Wi-Fi - технологія для організації локальних бездротових мереж на базі стандарту IEEE 802.11. Швидкість передачі даних по протоколу 802.11b - до 11 Мбіт / сек, 802.11g - до 54 Мбіт / с, 802.11n - до 300 Мбіт / с, 802.11ac - до до 3.39 Гбіт / с. Радіус дії Wi-Fi мережі - до 100 метрів.
2016. Google придумав, як покрити весь світ безкоштовним Wi-Fi
Гуглу вигідно, щоб безкоштовний Wi-Fi був скрізь - тоді вони будуть більше заробляти на рекламі. І, здається, вони придумали як це зробити. Мова не про міфічні повітряних кулях , Які будуть літати над землею і роздавати безкоштовний інтернет. Все набагато простіше. Гугл запропонує громадським закладам, транспортним компаніям, кабельним операторам нову платформу Google Station , Яка дозволить їм отримувати відсоток доходів з інтернет-реклами в обмін на організацію безкоштовних точок доступу Wi-Fi. Тобто якщо в вашому ресторані відвідувач зайде через ваш Wi-Fi в інтернет і натисне на оголошення Google Adwords - ви отримаєте частину доходу. Правда, поки цей проект працює (тестується) тільки в Індії, і підключитися до нього можуть тільки великі компанії.
2016. У Росії легалізували гігабітний Wi-Fi
Держкомісія з радіочастот дозволила використання в Росії стандарту WiGig. (Wi-Fi ad, IEEE 802.11 ad). Робота даної технології дозволена в діапазоні 57-66 ГГц. Стандарт WiGig створений в розвиток технології бездротової передачі даних WiFi. Він забезпечує передачу даних зі швидкістю до 7 Гбіт / с, що дозволяє WiGig замінити дротяні з'єднання. Такої швидкості достатньо, наприклад, для передачі музики і відео, він також може використовуватися для з'єднання комп'ютерів з принтерами, портативними жорсткими дисками, моніторами та іншої периферією. Але якщо традиційний Wi-Fi працює в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц, то WiGig використовує набагато більш високий діапазон. У зв'язку з цим дальність передачі даних в стандарті WiGig складає близько 10 м, причому сигнал не може обходити перешкоди.
2016. Wi-Fi Alliance анонсував новий тип Wi-Fi для IoT і пристроїв з низьким енергоспоживанням
Wi-Fi зв'язок вимагає значних витрат енергії. І це реальна проблема для пристроїв, які повинні бути маленькими, дешевими і працювати в автономному режимі місяці або навіть роки. Але зараз цю проблему, здається, поступово вирішують. Wi-Fi Alliance збирається сертифікувати стандарт Wi-Fi HaLow , Основною для якого служить незатвердження поки специфікація IEEE 802.11ah. В роботі Wi-Fi HaLow використовуються радіочастоти діапазону 900 МГц. Це дозволить пристроям працювати один з одним на великих, ніж зараз, відстанях з меншими витратами енергії. Wi-Fi HaLow буде використовуватися в розумних будинках, розумних автомобілях, цифровому охороні здоров'я і в багатьох інших сферах, включаючи важку промисловість.
2014. Стандарт Wi-Fi 802.11ac набирає популярність в корпоративних офісах
Виробник мережевого устаткування WildPackets опитав своїх бізнес-клієнтів і з'ясував, що 23% з них користуються стандартом 802.11ac в рамках корпоративної мережі. 41% респондентів говорять, що менше 10% клієнтських пристроїв, розгорнутих в організації, підтримують цю високошвидкісну технологію. На неї не збираються переходити 29% учасників дослідження. Пристрої, що відповідають стандарту 802.11ac, забезпечують швидкість передачі даних в 1,3 Гбіт / с (при дальності в десятки метрів), що в три рази вище швидкісних характеристик 802.11n. Більше половини компаній, які вже активно користуються технологією 802.11ac, представляють ринки охорони здоров'я, ІТ та телекомунікацій. Згідно із прогнозом аналітиків Strategy Analytics, до кінця 2015 року продажі електронних пристроїв (в тому числі маршрутизаторів і мережевих шлюзів), сумісних з 802.11ac, перевищать 1 млрд штук.
2014. Samsung хоче збільшити швидкість Wi-Fi в п'ять разів
Компанія Samsung говорить, що домоглася п'ятикратного збільшення швидкості з'єднання в мережах Wi-Fi. Новий стандарт отримав назву 802.11ad. Південнокорейський виробник обіцяє швидкість передачі даних на рівні 4,6 Гбіт / с проти 866 Мбіт / с у доступних сьогодні на ринку пристроїв. При цьому новий стандарт підтримує діапазон 60 ГГц, тоді як обладнання, що використовує інші технології Wi-Fi, може працювати в діапазонах 2,5 і 5 ГГц. Відзначається, що перш використання частоти 60 ГГц було неможливим на комерційному ринку, так як міліметрові хвилі, поширювані в межах прямої видимості, погано проходили крізь стіни і швидко втрачали свою потужність, що призводило до ускладнень в прийомі і до втрати даних. Поява технології 802.11ad заплановано на 2015 рік.
