- Можливі причини
- Що робити, якщо перезавантажується
- Весь час
- при включенні
- при розмові
- Відео: ЯК ВИПРАВИТИ перезавантаження
- при включенні
- камери
- GPS
- блютуз
- При запуску додатків
- При підключенні до комп'ютера
- Телефон постійно перезавантажується на Android
Нерідко трапляються ситуації, коли мобільні пристрої доводиться перезавантажувати, проте бувають і випадки, коли телефон перезавантажується сам.
Спробуємо розібратися, що можна зробити своїми силами, щоб повернути його «до життя», і в яких випадках потрібно покластися на досвід фахівців.
Можливі причини
Існує кілька основних причин перезавантаження телефону:
- механічне ушкодження (внаслідок удару або падіння);
- збій в програмному забезпеченні;
- вихід з ладу акумулятора;
- несправність елементів на друкованій платі;
- вплив вологи на пристрій (попадання під корпус апарату).
Досить часто причиною раптової перезавантаження телефону є що вийшов з ладу підсилювач потужності сигналу або акумуляторна батарея. Витрата енергії збільшується, що в підсумку призводить до аварійної перезавантаження. Заміна цих елементів проходить в лічені хвилини і не сильно б'є по гаманцю власника.
Наступним лідером за кількістю звернень користувачів мобільних пристроїв в сервісні центри є збій програмного забезпечення. Раніше встановлені в телефон додатки можуть конфліктувати між собою або ж власник гаджета припустився помилки у виборі прошивки, яка не підійшла до даної моделі телефону.
Фото: потрапляння вологи
Звичайне попадання вологи може стати причиною перезавантаження апарату нарівні з механічними пошкодженнями, отриманими в результаті падіння пристрою з висоти, через що нерідко пошкоджується основна або друкована плата.
Що робити, якщо перезавантажується
Досить часта проблема сучасних смартфонів - мимовільна перезавантаження. Нижче описані дії, які необхідно зробити, щоб відновити нормальну роботу системи.
Весь час
Причина може критися в зіпсованої батареї. Щоб переконатися в цьому, досить витягнути акумулятор з апарату, покласти на тверду поверхню і покриття. Якщо батарея легко крутиться, значить, у неї десь є опуклість або ж акумулятор вже починає розбухати.
Якщо проблема полягає саме в цьому, тоді слід заглянути в найближчий сервіс, так як роздуті батареї ремонту не піддаються.
Фото: пошкоджена батарея
У випадках, коли батарея в повному порядку, необхідно оновити програмне забезпечення, а разом з тим і встановлені раніше програми. Якщо гаджет працює на платформі Android, рекомендується зайти в Google Play і вибрати потрібні оновлення, ледачі можуть просто натиснути "Оновити все», але краще переглянути пропоновані додатки, щоб уникнути сміття в телефоні.
Після оновлення програмного, слід приступити до оновлення системи. Якщо це не допомогло, значить, необхідно звернутися в сервісний центр.
при включенні
Коли телефон мимовільно перезавантажується при включенні, можна застосувати наступні методи:
- скинути налаштування до заводських. Шанси повернути працездатність пристрою таким способом дуже велика. У кожного апарату свій метод повернення налаштувань за замовчуванням, все це можна подивитися в інструкції до пристрою;
- витягнути батарею, а потім поставити її назад через 30 хвилин.
Можливо, проблема полягає в тому, що телефон просто перегрівся, також зустрічаються випадки западання кнопки включення девайса. Якщо ж ні одні з запропонованих варіантів не дав результату, необхідно перепрошити гаджет. Це можна зробити своїми силами або ж звернутися до працівників сервісу.
Фото: перепрошивка гаджета
при розмові
У разі, коли телефон перезавантажується при вхідному дзвінку або під час розмови, велика ймовірність того, що батарея втрачає контакт з пристроєм. Пояснюється це тим, що під час тривалого періоду експлуатації виникає незначний люфт задньої поверхні акумулятора (зазор між з'єднувальними елементами).
Фото: акумуляторні батареї для телефонів
При щоденному використанні гаджета відбувається струс корпусу, що викликає роз'єднання контактів. Щоб перевірити, чи є це першопричиною збою в роботі пристрою, необхідно кілька разів його струсити. Якщо апарат знову перезавантажився, значить, слід заново перепаять з'єднувальні контакти. Простіше буде дати визначення в сервіс, якщо воно знаходиться на гарантії.
Наступною причиною некоректної роботи пристрою може бути програмний збій.
Тут застосовні три варіанти вирішення проблеми:
- перехід до стандартних налаштувань;
- оновлення прошивки;
- сервісний центр (якщо не допоміг жоден з вище представлених варіантів).
Відео: ЯК ВИПРАВИТИ перезавантаження
після поновлення
Мобільний пристрій може перезавантажуватися після прийняття необхідних оновлень. Однак і тут є підводні камені.
Для початку необхідно:
- вимкнути апарат і вийняти з нього батарею;
- через 15 хвилин поставити її на місце і знову включити пристрій.
Якщо ця процедура не дала результатів, тоді уважніше стежте за тим, які оновлення встановлюєте.
Деякі додатки можуть блокувати нормальну роботу пристрою або конфліктувати між собою. Якщо до оновлень ви не помічали відхилень в роботі гаджета, тоді вам необхідно повернутися до заводських налаштувань і знову перезавантажити апарат.
