Thermaltake Contact 30: стильний кулер з високою ефективністю

У грудні 2011 року компанія Thermaltake представила дві нові моделі в лінійці кулерів з технологією прямого контакту. Новинки, що отримали назву Cotact 30 і 39 відрізняються не тільки новим стильним дизайном, але і підтримкою всіх сучасних типів процесорного сокета, включаючи LGA 2011, а також високою ефективністю для процесорів з виділенням тепла до 160Вт і 180Вт, відповідно. Між собою нові моделі відрізняються лише числом вентиляторів, встановлених на радіаторі. Модель Cotact 30 обладнана одним вентилятором, в той час як Cotact 39 має два вентилятори. У цьому огляді я поділюся власними враженнями від моделі Cotact 30, яка, на мій погляд, є найбільш оптимальним вибором з точки зору ставлення низького рівня шуму до високої ефективності охолодження.

У цьому огляді я поділюся власними враженнями від моделі Cotact 30, яка, на мій погляд, є найбільш оптимальним вибором з точки зору ставлення низького рівня шуму до високої ефективності охолодження

Поява кольорів з технологією прямого контакту дозволило наблизити ефективність класичних моделей з повітряним охолодженням до систем водяного охолодження. Суть цієї технології полягає в прямому контакті теплопровідних трубок (їх число визначається конкретною моделлю і варіюється від трьох до п'яти) з поверхнею процесора. В результаті, значно збільшується ефективність охолодження при зниженні рівня шуму. Зазвичай, технологія прямого контакту використовується в великих "баштових" кулери, але ми вже зустрічали і інші варіанти виконання кольорів з технологією прямого контакту.

Перше знайомство з Thermaltake Cotact 30 ...

Знайомство з Thermaltake Cotact 30, традиційно, почнемо з його конструктивних особливостей. На перший погляд, тут немає нічого особливого. Звичайний баштовий кулер з встановленим 120 мм вентилятором. Однак, це тільки на перший погляд. Досвідчений користувач помітить, що конструкція Thermaltake Cotact 30 дещо відрізняється від попередніх моделей. Перш за все, я хотів би звернути увагу на ширину радіатора - 51,9 мм, що приблизно на 10 мм менше попередніх моделей кулерів серії Cotact.

Перш за все, я хотів би звернути увагу на ширину радіатора - 51,9 мм, що приблизно на 10 мм менше попередніх моделей кулерів серії Cotact

Більш тонкий радіатор дозволяє не тільки зменшити вагу кулера, але і зробити його більш універсальним з точки зору сумісності з іншими елементами, встановленими поруч з сокетом процесора. Однак з іншого боку це може викликати сумніви щодо ефективності охолодження, тим більше що в даній моделі використовуються лише три теплові трубки, що пронизують радіатор. Я б не став переживати з цього приводу. Справа в тому, що в моделі Cotact 30 використовуються трубки діаметром 8 мм, в той час як зазвичай використовуються трубки діаметром 6 мм. Збільшення діаметра трубок дозволило компенсуватиме меншу товщину радіатора, а протилежний зміст трубок, забезпечило рівномірний розподіл тепла по всій поверхні радіатора.

Збільшення діаметра трубок дозволило компенсуватиме меншу товщину радіатора, а протилежний зміст трубок, забезпечило рівномірний розподіл тепла по всій поверхні радіатора

Говорячи про конструкцію радіатора, не можу не відзначити кілька незвичайне кріплення вентилятора за допомогою силіконових власників. Найчастіше мені доводилося стикатися з використанням сталевих притисків, що утримують вентилятор на радіаторі. Не можу сказати, що таке рішення відрізнялося помітним рівнем шуму, проте, силіконові власники, ізолюючі вентилятор від поверхні радіатора, дозволяють виключити саму можливість виникнення вібрації і неприємного шуму.

Використовуваний радіатор має приємну блакитне підсвічування і змінну швидкість обертання в діапазоні від 800 до 2000 RPM. Вентилятор забезпечує повітряний потік від 29.434 до 72.084 CFM і рівень шуму від 15 до 33.2 dBA.

Зверніть увагу, конструкція радіатора передбачає установку другого вентилятора, для чого в комплект входять чотири додаткових кріплення. Це дозволить користувачеві, самостійно перетворити кулер в модель Cotact 39.

Це дозволить користувачеві, самостійно перетворити кулер в модель Cotact 39

Основа радіатора, а точніше сказати теплові трубки, оброблені досить якісно, ​​що гарантує хороший контакт з поверхнею процесора.

Збірка і установка Thermaltake Cotact 30 ...

Однією з особливостей моделі Cotact 30 є універсальне кріплення, що дозволяє встановлювати кулер на будь-які процесорні сокети, включаючи:

  1. Intel LGA 2011/1366/1155/1156/775;
  2. AMD роз'єм FM1 / AM3 + / AM3 / AM2 + / AM2.

Intel LGA 2011/1366/1155/1156/775;   AMD роз'єм FM1 / AM3 + / AM3 / AM2 + / AM2

Процес побудови та встановлення Cotact 30 ідентичний іншим універсальним кулерам Thermaltake. Весь процес складається з семи кроків та забере у досвідченого користувача не більше двох-трьох хвилин. Незважаючи на гадану простоту, тут є деякі особливості, на які варто звернути увагу.

На першому етапі необхідно встановити нижню фіксуючу рамку і зафіксувати її гвинтами і пластиковими гайками. При установці рамки необхідно звертати увагу на технологічні отвори. Інакше після побудови та встановлення кулера ви не зможете встановити материнську плату в корпус.

