Технологія Adobe Flash на межі зникнення Блог Ігоря Чорноморця

  1. Facebook і Mozilla атакують Adobe і вимагають припинити використання Flash
  2. Компанія Adobe Sistem
  3. Недоліки технології Adobe Flash
  4. HTML5 або альтернатива Adobe Flash

Час читання статті: приблизно 4-5 хвилин.

З Здрастуй дорогі відвідувачі цього блогу З Здрастуй дорогі відвідувачі цього блогу!

Ви напевно помітили, що останні мої статті були присвячені створенню банерів. У першій статті я показав вам як зробити статичний рекламний банер , А в другій статті я показав як зробити анімований gif банер . Залишилося тільки показати вам як зробити Flash банер і цим я б закінчив серію статей про створення всіх можливих банерів.

Я вже почав вивчати технологію Flash і вона мене дуже вразила. Завдяки цій технології можна творити чудеса. Для прикладу я покажу вам проект, який був створений за мультимедійної технології Флеш. Ось дивіться, тільки будьте обережні і притримайте щелепу, щоб вона не відвалилася від подиву!

Ну як, подивилися? Вмерти, на так?

І так, давайте не будемо відволікатися і підійдемо до головної суті статті. А суть статті полягає в тому, що шановний Тім Ворон повинен буде задуматися про подальший розвиток свого бізнесу, так як є ймовірність того, що мультимедійна технологія Adobe Flash незабаром залишиться в минулому і можливо зовсім припинить своє існування.

Давайте про все більш детально ...

Зміст статті

Facebook і Mozilla атакують Adobe і вимагають припинити використання Flash

Два тижні тому, Алекс Стамос (директор безпеки Фейсбук), звернувся до адміністрації компанії Adobe, за допомогою свого твіттер аккаунта, з проханням про припинення подальшої розробки та оновлення мультимедійної технології Flash. Також він звернувся до розробників всіх браузерів з пропозицією відмовитися від використання та впровадження відомого плагіна Adobe flash player.

Через деякий час розробники відомого браузера Mozilla Firefox підтримали Алекса і моментально випустили нове оновлення, в якому технологія Flash за замовчуванням заблокована.

Давайте спочатку розберемося, що таке Флеш технологія. У чому її переваги і недоліки. І тоді ми зрозуміємо, чому було таке жорстку вимогу від таких монстрів як Фейсбук і Мозилла.

Компанія Adobe Sistem

Adobe Sistem - це грандіозна компанія, яка розробила мультимедійну платформу Adobe Flash, для створення веб-додатків або мультимедійних презентацій, які широко використовується для рекламних банерів, анімації, ігор, а також для відтворення на веб-сторінках відео і аудіозаписів.

Якщо говорити простими словами, то без технології Flash до недавнього часу, ми не змогли б дивитися багато відео ролики в інтернеті, грати в ігри, милуватися тривимірної анімацією і т.п. Без цієї технології, Тім Ворон, не зміг би зробити такий геніальний сайт, який я вам показав вище.

Так в чому проблема? Чим компанія Adobe не догодила Facebook?

Недоліки технології Adobe Flash

1) І так, перший і найважливіший недолік цієї технології, це наявність величезних дірок безпеки, завдяки яким, хакери легко впроваджуються в серця веб ресурсів і роблять з ними абсолютно все, що побажають.

Простими словами, код плагінів Флеш має якусь вразливість і цим прекрасно скористалися професійні хакери, заволодівши всією інформацією сайтів і запровадивши в них троянів і вірусів.

2) Як вам відомо, технологію Flash не підтримує ні один мобільний пристрій. Тобто, заходячи на сайт з мобільного пристрою, в якому присутня Флеш, ви не зможете насолодитися її красою.

Якщо чесно, то мене це дуже дивує. Як компанія Adobe Sistem не зволили розробити плагіни для мобільних пристроїв? Адже ми живемо в епоху мобільного зв'язку. З кожним днем ​​число користувачів мобільними пристроями росте як на дріжджах.