Фото: оновлення ПЗ
Причиною некоректної роботи гаджета може стати і шкідливе програмне забезпечення, яке потрапило в нього разом з оновленнями. У цьому випадку так само можна скористатися вище викладеними порадами, якщо вони не подіяли, тоді слід віддати телефон на перепрошивання.
при включенні
Ще один поширений вид неполадки - перезавантаження смартфона при включенні будь-якої програми або функції. Нижче описуються необхідні дії для її усунення.
камери
Нерідкі випадки, коли мобільні пристрої перезавантажуються після включення камери. Особливо часто страждають від цього лиха власники розрекламованих iPhone. Причина неполадки може критися в будь-якому додатку, яке «зловило вірус». Рекомендується запустити антивірус, знайти причину неспокою і перезапустити систему.
Фото: система оновлена
Якщо це не допомогло, тоді слід повернутися до стандартних налаштувань, але перед цим необхідно зробити копію всіх потрібних документів і контактів. Проблема також може бути конкретно з пристроєм самої камери, після удару або падіння з висоти біля телефону може відійти шлейф.
Спосіб лікування - розкрити гаджет і поставити його на місце. Народні умільці нерідко роблять це самостійно.
У випадку з іншими марками телефонів, рекомендується провести форматування карти пам'яті або її заміну. Якщо пошкодження не механічного характеру, то в 90% випадків на часту перезавантаження впливає несправність SD карти.
Щоб зрозуміти, що послужило причиною перезавантаження, слід згадати, чи був апарат коли-небудь упущений в воду або іншу рідину. У таких випадках пристрій може періодично перезавантажуватися, що сильно не дратує господаря, але це тільки початок.
Якщо телефон зовсім недавно випробував на собі всю красу водних процедур, тоді слід ще раз розібрати гаджет і гарненько просушити. Після таких випробувань перезавантаження при включенні камери - не найстрашніше, що могло з ним статися.
Фото: перепрошивка гаджета
GPS
Що робити, якщо відбувається перезавантаження телефону після включення GPS?
Існує кілька варіантів вирішення проблеми:
- заміна старої сім-карти (досить часто нові моделі телефонів погано взаємодіють зі старими картками);
- після падіння гаджета може виникнути пошкодження плати, що і впливає на перезавантаження системи. У цьому випадку необхідно звернутися за допомогою до працівників сервісного центру;
- заміна карти пам'яті;
- відкат налаштувань до заводських.
Фото: розбитий смарфтон
блютуз
Дана проблема досить часто зустрічається у власників телефонів HTC. Для її вирішення можна перепрошити телефон або просто ніколи не користуватися функцією передачі мультмедіа. Однак після перепрошивки апарат гарантовано буде працювати як раніше. Також можна скористатися простим скиданням налаштувань.
Фото: відключаємо блютус
Що ж стосується відключення набридливої функції, то і тут все не так просто. Через постійного перезавантаження у користувача є всього лише пару секунд, щоб відключити блютуз. Отже, необхідно вимкнути пристрій, дістати сім-карту і карту пам'яті. Так гаджет буде працювати швидше, завдяки чому у власника телефону є 10 секунд, щоб відключити блютуз, після чого знову відбудеться перезавантаження, але вже в останній раз.
При запуску додатків
Подібний казус нерідко зустрічається у телефонів Nokia.
Щоб розібратися в причині перезавантаження необхідно:
- переконатися в тому, що акумуляторна батарея в повному порядку;
- далі почекати 10 хвилин, вставити назад батарею, включити і ще раз зайти в додаток;
- якщо все залишилося як і раніше, тоді слід зробити перепрошивання.
Фото: перепрошивка смартфона
Кілька рекомендацій, як уникнути проблем з перезавантаженням буде запущено програму:
- намагатися не використовувати програми-чистильники реєстру;
- не завантажувати занадто «важкі» програми;
- користуватися тільки офіційним ПО.
При підключенні до комп'ютера
Перезавантаження телефону при підключенні до ПК можуть викликати шкідливі програми. Перевірте обидва пристрої на наявність вірусів. Якщо ж усунути загрозу на телефоні за допомогою антивірусу не вдалося, тоді слід перевстановити програмне забезпечення або скинути настройки.
Не забувайте про те, що кустарний метод перепрошивки може обернутися поломкою, яку навряд чи можна буде виправити. Якщо проблема так і не була вирішена за допомогою звичайних методів, тоді слід звернутися в сервісний центр.
Фото: підключення телефону до ПК
Телефон постійно перезавантажується на Android
Щоб повернути телефон на Android до нормального функціонування, необхідно перевірити дату останніх оновлень. Це стосується не тільки програм, а й самої системи.
Щасливі власники телефонів Samsung можуть провести експеримент - спробувати перейти в безпечний режим. Якщо гаджет не йде в перезавантаження, значить, можна сміливо стверджувати, що пристрій виснажує одне з встановлених додатків.
Щоб визначити і позбутися від нього, рекомендується обзавестися додатком Clean Master, яке і видасть причину проблеми. Цікаво, що завдяки цій програмі, користувач може побачити навіть те, чого ніколи сам не завантажував.
Це і є наслідки шкідливих програм. Після видалення програми необхідно перезавантажити пристрій.
Намагайтеся уважно і дбайливо ставитися до техніки, звичайно, механічні пошкодження піддаються виправленню, але вони тягнуть за собою більш серйозні проблеми. Звертайтеся по допомогу до фахівців сервісних центрів, тільки так можна гарантовано отримати назад справно працюючий пристрій.