На наступному етапі необхідно встановити два металевих кріплення. У комплект входить універсальне кріплення для процесорів Intel, який встановлюється паралельно слотів пам'яті, так як показано на фотографії нижче, і універсальне кріплення під процесори AMD, який встановлюється перпендикулярно слотів пам'яті.

Тепер можна встановити плату в корпус. На мій погляд, так буде зручніше встановлювати кулер. На третьому етапі необхідно зняти вентилятор і закріпити на підставі кулера два Т-образних кріплення, за допомогою яких він буде кріпитися до металевих власникам, встановленим на материнську плату.

Тепер наносимо тонкий шар термопасти, що входить в комплект, і прикручуємо кулер до металевих кріплень на материнській платі.

І, нарешті, встановлюємо вентилятор і підключаємо його до четирехпіновий роз'єму на материнській платі. На цьому процес побудови та встановлення можна вважати закінченим. Зверніть увагу, при установці кулера на платформу Intel, він не заважає установці модулів пам'яті, в тому числі і моделей з високим радіатором. Високий просвіт між підставою кулера і нижньою гранню радіатора дозволяє встановлювати його на материнські плати з радіаторами, встановленими на силові елементи ланцюга стабілізації напруги, які зазвичай розташовуються навколо процесорного сокета.

Якщо ви встановлюєте кулер на платформу AMD, то в цьому випадку, модулі пам'яті необхідно встановити заздалегідь, інакше потім це буде зробити важко, - масивний радіатор, розташований перпендикулярно слотів пам'яті, буде заважати встановленню навіть звичайних модулів, не кажучи вже про пам'ять з високим радіатором .

Тестуємо Thermaltake Cotact 30 ...

Розібравшись з конструктивними особливостями Thermaltake Cotact 30, прийшов час подивитися на його реальні можливості. Тестування проводилося на платформі з процесором Intel i5 2320 в штатному і разогнанном режимах. Для створення 100% навантаження використовувалися програми CPU Stress Test (CST), Hot CPU і BurnIn. Виміри проводилися штатними засобами моніторингу, наданими виробником системної плати. Для оцінки я використовував результати, отримані для системи водяного охолодження Thermaltake Bigwater A80 і боксового кулера Intel.

У штатному режимі роботи процесора кулер Thermaltake Cotact 30 показує результат, близький до недавно протестованої системі водяного охолодження Thermaltake Bigwater A80. Різниця становить 5ºC при 100% завантаженні і мінімальної швидкості обертання вентилятора.

У порівнянні з боксовим кулером Intel, Thermaltake Cotact 30 виявляється помітно більш ефективним. Різниця досягає 4-5ºC в режимі простою і 13-15ºC в режимі 100% завантаження.

Різниця досягає 4-5ºC в режимі простою і 13-15ºC в режимі 100% завантаження

Найкращу ефективність Thermaltake Cotact 30 демонструє в розігнаному режимі роботи процесора. Як ви можете бачити, в цьому режимі он дозволяє отримати практично такі ж результати, що і система водяного охолодження Thermaltake Bigwater A80. Різниця всього 1-2ºC в режимі 100% завантаження. При цьому різниця з боксовим кулером досягає 20ºC.

Один з найбільш важливих питань, на який я звертаю особливу увагу, - рівень шуму, що генерується кольором. Як було зазначено вище, Thermaltake Cotact 30 комплектується вентилятором зі швидкістю обертання від 800 до 2000 RPM і рівнем шуму від 15 до 33.2 dBA. На жаль, тестова материнська плата встановлює мінімальну швидкість обертання в 1250 RPM, але навіть на цій швидкості кулер залишається гранично тихим. На максимальній швидкості обертання 2000 RPM рівень шуму виявився навіть нижче, ніж в кулері Thermaltake Bigwater A80, який працює на 2500 RPM. Для наочності наведу відеоролик, що демонструє не тільки реальний рівень шуму працюючого комп'ютера, але і ефективність роботи Thermaltake Cotact 30 в різних режимах роботи. Зверніть увагу на показання CPU Temperature, CPU Fun Speed ​​і Power Fun Speed, а також на робочу частоту процесора.

висновок

Thermaltake Cotact 30 - дуже цікавий кулер, що забезпечує високу ефективність охолодження сучасних процесорів, що працюють як в штатному, так і в розігнаному режимах. Домогтися такої високої ефективності вдалося завдяки використанню дещо незвичній конструкції системи охолодження, заснованої на класичній технології прямого контакту. Родзинкою даної конструкції є використання теплових трубок більшого діаметру, розташованих таким чином, щоб забезпечувати рівномірний розподіл тепла по всій поверхні радіатора, що складається з 53 алюмінієвих пластин спеціальної форми.

Окремої згадки заслуговує висока ефективність охолодження на мінімальній швидкості обертання вентилятора, а також універсальна конструкція, що дозволяє використовувати Thermaltake Cotact 30 на будь-яких сучасних материнських платах, в тому числі і на найновіших з сокетом LGA 2011.

Останнє питання - ціна. Згідно з даними Яндекс.Маркет сьогодні мінімальна ціна на кулер Thermaltake Cotact 30 становить 1 053 рублів . З огляду на що по ефективності і рівню шуму цей кулер не поступається системі водяного охолодження Thermaltake Bigwater A80, у всякому разі при роботі з молодшими моделями процесорів Intel з високопродуктивної серії, його можна рекомендувати всім, хто шукає недороге високоефективне і тихе рішення для охолодження процесора в своєму новенькому комп'ютері.

Працюйте з лідером « Svega Computer », Офіційного дистриб'ютора« Thermaltake »за наданий на тестування кулер Thermaltake Contact 30.

Дополнительная информация

rss
Карта