Можливо це через те, що ще в 2010 році Стів Джобс відмовився від використання Флеш технологій на платформах Apple, аргументуючи це тим, що дана технологія споживає багато енергії і вважається небезпечною. Але ж крім айфонів і айпод існує платформа Android! Чому б не розробити технологію для них? Мені цього не зрозуміти, а вам?

3) Як я вже написав, Flash споживає багато енергії і надає серйозне навантаження на сервер. Зверніть увагу на сайти, які зроблені на цій технології. Всі такі сайти завантажуються досить довго, а це не в малому ступені може вплинути на поведінкові фактори, які так важливі на сьогоднішній день для просування в пошукових системах. Навіть не обов'язково, щоб весь сайт був зроблений на Флеш, досить лише кілька Flash банерів в сайтбаре і це вже трохи гальмує сайт.

До речі, якщо ви до сих пір не знаєте як перевірити швидкість завантаження сторінок сайту , То почитайте будь ласка мою статтю на цю тему.

4) Пошукові системи досі не навчилися індексувати і визначати якість інформації, зробленої на технології Flash. Тобто, якщо ви встановили флеш банер, то він ніколи не потрапить в пошукову видачу по картинках.

Я думаю, що цих недоліків цілком достатньо, щоб хоча б задуматися про припинення використання флеш технологій на вашому сайті.У так не вважаєте? Поділіться своєю думкою в коментарях.

Ну, припустимо, що я вас переконав і ви перестанете використовувати Флеш, але що робити величезній кількості популярних сайтів, які протягом багатьох років працюють на цій технології і завдяки їй стали такими відомими і просунутими?

Пам'ятайте, публікацію Алекса Стамос в твіттері? Так ось він пропонує альтернативу плагинам Flash, яка буде набагато якісніше та безпечніше. А саме це - технологія HTML5.

HTML5 або альтернатива Adobe Flash

Про те, що таке html і html5 ви можете прочитати в вікіпедії , А я розповім тільки коротко.

В принципі, в технології html5 реалізовано дуже багато можливостей, завдяки яким, браузери зможуть використовувати і керувати графічними і мультимедійними об'єктами в мережі, без необхідності використання сторонніх плагінів, типу flash player.

Наприклад Youtube вже давно відмовився від flash і перейшов на плеєр, заснований на HTML5

А ви звернули увагу на браузер Chrome? Скільки разів вже були збої в плагіні Flash? У мене це відбувається постійно. Можливо, Google це робить не випадково? Може бути Google ненароком бажає теж позбутися цієї технології, але не хоче відкрито в цьому зізнатися?

Давайте підсумуємо.

Я завжди вважав, що будь-яке висловлювання представників великих компаній, це не просто їх думку, а жирний натяк Я завжди вважав, що будь-яке висловлювання представників великих компаній, це не просто їх думку, а жирний натяк

Тобто, якщо глава безпеки Facebook, керівник браузера Mozilla, Стів Джобс і Youtube дають нам зрозуміти, в який бік вони йдуть, то ми не можемо це ігнорувати.

Так що буде з технологій Flash? Невже ми є свідками її останніх днів існування?

Пам'ятайте, на самому початку статті я написав, що хотів опублікувати інструкцію про створення flash банера? Швидше за все цього не відбудеться.

Треба дивитися в майбутнє а майбутнє для мультимедійних технологій це вже не флеш, а HTML5. Так що будемо вивчати.

П.С.

Нещодавно, у мене взяв інтерв'ю мій хороший знайомий і цікавий блогер Костя Бабій. Якщо у вас з'явиться бажання його почитати, то ласкаво просимо до нього на блог. Буду радий почути ваші враження в коментарях.

На цьому я з вами прощаюся і до нових зустрічей. Бувай

З повагою, Ігор Чорноморець

Ну як, подивилися?
Вмерти, на так?
Так в чому проблема?
Чим компанія Adobe не догодила Facebook?
Як компанія Adobe Sistem не зволили розробити плагіни для мобільних пристроїв?
Чому б не розробити технологію для них?
Мені цього не зрозуміти, а вам?
У так не вважаєте?
Пам'ятайте, публікацію Алекса Стамос в твіттері?

Дополнительная информация

rss
Карта