуватися відразу з декількома людьми, виконуючи при цьому роль або ініціатора (провідного), або запрошеного.

Якщо ви є ініціатором, для того щоб почати сеанс досить натиснути кнопку "почати бліц-конференцію" і, слідуючи вказівкам майстра, розіслати запрошеннями іншим користувачам.

Якщо ж ви є запрошеним, використовуйте для підключення наданий провідним пароль, який необхідно буде ввести в поле ID конференції.
Якщо ж ви є запрошеним, використовуйте для підключення наданий провідним пароль, який необхідно буде ввести в поле ID конференції
Також для під'єднання можна використовувати спеціальний модуль QuickJoin, що завантажується автоматично за наданою в запрошенні посиланням.

Даний модуль вже містить все необхідне для підключення, так що вам не доведеться вводити будь-які дані.

Досить запустити додаток QuickJoin і натиснути кнопку "Приєднатися". Існує й інший, альтернативний метод підключення, який здійснюється через веб-інтерфейс.
Досить запустити додаток QuickJoin і натиснути кнопку Приєднатися
Після того як буде запущена конференція, в правій частині екрану відкриється панель, яка містить сім вкладок.

Тут ви можете запрошувати інших користувачів, організовувати телефонну конференцію і голосовий і зв'язок по IP-протоколу, передачу відео через веб-камеру, спілкуватися в чаті, обмінюватися файлами, управляти демонстрацією екрану, а також скористатися опцією "Біла дошка" - інструментом малювання по екрану монітора.
Тут ви можете запрошувати інших користувачів, організовувати телефонну конференцію і голосовий і зв'язок по IP-протоколу, передачу відео через веб-камеру, спілкуватися в чаті, обмінюватися файлами, управляти демонстрацією екрану, а також скористатися опцією Біла дошка - інструментом малювання по екрану монітора
А зараз ми познайомимося з ще однією корисною особливістю TeamViewer, а саме управлінням комп'ютерами і контактами через веб-інтрефейс. Але для цього вам необхідно зареєструвавшись на сайті виробника, створити обліковий запис користувача.

Зробити це можна прямо з TeamViewer, натиснувши на панель "Комп'ютери та контакти". Після реєстрації та підтвердження по email ви зможете управляти своїм або комп'ютером партнера через інтернет-браузер.

При цьому крім віддаленого управління, вам будуть доступні такі функції: додавання і видалення груп, користувачів, комп'ютерів, а також пошук.

Різниця між керуванням через програму і інтернет-браузер полягає (при використанні другого варіанта) в меншому обсязі доступних функцій і більш низьку якість переданої картинки.
Різниця між керуванням через програму і інтернет-браузер полягає (при використанні другого варіанта) в меншому обсязі доступних функцій і більш низьку якість переданої картинки
наступний

І наостанок, як ми і обіцяли в першій частині огляду, скажімо пару слів про установку TeamViewer в якості системної служби Windows. Інсталяція в даному режимі дозволить мати додаток, якщо можна так сказати, завжди під рукою.

При цьому програма буде запускатися одночасно з Windows, а комп'ютер, якщо, звичайно він не буде вимкнений, завжди буде доступний.

На цій позитивній ноті завершимо наш огляд.

Орієнтований на середнього користувача, TeamViewer має масу достоїнств, яких часом позбавлені навіть більш потужні комерційні аналоги.

Без сумніву, ця програма буде корисна і системним адміністраторам, для яких віддалене управління всього лише частина їх повсякденної роботи.

Лише небагатьом TeamViewer поступається такому гіганту як RAdmin, по відношенню ж до інших додатків, призначеним для передачі даних і спілкування користувачів в мережі інтернет, TeamViewer не тільки не поступається, але і багато в чому перевершує їх по зручності і функціональності.

Дополнительная информация

rss
Карта