2009. WiGig - вбивця Wi-Fi
Організація Wireless Gigabit Alliance (в яку входять Dell, Intel, NVIDIA, LG, Microsoft, NEC, Nokia, Panasonic, Samsung і т.д.) заявила про завершення робіт над першою версією специфікації WiGig. Новий стандарт передбачає швидкість передачі даних до 7Гб / с і більше ніж в десять разів більшу пропускну здатність у порівнянні з найшвидшими сучасними Wi-Fi мережами. При цьому збережена зворотна сумісність з існуючими на ринку Wi-Fi пристроями. Однак, WiGig поступається сучасному Wi-Fi по дальності дії. Якщо Wi-Fi в приміщеннях може пов'язувати пристрої на відстані в кілька десятків метрів, то WiGig гарантує якісне з'єднання на відстані всього 10 метрів.
2009. Wi-Fi прискорять до 1Гбіт / с
Організація IEEE розпочала роботу над новою версією стандарту Wi-Fi мереж під попередньою назвою 802.11ac. Нова версія розрахована на частотні канали шириною 80 і навіть 160 МГц, що теоретично підвищить швидкість передачі даних до 1 Гбіт / с (це в 3 рази більше, ніж у 802.1n). Крім підвищення швидкості, 802.11ac забезпечить більш комфортну роботу кінцевих користувачів за рахунок більшого числа клієнтських підключень на один вузол і поліпшення роботи в умовах інтерференції або конфлікту мереж. Цілком можливо, що ресурсів частоти 2,7 Ггц, яка зараз використовується для мереж Wi-Fi, не вистачить для реалізації 802.11ac, тому не можна виключити перехід на інший перспективний частотний діапазон - 5 ГГц - який зараз використовується для стандарту WiMAX. Очікується, що остаточний варіант стандарту з'явиться в грудні 2012 р
2009. Metro Wi-Fi ще посперечається з WiMax
Американська компанія Ruckus Wireless представила рішення для створення міських Metro Wi-Fi мереж на базі технології 802.11n, вартість розгортання яких (за заявою розробників) в 5 разів менше, ніж у сучасних WiMAX-рішень з таким же охопленням території. Причому вводити в стрій таку 802.11n мережу можна поступово, додаючи до неї нові точки доступу, так що експлуатацію можна починати вже через кілька місяців після початку робіт. До складу системи входять mesh-мережу вуличних точок доступу ZoneFlex 7762, призначений для користувача бездротовий шлюз MediaFlex 2200, встановлюваний всередині приміщень, система ZoneFlex 7731 для передачі зворотного сигналу по захищеному WiFi-каналу на відстань в декілька кілометрів зі швидкістю до 300 Мбіт / с, і система централізованого дистанційного керування мережею FlexMaster, яка може обслуговувати мережу з десятків тисяч точок доступу, до яких підключені сотні тисяч клієнтів.
2009. IEEE затвердила Wi-Fi стандарт 802.11n
Організація IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) затвердила стандарт 802.11n для бездротових мереж Wi-Fi. Новий стандарт збільшує максимальну швидкість передачі даних приблизно в десять разів (до 600 Мбіт / с). Він відрізняється тим, що функціонує в двох діапазонах (2,4 ГГц і 5 ГГц), і смуги передачі даних в цих діапазонах розширені з 20 до 40 МГц. Мінкомзв'язку РФ планує незабаром затвердити новий стандарт для Wi-Fi на території Росії. Якщо все буде йти за планом, то Wi-Fi пристрої, що підтримують 802.11n зможуть проходити сертифікацію і бути використані в Росії.
2008. Google просуває Wi-Fi 2.0
За підсумками аукціону на WiMax-частоти, проведеного 18 березня Федеральною Комісією зі Зв'язку США (FCC), компанії Google не дісталося жодної ліцензії. Однак Google не збирається залишатися в стороні від ринку широкосмугового інтернету. І на це є 2 причини. У понеділок Richard Whitt, який очолює телекомунікаційний підрозділ Google представив пропозицію для FCC по покриттю США широкосмуговим інтернетом до 2010 року. Причому пропозиція полягає в тому, щоб залишити цей частотний діапазон відкритим, без надання ліцензій телеком-провайдерів, подібно як є відкритим діапазон частот сучасного Wi-Fi. При цьому в будь-якій точці може одночасно прийматися сигнал від декількох мереж, і користувач зможе вибирати, до якої підключитися. Google називає цю технологію Wi-Fi 2.0. Які стандарти пропонує використовувати Google для цієї технології поки не відомо, але очевидно, що телевізійний спектр частот дозволить завантажувати дані на швидкостях, що обчислюються в Гбіт / с. За словами Річарда Вітта, сам Google не збирається ставати телеком-провайдером і будувати свою загальнонаціональну мережу. Однак надасть підтримку інфраструктурних рішень майбутнім провайдерам, а також буде лобіювати просування відкритого широкосмугового інтернету.
2007. Інтернетом користуються 9 мільйонів українців
За даними Держзв'язку, сьогодні в Україні послугами інтернет з різною періодичністю користується близько 9 мільйонів жителів України. У 2006 році розширився доступ до мережі інтернет, впроваджувалися послуги високошвидкісного доступу до Інтернету (хDSL) та широкосмугового доступу через систему кабельного телебачення. Зокрема, компанія "Укртелеком" більше ніж в 6 разів збільшила кількість абонентів, підключених до інтернету за технологією ADSL, компанія почала надання послуги побудови віртуальних приватних мереж за технологією MPLS і ін. Число абонентів широкосмугового доступу через систему кабельного телебачення компанії "Воля" за підсумками 2006 року склало 100 тисяч абонентів. ***